Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

175-ig viszi nekem 5-ösben, sík terepen, szélcsendes időben. Amint van emelkedő, vissza 165-170-ig. A 195-öt erős hátszéllel és hosszabb lágy lejtőn tudtam elérni (M1-es), de akkor már közel volt az 5500-as tiltási határhoz. Persze az Érdi emelkedőt már nem bírja ennyire, viszi ötösben, de gyorsulni nehezen tud.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Érdeklődnék hogy mi lehet a gond abban az esetben hogy ha menet közben kinyomom a kuplungot akkor leáll a motor? Egyszer csinálta ezt, akkor is pont kanyarodás közben és szervó ilyenkor meg nincs tehát izgalmas volt kanyarodni...

És még annyi lenne, hogy utána meg nehezen indul be, gázadással rá kell segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Érdeklődnék hogy mi lehet a gond abban az esetben hogy ha menet közben kinyomom a kuplungot akkor leáll a motor? Egyszer csinálta ezt, akkor is pont kanyarodás közben és szervó ilyenkor meg nincs tehát izgalmas volt kanyarodni...

És még annyi lenne, hogy utána meg nehezen indul be, gázadással rá kell segíteni.

AGR

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Érdeklődnék hogy mi lehet a gond abban az esetben hogy ha menet közben kinyomom a kuplungot akkor leáll a motor? Egyszer csinálta ezt, akkor is pont kanyarodás közben és szervó ilyenkor meg nincs tehát izgalmas volt kanyarodni...

És még annyi lenne, hogy utána meg nehezen indul be, gázadással rá kell segíteni.

Én hirtelen 3 dologra tudnék tippelni:

- sebességjel hiány: a kilométeróra hátulján levő sebességjeladó nem küld jelet az ECU-nak. A kilométeróra működik rendesen?

- vákuumrendszer hiba: kirepedt, lecsúszott vákuumcső

- alapjárati motor koszos, vagy a végét járja

Először is próbáld meg kivillogtatni az ECU hibakódjait, ehhez itt találsz segítséget, aztán többet tudunk. Röviden: a biztitáblán levő diagnóziscsati megfelelő lábait összezárod egy vezetékkel, gemkapoccsal, gyújtást ráadod (nem indítod be!) és figyeled a sárga lámpa villogásait.

Link to comment
Megosztás:

Én hirtelen 3 dologra tudnék tippelni:

- sebességjel hiány: a kilométeróra hátulján levő sebességjeladó nem küld jelet az ECU-nak. A kilométeróra működik rendesen?

- vákuumrendszer hiba: kirepedt, lecsúszott vákuumcső

- alapjárati motor koszos, vagy a végét járja

Először is próbáld meg kivillogtatni az ECU hibakódjait, ehhez itt találsz segítséget, aztán többet tudunk. Röviden: a biztitáblán levő diagnóziscsati megfelelő lábait összezárod egy vezetékkel, gemkapoccsal, gyújtást ráadod (nem indítod be!) és figyeled a sárga lámpa villogásait.

Egyértelműen AGR hiba,nekem a corsa még néha csinálja,pedig már másik van benne.

Amint lesz időm megy vissza a régi,kitakarítva lefalazva.

Link to comment
Megosztás:

Én hirtelen 3 dologra tudnék tippelni:

- sebességjel hiány: a kilométeróra hátulján levő sebességjeladó nem küld jelet az ECU-nak. A kilométeróra működik rendesen?

- vákuumrendszer hiba: kirepedt, lecsúszott vákuumcső

- alapjárati motor koszos, vagy a végét járja

Először is próbáld meg kivillogtatni az ECU hibakódjait, ehhez itt találsz segítséget, aztán többet tudunk. Röviden: a biztitáblán levő diagnóziscsati megfelelő lábait összezárod egy vezetékkel, gemkapoccsal, gyújtást ráadod (nem indítod be!) és figyeled a sárga lámpa villogásait.

A kilométeróra jó. A lambda-szonda viszont nem jó, lehet az is közrejátszik nem? Mostanában lesz majd kicserélve.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként meg, szerény tudásom szerint a motornak mindegy, hogy milyen fokozatban van, az AC alapból ugyanannyi üzemanyagot nyom mondjuk 3000 Rpm-nél, meg ugyanannyi levegőt szállít akárhányadikban mész.

Ez azért nem így van, de az igaz hogy a motornak mindegy milyen fokozatban van a váltó. A motor terhelése viszont nem mindegy.

Ötödikben az áttétel miatt más fordulaton kell dolgoznia végsebesség közelében, amihez más viselkedés párosul. Meg lehet követni a motor

nyomatékgörbéjét és a KW-ok alakulását rpm függvényében :rolleyes:

Természetesen ez kizárólag váltóáttétel függő, hogy így van-e.

Természetesen nem :) Görbék alakulása hol marad akkor? :)

Ugyanarra a váltóra ráraksz egy másik mocit, és láss csodát, ötödikben megy véget! :)

Link to comment
Megosztás:

de akkor már közel volt az 5500-as tiltási határhoz.

6000 felett van tiltás.

A kilométeróra jó. A lambda-szonda viszont nem jó, lehet az is közrejátszik nem? Mostanában lesz majd kicserélve.

A lambda miatt is lehet. Nem biztos hogy ezt az AGR csinálja, de könnyű kizárni :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.