Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Tőlem bontott komplett tükörért 6rókát vártak volna L a bontós arczok (sima fekete, négyszögletes fajta, semmi extra). Mondtam nekik, h bontott érdekelt vón, nem új, mer' azé' boltba szoktam menni... :lol:

Back to fogpilács...

Ha akarok felaplikálni előre is ködösöket akko' új lököst köll vennem...?? :lol: Vagy be lehet barkácsolni a mostaniba is, csak az precízebb munkát igényel, ha azt akarom, h szép is legyen? (nincs abban gyárilag mindegyikben ott a helye?)

Bocsi az 1cm2-re eső túl sok kérdésért! :oops:

Üdv.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Hány éves az autód?

Csak azért kérdem mert én is szeretnék majd venni a közeljövöben Astrát és ez most egy kicsit lelombozott hogy a korrozió enyire jelen van ennél a tipusnál.

13 éves. Minden kocsi rohad, az Opel kicsit jobban:) Ha kijavitod, es normalisan lekezeled, nem lesz vele gond (elvileg) egy ideig...

Ha akarok felaplikálni előre is ködösöket akko' új lököst köll vennem...?? :lol: Vagy be lehet barkácsolni a mostaniba is, csak az precízebb munkát igényel, ha azt akarom, h szép is legyen? (nincs abban gyárilag mindegyikben ott a helye?)

Roviden: en biztosan nem kezdenek hozza faragni sima lokost. Nekem mindenkeppen uj lokharitot kellett vennem, mert a reginek el volt torve par rogzitesi pontja, es nagyo nzorgott, meg amugyis nagyon szar allapotban volt mar... Es ha mar uj, akkor miert ne kodlampasat? 700 Ft az arkulonbseg a sima es a kodfenyszoros kozott. Hogy kodlampa mikor kerul bele, azt nem tudom :( VALEO utangyartott 10e/db, gyari 20e/db. Van Bosch is, az valahol a ketto kozott. Ha esetleg tudtok jobb megoldast... :lol:

Ja és nagggyon jól néz ki a müszerfalad.

Koszi:)

Link to comment
Megosztás:

1.6 16v: azért ennyire általában nem szoktak elrohadni, nem kell megijedni :( . Az enyém pl. 12 éves, és egyetlen rozsdafolt sincs rajta.

Minden azon múlik, mennyire vigyázott rá az előző tulaj. Ebből is ki lehet fogni jót :supz: Vásárlásnál alaposan meg kell nézni (lehetőleg szakemberrel).

Link to comment
Megosztás:

Az enyém meg akkor az arany középút! :(

13. éves és "csak" a 2 hátsó sárvédőívet és az üa. beömlőt kelett cseréltetnem tavaly (de ezt a legtöbb hasonló korú F Astrán megtalálod kisebb-nagyobb mértékben). Köszöbök és egyebek rb.

Üdv.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Ha akarok felaplikálni előre is ködösöket akko' új lököst köll vennem...?? :( Vagy be lehet barkácsolni a mostaniba is, csak az precízebb munkát igényel, ha azt akarom, h szép is legyen? (nincs abban gyárilag mindegyikben ott a helye?)

Bocsi az 1cm2-re eső túl sok kérdésért! :oops:

Üdv.: ujjzol

be lehet vágni és szépen meg lehet csinálni

Link to comment
Megosztás:

Roviden: en biztosan nem kezdenek hozza faragni sima lokost. Nekem mindenkeppen uj lokharitot kellett vennem, mert a reginek el volt torve par rogzitesi pontja, es nagyo nzorgott, meg amugyis nagyon szar allapotban volt mar... Es ha mar uj, akkor miert ne kodlampasat? 700 Ft az arkulonbseg a sima es a kodfenyszoros kozott. Hogy kodlampa mikor kerul bele, azt nem tudom :( VALEO utangyartott 10e/db, gyari 20e/db. Van Bosch is, az valahol a ketto kozott. Ha esetleg tudtok jobb megoldast... :lol:

Röviden:

-én bezony belefaragnám. Szerszám van, béna nem vagyok, és így ingyen belemegy.

