Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Egy kis adalék kérdés: mióta kened-vágod a svédet? :huh:

Nem én kenem-vágom hanem az egyik haverom barátnője kint dolgozik már vagy 15 éve. :D

Anno amikor még benyával jártam egyszer csinált ilyet nekem is 4000 felett kihagyott és később megállt...lambdaszonda volt egy kicsit "meglassulva" hibakódot nem dobot, kicseréltem és egyből jó lett.

C14SE Flextek vagy Hunflex elektronikával minden gond nélkül elmegy E85-el...már lassan 1 éve használom és fura módon nem tapasztaltam semmi problémát. (AC nem ment tönkre, nem ette meg a gumicsövet stb.)

Szépen szaporodnak a benzinkutak: http://maps.google.de/maps/ms?ie=UTF8&...mp;source=embed <_<

Link to comment
Megosztás:

C14SE Flextek vagy Hunflex elektronikával minden gond nélkül elmegy E85-el...már lassan 1 éve használom és fura módon nem tapasztaltam semmi problémát. (AC nem ment tönkre, nem ette meg a gumicsövet stb.)

Szépen szaporodnak a benzinkutak: http://maps.google.de/maps/ms?ie=UTF8&...mp;source=embed :huh:

Hello!

Köszi az infot!

Tankoltam 5,5 litert az E85-ből, volt a gépben kb.20 liter benya. Most értem haza Dunába, eddig semmi változást nem tapasztaltam, kivéve, hogy "tök jó az illata" a kocsi végének. Egyenlöre ennyi, majd még jövök <_< . UFF!

Link to comment
Megosztás:

Elméletben működni fog egyik svéd fórumon olvastam róla, hogy C16NZ injektorfej lett berakva + 1 db alátét a nyomásszabályzó rugójához amivel 0,8 bar helyett 1,0 - 1,1 bar nyomást csináltak. Kicsit nagyobb előgyújtást kell adni (a gyújtáselosztón lehet állítani) és persze bejelölték rajta a benyás és az "alkoholos" állást is. <_<

mennyi az a kicsit nagyobb előgyújtás?

meg ha benzinnel megy, a nagyobb injektorfej és nyomás miatt igencsak megnő a fogyasztása, nem?

Link to comment
Megosztás:

érdekes,hogy az elsőt nem azért cseréltem mert fulladt volna.mindenki mondta,hogy csere kell 1000 után én meg 6000-nél lecseréltem.aztán puff jött ez a szarság.

nagyon durva volt pályán 60-al száguldani.....

Akkor az elsőt még azelőtt kicserélted,hogy az etanol telehordta volna mocsokkal.

Link to comment
Megosztás:

érdemes a jelenlegi e85-kütyükbe beruházni?

most hogy nyíregyházán is kapható,komolyan elgondolkodtam a teljes átálláson,csak nem akarok télen a hidegindítással szórakozni...

inkább egy állitható nyomásszabályzóra ruházz be,kicsit olcsóbb és ugyanazt éred el vele.Nálam bevált,100% etanollal járok.

Link to comment
Megosztás:

Nemrég hallottam a rádióban,hogy nyílt Nyergesújfalun (De lehet,hogy az már Lábatlan :huh: )egy Agip kút és van E85. :lol:

Gyors el is tűztem tankolni,de csak 12 litert sikerült mert tele lett. :D (248,8 ft/l)

Ha így nem lesz semmi gáz,akkor a következő 50-50% lesz. :D

Nekem most is felesben van. Reggel 7oC volt, és simán indult. Pedig többen is állították, hogy indítási nehézszégek lesznek. Az is lehet, hogy minuszokra értették. <_<

Link to comment
Megosztás:

Nekem most is felesben van. Reggel 7oC volt, és simán indult. Pedig többen is állították, hogy indítási nehézszégek lesznek. Az is lehet, hogy minuszokra értették. <_<

A benzinkutasnak is az volt az első kérdése,hogy mennyi benzin van benne,és mennyit akarok tankolni.

Mert nehézségek lehetnek hidegindításkor.Mondom no para van benne bőven. :huh:

off

Egyébként tök jó (még nem láttam sehol),full önkiszolgáló: bedugod a kártyát,pinkód,bepötyögsz egy max. összeget,bedugod a csövet és magától megáll,ha elérte a megadott összeget.

Majd leveszi a bankszámláról a lóvét, és nyomtat egy számlát (áfásat is ha olyat kérsz).Azt mondta a srác,hogy külföldön is egyre gyakoribbak az ilyen kutak.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként tök jó (még nem láttam sehol),full önkiszolgáló: bedugod a kártyát,pinkód,bepötyögsz egy max. összeget,bedugod a csövet és magától megáll,ha elérte a megadott összeget.

Majd leveszi a bankszámláról a lóvét, és nyomtat egy számlát (áfásat is ha olyat kérsz).Azt mondta a srác,hogy külföldön is egyre gyakoribbak az ilyen kutak.

Bizony...okosabb megoldás.

Link to comment
Megosztás:

A benzinkutasnak is az volt az első kérdése,hogy mennyi benzin van benne,és mennyit akarok tankolni.

Mert nehézségek lehetnek hidegindításkor.Mondom no para van benne bőven. <_<

off

Egyébként tök jó (még nem láttam sehol),full önkiszolgáló: bedugod a kártyát,pinkód,bepötyögsz egy max. összeget,bedugod a csövet és magától megáll,ha elérte a megadott összeget.

Majd leveszi a bankszámláról a lóvét, és nyomtat egy számlát (áfásat is ha olyat kérsz).Azt mondta a srác,hogy külföldön is egyre gyakoribbak az ilyen kutak.

Van itt Győrben is egy ilyen, de én még nem voltam ott tankolni. Ráadásul nincs is E85-ük.

Link to comment
Megosztás:

A benzinkutasnak is az volt az első kérdése,hogy mennyi benzin van benne,és mennyit akarok tankolni.

Mert nehézségek lehetnek hidegindításkor.Mondom no para van benne bőven. <_<

off

Egyébként tök jó (még nem láttam sehol),full önkiszolgáló: bedugod a kártyát,pinkód,bepötyögsz egy max. összeget,bedugod a csövet és magától megáll,ha elérte a megadott összeget.

Majd leveszi a bankszámláról a lóvét, és nyomtat egy számlát (áfásat is ha olyat kérsz).Azt mondta a srác,hogy külföldön is egyre gyakoribbak az ilyen kutak.

Igen, mínuszoknál lehetnek gondok...

Off:

németbe és osztrákiába, már vagy 2 éve vannak ilyen kutak... nem rossz megoldás... :huh:

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.