Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Valamint azt is megtudtuk, ha előállították a szeszt, az előállítási folyamat megmaradt szilárd melléktermékét (azt a trutyit ami maradt a növényi részekből)

kiszárítják, darálják és a bocik jóízűen fogyasztják el.

:D ráadásul a tehenek tökmindegy hogy a silótakarmányból főztek-e pálinkát vagy nem...

Szóval ebből is csinálnak silót? Akkor ez nem mai találmány lehet, mert a "részeg disznó" kifejezés tuti ebből ered. Vagy nem...? :D

Amúgy szegény marhák tényleg kajálják a szeszes takarmányt? (bár abból gondolom kiszedik az összes alkoholt addígra)

Amúgy az alkoholos trutyiból hogyan szedik ki a szeszt? Gondolom nem főzéssel, mint a pálinkát, mert kicsit megtolná az árát a végterméknek.

Link to comment
Megosztás:

Én se értem minek akarsz egy jó autóba etanolt rakni...Jobban nem fog tőle menni :D

Turbós esetében a hatékonysága is igencsak más...szal igenis jobban menne...nem véletlen használják a Schuszterék is pl...csak ildomos hozzáprogizni...mert más az előgyújtás...csak kérdés, hogy meddig tud utánamenni a gyári comppal...

Link to comment
Megosztás:

Turbós esetében a hatékonysága is igencsak más...szal igenis jobban menne...nem véletlen használják a Schuszterék is pl...csak ildomos hozzáprogizni...mert más az előgyújtás...csak kérdés, hogy meddig tud utánamenni a gyári comppal...

Jó hogy elégedett vagy a teljesítményel..... :D Én biztos nem raknám bele....... :D Ez kb olyan mint fáradt olaj a dizelekbe......

Link to comment
Megosztás:

50% felett szaggatni fog, ingadozni az alapjárat, és ha túl van bonyolítva a motor, akkor kiírja a lambdát hibának, hogy túl szegény a keveréked.50%-ig nem lehet vele gáz, de elsőre én is max. 30%-ot javaslok.Az XEV-vel eddig semmi gond.Szép lassan lezüllesztettem! :P Először én is csak 50%-ig kevertem.Aztán mivel a polcon volt a FlexTek, meguntam a zutyulást, és tele nyomtam ami elég jól sikerült...46L az 50L-es tankba... :D

Szerencsére meleg van, így nincs gond a hidegindtással sem.Pöccre indul.Télen meg majd keverek bele több benyát.Úgymond dúsítom a keveréket.Azért majd lallert meg kell inzultálni, hogy van-e v.mi jóó kis progija a Cupra compijára.... :D

Link to comment
Megosztás:

Azért majd lallert meg kell inzultálni, hogy van-e v.mi jóó kis progija a Cupra compijára.... :P

Azért ezen már túl vagyok...de amúgy van rajta egy elég jó ABT program...2003 óta fut vele...szal ez megint a fele húz, hogy hagyjam a fenébe...végül is szarul nem megy...csak nehéz...lehet inkább ki kéne pakolnom... :D :D

Link to comment
Megosztás:

Azért ezen már túl vagyok...de amúgy van rajta egy elég jó ABT program...2003 óta fut vele...szal ez megint a fele húz, hogy hagyjam a fenébe...végül is szarul nem megy...csak nehéz...lehet inkább ki kéne pakolnom... :D :D

Vegyél erős autót B) ;) :P

Link to comment
Megosztás:

Azért ezen már túl vagyok...de amúgy van rajta egy elég jó ABT program...2003 óta fut vele...szal ez megint a fele húz, hogy hagyjam a fenébe...végül is szarul nem megy...csak nehéz...lehet inkább ki kéne pakolnom... :D :P

Én a progit az E85-höz hangoláshoz gondoltam...... :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Azért tudni kell hogy Antinak a 95ös benzintől se megy a kocsija...ezek után pláne nem értem mit akar kisérletezgetni...... :D vagyis értem.

De ha oktánt nézünk, akkor az etanol 105 körül mozog... ha a vezérlője tudja követni megfelelő mértékben,

mehet tőle érezhetően jobban a verdája :P próba-cseresznye :D

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.