Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

Na, hogy kicsit védjem a mundért... B) nincs baj, erre számítottam :)

Ha 8l-es benzines fogyasztás van az autónál, akkor a 9-es gázos az igencsak szegény üzemet feltételez, ami a motorélettartamra elég káros hatással van, főleg LPG-nél, ami amúgy is

magasabb hőmérsékleten ég. persze ezt majd a következő gazdi fogja fizetni, tudom... :D (azt azért illik tudni, hogy az LPG és az E85 térfogatarányú energiatartalom szerinti túlfogyasztása kb azonos) a jelenlegi gázrendszerek ECU val vezéreltek. nem nagyon tud menni szegény keverékkel, max úgy ha a befecskendezési mennyiséget lejjebb viszik. olyankor annyira gyenge lesz az autó, hogy nem keveset hanem sokat fog enni, mert nagy gázzal tudod azt a tempot tartani amit egy jól beállítottal. nekem injektort cseréltek, és beszabályozták. a fogyasztásom fél iterrel lejjebbesett, és az autó gyorsitáskakor semmi különbség nincs a benzinüzemhez képest ( 4500 fordulatig ) az injektor cseréig én is szegényitett keverékkel jártam, mert beleszart a szerelő. a gáz túlfogyasztása motortól függő dolog, ez beéri 10-12-14% kal, amig valakinek akár 20% os lehet egy normális városi használatkor.

Nem számoltad az autó LPG melletti benzinfogyasztását. Persze ha itt is hamar átkapcsolásra van beprogramozva a szett, megint csak a motornak rossz, de ez már megint nem a Te zsebed fogja húzni jó esetben,

majd a következő gazdi szívja :D ez igaz. sajnos ezt nem igazán tudom kiszámolni, mert 2000 Ft ért tankoltam olyan 2000 km rel ezelött és még mindig nem gyulladt ki a lámpa.átlagban szerintem nem éri el az 1 Ft / km költséget, de talán még a felet sem. ha a mutatóra hagyatkozom....

E85-nél ez az autó kb 25%-os vegyes túlfogyasztást mutatna. E85-öt én itt bármerre elindulva tudok 273-280 közti árban tankolni. erre nem tudok válaszolni, én rég nem jártam benzinkút közelébe... Gázt viszont nem láttam már nagyon rég 212 alatt, pl a legközelebbi

kúton 230. Persze mindenki el tudja dönteni, az ő útjába a legolcsóbb LPG kút esik-e, vagy tud olcsón E85-öt tankolni. ez az én szerencsém asszem, nálunk 199 volt a gáz és kb 2-3 héttel ezelött emelték 204 Ft / L re. és ez útba esik, nem kerülök miatta...

Ha a két hete hétvégén elszenvedett defektemet nézem, akkor az éves LPG megtakarításom elfizettem volna trélerre. Ugyanis a gumi kiszakadt, defektjavítóval kitörölhettem volna... pótkeréktartály rulez :D van pótkerekem, és nagy csomagtartóm :D

No meg aztán jó dolog az, ha nem vagyok kitiltva a mélygarázsokból, meg a parkolóházakból. ez a téma lerágott csont, valahogy mindenki ezt hozza fel az LPG ellen, és az E85 előnyeként. az a baj, hogy asszem ez csak nekem tünik fel, de valahogy más előny valahogy sose kerül előtérbe. ja de. a környezetvédelem. meg a plusz 3 loerő amit egy 15 éves autónál ki lehet csikarni a motorból. de valami más? ( 1 hónapban max egyszer állnék mélygarázsba, de azt kibirom hogy nem teszem... :D

Fentieket figyelembe véve azért máshogy alakulnának azok a számok... szerintem nem :D bár azt elismerem, most éppen nem túl fényes a benzin-E85 árkülönbség... de remélhetőleg a benzinárhullámzást idővel jobban

követi, és visszaáll nemsokára a 35%-os rend.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Köszönjük Ákos eme tanúságos írásokat, ezennel szeretném, ha ez pü-ben folytatódna és nem itt nyílvánosan. :D

El kell fogadni, hogy valaki a gázt részesíti előnyben, ha el tudja fogadni a vele járó hátrányokat. Végülis azzal jelenleg 2x annyit tud spórolni bárki,

és ha sokat megy az autó, a beépítési költség is normális időn belül megtérül. Persze pár év múlva változik ez a helyzet, mert az LPG jelenleg pengeélen

táncol az adózási rendszerben, nemsokára átkerül máshova értesüléseim szerint. Ugyanis energiatartalom szerint, és emisszió szerint fogják egységárba

hozni nemsokára az energiahordozókat, ennek pedig egyértelmű nyertese lesz a bioetanol, vesztesei pedig a dízel és a LPG lesznek leginkább.