-bontóban 5e/db a ködlámpa, legalábbis az opelbonto.hu szerint. Részemről bontottat gondoltam bele. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Röviden:

-én bezony belefaragnám. Szerszám van, béna nem vagyok, és így ingyen belemegy.

-bontóban 5e/db a ködlámpa, legalábbis az opelbonto.hu szerint. Részemről bontottat gondoltam bele. :lol:

Akkor sz.tem énis belefaragnám... :)

És a felfogatása az hogy történik? Vagy az adja maj' magát? Bekábelezni gondolom nekem kell (+ kapcsoló, bizti, relé(?))

Üdv.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Akkor sz.tem énis belefaragnám... :lol:

És a felfogatása az hogy történik? Vagy az adja maj' magát? Bekábelezni gondolom nekem kell (+ kapcsoló, bizti, relé(?))

Üdv.: ujjzol

Így így :), de lehet, hogy kábelezni is kell, mert nem biztos, hogy be van előre... Az Így Csináldban szépen le van írva a dolog...

Link to comment
Megosztás:

Már jó ideje írtam, hogy veszek majd szélterelőt... Nos azóta vettem, meg már le is teszteltem és elégedett vagyok vele: Nem fütyül, városban akár le lehet engedni az ablakot fullra is, kint azért persze feljebb kell húzni, de ott is jó, szal szerintem megéri: a Csergőben 4500 volt kedvezménnyel, asszem v.mi "Team HEKO" a márkája.

Link to comment
Megosztás:

Már jó ideje írtam, hogy veszek majd szélterelőt... Nos azóta vettem, meg már le is teszteltem és elégedett vagyok vele: Nem fütyül, városban akár le lehet engedni az ablakot fullra is, kint azért persze feljebb kell húzni, de ott is jó, szal szerintem megéri: a Csergőben 4500 volt kedvezménnyel, asszem v.mi "Team HEKO" a márkája.

Ilyet én is tervezek, miután kicseréltem a zantennát, megcsináltam azt a kib. hátsó ablakmosót és visszajön a polírostól, be is szerzem :lol: (talán). Mennyi mindent tudnék rá venni ha lenne miből...! :roll:

Nah, de lassan járok, oszt tovább érek :)

Üdv.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Az enyém pl. 12 éves, és egyetlen rozsdafolt sincs rajta.

Minden azon múlik, mennyire vigyázott rá az előző tulaj. Ebből is ki lehet fogni jót :supz: Vásárlásnál alaposan meg kell nézni (lehetőleg szakemberrel).

Ezt azért megcáfolnám! Én eléggé vigyázok a gépre. Állandóan garázsban áll, max. ha olyan helyen vagyok csak akkor vigyáznak rá a csillagok (de ez elenyésző). '92-es évjáratú, én már az egyik küszöböt kilakatoltattam, a másikat kicseréltettem, ekkor az ÖSSZES rozsdafoltot eltüntettettem, teljesen hibátlan volt, + polirozás! Ennek úgy 2 és fél éve lehet. Most ismét előjöttek a korrózió jelei: hátsó sárvédők, tanksapka környéke, és küszöb. Teljesen tanácstalan vagyok, sajna nincs fölös pénzem, mert csak fölöslegesnek tartom az újabb beavatkozást, mert ez már elég idős, és úgyis előjön legalább 1 év múlva egy újabb karosszéria hiba. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ezt azért megcáfolnám! Én eléggé vigyázok a gépre. Állandóan garázsban áll, max. ha olyan helyen vagyok csak akkor vigyáznak rá a csillagok (de ez elenyésző). '92-es évjáratú, én már az egyik küszöböt kilakatoltattam, a másikat kicseréltettem, ekkor az ÖSSZES rozsdafoltot eltüntettettem, teljesen hibátlan volt, + polirozás! Ennek úgy 2 és fél éve lehet. Most ismét előjöttek a korrózió jelei: hátsó sárvédők, tanksapka környéke, és küszöb. Teljesen tanácstalan vagyok, sajna nincs fölös pénzem, mert csak fölöslegesnek tartom az újabb beavatkozást, mert ez már elég idős, és úgyis előjön legalább 1 év múlva egy újabb karosszéria hiba. :lol:

