Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Gondolkozom rajta erőteljesen, aztán majd kiderül hogy döntök. Meg hogy lesz-e egyáltalán pénzem rá, nameg lesz-e még kedvezmény. <_<

Ebben a hónapban már 2x akartam ott tankolni E85-t,egyszer sem volt.

Most a hét elején sikerült.(209,9)

Valami gond volt a szállítással.Remélem mostmár lesz folyamatosan.

Link to comment
Megosztás:

És olyankor mi van ha nincs semmi kütyü az autobn és ugy tankolom bele az E 85?

AZt is hallottam hogy igy kütyü nélkül felesben simán lehet használni,de olyat is hallottam aki minden kütyü nélkül egy az egyben azzal jár...

Na erröl mi a vélemyény,okozhat valami gondot a motornak???????

Link to comment
Megosztás:

És olyankor mi van ha nincs semmi kütyü az autobn és ugy tankolom bele az E 85?

AZt is hallottam hogy igy kütyü nélkül felesben simán lehet használni,de olyat is hallottam aki minden kütyü nélkül egy az egyben azzal jár...

Na erröl mi a vélemyény,okozhat valami gondot a motornak???????

Hali.

Én felesben használom, 95-e85, mintha jobban menne igy mint sima 95-el.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Én felesben használom, 95-e85, mintha jobban menne igy mint sima 95-el.

Én is felesben használom gond nélkül, sőt inkább kicsit több az etanol. Ahogy ürül a tank rátankolok etanolt, és elmegyek max. 25-75%-ig. Ha nem lesz gond akkot ezzel az aránnyal járok nyáron, ha észreveszek vmi negítvumot akkor visszaállok 50-50%-ra.

Link to comment
Megosztás:

És olyankor mi van ha nincs semmi kütyü az autobn és ugy tankolom bele az E 85?

AZt is hallottam hogy igy kütyü nélkül felesben simán lehet használni,de olyat is hallottam aki minden kütyü nélkül egy az egyben azzal jár...

Na erröl mi a vélemyény,okozhat valami gondot a motornak???????

a motornak nem nagyon, csak a pénztárcádnak, ugyanis vastagabb marad <_<

Link to comment
Megosztás:

AZt is hallottam hogy igy kütyü nélkül felesben simán lehet használni,de olyat is hallottam aki minden kütyü nélkül egy az egyben azzal jár...

Na erröl mi a vélemyény,okozhat valami gondot a motornak???????

nálunk az asszony off autója már 50 ezer felett futott etanolall és ebböl kb. a felét tisztán. :)

semmi gond kivévé a szűrő idönkénti eldugulását. <_<

nemsokára kipróbálom az omiban is(c30se). :)

Link to comment
Megosztás:

Aha, 80 forint különbség literenként, az fél tanknál 25X80=2000Forint. Havi egy tankolással számolva 24000 Forint évente. Nem rossz ha azt nézed hogy nem kell érte tenni semmit. <_<

Azért ennyire nem egyszerű, nekem pl. nem kis kitérőt kéne tennem érte, a környéken nincs E85. Ilyenkor hogy oldod meg a tankolást? Belenyomod a benzint, bemész fizetni, aztán átállsz az E85 kútfejhez, telenyomod, és megint bemész fizetni?

Link to comment
Megosztás:

nálunk az asszony off autója már 50 ezer felett futott etanolall és ebböl kb. a felét tisztán. :)

semmi gond kivévé a szűrő idönkénti eldugulását. <_<

nemsokára kipróbálom az omiban is(c30se). :)

Erre emlékszem ,milyen is, Mazda?

Azért ennyire nem egyszerű, nekem pl. nem kis kitérőt kéne tennem érte, a környéken nincs E85. Ilyenkor hogy oldod meg a tankolást? Belenyomod a benzint, bemész fizetni, aztán átállsz az E85 kútfejhez, telenyomod, és megint bemész fizetni?

Oké nekem szerencsém van , Győrben van egy kút ahol van E85. Most kb. 10 liter volt a kocsiban, a szegénységjelző kezdett pislákolni, odaálltam , nyomattam bele 25 liter E85-öt, majd odatoltam a másik kútfejhez és ment bele még 13 Liter benzin. Aztán bementem és mondtam, hogy a 2-es és a 3-as lesz egybe.

Link to comment
Megosztás:

igen <_< :) :) :lol:

Most sokat olvasgattam a témában és a régi swiftek is járnak vele tisztán. Legalábbis többen írták, hogy nem volt vele gond. Pontosabban azt írta, hogy hidegen kicsit dadogott, de ez pár kilóméter után megszünt. Meg vmi potmétert írt, amit belehekkelt, de már nem tudom, hogy hova.

Link to comment
Megosztás:

Most sokat olvasgattam a témában és a régi swiftek is járnak vele tisztán. Legalábbis többen írták, hogy nem volt vele gond. Pontosabban azt írta, hogy hidegen kicsit dadogott, de ez pár kilóméter után megszünt. Meg vmi potmétert írt, amit belehekkelt, de már nem tudom, hogy hova.

légtömeg mérő elé kell ha nem tud a gyári ecu rendesen kompenzálni.nálunk tud :) :) :lol:

sokan járnak tisztán átalakítás nélkül. <_<

Link to comment
Megosztás:

Ennyi jo tapasztalat van erröl a bioetanolrol,(E(85) és mégis mindenki fél töle.......

Végülis ha egy az egyben is tankolod,kárt egyszerüen mit tudna okozni?????

Azért az 80-90 ft nem rossz arány szerintem hogy ennyivel olcsobb.......

Csak nem igen hallottam még rossz tapasztalatot rola ezért vagyok még én is ilyen érdeklödés jellegel e témában.......

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.