Persze ez még csak a jövő, de viszonylag közeli, már csak az a kérdés, hogy mikor... ha már ez lesz, E85-tel picit olcsóbb lesz autózni, vagy ugyanannyi

(hogy egyáltalán el tudják adni az LPG-t, szűkíteni fognak az árrésén szerintem).

Link to comment
Megosztás:

"a jelenlegi gázrendszerek ECU val vezéreltek. nem nagyon tud menni szegény keverékkel, max úgy ha a befecskendezési mennyiséget lejjebb viszik. olyankor annyira gyenge lesz az autó, hogy nem keveset hanem sokat fog enni, mert nagy gázzal tudod azt a tempot tartani amit egy jól beállítottal. nekem injektort cseréltek, és beszabályozták. a fogyasztásom fél iterrel lejjebbesett, és az autó gyorsitáskakor semmi különbség nincs a benzinüzemhez képest ( 4500 fordulatig ) az injektor cseréig én is szegényitett keverékkel jártam, mert beleszart a szerelő. a gáz túlfogyasztása motortól függő dolog, ez beéri 10-12-14% kal, amig valakinek akár 20% os lehet egy normális városi használatkor."

Pontosan abból adódik a gázzal hajtott autó gyengesége, hogy szegény keverékre állítják be (így jöhet a 10-20%-os túlfogyasztási érték, ami normális esetben 20-30% lenne, mint E85 esetében).

Mert a gázos ECU-val megtehetik ezt. És meg is teszik, hogy az ügyfél büszkén verhesse a mellét, neki mennyit spórol a gáz :D Ha nem hiszed, magad is tudod ellenőrizni, egyszerű emissziómérő

géppel láthatod a valós lambdaértéked, ami a normális 1.00 helyett gázosoknál 1.06 környékén szokott mozogni. Ezzel az a legnagyobb baj, hogy az amúgy is a benzinnél magasabb hőmérsékleten

égő gáz a szegény keverékes üzemben még magasabb hőmérsékleten fog elégni, és ez a kipuffogó szelepek, szelepfészkek, szelepszár-szimmeringek, stb lassú de biztos halála. Olajfogyasztásban is

hamar meg fog mutatkozni, érdemes egyébként a több korom miatt hamarabb is cserélni az olajat.

Link to comment
Megosztás:

Ákos!

Ajánlom figyelmedbe ezt a kütyüt amivel a szelepégést lehet elkerülni:

Olcsóbb mechanikus verzió:

Elektronikus ecu vezérelt:

Egyébként 2007. december 19 óta tankolok bioetanolt azóta 132485 km-t mentem vele, majd ennyi km után nézzük meg nálad is mi a helyzet. :D

Link to comment
Megosztás:

El kell fogadni, hogy valaki a gázt részesíti előnyben, ha el tudja fogadni a vele járó hátrányokat. Végülis azzal jelenleg 2x annyit tud spórolni bárki,

és ha sokat megy az autó, a beépítési költség is normális időn belül megtérül. Persze pár év múlva változik ez a helyzet, mert az LPG jelenleg pengeélen

táncol az adózási rendszerben, nemsokára átkerül máshova értesüléseim szerint. Ugyanis energiatartalom szerint, és emisszió szerint fogják egységárba

hozni nemsokára az energiahordozókat, ennek pedig egyértelmű nyertese lesz a bioetanol, vesztesei pedig a dízel és a LPG lesznek leginkább.

Persze ez még csak a jövő, de viszonylag közeli, már csak az a kérdés, hogy mikor... ha már ez lesz, E85-tel picit olcsóbb lesz autózni, vagy ugyanannyi

(hogy egyáltalán el tudják adni az LPG-t, szűkíteni fognak az árrésén szerintem).

