Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

A szíjat nem szakította a vízpumpa? Vagy nem ugrott át a vezérlés? Himbák, hidrotőkék nem lettek ellenőrizve, átmosva,

mikor lekerült a hengerfej? Olajjáratokat se ártott volna átmosni.

Mondjuk jó lenne hallani, mert így sokmindent jelenthet a zakatolás :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

A szíjat nem szakította a vízpumpa? Vagy nem ugrott át a vezérlés? Himbák, hidrotőkék nem lettek ellenőrizve, átmosva,

mikor lekerült a hengerfej? Olajjáratokat se ártott volna átmosni.

Mondjuk jó lenne hallani, mert így sokmindent jelenthet a zakatolás :rolleyes:

szia.szóval az a helyzet hogy.mielött összeraktuk volna az ujj hengerfej tömittéssel minden kilett mosva tiszta benzinbe.+süritett levegővel kifujva.úgy nézett ki mint a naje lenne.konkrét hiba jelenség a következő.hideg inditáskor 1200 a fordulat.ez természetes autómata szivató.bemelegedés után vissza menne 850 re kb.de azon a fordulaton az 1 es henger nem megy igy az alapjárati motor pörgeti az alapjáratot.ezt megértem ez szerintem normális.namost ha feltolom a fordulatot 1600 ra beindul a punnyadó henger és gy húz mint régen.véleményem szerint alacsony fordulaton (kicsi az olaj nyomás)nem mozditja meg hidrotőkét.magasabb fordulaton (nagyobb az olaj nyomás)ott működik.a szijj nem szakadt el a vezérlés a helyén van.köszi.

Link to comment
Megosztás:

szia.szóval az a helyzet hogy.mielött összeraktuk volna az ujj hengerfej tömittéssel minden kilett mosva tiszta benzinbe.+süritett levegővel kifujva.úgy nézett ki mint a naje lenne.konkrét hiba jelenség a következő.hideg inditáskor 1200 a fordulat.ez természetes autómata szivató.bemelegedés után vissza menne 850 re kb.de azon a fordulaton az 1 es henger nem megy igy az alapjárati motor pörgeti az alapjáratot.ezt megértem ez szerintem normális.namost ha feltolom a fordulatot 1600 ra beindul a punnyadó henger és gy húz mint régen.véleményem szerint alacsony fordulaton (kicsi az olaj nyomás)nem mozditja meg hidrotőkét.magasabb fordulaton (nagyobb az olaj nyomás)ott működik.a szijj nem szakadt el a vezérlés a helyén van.köszi.

A szívósor csatlakozásához új tömítés került? Gyertyát próbáltad felcserélni másikkal?

Link to comment
Megosztás:

Ha a hidrotőke nem töltődne olajjal az egyesnél, akkor éktelen csattogás lenne. Nem azért nem megy az a henger.

Valami más bibi lesz ott, szelepzárás probléma inkább, vagy valahonnan fals levegő. Pl asszem 1-es hengernél megy

a fékrásegítő vákumcsöve. Az rendesen vissza van téve?

Link to comment
Megosztás:

Ha a hidrotőke nem töltődne olajjal az egyesnél, akkor éktelen csattogás lenne. Nem azért nem megy az a henger.

Valami más bibi lesz ott, szelepzárás probléma inkább, vagy valahonnan fals levegő. Pl asszem 1-es hengernél megy

a fékrásegítő vákumcsöve. Az rendesen vissza van téve?

Sztem az a 4. hengertől megy, de én is arra gyanakodnék még, hogy az 1-es henger valamelyik szelepe randizott a dugattyúval, és kissé eldeformálódott.

Link to comment
Megosztás:

Ha a hidrotőke nem töltődne olajjal az egyesnél, akkor éktelen csattogás lenne. Nem azért nem megy az a henger.

Valami más bibi lesz ott, szelepzárás probléma inkább, vagy valahonnan fals levegő. Pl asszem 1-es hengernél megy

a fékrásegítő vákumcsöve. Az rendesen vissza van téve?

