Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

Nekem lassan már 7 éve van K&N sportbetétem, 8 ekm után szoktam mosni és olajozni. Akinek légtömegmérője van annak nem nagyon javaslom. Olcsó és noname márkát ne vegyél és akkor nem lesz baj. Ez olyan mint az etanol ott is írtak mindenféle rémtörténetet megeszi a mocit stb. ennek ellenére köszöni jól van. B)

Hát ja, meg lehet hogy egy 24000km-megért motornál kár a direktszűrötől félteni a kocsit. Ami neked van az betét, tehát papírszűrő helyére raktad be?

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Igen a papírszűrő helyén van és tökéletesen passzol oda. Előtte olcsó noname szett volt ami eleve nehezen ment bele és nem is tudtam lezárni a légszűrőt. B) Utána jött a K&N betét amivel teljesen elégedett vagyok, megfelelő karbantartással nem lesz probléma vele 8 ekm után érdemes mosni, ha extrém körülmények között használod akkor 4-5 ekm után javasolt tisztítani.

Link to comment
Megosztás:

Igen a papírszűrő helyén van és tökéletesen passzol oda. Előtte olcsó noname szett volt ami eleve nehezen ment bele és nem is tudtam lezárni a légszűrőt. B) Utána jött a K&N betét amivel teljesen elégedett vagyok, megfelelő karbantartással nem lesz probléma vele 8 ekm után érdemes mosni, ha extrém körülmények között használod akkor 4-5 ekm után javasolt tisztítani.

Kösz, felírtam a listára. ;)

Link to comment
Megosztás:

http://www.e85kft.hu/ -on található termékeket nézegettem, és állítólag a legújabb fejlesztés már 5-15%-kal csökkenti a fogyasztást. Gondolom, ez nem az eredeti benzines fogyira vonatkozik, hanem a megnövekedett etanolos fogyasztásra, nem? Hogy lehetséges ez? Eltolják az előgyújtást?

Kétféle módon lehet csökkenteni az átlagfogyit:

1. hidegindításnál nem kell túldúsítani, mert mondjuk van üzemanyag előmelegítő egység (Udi, majd tudakold meg, van-e ilyenjük B) )

2. elszegényítik a keverékarányt, amit etanol esetében lehet, mert nem okoz akkora hőtermelést, mint a benzin. viszont így a motor

teljesítménye csökkenni fog valamennyit.

Link to comment
Megosztás:

Dehát ezt írtad: "Én legalábbis nem vagyok hajlandó jobban koptatni a motort némi dinamikáért."

Most meg azt írod, hogy cseréled.

Ma olyan zavart vagyok , kimaradt a nem szócska. B) Tehát igy akartam írni.:Én nem is akarom lecserélni a papírszűrőt...." Nem tudom mi van velem, lehet hogy a hétfő az oka?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

Én is kipróbáltam az E85-öt, igaz csak 1/4 arányban, és nincs negatív tapasztalatom.

Pozitív annál inkább...:huh:)

A C12NZ corsa újra önmaga...Nagyon szedi a lábát, még a 185-ös gumikkal is. Azt kell mondjam, ebben az arányban sokat javít az itthon kapható benzin képességein.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én is kipróbáltam az E85-öt, igaz csak 1/4 arányban, és nincs negatív tapasztalatom.

Pozitív annál inkább...:))

A C12NZ corsa újra önmaga...Nagyon szedi a lábát, még a 185-ös gumikkal is. Azt kell mondjam, ebben az arányban sokat javít az itthon kapható benzin képességein.

és a fogyi változott?

én nem vettem észre külömbséget teljesítményben............ :huh:

Link to comment
Megosztás:

K.b. annyit eszik most is ,mint télen evett.

Zömében városozok,azt is rövidtávon... Eddig is 9 körül evett, meg most is ott körül van. Igaz már a szélesebb nyári gumikkal. Viszont sokkal dinamikusabb,mint volt.

Remélem a Xado olaj is besegít,mert az is mostanában érik be.

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...

Sziasztok kérdésem az lenne hogy Merivába/2005 ös 1.6 / valamejikötök probálta e keverni vagy tisztán ,és hogy mijen tapasztalatai voltak-vannak.felénk 193ft literje és kiprobálnám a leirtak alapján.

Módosítva : krova
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok kérdésem az lenne hogy Merivába/2005 ös 1.6 / valamejikötök probálta e keverni vagy tisztán ,és hogy mijen tapasztalatai voltak-vannak.felénk 193ft literje és kiprobálnám a leirtak alapján.

Nem hiszem, hogy sok Merivás kolléga próbálgatta már az etanolt, de F astrával már többen használták felesben gond nélkül.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
3 feles/benzin-e85/ tankot kihajtotam az autoval meriva 1.6 megy mint álat és nem fogyaszt töbet az én számitásom szerint 120-130 utazo légkondival 7-7,5.

Nah, akkor már van Merivás tapasztalatunk is etanol terén. :lol: Más volt vele menni érzésed szerint?

Én is rég tankoltam E85-öt de drága a benzin, szóval beletelom felesbe megint. :D

Én is terveztem de megint csak tecsó lett belőle. Bocs néhai tecsó. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nálatok is a kagyló vette át? Itt Fehérváron most sárgul be a kék. Bánom is nagyon. Ahogy kiléptem a melóhelyről, rögtön a Tacskó van előttem, de ott sokan vannak, meg sokat kell kolbászolni benn. Node mellette ott a kút, minden bolti áron, és van SÖRHŰTŐ!!! Viszont kagylóéknál nem hiszem, hogy minden bolti áron lenne. :lol:

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.