Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

Én sem, csak időnként előjön hogy az etanol előállításe sem éppen környezetkímélü (mint érv ellene) namost egyáltalán nem mindegy hogy a kukoricafőd ég le, vagy egy torony gyullad ki/sérül meg a vezeték. Ha olajmezőre lelnek építeni kell egy tornyot, kicsövezni, vagy tankerekkel elvinni a finomítóba. Az etanol alapanyag meg mehet a földekről az üzembe.Ez sem mindegy.

Etanolnál max magömlés van, ha felborul a kombájn... :D

Sokat fogyaszt az astra. Város 12, azon kívül 10. Melegen nehezen indul.... pár hónapig jó volt most megint nem...Ez nem gondozásmentesség :)

Ha máshol tankolsz, akkor is? amúgy okés minden rajta, nincs hibalámpa?

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Fogyasztásom:

493 km -> 40 liter => 8,1 liter/100 km azaz 22,6 HUF/km :lol:

Látszik, hogy visszaszorítottam a városi közlekedést...legalábbis autóval... :D

ECO mod= 0 és egyenletes 90-100, visszafelé volt benne néhány combos előzés.

Nekem meg volt egy kipuff hátsódob csere, és hasonló vezetési stílusban 317 km -> 23 liter...

Érdekes, hogy így visszaesett ennyitől... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, még csak most reggeltem az oldalra, de lenne egy pár kérdésem, remélem segítetek benne.

Pár hete próbálgatom az E85-öt, először keverve 50-50%-ban, aztán a következő tankolást már tisztán.

Az autó Astra G Z14XEP, a sárga lámpám folyamatosan világít ha tisztán használom/nem nagyon zavar/, nincs benne semmilyen átalakító kütyü,így is megy vele viszonylag rendesen.

Most fogok cserélni üzemanyagszűrőt rajta, nem merek kockáztatni.

Viszont a gyertyacsere is aktuális lenne 54.000 Km van most benne.

A kérdésem az, hogy milyen gyertyát rakjak bele az E85 miatt, tudnátok javasolni valamilyen márkát/típust?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, még csak most reggeltem az oldalra, de lenne egy pár kérdésem, remélem segítetek benne.

Pár hete próbálgatom az E85-öt, először keverve 50-50%-ban, aztán a következő tankolást már tisztán.

Az autó Astra G Z14XEP, a sárga lámpám folyamatosan világít ha tisztán használom/nem nagyon zavar/, nincs benne semmilyen átalakító kütyü,így is megy vele viszonylag rendesen.

Most fogok cserélni üzemanyagszűrőt rajta, nem merek kockáztatni.

Viszont a gyertyacsere is aktuális lenne 54.000 Km van most benne.

A kérdésem az, hogy milyen gyertyát rakjak bele az E85 miatt, tudnátok javasolni valamilyen márkát/típust?

Szia!

Amit tudok azt az itteni fórumozóktól tudom :-)

Szóval: átalakító nélkül a lámpa azért világít, mert nem teccik neki a keverék, és azt hiszi valami baj van, amíg nem szereltettem bele az átalakítót nekem is ez volt. Az autóm egy H astra, ugyan ezzel a motorkóddal, átalakítóval nagyon remejkül működik (E85 Power). A gyertyát nem érdemes lecserélni, azzal csak a baj van, az eredeti gyertya a tuti, ezt pedig már próbáltam. Próbálkoztam több pólusúval, vagy más hőértéküvel (nagyobbal), nem lett tőle jobb.

Az én személyes véleményem az, hogy akkor jársz a legjobban, ha megveszed az átalakítót, bár ezt az etanol jövedéki adója miatt érdemes csak fontolgatni. Átalakítóval a többletfogyasztás egy olajcsere után visszaállt kb 20%-ra.

Üzemanyagszűrő: A H astrában csak egy üzemanyagszűrő van, az is a tankban, annak a cseréje nem szükséges, nekem sem volt vele semmi próblémám, pedig tavasz óta csak etanol van benne.

Egy észrevétel még, és ez a többieknek is szól: ha 40 Liter etanolhoz teszek még kb 5 liter benzint, a fogyasztás sokkal barátságosabb lesz, nekem ez a személyes tapasztalatom (sima E85-tel 7,9 L/100km, 40liter E85+5 liter benzin: 7,5Liter/100 km)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, még csak most reggeltem az oldalra, de lenne egy pár kérdésem, remélem segítetek benne.

Pár hete próbálgatom az E85-öt, először keverve 50-50%-ban, aztán a következő tankolást már tisztán.

Az autó Astra G Z14XEP, a sárga lámpám folyamatosan világít ha tisztán használom/nem nagyon zavar/, nincs benne semmilyen átalakító kütyü,így is megy vele viszonylag rendesen.

Most fogok cserélni üzemanyagszűrőt rajta, nem merek kockáztatni.

Viszont a gyertyacsere is aktuális lenne 54.000 Km van most benne.

A kérdésem az, hogy milyen gyertyát rakjak bele az E85 miatt, tudnátok javasolni valamilyen márkát/típust?

Ha szeretnéd a kocsit még jó pár ezer kilométeren át használni, akkor ne használd az E85-öt tisztán átalakító nélkül...ugyanis a szegény keverék miatt kiabál a motor, ami pedig olyan fokú belső melegedést tud okozni, hogy akár a gyertya is elcseppenhet vagy összeolvadhat a katalizátor.

Igaz, hogy egy off márka, de ő így járt az átalakító nélküli E85 használattól:

suzikat1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Köszi a hozzászólásokat!

A túlzott melegedést már érzékeltem, de ezen majd valahogy javítok, az átalakítót pedig azért nem akarom megvenni, mert a gyári ecu-t szeretném programozni az új üzemanyaghoz.

Ha valakinek van ilyen programozásban tapasztalata az kérem ossza meg velem.

Gyújtás, üzemanyag mennyiség, stb. átírása, értékek,százalékok.

Folyamatosan olvasom az elejétől a fórumot, de még k.b. 200 oldal van hátra. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszi a hozzászólásokat!

A túlzott melegedést már érzékeltem, de ezen majd valahogy javítok, az átalakítót pedig azért nem akarom megvenni, mert a gyári ecu-t szeretném programozni az új üzemanyaghoz.

Ha valakinek van ilyen programozásban tapasztalata az kérem ossza meg velem.

Gyújtás, üzemanyag mennyiség, stb. átírása, értékek,százalékok.

Folyamatosan olvasom az elejétől a fórumot, de még k.b. 200 oldal van hátra. :lol:

Szerintem vedd fel a kapcsolatot "opel16v" nevű fórumtársunkkal. Ő az egyik átalakító fejlesztője és lehet hogy tud neked segítséget adni, hogy merre indulj el!

Esetleg nézz be a Chip tuning topikba...ott van olyan emberke aki foglalkozik ECU programozással... :lol:

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.