én a fals levegöt kizárom mert a tömitések ujjak a vákum csövek meg jol csatlakoznak.(nem repedtek nem lyukasak) és igen a fékrásegitö csöve is rendesen vissza lett rakva a helyére :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sztem az a 4. hengertől megy, de én is arra gyanakodnék még, hogy az 1-es henger valamelyik szelepe randizott a dugattyúval, és kissé eldeformálódott.

esetlegesen ha a szelep a dugattyuval mégis találkozott az mitöl lehet? mert minden alkatrész vissza lett pakolva semmi sem maradt :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

én a fals levegöt kizárom mert a tömitések ujjak a vákum csövek meg jol csatlakoznak.(nem repedtek nem lyukasak) és igen a fékrásegitö csöve is rendesen vissza lett rakva a helyére :rolleyes:

A fékrásegítő előtt csatlakozik le 2 vákumcső. Amelyik a motortér válaszfalon keresztül megy (vékony műanyag) az vezérli a belső levegő keringetését. Nekem az volt lecsúszva a pollenszűrő házáról, attól volt egy kis zakatoló hangja. Nézd meg azt is, mert ebként nem veszed észre, ha nem szeded le a szélvédő előtti aműanyag borítást. ;)

Link to comment
Megosztás:

A fékrásegítő előtt csatlakozik le 2 vákumcső. Amelyik a motortér válaszfalon keresztül megy (vékony műanyag) az vezérli a belső levegő keringetését. Nekem az volt lecsúszva a pollenszűrő házáról, attól volt egy kis zakatoló hangja. Nézd meg azt is, mert ebként nem veszed észre, ha nem szeded le a szélvédő előtti aműanyag borítást. :rolleyes:

megnézhetem de szerintem az a helyén van.(meg attol a gyetya nemigazán lehet kormos)

Link to comment
Megosztás:

esetlegesen ha a szelep a dugattyuval mégis találkozott az mitöl lehet? mert minden alkatrész vissza lett pakolva semmi sem maradt :rolleyes:

Azt amit írtál a gyújtás hibájára utal. A gyertya akkor kormosodik ha nem tudja begyújtani az üzemanyagot. A szelep hibája szerintem kizárható, lévén egy nyolc szelepes motorról beszélünk, és ezekre nem jellemző a dugó vs szelep összecsapás. Arról nem is beszélve, hogy ilyen esetben nagyokat durrogna a szívó, Óder, a kipufogócsonkba került el nem égett benga (pont).

A helyedben végignézném, nézetném, (nekem dízelem van) a vilanyos cuccot, (trafó, elosztó, kábelek,). Lehet valahol sérült a kábel, vagy az elosztó van beégve, esetleg csapágyas. ;)

És még reeeengeteg nagyon jó ötletem van ám. ;)

Link to comment
Megosztás:

Azt amit írtál a gyújtás hibájára utal. A gyertya akkor kormosodik ha nem tudja begyújtani az üzemanyagot. A szelep hibája szerintem kizárható, lévén egy nyolc szelepes motorról beszélünk, és ezekre nem jellemző a dugó vs szelep összecsapás. Arról nem is beszélve, hogy ilyen esetben nagyokat durrogna a szívó, Óder, a kipufogócsonkba került el nem égett benga (pont).

A helyedben végignézném, nézetném, (nekem dízelem van) a vilanyos cuccot, (trafó, elosztó, kábelek,). Lehet valahol sérült a kábel, vagy az elosztó van beégve, esetleg csapágyas. ;)

És még reeeengeteg nagyon jó ötletem van ám. ;)

trafo nem sérült nem is nagyon lett hozzányulva. eloszto kitisztitva fémmentes tisztito kendövel.kábelek ujjak és hát ezeket is végig néztük. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

trafo nem sérült nem is nagyon lett hozzányulva. eloszto kitisztitva fémmentes tisztito kendövel.kábelek ujjak és hát ezeket is végig néztük. ;)

Általában nem kell hozzányúlni ahhoz hogy elromoljon. ;)

Szerintem még mindíg a kábel vagy a trafó lesz a ludas. És ebből egy kicsit sem engedek.

Találkoztam már rossz trafo miatt "háromhenderező" opel motorral. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.