Nem feltétlenül minden esetben jó az ha pl. télen garázsban áll a verda. Arra gondolok, h amikor télen sózzák az utakat az elég jelentős mennyiségben a zótó alvázán köt ki, namost ha beállsz vele a garage-ba akkor az ott olvadozik és szépen, lassan emészti fel a fémet. Szemben azzal ha kint állsz nem olvad meg az a sós trutyi az alvázon.

Persze ha lemosod az alvázat (ezt kétlem) minden garázsba állás előtt, akkor ok. Másrészt persze ehez a "tárolási" módszerhez kell az is, h kint jó idő legyen, ill ne okozzon gondot a -5-10°C indításkor (vagy akár a -20 se :) )

Lehet, h kicsit paranoidnak hangzik, de lássátok be, h van ebben ráció.

Szvsz a kellően alapos/szakszerű alvázvédelem is hosszabítani tudja azt az 1 évet. :(

Mégegyszer bocsika ha szőrszálhasogató lettem volna, ez csak a magam meglátása. :roll:

Üdv.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Ujjzol!

Azért sózzák télen az útakat, hogy a -20°C-ban is felolvassza a jeget!!!!!! Tehát akár kint hagyod a kocsit, akár egy garázsban, a só mindenütt árt neki!

Egyébként nem fűtött a garázsunk (bár ezt te nem is tudhattad). Meg a másik dolog az, hogy például a tanksapkánál is jelentkezik a rozsdafolt, meg a bal oldali hátsó lámpatest alatt, közvetlenül a lökhárító felett. Szóval oda semmiképp se a sós hólé vitte fel. Sajnos rossz a konstrukció! :lol:

Öszintén irigylem azt az embert, aki egy hasonló autót pöpecül karban tud tartani karosszériailag!

Link to comment
Megosztás:

Ilyet én is tervezek, miután kicseréltem a zantennát, megcsináltam azt a kib. hátsó ablakmosót [...]

Most en kerdezek :lol: Az antenna kicsereleset ugy erted, hogy a regit kiszeded, behegeszted, teljesen eltunteted, es egy kicsit raksz valahova a kocsi tetejere? Vagy belso antenna? Melyik eri meg jobban? Kivancsi lennek arra is, hogy ilyen kis antennak mennyibe kerulnek, es mennyire hatekonyak... :)

Hatso ablakspricc nekem se jo, azt is venni kene :(

Link to comment
Megosztás:

Akkor most dicsekszem nekem 95-ös az autó gyári festés, alvázvédelem és egy pötty rozsda sincs rajta. Még a rugó és rugótányéron sárvédőíven sem!

Ezen elcsodálkoztak az autoklubnál is.

A titok nyitja hogy az előző tulaj sosem használta télen. A teleket egy fűtetlen garázsban felbakolva töltötte!

Én viszont fogom télen használni így még a nyáron kap egy réteg alvázvédőt. Mit javasoltok? Milyen alvázvédőt érdemes ráfújni? A könyve azt írja, hopgy a hagyományos bitumen alapút nem szabad.

más:

A -20 fok azért túlzás a sózásra szerintem -5 fokig ér valamit utána már inkább nagyobb százalékban homokot szórnak hogy ne csússzon.

