Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

52 perce, kasztiimre írta:

Sziasztok!

Asrta F Sedan-om van és keresek hozzá pár alkatrészt, aminek nem tudom a nevét. A csomagtartó jobb oldalán van egy szellőző rács a kárpit alatt, amit a lökhárító takar kívülről. A pára kiszellőztetésére hivatott. Ennek mi a neve, hogyan keressem?

Továbbá szintén a csomagtartó két oldalában a kerékjárati ív mögött van egy-egy lyuk, amiben szerintem valaha volt két gumidugó. Jól gondolom? No ezeket is keresném, de fogalmam sincs,mi az a neve.

Köszi: Imi

Hátsó negyed szellőző:

https://www.partsbase.org/opel/astra-f-1992-1998-2-12-1-rear-quarter-ventilator/

A másikat nem tudom ill. tetőablakosnál ott egy kifolyóvég van, ezen az ábrán a 12-es alkatrész:

https://www.partsbase.org/opel/astra-f-1992-1998-3-37-4-1-sun-roof-contd-for-tudor-webasto-contd/

 

Link to comment
Megosztás:

OPEL 1 83 752

8 órája, Astra F Caravan írta:

Hátsó negyed szellőző:

https://www.partsbase.org/opel/astra-f-1992-1998-2-12-1-rear-quarter-ventilator/

A másikat nem tudom ill. tetőablakosnál ott egy kifolyóvég van, ezen az ábrán a 12-es alkatrész:

https://www.partsbase.org/opel/astra-f-1992-1998-3-37-4-1-sun-roof-contd-for-tudor-webasto-contd/

 

Az első betalált, a második szerintem nem az, amire én gondolok. De mindenképp respect!

Szóval én arra lennék kíváncsi, hogy sedanokban a csomagtér oldalaiban - ahová a mentődoboz és társai rakhatóak- van egy-egy nyílás a kerékjárati ív mögött. Kb.15-20 mm közötti átmérőjűek a lyukak. Ezekben a sedan tulajoknál van bármiféle dugó? vagy csak én gondolom, hogy ott lennie kéne valamiféle dugónak?

Link to comment
Megosztás:

14 órája, Astra F Caravan írta:

Az a baj, hogy egyébként az éves karbantartásnak része a zsanéroknak a zsírral feltöltése. Na most ezt ma már aligha megcsinálja valaki. A zsanér meg ugye ázik, a zsír kimosódik belőle és aztán elkezd rohadni és szép lassan elfogy az anyag. Nem csak a csapszeg hanem maga a zsanér. A múltkor én is leszedtem a porvédő gumikat és valamelyikből fél marék rozsdapor jött ki. Csak néztem, hogy mi ez.

Hát igen, a kocsim előző 20 évében nem tudom mennyire figyeltek a zsanérokra, de leginkább sehogy szerintem. Én szoktam zsírozni, de ez a kopáson sokat már nem segít. :/

Link to comment
Megosztás:

6 órája, kasztiimre írta:

OPEL 1 83 752

Az első betalált, a második szerintem nem az, amire én gondolok. De mindenképp respect!

Szóval én arra lennék kíváncsi, hogy sedanokban a csomagtér oldalaiban - ahová a mentődoboz és társai rakhatóak- van egy-egy nyílás a kerékjárati ív mögött. Kb.15-20 mm közötti átmérőjűek a lyukak. Ezekben a sedan tulajoknál van bármiféle dugó? vagy csak én gondolom, hogy ott lennie kéne valamiféle dugónak?

Gyárilag van dugó....

2145007-20160223-E4EOWe.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

93-as Astra F Caravanban a csomagtér rolóról elveszett néhány kis műanyag görgő, ami rendesen a sínben tartja az egész hóbelebancot. :) Működőképes így is, de elég könnyen kiesnek a rudak a sínből. Lehet esetleg kapni ilyen görgőt valahol? Vagy mi ennek a neve pontosan? :)

Előre is köszi a választ!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, szabolala írta:

Sziasztok!

93-as Astra F Caravanban a csomagtér rolóról elveszett néhány kis műanyag görgő, ami rendesen a sínben tartja az egész hóbelebancot. :) Működőképes így is, de elég könnyen kiesnek a rudak a sínből. Lehet esetleg kapni ilyen görgőt valahol? Vagy mi ennek a neve pontosan? :)

Előre is köszi a választ!

