Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Nekem is 7 éves korára előjött a hátsó íven a barnulás.

Szerencsére nem rohadt át a lemez, csak felületi rozsda volt,

úgyhogy lecsiszolás, fújás. Azóta még nem jött elő újra.

mivel fújtátok? úgyértem gyári festékkel? mondjuk nekem az is bonyolít rajta, hogy metál... de mondjuk alul a szín alatt úgyis fekete réteg van, szal én szerintem feketével fogom kenni... Amúgy nekem is csak felületi rozsda, a lemez nem rohadt át. Igazából az volt a gond, hogy előző tulaj nem nagyon gondozta alul... mikor először mostam iszonyat sok sár volt rajta. De mondjuk az is égő, hogy beleírják a kis használati utasításba, hogy a szervízben megvizsgálják a korrózióvédő réteg állapotát és ha szükséges pótolják. Ez pedig szervízkönyves volt amikor vettem, szal ennyit a szervizek gondos munkájáról. :oops: :oops: :oops:

Link to comment
Megosztás:

Most akarom kicserélni a kormányösszekötő rudat(mko.)

a régi ami benne van rossz a kzépső két szilentnél(mozog)roszz uton meg rázza a kormányt!

Már meg is vettem (2 hónapja) csak nem visszem vissza a szakihoz -inkább kicserélem én és utánna viszem egy futómű beállításra.

Még nem csináltam ilyen cserét-elképzelésem van-nem lehet egy olyan ördöngős :evil: :)

Csak annyi a problémám, hogy a motortér K...ra zsúfolt(c20xe)

Mit kell lebontani , vagy egyáltalán muszáj -e bontani?

Link to comment
Megosztás:

FehérGSi!

Itt Budaörsön van egy nagyon jó futóműves srác, szép munkát végez.

Szerintem cserével+futóműállítással benne maradsz 5-6000-ben. :)

Biatorbágy felé mielőtt kiérsz Budaörsről a 100-as úton, 100-as

gumiszervíz a neve.

Knight!

Simán a gyári festékkel fújtuk át.

Link to comment
Megosztás:

a számból , illetve a billentyüzetemből bvetted ki a szót!

én ugyanezt akartam irni, de nemvolt időm rá :)

Na tessék! Ha ezt tudom, nem pötyögök! :D :D :D

Én sem hiszek a csodákban........1-2 hónap és veszem a javító íveket és a tankbeömlő cuccost

De ha cseréled, ne felejtsd el, hogy a lemeznek van belső oldala is! Ha fémen marad, másfél-két év múlva kezdheted előlről!

mivel fújtátok? úgyértem gyári festékkel? mondjuk nekem az is bonyolít rajta, hogy metál...

Bármelyik színkeveréssel foglalkozó boltban tudnak segíteni. De asszem, jobb lenne, ha keresnél egy megbízható fényezőt, akivel megcsináltatod! Nem egyszerű meló, nagyon el lehet b@xni! És sokba kerül...

Link to comment
Megosztás:

Bármelyik színkeveréssel foglalkozó boltban tudnak segíteni. De asszem, jobb lenne, ha keresnél egy megbízható fényezőt, akivel megcsináltatod! Nem egyszerű meló, nagyon el lehet b@xni! És sokba kerül...

Nekem csak alul kell... szal nem látható helyen, de azért meggondolom.

Link to comment
Megosztás:

Akkor elég az alapozó is. Max még rá némi fekete festék.

Irnék agy csodaszert, ami szerintem magyarországon is beszerezhető a neve: Chemsearch Chelade (Kemszörcs Kilédnek ejtik-bocs angolos vagyok) tehát ámerikai anyag mikor felkened a szigorúan rozsdás felületre zöldes színű, mikor megszárad fekete. Az ügynök szerint egy összefüggő polimer bevonatot képez ami a továbbiakban elzárja az oxigént(no more rozsda) és teljesen lehatol a fémig. Ez mind szép és jó, de kaptunk előző cégemnél egy flakon mintát, és kipróbáltuk, tényleg működött, nagyon ellenálló fekete réteget kapsz a lemezre, és miután elvágtuk, reszeltük, flexeltük alul mindenhol valóban csillogóan fémtiszta volt a mintadarab, gyakorlatilag fedőréteg sem igazán kell rá.

Egyébként a cink spray szerintem is nagyon jó normál alapozó alá.

Link to comment
Megosztás:

Lizard!

Miről beszélsz te? :shock: ez olyan, mint a hemörájt? Mennyiért mérik ezt?

Szerintem annál jobb, mert ipari anyag, és a BKV-nál(előző mh.) sokféle szert(sz.rt) odahordtak, de ez toronymagasan a legjobb volt.