Szerintem a fűtött de nem szellőző garázs a legroszabb. Ott felolvad a jég így megvan a víz ehhez jön a só és már eszi is a fémet. És mint a kémiai reakcióknál a hőmérséklet is befolyásolja a sebességet így egy 20 fokos garázsban gyorsabb a kémiai folyamat mint hidegben.

Tehát szerintem száraz hideg garázs és amikor csak lehet leveretni a sós szutykot a kocsiról.

Link to comment
Megosztás:

Ujjzol!

Azért sózzák télen az útakat, hogy a -20°C-ban is felolvassza a jeget!!!!!! Tehát akár kint hagyod a kocsit, akár egy garázsban, a só mindenütt árt neki!

Egyébként nem fűtött a garázsunk (bár ezt te nem is tudhattad). Meg a másik dolog az, hogy például a tanksapkánál is jelentkezik a rozsdafolt, meg a bal oldali hátsó lámpatest alatt, közvetlenül a lökhárító felett. Szóval oda semmiképp se a sós hólé vitte fel. Sajnos rossz a konstrukció! :lol:

Öszintén irigylem azt az embert, aki egy hasonló autót pöpecül karban tud tartani karosszériailag!

Mondtam én, h ez csak a saját véleményem! :D Tudtam, h ilyen közfelháborodást fogok kelteni ezzel a hozzászolásommal. :)

Egyébként arra gondoltam, h ha garázsban áll a zótó (nem kell fűtött legyen, a havas cuccnak elég a +10°C is h olvadjon) könyebben megolvad a rárakódott hólé, ami lássuk be tök mind1, h sós vagy nem megfagyott állapotban van jelen az alvázon és ha olvad gyilkolja azt. Nem arra céloztam, h nemjó ha garázsban áll a verda, de ha nem feltétlenül muszáj (nincs kint -25, nem esik a jég/ónos eső, estébé) nem kell beállni vele. Szerintem így kíméletesebb, de mindenki úgy csinálja ahogy a legjobbnak gondolja! :D

Kölönben nekem még nincs sajna garázsom :D

A konstrukciónak valóban vannak hibái (több is mint kéne), de pl az üa. betöltő nyílás pereme pont a kerék által oda felvert cuccok miatt rohad! Nézz egyszer alá, magad is látni fogod, h oda minden be tud jutni és sajnos ki sem tudod rendesen mosni. Én pl. ez ellen úgy védekezek, h tettem a hátsó kerékjárati dobokba is műanyag dobokat. Nah az alá már sokkal nehezebben jut be akármi is :(

Már megint folyik a tollam...! :oops:

Üdv.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Most en kerdezek :) Az antenna kicsereleset ugy erted, hogy a regit kiszeded, behegeszted, teljesen eltunteted, es egy kicsit raksz valahova a kocsi tetejere? Vagy belso antenna? Melyik eri meg jobban? Kivancsi lennek arra is, hogy ilyen kis antennak mennyibe kerulnek, es mennyire hatekonyak... :(

Hatso ablakspricc nekem se jo, azt is venni kene :D

Áh, neem! ;)

Semmi extrát nem tervezek, csak kicserélem, szószerint. Kiveszem a régit, mert már annyira be van állva/rohadva, h törés nélkül meg sem tudom mozdítani, és teszek a helyére egy uo. újat. :D Mint feljebb említettem nincs garázsom sajna, de van f@sza ponyvám :lol: de így, h kicsúcsosodik az antenna elég gáz rátenni.

Hátsó ablakmosósdi másik topic-ban eléggé ki lett vesézve, ha érdekel v.mi keress rá nyugodtan :D

Üdv.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Vácon van 1 hely ahova járok (van 15% kedvezményem is :twisted: ), ott úgy emléxem v.mi 2500 körülit mondtak. De úgyis a napokban veszek, akkor megmondom Ft-ra, h mennyibe fájt. :lol:

Üdv.: ujjzol

Nekem 20% kedvezményem van :twisted: :) Majd írd meg mennyi volt! Thx!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.