Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

5 órája, Kispotter írta:

Sziasztok! 

Most fogom visszakapni az autóm karosszéria munkák voltak rajta. Küszöb csere tankbetöltő javítás, 2 sárvédőív csere, alvázvédelem és visszafényezés. Gondolkodtam a műanyag dob betéten néztem is nem is drága, de arról sehol nem találtam infót hogyan kellene felfogatni. Ezt valaki eltudná mondani nekem? Sima lemezcsavarra gondoltam, de akkor meg ott fof el rohadni sztem.

Műanyag patentok vannak hozzá, (https://cromax.hu/karosszeria/karosszeriara_szerelt_reszek/sarvedo_dobbetet_rogzites/sarvedo_lemez_rogzito_szegecs_opel_astra_f_1991-1998_34902)de ahhoz ugye meg kell fúrni a bódét és rendesen lekezelni. De végülis a lemezcsavar is egy megoldás. A peremnél vagy van rajta alapból fül, ami bemegy a perem mögé, nekem kellett rá tennem, mert nem volt.

2447182-20170117-Kr2La7.jpg

2447183-20170117-YOe6tJ.jpg

Ha nem jó az ív, hőlégfúvóval lehet alakítani. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

17 perce, zotya975 írta:

Műanyag patentok vannak hozzá, (https://cromax.hu/karosszeria/karosszeriara_szerelt_reszek/sarvedo_dobbetet_rogzites/sarvedo_lemez_rogzito_szegecs_opel_astra_f_1991-1998_34902)de ahhoz ugye meg kell fúrni a bódét és rendesen lekezelni. De végülis a lemezcsavar is egy megoldás. A peremnél vagy van rajta alapból fül, ami bemegy a perem mögé, nekem kellett rá tennem, mert nem volt.

2447182-20170117-Kr2La7.jpg

2447183-20170117-YOe6tJ.jpg

Ha nem jó az ív, hőlégfúvóval lehet alakítani. 

Sziasztok!

És valaki tud ilyet cabrióhoz is ??? :)

Link to comment
Megosztás:

4 perce, aholy írta:

Akkor már csak a ts szárny kell a cabrióra? :-)

Rajta vagyok a dolgon,az idő nekem dolgozik,nyugdíjra csak meg lesz :) egyszer láttam a Lengyel olx-n de elvitték, lecsúsztam róla,de ha tudsz valamit jelezd légyszi,ez sem melegedett meg a jófogáson,pedig nem volt olcsó és még piros izzókat is kellett vennem bele :) 

Módosítva : Petya9
Link to comment
Megosztás:

1 óra, Petya9 írta:

Rajta vagyok a dolgon,az idő nekem dolgozik,nyugdíjra csak meg lesz :) egyszer láttam a Lengyel olx-n de elvitték, lecsúsztam róla,de ha tudsz valamit jelezd légyszi,ez sem melegedett meg a jófogáson,pedig nem volt olcsó és még piros izzókat is kellett vennem bele :) 

Nem is tudtam hogy létezik olyan.

Link to comment
Megosztás:

Just now, zotya975 írta:

Nem is tudtam hogy létezik olyan.

Igen, ha az izzóra gondolsz, általában a Ford focusnak használják,de csak 21/4W-os van belőle,legalábbis ahol én vásárolok ott aztmondták,meg ,hogy mákom van mert 2 honapba tellett nekik hogy tudtak  szerezi valakinek ebből maradt,1500/db és hát 2 db-ot át kell alakítani,mert a féklámpa foglalatba nem megy bele mivel a kis pöckök eltolva vannak rajta,így az egyiket le kel köszörülni,hogy bemenjen a helyére és úgy kell fordítani,hogy működjön is :) de hát a buhera matrix az meg megy :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 perce, Petya9 írta:

Igen, ha az izzóra gondolsz, általában a Ford focusnak használják,de csak 21/4W-os van belőle,legalábbis ahol én vásárolok ott aztmondták,meg ,hogy mákom van mert 2 honapba tellett nekik hogy tudtak  szerezi valakinek ebből maradt,1500/db és hát 2 db-ot át kell alakítani,mert a féklámpa foglalatba nem megy bele mivel a kis pöckök eltolva vannak rajta,így az egyiket le kel köszörülni,hogy bemenjen a helyére és úgy kell fordítani,hogy működjön is :) de hát a buhera matrix az meg megy :D

Akkor a helyzetjelzőbe milyet raktál? 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Petya9 írta:

Rajta vagyok a dolgon,az idő nekem dolgozik,nyugdíjra csak meg lesz :) egyszer láttam a Lengyel olx-n de elvitték, lecsúsztam róla,de ha tudsz valamit jelezd légyszi,ez sem melegedett meg a jófogáson,pedig nem volt olcsó és még piros izzókat is kellett vennem bele :) 

Még olyannal se találkoztam aki látott olyat aki hallott róla... :-)

Link to comment
Megosztás:

4 órája, aholy írta:

Még olyannal se találkoztam aki látott olyat aki hallott róla... :-)

Tavaly nyáron Dunakeszinél egy parkolóban láttam egy sedan sötétzöld astrán,de nem volt időm megvárni a tulajt . Nem tudok senkiéhez hozzászólni , Segítsetek légyszi

 

Módosítva : Petya9
Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

Akkor a helyzetjelzőbe milyet raktál? 

