Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

15 perce, szabolala írta:

Sziasztok! 

Ha ajtót cserélnék, ahhoz kell vágni/hegeszteni? Vagy a zsanérral együtt cserélhető? Mire kell figyelni ilyenkor?

Kiveszed a két zsanér stiftet, az egy darab ajtóhatároló stiftet,és szétcsavarod a bajonettzáras átvezetőt. Már ha nincs átfúrva és úgy átvezetve rajta kábel. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

22 órája, zotya975 írta:

Kiveszed a két zsanér stiftet, az egy darab ajtóhatároló stiftet,és szétcsavarod a bajonettzáras átvezetőt. Már ha nincs átfúrva és úgy átvezetve rajta kábel. 

Köszi!

Még az volna a kérdésem, hogy fészlift utáni ajtók felmennek gond nélkül az első szériásra, ugye? Csak ha jól emlékszem a díszlécek mások?

Módosítva : szabolala
Link to comment
Megosztás:

6 órája, szabolala írta:

Köszi!

Még az volna a kérdésem, hogy fészlift utáni ajtók felmennek gond nélkül az első szériásra, ugye? Csak ha jól emlékszem a díszlécek mások?

Szerintem itt nem történt változás csak a tükör más és talán az ajtókárpit is. Ugye fekete lett, meg a szürkében még nagyobbak a zsebek.  Bár láttam már feketében is kis meg nagy zsebeset.:confused:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Ismét fárasztanám a jó népet a lökhárítóval,de csak akit érdekel :)

Sikerült megvakolnom a hátsó csodát,most már majdnem le lehet fényezni,mivel szobafestő vagyok némi fogalmam van az előkészítésről,egyenlőre ilyen lett,közben kitaláltam,hogy dupla kidörgő véget rakatok fel,illetve azt is megterveztem,hogy milyen lesz a formája,de a fotón az csak egy próba darab ,hasonló lesz ,csak lágyítottuk a formát,hogy könnyedebb legyen az összkép,persze ezért megint lehetett hegeszteni a jobb oldali végnek az új helyét :) 072000531.jpg072000532.jpg

Itt látszik a kipufogó helye a jobb oldalon kijelölve.072039296.jpg

Jobb oldal.072039294.jpg

Bal oldal.072039295.jpg

És a végeredmény egyenlőre,kell még rajta mókolni a fényezőknek,de hát ezért lesz jó drága .

Jobb oldalon az általam tervezett vég próba darabja van oda varázsolva,valami hasonló lesz mindkét oldalon :)

Üdv. Petya

 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Petya9 írta:

Sziasztok!

Ismét fárasztanám a jó népet a lökhárítóval,de csak akit érdekel :)

Sikerült megvakolnom a hátsó csodát,most már majdnem le lehet fényezni,mivel szobafestő vagyok némi fogalmam van az előkészítésről,egyenlőre ilyen lett,közben kitaláltam,hogy dupla kidörgő véget rakatok fel,illetve azt is megterveztem,hogy milyen lesz a formája,de a fotón az csak egy próba darab ,hasonló lesz ,csak lágyítottuk a formát,hogy könnyedebb legyen az összkép,persze ezért megint lehetett hegeszteni a jobb oldali végnek az új helyét :) 

Itt látszik a kipufogó helye a jobb oldalon kijelölve.

Jobb oldal.

Bal oldal.

És a végeredmény egyenlőre,kell még rajta mókolni a fényezőknek,de hát ezért lesz jó drága .

Jobb oldalon az általam tervezett vég próba darabja van oda varázsolva,valami hasonló lesz mindkét oldalon :)

Üdv. Petya

 

Nem rossz...hol osztod meg a kipufcsövet? 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 07. at 21:08, Petya9 írta:

Sziasztok!

Ismét fárasztanám a jó népet a lökhárítóval,de csak akit érdekel :)

Sikerült megvakolnom a hátsó csodát,most már majdnem le lehet fényezni,mivel szobafestő vagyok némi fogalmam van az előkészítésről,egyenlőre ilyen lett,közben kitaláltam,hogy dupla kidörgő véget rakatok fel,illetve azt is megterveztem,hogy milyen lesz a formája,de a fotón az csak egy próba darab ,hasonló lesz ,csak lágyítottuk a formát,hogy könnyedebb legyen az összkép,persze ezért megint lehetett hegeszteni a jobb oldali végnek az új helyét :) 

Itt látszik a kipufogó helye a jobb oldalon kijelölve.

Jobb oldal.

Bal oldal.

És a végeredmény egyenlőre,kell még rajta mókolni a fényezőknek,de hát ezért lesz jó drága .

