Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Sziasztok!
Még mindig keresek normál állapotú első pár ülést 3 ajtósba. Fontos kritérium, hogy dönthető legyen.
Az se baj, ha gsi. :) cserébe fel tudom ajánlani a most használt (majdnem gsi) sportülésem, ami nem dönthető.
Gyerkőc érkezése miatt van rá szükség.
Ha valaki tud valamit kérem írjon. Emailcímem: diabo6@gmail.com
Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Ahoj mindenki!

Csótányseggűnél az bug vagy feature hogy szar a hátsó világítás? Kb a féklámpa/zárófény világít úgy, mint ahogy a helyzetjelzőnek kéne. 

Arra volnék kíváncsi, hogy ez akkor is ilyen ha jó, vagy csak az enyém van cserélni való állapotban? 

 

Mert pl a vectránál is majd mindnek gyenge fénye van, pedig ha jó benne a lámpa test, és nincs elégve az izzó, akkor marha jó fénye van. 

Link to comment
Megosztás:

20 hours ago, wookie írta:

Ahoj mindenki!

Csótányseggűnél az bug vagy feature hogy szar a hátsó világítás? Kb a féklámpa/zárófény világít úgy, mint ahogy a helyzetjelzőnek kéne. 

Arra volnék kíváncsi, hogy ez akkor is ilyen ha jó, vagy csak az enyém van cserélni való állapotban? 

Mert pl a vectránál is majd mindnek gyenge fénye van, pedig ha jó benne a lámpa test, és nincs elégve az izzó, akkor marha jó fénye van. 

?? luxot tudsz mondani? :biggrin:

nem lehet, hogy poros/koszos belülről a bura?

Link to comment
Megosztás:

11 hours ago, daykiller írta:

A belső elkoszolódás Opel betegség. Műszaki miatt raktam vissza a gyári, eredeti hátsó burákat, de konkrétan sáros volt belül mindkettő. :D

Évente veszem ki őket elmosogatni. :brooding: A vezetőoldali alapból gyengébben világít, de odáig még nem jutottam el hogy rámérjek mennyi feszt kap. nem olyan nagy a különbség, de én látom, és zavar.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

 

segítséget kérek:

szeretném betenni a központizárat a hátsó ajtókba, de nincs átvezető gumicső az oszlop és az ajtó között. Honnan tudok beszerezni ilyen gumicsövet? Lehetőség szerint szeretnék újat. A XX. kerületben a Helsinki úton lévő Opel boltban már voltam, de csak első ajtóba valót kaptam. Végső megoldásként bontót is keresek, ha tudtok itt dél Pesten jó bontót, légyszi írjátok meg.

 

Köszönöm

Gábor

Link to comment
Megosztás:

55 minutes ago, szöllő írta:

Sziasztok,

 

segítséget kérek:

szeretném betenni a központizárat a hátsó ajtókba, de nincs átvezető gumicső az oszlop és az ajtó között. Honnan tudok beszerezni ilyen gumicsövet? Lehetőség szerint szeretnék újat. A XX. kerületben a Helsinki úton lévő Opel boltban már voltam, de csak első ajtóba valót kaptam. Végső megoldásként bontót is keresek, ha tudtok itt dél Pesten jó bontót, légyszi írjátok meg.

 

Köszönöm

Gábor

Szia! Esetleg itt érdeklődj. Nekem eddig bejött. :-)

http://www.sorosauto.hu/index.php 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

 

Bocsánat, ha ez a kérdés már felmerült, de sajnos nem tudom a teljes fórumot végigbogarászni...:-(( Pedig volna miért.-)

Tanácsot szeretnék kérni. Kicsi kocsim (1996-os)  büdös bogaram a kipufogó környékén  eléggé dobja le az alvázvédelmet (konkrétan táblásan pörög felfelé). Téli gumi cserekor azt a tanácsot kaptam, hogy ezt gyorsan orvosoljam, mert télen valószínű át fog rohadni.

 

Milyen termékekkel, hogyan csináljam?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(Egy nagyon kezdő)

Link to comment
Megosztás:

5 hours ago, joecockroach írta:

Sziasztok!

Szeretnék levehető vonóhorgot a caravanomra. Tudnátok ajánlani valamilyet? Egyszerű felszerelni? 

Köszönöm!

Héló! Bosal-t vettem! Gyári helyre stimmelt... Igazából én raktam fel, de valójában szakműhelyben kell, ahol kitöltik Neked a műbizonylatot, amit vizsgán fognak nézni. Nálam olyan szinten lett levehető, hogy ha leveszem nem is látszik semmi. A kábele is levehető, így a komplett cumó eltűnik. 2 db csavar tartja a vonórudat, azt kell kitekerni. Alapból elég egy 19-es kulcs a felrakásához, leszedéséhez, mert a rugó alátét miatt egyből szorul, és nyit. Nálam 2 csavar kiteker, és a rúd kiszed, illetve a csatlakozó leszed, minden berak csomiba...

Módosítva : hetyke
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

12 hours ago, hetyke írta:

Héló! Bosal-t vettem! Gyári helyre stimmelt... Igazából én raktam fel, de valójában szakműhelyben kell, ahol kitöltik Neked a műbizonylatot, amit vizsgán fognak nézni. Nálam olyan szinten lett levehető, hogy ha leveszem nem is látszik semmi. A kábele is levehető, így a komplett cumó eltűnik. 2 db csavar tartja a vonórudat, azt kell kitekerni. Alapból elég egy 19-es kulcs a felrakásához, leszedéséhez, mert a rugó alátét miatt egyből szorul, és nyit. Nálam 2 csavar kiteker, és a rúd kiszed, illetve a csatlakozó leszed, minden berak csomiba...

Köszönöm! 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Nagy örömömre platós VW alá mentem. A hátsólámpájának a konzolja lenyomta a géptetőm elejét, vele a zárhidat, ami pedig az összekötő lemezen keresztül a homlokfalat hátra tolta a hűtő felé

Mennyire vészes ez? Itthoni körülmények között hogyan tudnám visszaalakítani? Esetleg járható-e az az út, miszerint vascsövet (vagy valami masszív, egyenes akármit) rakok a homlokfal mögé, amit kikötök és óvatosan hátramenetben visszahúzom vele?

A zárhidat alulról ütlegelve vajon visszacsavarodna annyit, hogy fel tudjak rá rakni egy új hűtőrácsot?

DSC_3827_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC_3828_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC_3830_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC_3831_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC_3826_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

Én elvinném kasznishoz. Én pont tegnap kalapáltam helyére az enyémet hogy fel lehessen tenni a lököst rá valahogy, egész jól sikerült de sok helyen elengedtek a ponthegesztések az ide oda hajtogatástól.Plusz ahogy látom neked nem csak a zárhíd ment el de a lökös mögött a kereszttartó is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.