Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

és Redi tényleg beszélj Pistával mielőtt bármit veszel!

Gyanúúúús ez, hogy mindenki ezt mondja.....Pistának ennyire nem jött be vagy mi?

Most két dolog foglalkoztat E85 téren:

a., a mostani kb 10L rátankolástól egy kis motorpucolást várok...elég meggyőző volt az a multkori kép (persze csodák nincsennek, de 200km autópálya mindenképpen jót tesz)

b., később kíváncsi vagyok mit lehet extra teljesítményt nyerni valamennyire környezetbarát módon

Bár kb 1 éve olvastam, hogy 1L bioetanol előállításhoz állítólag 3L víz kell, nem is beszélve a kukorica öntözéséről. Ez igy elég pazarlónak tűnik, pláne ha azt nézzük, hogy pár éven belül ölni fogjuk egymást az ivóvízért :huh:

Link to comment
Megosztás:

Gyanúúúús ez, hogy mindenki ezt mondja.....Pistának ennyire nem jött be vagy mi?

Most két dolog foglalkoztat E85 téren:

a., a mostani kb 10L rátankolástól egy kis motorpucolást várok...elég meggyőző volt az a multkori kép (persze csodák nincsennek, de 200km autópálya mindenképpen jót tesz)

b., később kíváncsi vagyok mit lehet extra teljesítményt nyerni valamennyire környezetbarát módon

Bár kb 1 éve olvastam, hogy 1L bioetanol előállításhoz állítólag 3L víz kell, nem is beszélve a kukorica öntözéséről. Ez igy elég pazarlónak tűnik, pláne ha azt nézzük, hogy pár éven belül ölni fogjuk egymást az ivóvízért :huh:

Jót akar az ember, oszt már csak gyanakodni tucc :P :lol:

Szerintem senki nem akadályozz abban, hogy vegyél egy vilanyosággal működő autót :lol: ^_^ B)

Link to comment
Megosztás:

Bár kb 1 éve olvastam, hogy 1L bioetanol előállításhoz állítólag 3L víz kell, nem is beszélve a kukorica öntözéséről. Ez igy elég pazarlónak tűnik, pláne ha azt nézzük, hogy pár éven belül ölni fogjuk egymást az ivóvízért :huh:

Ne haragudj,de irigylem a problémáidat,hogy emiatt forgolódsz éjszaka nyugtalanul. :lol:

A lényeg az szerintem,hogy olcsóbban jövök ki havonta,indul,teszi a dolgát és zöldkártyánál sem b4szakodtak!

A többi meg nem érdekel...

Link to comment
Megosztás:

Bár kb 1 éve olvastam, hogy 1L bioetanol előállításhoz állítólag 3L víz kell, nem is beszélve a kukorica öntözéséről. Ez igy elég pazarlónak tűnik, pláne ha azt nézzük, hogy pár éven belül ölni fogjuk egymást az ivóvízért :huh:

A vízhiány lokális probléma lesz majd olyan helyeken, ahol gleccser biztosítja az édesvízkészletet. Kárpát medencében

nem kell tartani hasonlótól, nemtom minek ez az aggódás :lol: Szerintem félreértetted a discovery egyik műsorát ^_^

Többletfogyasztás benzinből, ennyi szerintem.

Belefullad a motor a benzinbe B) :P :lol:

Lambdaszabályzás tudja követni visszafelé is az eseményeket, de míg átáll, az kis idő, tehát mindenképpen

lesz kis túlfogyasztás benyából. Fordítva is ugyanígy, tehát ha utána tiszta E85 jön, akkor meg egy ideig szegény

lesz a keverék.

Pont azon agyalok a saját kütyü esetében, hogy hogyan lehet szépen megoldani a gyorsabb keverékarány

követést, akár pár mp-es intervallumban is a gyári lambdával.

Link to comment
Megosztás:

A vízhiány lokális probléma lesz majd olyan helyeken, ahol gleccser biztosítja az édesvízkészletet. Kárpát medencében

nem kell tartani hasonlótól, nemtom minek ez az aggódás ^_^ Szerintem félreértetted a discovery egyik műsorát B)

Nem mindenki a pár éve elérhető Discoveryből tájékozódik :P

Olyan, hogy "helyi probléma" nem létezik ezen a bolygón....gondolj már bele, ha párszáz-párezer éve képesek voltak hónapokat kullogni egy jó kis oldschool öldöklését, pénzért, mindenféle cuccért akkor a sokszoros hangsebesség korában ez mivel jár.... :huh:

Mindegy, ne offoljunk én nem aggódom a nyugdíjam miatt ez a lényeg :lol:

Link to comment
Megosztás:

Többletfogyasztás benzinből, ennyi szerintem.

Belefullad a motor a benzinbe :lol: ^_^ B)

Az azért nem egészséges :huh:

Az nem megoldás ha valahogy "kapcsolhatóvá" teszed ezt a dobozt? Nemismerem a pontos működésést de a lényeg érthető...és ha esetleg a potit min állásba rakod?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is egy kapcsoló a testvezetékbe és kész. Az a legegyszerűbb.

+1

Én is beépítettem a kapcsolót a testvezetékbe, nem nagy kunszt :lol: :huh:

Egy kérdés a Debreceni térségben élőkhöz:

a hétvégén kiruccannék Erdélybe, és a határ (Ártánd) előtt szeretnénk E85-tel feltankolni a járgányt. Kérdés: Debrecen ill. Berettyóújfalu közelében hol kapható az E85-ös (ha lehet, címmel, amit betáplálhatók a GPS-be)

Köszi előre is ^_^

Link to comment
Megosztás:

Az azért nem egészséges :huh:

Az nem megoldás ha valahogy "kapcsolhatóvá" teszed ezt a dobozt? Nemismerem a pontos működésést de a lényeg érthető...és ha esetleg a potit min állásba rakod?

De minek ? Oppssssz nincs e85 a közelben, tankolsz tíz liter benzint mondjuk sokáig elérsz vele memde ? :lol:

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.