Jobb oldalon az általam tervezett vég próba darabja van oda varázsolva,valami hasonló lesz mindkét oldalon :)

Üdv. Petya

 

Szerintem szép munkát végeztél, jól néz ki :)

Módosítva : Epoxi
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Kezdődik a móka :

2345405-20161002-bnoAcQ.jpg

Ezzel viszont még nem tudom mit kezdjek:

2345406-20161002-luRXHf.jpg

Nem az a baj hogy elvált, mert fel tudom ragasztani, csak felette rozsdás, mert összerakás után volt merítve és oda nem jutott be semmi. Vagy hagyom, így vagy felragasztom, de előtte le kéne kezelni valamivel. Csak az ecset nem fér oda sprével meg befújnák mindent belül. Hát majd kitalálok valamit.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Kezdődik a móka :

 

Ezzel viszont még nem tudom mit kezdjek:

 

Nem az a baj hogy elvált, mert fel tudom ragasztani, csak felette rozsdás, mert összerakás után volt merítve és oda nem jutott be semmi. Vagy hagyom, így vagy felragasztom, de előtte le kéne kezelni valamivel. Csak az ecset nem fér oda sprével meg befújnák mindent belül. Hát majd kitalálok valamit.

 

 

 

Maszkolni nem tudnál?

Link to comment
Megosztás:

21 perce, zotya975 írta:

Az egész autóbelsőt? :confused: Rozsdamarózás nélkül úgysem tartós a festés, rozsdamarózni meg nem tudok ott, mert nem tudom eltávolítani a savmaradékot a merevítő és a lemez közül.

Akkor nincs mese, meg kell venni a másik astrat, vagy ebböl egy cabriokaravánt csinálni :-)

Link to comment
Megosztás:

28 perce, aholy írta:

Akkor nincs mese, meg kell venni a másik astrat, vagy ebböl egy cabriokaravánt csinálni :-)

Lehet nem csinálok vele semmit..végülis eddíg is ilyen volt, ha nem akartam volna tetőkárpitot cserélni nem is vettem volna észre. Küzdök ezzel a ragasztóval, jó büdös, tisztára mint a pálmatex. Egyszerre csak úgy 50 centis sávot fújok meg, de már van két gyűrődés is amit nem tudtam teljesen kisimítani aztán a neheze a napellenzőknél még hátravan.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Lehet nem csinálok vele semmit..végülis eddíg is ilyen volt, ha nem akartam volna tetőkárpitot cserélni nem is vettem volna észre. Küzdök ezzel a ragasztóval, jó büdös, tisztára mint a pálmatex. Egyszerre csak úgy 50 centis sávot fújok meg, de már van két gyűrődés is amit nem tudtam teljesen kisimítani aztán a neheze a napellenzőknél még hátravan.

A rozsda szerintem maradhat,egész biztos,hogy nem fog átrohadni a tetőlemez,ha zavar,akkor fújd be cinksprével,vagy a sokat reklámozott hemörájtot vegyél,azt kisebb vakrozsdára rá lehet kenni,a felület előkezelése nélkül is.

Az ilyen ragasztást középről kell kezdeni és egy alkalmas tárggyal,mondjuk egy keményebb rongylabdával középről kifelé simogatva lehet egyenletessé tenni.

Link to comment
Megosztás:

30 perce, Szabadij írta:

A rozsda szerintem maradhat,egész biztos,hogy nem fog átrohadni a tetőlemez,ha zavar,akkor fújd be cinksprével,vagy a sokat reklámozott hemörájtot vegyél,azt kisebb vakrozsdára rá lehet kenni,a felület előkezelése nélkül is.

Az ilyen ragasztást középről kell kezdeni és egy alkalmas tárggyal,mondjuk egy keményebb rongylabdával középről kifelé simogatva lehet egyenletessé tenni.

Aztán végülis hagytam ahogy volt, sprével fújogatni nem nagyon akartam a kocsin belül semmit, mert akkor lehet vakarni kábé mindenhonnan.

Közel sem lett olyan szép mint ahogy akartam, lett benne pár ránc, amiket nem tudtam tökéletesen eltávolítani még hölégfújózva sem. A ruhafogas tartókat lefalaztam, mert soha nem használtam őket és rondák voltak. Összeraktam a kocsit annyira hogy holnap mehessek vele, de még vár egy-két forrasztás stb...

2347332-20161002-PqSy89.jpg

2347333-20161002-0twJ7H.jpg

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, Pingvin írta:

Gratulálok Zotya!

Szerintem jó lett, én speciel örülnék neki, ha az enyém ilyen lenne!

 

6 órája, Petya9 írta:

Semmi baj nincsen ezzel,jól néz ki és különben is az vakuljon meg aki ebben hibát talál :)

Nekem is kell majd valamit csinálnom mert van  egy astra f van-om is de szerencsére abban csak a két ülés felett van tető kárpit :)

 

Kösz, igyekszem..hmm...cabrió, vagy milyen? :confused:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.