Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Halli!

Lenne egy kis gondom. Nemoly rég csúnyán beragadtam egy sártengerbe... :oops: hosszú történet...

A lényeg, h a próbálkozásaink során nem figyeltem, és a bal küszöb, kb. tenyérnyi méreten alulról be lett nyomva egy kicsit. Ez nem is lenne vészes, kicsi optikai bibi, de a festék is le jött, ha jól láttam szin vasig!!

Majd még megnézem jobban. Szal a kérdés, a megoldás. Gondolom fényezö. Na most tudtok ajánlani vkit, aki nem aranyárban dolgozik, de nem is tréh munkát végez? Illetve Még az a kérdés, hogy ugyan tenyérnyi a bibi, de vajon ezt hogy csinálják? Ugye nem teljes elem fényezés.... :shock:

Elöre is köszi mindenkinek bármiféle 5letet, infót!

Valószínű, hogy gittelni is kell. Ha nem feltűnő helyen van akkor elvileg ködöléssel megoldható, de mint írtad, hogy elég nagy a felület így szerintem akkor lesz szép ha telibefújják az elemet.

Link to comment
Megosztás:

Halli!

Lenne egy kis gondom. Nemoly rég csúnyán beragadtam egy sártengerbe... :oops: hosszú történet...

Elöre is köszi mindenkinek bármiféle 5letet, infót!

Ha viszel egy mintadarabot (pl: tanksapkatető) akkor egy ügyes festékboltban kikeverik neked a színt pc-vel, és kívánságra flakonba is rakják, azzal pedig akár te( ha nem látható messziről a sérülés, és nem zavaró a hiba) is le tudod fújni, ha elfogy a gáz akkor meg utántöltik azzal is a boltban.

Utána meg egy kis polír és el is tünt a bibi :wink:

Persze ez csak szerény véleményem, faterom warnyúját is (amit utána az opelig én hajtottam :) ) így kezelték a vezető kilincsnél, a különbség akkor volt látható, ha el volt hanyagolva a viaszolás.

Link to comment
Megosztás:

Nah megnéztem! :shock: Nem is olyan vészes mint elsöre láttam...no ettöl még meg kell csinálni...

kb 2 centi széles és 8, max 10 centi hosszú a bibi, ahol lejött, és sajna csontig, azaz tiszta vasig a festék :)

Ami a durva, hogy pár nap telt csak el, de már van felületi rozsda...épphogycsak, de van... :evil:

Link to comment
Megosztás:

Nah megnéztem! :shock:

Ami a durva, hogy pár nap telt csak el, de már van felületi rozsda...épphogycsak, de van... :evil:

akkor kezdheted, a hagyományos módon, RO-55, alapozó, stb:....

Vagy Hammerite, a reklámban is milyen király új motorja lesz tőle a vagány csákónak :twisted:

Link to comment
Megosztás:

akkor kezdheted, a hagyományos módon, RO-55, alapozó, stb:....

Vagy Hammerite, a reklámban is milyen király új motorja lesz tőle a vagány csákónak :twisted:

izé....RO-55...alapozó..akkor inkább vmi lenyzó ismerösömnek kellene szólnom..ök biztos jobban értenek az alapozókhoz :wink:

Szal esetleg kicsit szájbarágósabban?

Amugy sikerált csinálnom képet..igyen néz ki...

http://laci4.uw.hu/GSI/kuszob.jpg

http://laci4.uw.hu/GSI/kuszob2.jpg

Kicsit nagyon sáros volt... az alja is sáros, nem rozsdás.....

Szal ezt kellene megcsinálnom...kicsit optika is, de ehez gondolom izekre kellene szedni, hogy ki lehessen kalapálni :evil: ugyhogy marad igy....

Link to comment
Megosztás:

Húúú vazzeg! Ez nem is olyan egyszerű sérülés...

Szerintem mindenképp irány egy jó lakatos+fényező, különben hamar

szét fog rohadni a teljes küszöböd! Lehet hogy a lakatos is azt mondja

majd rá, hogy legjobb ha küszöböt cseréltek...

Patacsinál asszem 4000 HUF körül van az új küszöb...

Link to comment
Megosztás:

Húúú vazzeg! Ez nem is olyan egyszerű sérülés...

Szerintem mindenképp irány egy jó lakatos+fényező, különben hamar

szét fog rohadni a teljes küszöböd! Lehet hogy a lakatos is azt mondja

majd rá, hogy legjobb ha küszöböt cseréltek...

Patacsinál asszem 4000 HUF körül van az új küszöb...

Ne bazz!!! Ez tényleg ennyire veszélyes lenne??? :evil: :shock:

A rohadt... :evil: Azthittem elég ha megcsiszoljuk,kap vmi rozsdagyilkolót, alapozzuk majd lefestjük.... :)

És tudtok ajánlani vmi jó lakatost-fényezöt? Olyat aki tényleg normálisan dolgozik...

Link to comment
Megosztás:

Laci!

Nekem épp most fényezik a lökösöket. Nagyon jó árat mondott rá

a fényező (ismerős ismerőse), ha jól is dolgozik, közzéteszem itt az

elérhetőségét. :lol:

Opel16V

Az lovagias :) tett lenne, és megköszönném in is.

Jövő hét kész az új hűtőrács és le kell fényeztessem azt is.

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Jövő hét végén hozom el a lökösöket, akkor majd meglátom

hogy milyen munkát végzett. Addig nem merem közkinccsé tenni... :)

Majd megnézem ha felaplikáod őket.

Kiváncsi vagyok milyen lesz sárgán. Olyan állapotba is kiváncsi lennék rá míg nincs rajta a dekor, csak a sárga lökösök.

Remélem csinálsz majd fotókat a különböző fázisokról. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Opel16v!

Figyu ezt már megakartam régebb ota kérdezni:a moci háztetödön a lik mennyibe volt és hogy csináltad/csináltattad? másmien gsi szerü beömlö szted felnyom6ó az enyémre? szal széleskörü tanácsadó bombát vágj ide ! :) lécci....

thx elöre is Hali

Lacee

Link to comment
Megosztás:

hmmm...hát most nem kerültem közelebb a megoldáshoz :) szted nehezen old6o meg vagy megold6o egyáltalán? mennyibe kerülne kb? ienekre gondoltam.....ahhoz viszonyitanék hogy egy gsi gépháztetö 50 körül mozog(DURVÁN!!!) és ehhez képest mennyibe kerülne.....kb ennyi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.