Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

és mennyi vettél belőle pontosan nem tudod mi volt a neve? valamint milyen kárpitot érdemes venni milyen legyen az anyaga?

Mondom: Palmatex (a hőálló fajta)

2 x 300 ml

én direkt odavalót vettem szivacsos a hátulja, de vigyázni kell vele, mert oldja és beszívodhat

de van itt vki, aki (mű)bőrt tett fel, végül is mind1

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Sikerült szereznem egy Irmscher hátsó légterelőt astra f caravanra. A kérdésem a következő... Adtak hozzá 4 db műyanag támasztót, ami ugye az ajtó ívére pont passzol, és ezekre a lábakra lehet csavarozni magát a szárnyat, elől pedig ragasztani kell a csomagtérajtóra. A 4 lábacskának van 2-2 lukja, ami elvileg csavarral, vagy popszegeccsel rögzíthető?? Ezeket lehetne inkább valami ragasztóval helyettesíteni?? Mondjuk szélvédőragasztó?? Esetleg valami sziloplaszt?
Nem szeretném az ajtót megfúrni, ha nem szükséges. Egyébként hogy lehet rárakni a lábakat, hogy pont a helyükre kerüljenek?? Ha mégis fúrni kell, akkor mivel lehet tömíteni alatta, hogy ne rohadjon el a lemez?? Előre is köszi!

A képen a 8X az, és ott vannak a lábak is.

http://www.partsbase.org/media/images/opel/7b126f3b56c8e237253cb569b05e0653.png

Link to comment
Megosztás:

és mennyi vettél belőle pontosan nem tudod mi volt a neve? valamint milyen kárpitot érdemes venni milyen legyen az anyaga?

Szia!

Ha ferdehátú a kocsid, akkor 1 flakon Tesa márkájú extra erős ragasztó sprayt kell venni, ami kb 6000, meg egy méternyi tetőkárpitszövetet...

Link to comment
Megosztás:

Most tartok ott, hogy kell valami ragasztó. Én is gyári-szerű szivacsos hátuljú anyagot vettem. Az érdekelne, hogyha a Palmatex oldja a szivacsréteget, hogy tetted fel? És mennyire tartós (drága volt az anyag ahhoz, hogy 2-3 év után lejöjjön)?

Leírnád a lépéseit, hogyan csináltad?

Mondom: Palmatex (a hőálló fajta)

2 x 300 ml

én direkt odavalót vettem szivacsos a hátulja, de vigyázni kell vele, mert oldja és beszívodhat

de van itt vki, aki (mű)bőrt tett fel, végül is mind1

Link to comment
Megosztás:

Most tartok ott, hogy kell valami ragasztó. Én is gyári-szerű szivacsos hátuljú anyagot vettem. Az érdekelne, hogyha a Palmatex oldja a szivacsréteget, hogy tetted fel? És mennyire tartós (drága volt az anyag ahhoz, hogy 2-3 év után lejöjjön)?

Leírnád a lépéseit, hogyan csináltad?

Helló.

Mennyi volt a tetőkárpit ára?

Link to comment
Megosztás:

Most tartok ott, hogy kell valami ragasztó. Én is gyári-szerű szivacsos hátuljú anyagot vettem. Az érdekelne, hogyha a Palmatex oldja a szivacsréteget, hogy tetted fel? És mennyire tartós (drága volt az anyag ahhoz, hogy 2-3 év után lejöjjön)?

Leírnád a lépéseit, hogyan csináltad?

hát ahogy adta

leszed, lepucol

aztán ken 20-30cmert mind2 oldalra vár vár vár rásímít

vigyzni kell, mert ha sokat teszel rá "megeszi" a kárpitot és beszívodásos lesz

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Helló.

Mennyi volt a tetőkárpit ára?

12k volt a 3 méter Autolederéknél. Vehettem volna hozzá ott ragasztót, még meg is kérdezték :omg: .

hát ahogy adta

leszed, lepucol

aztán ken 20-30cmert mind2 oldalra vár vár vár rásímít

vigyzni kell, mert ha sokat teszel rá "megeszi" a kárpitot és beszívodásos lesz

Ezt a sima Palmatex-et használtad? LINK Állítólag ez is hőálló vagyis ott a piktogramon :). Bááár oda van írva, hogy habosított műanyaghoz nem jó, ezért eheti a szivacsot...?

