Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

magneto

Recommended Posts

Annyit tudok, hogy sokan állítják, hogy a BOSCH gyertyák minősége sajnos egyre rosszabb..tehát Én mindenképpen vmi mást javasolnék...az NGK egész jó, egyébként ha bemész bármelyik autós üzletbe, akkor ott meg kell hogy tudják mondani milyen gyertya való bele pl. NGK-ból..

Köszi, én is arra jutottam, hogy NGK kéne bele. Azt is kiderítettem a www.ngk.de oldalon, hogy milyen gyertya kéne bele. A totalcar autódoktora javasolta a 3 pólusú NGK gyertyákat. Azok milyenek? Valakinek van tapasztalata?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kicseréltem a gyertyákat NGK EPR5ES-re. Ezzel tök jól megy az egész.

Az "Így csináld" könyvben azt írják, hogy az 1-es henger az, amelyik a ventillátorhoz közel van. Ez azt jelenti, hogy ha szembe állunk a kocsival, akkor a jobb oldali henger az egyes. Nekem az 1-es kábel pedig a BAL oldalira van kötve. :roll: Most melyik az egyes akkor?

Nektek hogy van a kábelezés? Ugye az elosztófedélre rá van írva, hogy melyik kábel melyik. De a motorblokkra nincs. Lécci segítsetek!!! :?

Azaz egyszerűen megfogalmazva a gyújtáselosztó 1-es jeléről kijövő kábel a leghosszabb, vagy a legrövidebb????

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kicseréltem a gyertyákat NGK EPR5ES-re. Ezzel tök jól megy az egész.

Az "Így csináld" könyvben azt írják, hogy az 1-es henger az, amelyik a ventillátorhoz közel van. Ez azt jelenti, hogy ha szembe állunk a kocsival, akkor a jobb oldali henger az egyes. Nekem az 1-es kábel pedig a BAL oldalira van kötve. :roll: Most melyik az egyes akkor?

Nektek hogy van a kábelezés? Ugye az elosztófedélre rá van írva, hogy melyik kábel melyik. De a motorblokkra nincs. Lécci segítsetek!!! :?

Azaz egyszerűen megfogalmazva a gyújtáselosztó 1-es jeléről kijövő kábel a leghosszabb, vagy a legrövidebb????

Én is úgy tudom hogy a lendítőkerék irányából kell számolni, de az elosztó szimmetrikus ha jól gondolom tehát ha átfordítják akkor az esetleges rajta lévő számozás sem stimmel...ha megy a mocid, akkor nincs elcserélve nyugodj bele...ellenkező esetben nem indulna el!

Link to comment
Megosztás:

Én is úgy tudom hogy a lendítőkerék irányából kell számolni, de az elosztó szimmetrikus ha jól gondolom tehát ha átfordítják akkor az esetleges rajta lévő számozás sem stimmel...ha megy a mocid, akkor nincs elcserélve nyugodj bele...ellenkező esetben nem indulna el!

Igaz, közben a könyvben láttam még utalást arra, hogy a vezérműszíj felöli henger az egyes. Meg a neten is nagynehezen találtam leírást erről.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudja valaki honnan lehet Kadett 1.7D-hez műszaki rajz félét találni?

Az elektronikája érdekelne. :roll:

annak a motornak nincs elektronikája......

2 szál drót megy a motorhoz, az egyik az izzitásra, a másik az adagolóra :)

vagy a kábelezése érdekel?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudnátok-e nekem abban segíteni, hogy honnan tudnék szerezni E kadetthez a hátsó oldalkárpitba olyan bütyköt, ami a kalaptartót rögzíti. Egy csomó bontóban kérdeztem, de nem nagyon van. Esetleg nektek nincs ilyen valahol elfekvőben??? Bal oldali kellene!

Köszi

Lacy

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudnátok-e nekem abban segíteni, hogy honnan tudnék szerezni E kadetthez a hátsó oldalkárpitba olyan bütyköt, ami a kalaptartót rögzíti. Egy csomó bontóban kérdeztem, de nem nagyon van. Esetleg nektek nincs ilyen valahol elfekvőben??? Bal oldali kellene!

Köszi

Lacy

Kérlek, ezt most hagyd abba. Felesleges ennyi helyre beírni a kérdésedet, ha valaki érdeklődik a témakör iránt és tud segíteni így is megtalálja és ír neked választ :wink:

Csergőben kérdezted már ? www.csergoe.hu

Link to comment
Megosztás:

Tud valaki eladó Kadett Combot? Olyan március-április környékén érdekelne egy, olyan 2-300e körül, hogy maradjon még ennyi rákölteni. :)

Fehér és benzines előnyben. :D

Nocsak, nocsak. És mi lenne a terved vele? Gondolom nem cuccolós autó lesz, mert akkor nem akarnál 2-3kilót rálölteni, meg valszeg akkó nem benzinest vennél.

Link to comment
Megosztás:

Nocsak, nocsak. És mi lenne a terved vele? Gondolom nem cuccolós autó lesz, mert akkor nem akarnál 2-3kilót rálölteni, meg valszeg akkó nem benzinest vennél.

de nem ám :)

c20ne-t tervezek bele, csak azé jó a benzines, mer akkor nem olyan feltünő a rendőrnek sem, hogy nem dízelként kerreg 8)

Link to comment
Megosztás:

de nem ám :)

c20ne-t tervezek bele, csak azé jó a benzines, mer akkor nem olyan feltünő a rendőrnek sem, hogy nem dízelként kerreg 8)

Combo tuning? Mi történt, hirtelen ennyi fantáziát látsz a németből-behozunk-tuning-cuccokat-meg-jónagy-felniket projektben, és kéne egy nagyobb autó? :wink:

Link to comment
Megosztás:

Combo tuning? Mi történt, hirtelen ennyi fantáziát látsz a németből-behozunk-tuning-cuccokat-meg-jónagy-felniket projektben, és kéne egy nagyobb autó? :wink:

nem. én hajtottam 2 évig egy corsa combo-t (1.7D), iszonyat zsír verda, imádtam a dobozt is, és nagyon szépen meg lehet építeni egy ilyet

most azon gondolkodom, hogy eladom a calit, kifeizetem a hiteljeimet, veszek egy ilyet és elkezdem építgetni

így lesz havi 35 plusszom, ami azért már egész sokmindenre elég ;-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Megvan a motorgenerál. De valamilyen kotyogó hangot hallok még, hidegen hangosabban, melegen kicsit halkabban.

A vezérműtengely, a régi lett visszarakva viszont a vezérműtengelyház egy másik bontott motorból.

A kérdésem az lenne, hogy okozhatja-e ez a kotyogó hangot, vagy az is elképzelhető, hogy a főtengely (most lett köszörülve új csapágyakkal) lehet-e ebben ludas.

Köszi.

Gabor

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.