Szia! Én ezt úgy oldottam meg, hogy megrajzoltam 3D-ben, és egy ismerős kinyomtatta 3D nyomtatóval. Ha esetleg kellene valakinek, szívesen megosztom a fájlt.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, szabolala írta:

Sziasztok!

93-as Astra F Caravanban a csomagtér rolóról elveszett néhány kis műanyag görgő, ami rendesen a sínben tartja az egész hóbelebancot. :) Működőképes így is, de elég könnyen kiesnek a rudak a sínből. Lehet esetleg kapni ilyen görgőt valahol? Vagy mi ennek a neve pontosan? :)

Előre is köszi a választ!

Ha jól tudom csak a fémcsővel egybeépítve rendelhető az Opelnél, külön a műanyag végek nem.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, szabolala írta:

Király! :D Már csak egy ismerős kell, akinek van 3d nyomtatója. :) 

Nem tudok más megoldást, vagy van ismerős aki kinyomtatja, vagy veszel 5000ért a bontóból egy komplett szettet. Nekem a sín végéhez tartozó feszítőim nincsenek meg, de külön azt se kapni. Hány darab kellene?

Link to comment
Megosztás:

3 órája, joecockroach írta:

Nem tudok más megoldást, vagy van ismerős aki kinyomtatja, vagy veszel 5000ért a bontóból egy komplett szettet. Nekem a sín végéhez tartozó feszítőim nincsenek meg, de külön azt se kapni. Hány darab kellene?

A napellenző műanyag patentjet is meg tudnád rajzolni? Biztos lenne rá kereslet... Boltban 1200-ért tudtam venni ;-) 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
On 2016. 02. 23. at 21:24, joecockroach írta:

Szia! Én ezt úgy oldottam meg, hogy megrajzoltam 3D-ben, és egy ismerős kinyomtatta 3D nyomtatóval. Ha esetleg kellene valakinek, szívesen megosztom a fájlt.

Szia!

Megtennéd, hogy megosztod a rajzot 3d fájlban? Találtam egy céget, akik nyomtatnak 3d-ben, és kérnék tőlük egy árajánlatot. :) Én tök nem értek hozzá, nekik .stl vagy .stp formátumban kellene... Köszi!

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 14. at 9:37, szabolala írta:

Szia!

Megtennéd, hogy megosztod a rajzot 3d fájlban? Találtam egy céget, akik nyomtatnak 3d-ben, és kérnék tőlük egy árajánlatot. :) Én tök nem értek hozzá, nekik .stl vagy .stp formátumban kellene... Köszi!

Szia, a step fájlt elvileg bármelyik 3D szoftver megnyitja, és onnan már ki tudják menteni a nyomtatható fájlba, ami az stl. Holnap tudom megcsinálni, mivel a fájl nincs az itthoni gépemen.

Link to comment
Megosztás:

22 órája, joecockroach írta:

Szia, a step fájlt elvileg bármelyik 3D szoftver megnyitja, és onnan már ki tudják menteni a nyomtatható fájlba, ami az stl. Holnap tudom megcsinálni, mivel a fájl nincs az itthoni gépemen.

Oké, köszi, szólj ha megvan, és akkor privátban intézzük a többit! :) Kösz mégegyszer!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha a kézifék bőrszoknyáját leveszem és megfelelő szögben nézek lefelé akkor kilátok a kocsi alá egy résen, gondolom ott megy ki a rúd amire a bowden jön a kérdés az hogy ez gyárilag ilyen, vagy hiányzik onnét valami gumi tömítés porvédő ilyesmi?

Link to comment
Megosztás:

6 órája, benya513 írta:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha a kézifék bőrszoknyáját leveszem és megfelelő szögben nézek lefelé akkor kilátok a kocsi alá egy résen, gondolom ott megy ki a rúd amire a bowden jön a kérdés az hogy ez gyárilag ilyen, vagy hiányzik onnét valami gumi tömítés porvédő ilyesmi?

Emlékeim szerint kell lenni ott egy gumi átvezetőnek.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, benya513 írta:

köszi!

nekem az akkor hiányzik, nem tudjátok hol lehetne kapni gondolom bárdinál ilyesmi nincs, csak bontó valami jó bontót pest környékén nem tudna valaki?

Boncinál nézz szét, szinte mindig van F Astra, de ne légy sértődékeny ha oda mész, néha van egy stílusuk, de nem rosszindulatúak, az árak változóak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.