Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Úgy kb. augusztus eleje óta közúton nem akarja a hőmérséklet mutató a 90-et elérni. Alatta megáll, városban éri el egyedül. Régen közúton 90, városban picivel felette volt. Mivel azóta nagyon keveset mentem vele fogyaszásnövekedést még nem vettem észre. A FACET (http://www.facet.it) honlapja szerint van külön vízhőfok érzékelő -gondolom a mutató számára, meg motorhő érzékelő az ECU számára. Csak erről az Így Csináldban semmi nincs, ott egy jeladóról van szó csak.

Ma reggel néztem - a kék tartomány alján még hideg volt a hűtő, de a kék tartomány fölött - de azért a 90 alatt meg már meleg, s a fűtés is tök jó, szóval nem hinném, hogy a termosztát rossz. Ha az ECU érzékelője rossz, akkor gondolom a fogyasztásnak kéne nőnie.

A baj igazából az, hogy az 1.4 16V-n máshol vannak ezek a jeladók, mint ami a könyvben van. Valaki esetleg tudja, hogy hol ?

thx.

knight

Link to comment
Megosztás:

Úgy kb. augusztus eleje óta közúton nem akarja a hőmérséklet mutató a 90-et elérni.

dejoneked

ugy irigyellek :?

Nálam meg pont az a gond, hogy amig beérek a melohelyre (12-13 km) annyi idő alatt is felmegy annyira a vizhőfok, hogy bekapcsol a venti. Pedig nem nyomom neki, nem pörgetem, indulás előtt 1-2 percet járatom, nem is dugoban araszolok mert szerencsére aránylag jol tudok menni és mégis :)

Pedig még meleg sincs kint!

Mitől lehet?

Link to comment
Megosztás:

Úgy kb. augusztus eleje óta közúton nem akarja a hőmérséklet mutató a 90-et elérni. Alatta megáll, városban éri el egyedül. Régen közúton 90, városban picivel felette volt. Mivel azóta nagyon keveset mentem vele fogyaszásnövekedést még nem vettem észre. A FACET (http://www.facet.it) honlapja szerint van külön vízhőfok érzékelő -gondolom a mutató számára, meg motorhő érzékelő az ECU számára. Csak erről az Így Csináldban semmi nincs, ott egy jeladóról van szó csak.

Ma reggel néztem - a kék tartomány alján még hideg volt a hűtő, de a kék tartomány fölött - de azért a 90 alatt meg már meleg, s a fűtés is tök jó, szóval nem hinném, hogy a termosztát rossz. Ha az ECU érzékelője rossz, akkor gondolom a fogyasztásnak kéne nőnie.

A baj igazából az, hogy az 1.4 16V-n máshol vannak ezek a jeladók, mint ami a könyvben van. Valaki esetleg tudja, hogy hol ?

thx.

knight

Sajnos a termosztátok fáradnak. ez AZT jelenti, hogy nem rossz, csak elöbb nyit, és ezért nem megy fel 90 ig viz.

Ha a ventilátorod ugyanott kapcso be mint eddig, de a vized hidegebb, akkor döglődik a termosztát.

Cseréld ki, mert elöbb lesz meleg amotor,

kevesebb ideig dusit,

hamarabb lesz meleg

és nem kopik annyira a motor.

én pont 1 éve cseréltem gyári termosztátra az enyémet, és már most észre lehet venni, hogy egy picit lejjebbb áll menet közben a mutató. a ventilátor ugyanott kapcsol be.

ugyhogy én is gondolkodom termosztát cserén.

Link to comment
Megosztás:

Nekem eddig olyan volt, hogy rendesen haladva 90fokon allt a mutato menet kozben, es pont 95nel kapcsolt az also fokozat a ventin.

Aztan egyszercsak dugoban feltunt hogy nem kapcsol az also fokozat, a felso viszont 100nal igen. (halistennek)

A klimaszervizben megneztek, es a motorterben jobboldalt a kis fekete dobozban kiegett egy biztositek vagy mi, es azt most kicsereltek (az alatta levo fekete foglalattal egyutt).

Most olyat csinal, hogy indulas utan ahogy melegszik felmegy megallas nelkul 97-98fokra a mutato, majd rogton visszamegy 92-93-ra, es ezt tartja menet kozben.

Az also fokozat most 97-98 foknal kapcsol be.

Ez mitol lehet?

Link to comment
Megosztás:

A baj igazából az, hogy az 1.4 16V-n máshol vannak ezek a jeladók, mint ami a könyvben van. Valaki esetleg tudja, hogy hol ?

thx.

knight

Nekem ha szemben állsz a kocsival a moci bal oldalán a motor szélénél van mindkettö. 1 a müszernek, egy meg az ecunak. ott ahol kijön.. bemegy.. a hütö felöl, felé fent egy vastag csö... nálad nem tom.. de hátha :shock:

Link to comment
Megosztás:

Guruk!

A bekeretezett rész milyen olajat takar?????????,http://emc.elte.hu/~uhuhu/kepek/olaj.jpg

No Guru, mert én sem tóm...pontosan :)

A3-nak eleget tesz a gyári opel olaj (rája írva vagyon). A viszkozitást a táblázat nem ez adja meg, asszem ez "csak" valami minőségi mutató :oops:

Az A2 emékeim szerint egy szigorúbb szabvány, lehet utána olvasni az indexen olaj témákban.

Anti is the fastest

Link to comment
Megosztás:

Mittomén, longlife-ot neki 5W30asat! :twisted: :twisted:

GYORS TÖRTÉNET.

AZ ELŐZŐ MUNKAHELYEMEN AKCIOSAN LEHETETT KAPNI :) 0w40-es szintetikus MOL olajat.

tapasztalat: 8.000 kmután az olaj még átlaátszó volt, és 1 csepp sem fogyott!!!

most opel 10w40-es van benne. 3.000 km alatt elfogyott 1-2 deci, és fekete az olaj!!!

ugyhogy asszem olajat kő váltani..........

és cserélni.......

és azért nézegettem a táblázatoit, hogy milyen kell bele gyárilag.

Link to comment
Megosztás:

most opel 10w40-es van benne. 3.000 km alatt elfogyott 1-2 deci, és fekete az olaj!!!

:shock: :shock: :shock:

Haverom 200e km feletti futású Corsa B GSi 1.6 16V-jében pedig ez a fajta van és azóta nem kopognak a hidrotőkék és alig fogy az oil. Az enyémben is ez van és azóta nekem is csak hidegen csattog kicsit. Fogyni fogy (~2,5l/15000), de ezt tudjuk be a 235e-nek :oops: Nem értem én ezt :?

Link to comment
Megosztás:

:shock: :shock: :shock:

Haverom 200e km feletti futású Corsa B GSi 1.6 16V-jében pedig ez a fajta van és azóta nem kopognak a hidrotőkék és alig fogy az oil. Az enyémben is ez van és azóta nekem is csak hidegen csattog kicsit. Fogyni fogy (~2,5l/15000), de ezt tudjuk be a 235e-nek :oops: Nem értem én ezt :?

de az enyim tizenhat szelepes.

a tijed meg nyóc.

a géesiiit nem tudom megmagyarázni :oops:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.