Persze találtam kimondottan tetőkárpithoz való ragasztót, de literje ötezer, ezt csak akkor venném, ha muszáj.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Valaki tud Debrecenben vagy a környéken embert, aki megcsinálná a tetőkárpitot?

Szia!

Nem nehéz megcsinálni. Kb 2-3 óra, z anyagköltség kb 20e. A kárpitos még munkadíjat is kér...

A Salétrom utcán lehet venni tetőkárpit anyagot, amiből 1 méter kell, ha ferdehátú, meg egy flakon Tesa extra erős ragasztóspray. A Birner kárpitragasztó nyáron simán elengedi és ez tapasztalat.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nem nehéz megcsinálni. Kb 2-3 óra, z anyagköltség kb 20e. A kárpitos még munkadíjat is kér...

A Salétrom utcán lehet venni tetőkárpit anyagot, amiből 1 méter kell, ha ferdehátú, meg egy flakon Tesa extra erős ragasztóspray. A Birner kárpitragasztó nyáron simán elengedi és ez tapasztalat.

Szia!

Köszönöm, akkor hétvégén lehet hogy megpróbálom... Nem csináltam még ilyet, és nem szeretném a hétvégémet elcseszni vele. :) Mindkét autóra kellene.

Maga ez az elem hogy jön le? Az oszlopokon lévő borítást le kell venni, vagy elég ha csak a felső csavarokat kiszedem?

Gondolom takarítsam meg az elemet, mielőtt bekenem ragasztóval...

Mennyi idő a száradás?

Köszönöm!

Módosítva : hnsz2002
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszönöm, akkor hétvégén lehet hogy megpróbálom... Nem csináltam még ilyet, és nem szeretném a hétvégémet elcseszni vele. :) Mindkét autóra kellene.

Maga ez az elem hogy jön le? Az oszlopokon lévő borítást le kell venni, vagy elég ha csak a felső csavarokat kiszedem?

Gondolom takarítsam meg az elemet, mielőtt bekenem ragasztóval...

Mennyi idő a száradás?

Köszönöm!

Hát igazából le kell venni a napellenzőket, a belsővilágítást, az A oszlop takaróit, a kapaszkodókat, a csomagtartónál lévő takaróelemet és az ajtógédereket ott ahol fogják a tetőkárpitot.

Utána már hátrafelé szépen ki lehet venni.

Odakinn már egy körömkefével szépen le lehet szedni a szivacs maradékait.

A ragasztóra már nem emlékszem, de rá van írva. Nekem asszem olyan 6000ért hozták a sprayt, a Szent Anna utcán lévő festékboltban. De gondolom máshol is lehet venni. Lényeg, hogy az extra erőset kell venni, mert az 80 vagy 110 °C-ig hőálló.

Én egyben lefújtam az egész lapot vele és segítséggel elkezdtük rárakni úgy, hogy először a közepén, aztán szépen simítgatva kifelé haladtunk. A lukakat majd a végén egy jó éles tapétavágóval ki lehet vágni. De az anyag szinte megeszi a vágó élét, mert valami üvegszálas cucc...

Kb fél-1 óra száradás után mehet vissza a helyére... :)

Amúgy ilyenkor érdemes a műanyagokat is lepucolni, mert elég koszosak tudnak lenni... ;)

Remélem érthető... :)

Módosítva : pszilaj
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ti hogyan rögzítettétek a hátsó kerékjárati műanyag doblemezt? Valahol olvastam önmetsző lemezcsavarról, de drasztikusnak tűnik. Mindenképp fúrkálni kell a kasznit, ugye?

1 müanyag patent, és légfuvo az alakitáshoz

én fel is sziloztam a sárvédöivhez, de ez nem szükséges

Megfúrtam a bódét lekezeltem és patent ment bele...hőlégfúvós alakítás volt, sziló nem, mert úgy gondolam víz úgyis jut be, de akkor inkább egy kicsit szellőzzőn. Az ívhez meg füleket csináltam, mert ezen gyárilag nem volt.

1942931-20150813-r74tUB.jpg

Link to comment
Megosztás:

12k volt a 3 méter Autolederéknél. Vehettem volna hozzá ott ragasztót, még meg is kérdezték :omg: .

Ezt a sima Palmatex-et használtad? LINK Állítólag ez is hőálló vagyis ott a piktogramon :). Bááár oda van írva, hogy habosított műanyaghoz nem jó, ezért eheti a szivacsot...?

