Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

és azt hol találom?? vagy esetlek a motorkódot tudom x 16 sz

Ennyire elbeszélünk egymás mellett vagy csak szórakozol? A motortípus és a motorkód egy és ugyanaz az én értelmezésemben. A szakkönyv szerint 94.08. évjáratig WR7DC típusú gyertya volt az előírás, majd utána 94.09-től WR8DC. Ez a gyári GM gyertyára vonatkozik. A Bosch ugyanez, de azt hiszem ott a típus egy kicsit módosult pl. WR8DC+.

Link to comment
Megosztás:

Ennyire elbeszélünk egymás mellett vagy csak szórakozol? A motortípus és a motorkód egy és ugyanaz az én értelmezésemben. A szakkönyv szerint 94.08. évjáratig WR7DC típusú gyertya volt az előírás, majd utána 94.09-től WR8DC. Ez a gyári GM gyertyára vonatkozik. A Bosch ugyanez, de azt hiszem ott a típus egy kicsit módosult pl. WR8DC+.

Dehogy szórakozok csak új vagyok még ebbe és nem nagyon tudom! Azért kértem segítséget. Köszi a segítséget akkor ezeket keresek most már!!

Módosítva : Pancho105
Link to comment
Megosztás:

Ez inkább a kétvezékes vízhőfok jeladó szerintem, ami nem a műszeregységnek hanem a motorvezérlőnek adja a jelet.

Vízhőfok Kétvezetékes jeladó ellenállása

100C ~ 180 Ohm

80C ~ 320 Ohm

60C ~ 650 Ohm

40C ~ 1.18 kOhm

20C ~ 2.45 kOhm

0C ~ 5.6 kOhm

-10C ~ 9.45 kOhm

-20C ~ 15 kOhm

Forrás: FPepe.

Az egyvezetékes jeladó csak a mutatónak adja a jelet, mást nem csinál, be sincs kötve a motorvezérlőbe.

Üdv!Rég jártam erre!

Köszönöm az infót!A csere után a probléma megoldódott!

Link to comment
Megosztás:

Ez inkább a kétvezékes vízhőfok jeladó szerintem, ami nem a műszeregységnek hanem a motorvezérlőnek adja a jelet.

Vízhőfok Kétvezetékes jeladó ellenállása

100C ~ 180 Ohm

80C ~ 320 Ohm

60C ~ 650 Ohm

40C ~ 1.18 kOhm

20C ~ 2.45 kOhm

0C ~ 5.6 kOhm

-10C ~ 9.45 kOhm

-20C ~ 15 kOhm

Forrás: FPepe.

Az egyvezetékes jeladó csak a mutatónak adja a jelet, mást nem csinál, be sincs kötve a motorvezérlőbe.

Üdv!

Az enyémben van-e ilyen kétvezetékes vízhőfok jeladó? A kocsi: 95-ös X16XEL motoros. Ha van, akkor jó lenne kimérni nekem is.

Link to comment
Megosztás:

A 16v-t nem ismerem, majd aki tudja megmondja. Asszem tán az elosztó alatt, de nem tuti. A gyárinak boschnak kéne lennie.

Köszi. Most megnéztem, megtaláltam, ott van elől a termosztát mellett, gyorsan kitekertem, kimértem szobahőmérsékleten (30°C) olyan 1830 Ohm körül van, meleg vízben (kb. 50°C) lement 1 kOhm-ra. Igen, ami ebben van az is Bosch (még az eredeti).

Link to comment
Megosztás:

Hellokatenni hogy oldhatnám ezt meg?Tiu szép tiszta a motor, gratula:) Megkérdezhetném, mivel érted ezt el? Egyèbkènt mèg egy olyas kèrdèsem lenne, hogy a motor egyes alkatrèszeit mivel lehetne lefesteni + a motortèrbe világítást szeretnék tenni, hogyan oldhatnám ezt meg? :) köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Megmértük, hogy a benzinszivattyú eleget szállít-e és igen eleget, 1 perc alatt kicsivel több mint 2 litert.

Nem csak a szállított mennyiségnek kell meglenni hanem a nyomásnak is.

Sziasztok. A hetvegen vásároltam egy astra f 1.6 8-at es az a problèmám lenne hogy egy 10km megtetele utan elegge el kezd fustolni! Hidegen semmi baja.... Mondtak h szelepszar szimering...vagy nagyobb a baj!?

A szelepszár szimering miatt inkább indításkor füstöl jobban, amikor többet állt az autó. Van esetleg a füstnek jellegzetes olajszaga vagy inkább fehérebb mint a gőz?

Link to comment
Megosztás:

Igen elegge olajos szaga es kekes szine van

Hát ugye olaj bejuthat az égéstérbe a szelepszár szimeringen keresztül, ( de szerintem ez menet közben nem látszik, és már indításkor füstölne) vagy lentről ha a lehúzó gyűrű kopott vagy sérült, illetve ha a motor "hengerfejes" az olajjárat az égéstér felé át van szakadva. Van egy vastag cső ami a szelepfedél vezérlés felőli végétől vezeti a kartergázt az injektorház fedelébe. Húzd le ott nem jön nagy füst?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.