A helyzetjelző az Opelben 21/4W-os, oda simán bemegy ez az izzótípus, de felülre a 21W-os vagy 21/5W-os kell, aminél a két pöcök egymással 180 fokos szöget zár be, csak eltérő magasságon vannak a foglalaton. A 21/4-nél meg ugye nincsenek egy vonalban, az asszem 210°.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 perce, daykiller írta:

A helyzetjelző az Opelben 21/4W-os, oda simán bemegy ez az izzótípus, de felülre a 21W-os vagy 21/5W-os kell, aminél a két pöcök egymással 180 fokos szöget zár be, csak eltérő magasságon vannak a foglalaton. A 21/4-nél meg ugye nincsenek egy vonalban, az asszem 210°.

Ja igen valami rémlik, egyszer bele volt erőltetve egy nem belevaló, kínlódtam mire kiszedtem. 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 25. at 19:25, zotya975 írta:

Ja igen valami rémlik, egyszer bele volt erőltetve egy nem belevaló, kínlódtam mire kiszedtem. 

Én a törött első indexbúrába vettem sárgát (a normál helyett) hogy legalább távolról ne látsszon hogy nem sárga. A Tesco parkoló kövén "köszörültem le" a rossz helyen lévő pöcköt :hehe:

Link to comment
Megosztás:

3 perce, zotya975 írta:

Bizony.

Igen,de lassan kihalófélben van az ilyen"állatfajta",mint mi.Régen még tanították is az ilyen fortélyokat,most meg már  technika sem engedi meg a gányolást,pedig sok esetben el lehetne kerülni a sárga angyalt.Régen még tanították az ékszíj helyére a harisnyát,vagy pl. hogyan lehet rotort gyártani,hogy hazáig el lehessen jutni,meg pl egy darab kötöződrót ,vezeték kötelező tartozéka volt a csomagtartónak...

 

Link to comment
Megosztás:

1 perc, Szabadij írta:

Igen,de lassan kihalófélben van az ilyen"állatfajta",mint mi.Régen még tanították is az ilyen fortélyokat,most meg már  technika sem engedi meg a gányolást,pedig sok esetben el lehetne kerülni a sárga angyalt.Régen még tanították az ékszíj helyére a harisnyát,vagy pl. hogyan lehet rotort gyártani,hogy hazáig el lehessen jutni,meg pl egy darab kötöződrót ,vezeték kötelező tartozéka volt a csomagtartónak...

 

Nekem most is van egy szerszámos láda a csomagtartóban, szerszámokkal, pár pótalkatrésszel, kábellal, gyorskötözővel, ragasztószalaggal, stb. Nem hagyom hogy a gépek átvegyék a hatalmat.:-) Nyilván újabb autóban kevesebb a belenyúlási lehetőség otthon vagy az út szélén. Ezzel számolni kell vásárláskor. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Nekem most is van egy szerszámos láda a csomagtartóban, szerszámokkal, pár pótalkatrésszel, kábellal, gyorskötözővel, ragasztószalaggal, stb. Nem hagyom hogy a gépek átvegyék a hatalmat.:-) Nyilván újabb autóban kevesebb a belenyúlási lehetőség otthon vagy az út szélén. Ezzel számolni kell vásárláskor. 

Hát srácok én 2004 ben elkövettem egy nagy hibát vettem egy ÚJ renault megane II 1.5 dci kombit,na basszátok meg,az egy igazi ócska egy mocskos csigazabáló fos volt 137000km nél a 3 hajtókarcsapágy bemondta az uncsit és nem azért mert nem foglalkoztam vele ,17000 km-nél első féktárcsa csere,a hiteles kifizetett 6.100.000.- autó 2010 ben amikor ez történt ért 1.500.000.- és sikerült csomitartóban a fél motorral eladnom 650.000.-,akkor vettem a kis drágámat a fekete van-t és a világ legjobb autója,itt nincs okos nézés amikor megáll,ha megáll ,de nem szokott,nálam is bent van a láda,meg a bikakábel,meg a 12 v-os kompresszor,mert nem bízom a véletlenre.

Igen 1990.ben az MHSZ-nél a hivatásos jogsi suliban megtanítottak egy két dologra,nekem volt olyan,hogy jobb híján egy gumipókot raktam fel generátor szíjnak,és működött hazáig

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.