Persze találtam kimondottan tetőkárpithoz való ragasztót, de literje ötezer, ezt csak akkor venném, ha muszáj.

nem, asszem van olyan amire rávan írva hogy hőálló

igen tényleg nemjó azé kel vigyázni vele, szóval azért kell ésszel kenni rá

hát neked kell ezt eldönteni, pl Zotyának palmatexel is lejött, meg tényleg el lehet bele bacni a "kárpitot"

sztem 5liter többre is elég, vannak itt páran lehet ha összeálltok akkor megéri

Link to comment
Megosztás:

Megfúrtam a bódét lekezeltem és patent ment bele...hőlégfúvós alakítás volt, sziló nem, mert úgy gondolam víz úgyis jut be, de akkor inkább egy kicsit szellőzzőn. Az ívhez meg füleket csináltam, mert ezen gyárilag nem volt.

van benne igazság

ha meg mégis bemenne inkább jobb ha kifolyik

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

tudom-tudom, de nem bírtam megállni :omg:

egyébként már volt javítva (talán láccik is a képen, hogy van 1 egyenes lemezvég ott), és nem lett megfúrva és sztem nem folyt ki belőle a víz, ott állt a végében, meg persze kiló gitt volt rajta

Úgy vettem észre az üregelő elég jól megfogja a már megindult rozsdásodást is, de persze előtt ki kell szárítani hogy a fémhez tudjon tapadni ne a rajta lévő sáros trutyin legyen.

Link to comment
Megosztás:

tudom-tudom, de nem bírtam megállni :omg:

egyébként már volt javítva (talán láccik is a képen, hogy van 1 egyenes lemezvég ott), és nem lett megfúrva és sztem nem folyt ki belőle a víz, ott állt a végében, meg persze kiló gitt volt rajta

Ha már volt javítva akkor vége. A gyári belső védelem leég róla hegesztéskor és a víz meg mindenhogyan bejut. Az első sárvédőgumikat tudnám továbbra is javasolni, mondjuk ennek a küszöbnek már mindegy. Mint már írtam valamikor, apám astráján újkora óta fent van (akkor az új autóhoz grátiszba adták) és a küszöbök makulátlanok immáron 19. éve és megy vele napi szinten télen-nyáron hóban sárban és még garázsba sem áll.

Link to comment
Megosztás:

Ha már volt javítva akkor vége. A gyári belső védelem leég róla hegesztéskor és a víz meg mindenhogyan bejut. Az első sárvédőgumikat tudnám továbbra is javasolni, mondjuk ennek a küszöbnek már mindegy. Mint már írtam valamikor, apám astráján újkora óta fent van (akkor az új autóhoz grátiszba adták) és a küszöbök makulátlanok immáron 19. éve és megy vele napi szinten télen-nyáron hóban sárban és még garázsba sem áll.

Na ez az, küszöböt is lehet cserélni, csak amikor felhegeszted a javítóelemet szépen leégeti róla belül a festéket, aztán nem nagyon lehet meríteni mint a gyárban.

Link to comment
Megosztás:

Kérdésem van:

A "lik" miatt voltam lakatosnál, aszonta cseréljük le az egész küszöböt.

Szerintetek ha a tartosággra utazom:

- cseréltessem le az egészet utángaygira

vagy

- csak annyit amennyit múszály (kb 1/3a)

hátulról a dobban van dugó onnét még le lehetne kezelni belülről felrakás után a végét(de nem az egészet)

Link to comment
Megosztás:

Kérdésem van:

A "lik" miatt voltam lakatosnál, aszonta cseréljük le az egész küszöböt.

Szerintetek ha a tartosággra utazom:

- cseréltessem le az egészet utángaygira

vagy

- csak annyit amennyit múszály (kb 1/3a)

hátulról a dobban van dugó onnét még le lehetne kezelni belülről felrakás után a végét(de nem az egészet)

Én csináltam csak foltozást is, és amióta üregelőztem nem láttam előjönni rozsdát, igaz feketére festettem a küszöböt.

1955662-20150825-sOtkPT.jpg

1955663-20150825-2qTTWi.jpg1955664-20150825-kqVGew.jpg

A küszöb alján meg van több lyuk onnan el lehet érni a teljes belsőt az üregelő csövével.

De szerintem a küszöb csere jobb mint a foltozás, csak annak még nem mertem nekiállni, de még nem is időszerű nálam.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.