Nem nyitok vitát, sok olyan érvem lenne, melyből sértődés lenne...inkább tartom a pofám. :D

Végülis én nem értek a gázos motorokhoz, csak naponta javítom és karbantartom őket. :D

Link to comment
Megosztás:

El kell fogadni, hogy valaki a gázt részesíti előnyben, ha el tudja fogadni a vele járó hátrányokat. Végülis azzal jelenleg 2x annyit tud spórolni bárki,

és ha sokat megy az autó, a beépítési költség is normális időn belül megtérül. Persze pár év múlva változik ez a helyzet, mert az LPG jelenleg pengeélen

táncol az adózási rendszerben, nemsokára átkerül máshova értesüléseim szerint. Ugyanis energiatartalom szerint, és emisszió szerint fogják egységárba

hozni nemsokára az energiahordozókat, ennek pedig egyértelmű nyertese lesz a bioetanol, vesztesei pedig a dízel és a LPG lesznek leginkább.

Persze ez még csak a jövő, de viszonylag közeli, már csak az a kérdés, hogy mikor... ha már ez lesz, E85-tel picit olcsóbb lesz autózni, vagy ugyanannyi

(hogy egyáltalán el tudják adni az LPG-t, szűkíteni fognak az árrésén szerintem).

Huhhh... Most sírjak vagy nevessek?

Ez olyan, mint a viccben: ha füstszűrős van azért, ha szűrő nélküli van azért, ha pedig van mindkettő, akkor meg a sapkával van gond.

Mi lesz még itt!

Link to comment
Megosztás:

Huhhh... Most sírjak vagy nevessek?

Ez olyan, mint a viccben: ha füstszűrős van azért, ha szűrő nélküli van azért, ha pedig van mindkettő, akkor meg a sapkával van gond.

Mi lesz még itt!

Ez egy igazi pofon lenne az EU tagságnak (újra), ha megszavazzák. Ugyanis uniós irányelv és tiltás vonatkozik jelenleg a jövedéki adóra megújuló energiáknál, így a bioetanolnál is.

Mondjuk itt most tizenpár Ft-ról beszélünk, amit valószínűleg beépítenének a gyártó és a kutak extra profitjába, hogy ne csökkenjen a kereslet... ha mégis megszavaznák ebben a

formájában a törvénymódosítást.

Amúgy az idézett hozzászólásomban levő tervezett energiaadó rendszert nem ilyen közeli időpontra datáltam, annak 2020-ig kellene fokozatosan váltania a mostani rendszert.

Link to comment
Megosztás:

most nem kötözködöm :D

szép öröm a káröröm... LPG-n is van adókedvezmény, amin már régóta lovagolnak, csak a mol eddig sikeresen megvédte. de ami késik... :D

amúgy hozzátenném, a mol lobbi munkája a mostani törvényjavaslat bioetanolos része... persze a mol és a kormány lassan összeforr, tudják

ők hol a fejős mammut... :D

Link to comment
Megosztás:

Csodás :D A családban az autók etanollal mennek akkor most át kell szerelni másra őket :D

Amúgy az Ákos vs mindneki más vita vicces. Jó dolog az LPG is meg az etanol is csak nem egy kategória. Az lpg beszerelése 200.000 Ft....lehet h megtérül de addig is ki kell fizetni, hitelt venni rá marhaság :D Gondolkoztam én is rajta de lehet meg sem lesz az autó mire megtérülne :P Az e85 meg saccra 50.000...azért az nem fáj annyira....

Én mindkettő pártján állok... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Csodás :D A családban az autók etanollal mennek akkor most át kell szerelni másra őket :D

Azért nem kell mindjárt szerelni :D Várjuk ki a végét, ha már a kormányban nem fedezhető fel észnek nyoma sem, bízom benne, hogy

a piaci szereplők kikompenzálják ezt a hülyeséget, mire a felhasználóhoz ér... az ő érdekük is.

Link to comment
Megosztás:

Azért nem kell mindjárt szerelni :D Várjuk ki a végét, ha már a kormányban nem fedezhető fel észnek nyoma sem, bízom benne, hogy

a piaci szereplők kikompenzálják ezt a hülyeséget, mire a felhasználóhoz ér... az ő érdekük is.

Gondolom nem változik az ára gyakorlatban mert így is tetemes haszon van rajta. Voltam ma Daniéknál, jövőhéten megyek a 2.6 V6al is...esetleg oda tudnál jönni te is ? Csüt vagy péntek f4 körül...

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.