3-4 ropi lehet egy 0,5-07 literes üveg, de nagyon sokáig elég. Nem is hasonlít a festékhez, mert pl. nem higítós, de nagyon működik.

Link to comment
Megosztás:

Ez az USA Chemsearch site magyarországi elérhetőségeket taglaló linkje.

Nézzetek rá, estleg hétfőn a cégtől megkérdezhetem a paramétereket, lehet hogy csak nagyobb tételben pl. min 1 karton adnak akkor szerintem lehet a fórumban jelentkezőket találni(nekem egy einstand), viszont lehet hogy magánszemély nem vásárolhat.

http://www.chemsearch.com/viewArticle.asp?...&article_id=190

Link to comment
Megosztás:

Nincs valakinek veletlen tapasztalata vagy szerelesi utmutatoja ajtokarpit-leszerelessel kapcsolatban?

Az a gondom hogy az (foleg az utasoldali) ablak baromi nehezen jon le, nyekereg is tekeres kozben meg minden.

Gondolom meg kellene mar kenni kicsit a mechanikat.

Hogy kezdjek hozza?

Link to comment
Megosztás:

Nincs valakinek veletlen tapasztalata vagy szerelesi utmutatoja ajtokarpit-leszerelessel kapcsolatban?

Az a gondom hogy az (foleg az utasoldali) ablak baromi nehezen jon le, nyekereg is tekeres kozben meg minden.

Gondolom meg kellene mar kenni kicsit a mechanikat.

Hogy kezdjek hozza?

Az első ajtókárpitokat 5 csavar fogja. 3 az alján, 1 a fogantyú alatt és 1 az ablakemelő kapcsoló vagy a helye mögött. Az ablakemelőt (mechanikus) állítólag egy zéger-gyűrű fogja. Hátulról még nem sikerült leszednem. (elöl nekem elektromos van) Ha ezekkel megvagy akkor valahonnan elindulva kipattintgatod a pattintókat. Csak simán ki kell feszíteni őket, de vigyázz mert könnyen törik. Ha minden stimmel akkor lenn van a kárpit.

Link to comment
Megosztás:

Az első ajtókárpitokat 5 csavar fogja. 3 az alján, 1 a fogantyú alatt és 1 az ablakemelő kapcsoló vagy a helye mögött. Az ablakemelőt (mechanikus) állítólag egy zéger-gyűrű fogja. Hátulról még nem sikerült leszednem. (elöl nekem elektromos van) Ha ezekkel megvagy akkor valahonnan elindulva kipattintgatod a pattintókat. Csak simán ki kell feszíteni őket, de vigyázz mert könnyen törik. Ha minden stimmel akkor lenn van a kárpit.

Hozzátenném, hogy a csavarok Torx fejűek, és a kárpitot még kis bolhák is fogják körbe(ezek a pattintók :wink: ) érdemes venni néhányat mielőtt hozzákezdesz(100Ft/db), mert néha már enyhe feszegetéstől is törnek(a gyári fekete jobban bírja) és ha kevéssel rakod össze zörög a kárpit. Mechanikus ablaktekerő leszedéséhez készíts egy egyszerű szerszámot 0,5-1mm-es alu/acéllemezből vágj egy 30x50-100 mm-es darabot majd a keskenyebb oldal közepére készíts egy 18mm széles és kb. 10-15mm mély bevágást. Ügyelj a pontos szélességre, mert ezzel lehet az ablakmozgatókar Ohmega kapcsát kiugratni a helyéről, megéri 2 perc alatt megcsinálni a lemezkét, mert elvileg két csavarhúzóval is kugrasztható a kapocs de nekem 20 perc alatt sem sikerült(bénának születtem :roll: ). Szóval a lemezt a kar alatt kel feltolni, úgy hogy a kárpitot finoman benyomod, ha kijött a gyűrű a kart óvatosan le tudod húzni a bordástengelyről. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Nekem nem torx a csavar hanem sima csillag.

A lemezkészítést majd kipróbálom, kíváncsi vagyok működik-e. :wink:

azaz.

idáig nem egy asztrát kaptunk szét, de még eggyel sem találkoztam, amelyiknél a kárpit torXal lett volna felfogva... bár a 3 ajtósnál hátul lehet.

Ha feszül az ablak, akkor lehet,h a bóóóóóvden a hibás!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Lehet kapni hozzá javítóelemet, lakatos cseréli-lakatolja, aztán fényezés.

Érdemes megcsináltatni vele együtt a hátsó íveket is, meg rá lehet nézni

a küszöbökre is. :)

de ugyanúgy kirohad, nemde???

nem lehet vmi plusszal növelni az élettartamot???

az alulról felverődő víz miatt rozsdásodik vagy a tanksapkanyílásnál befolyik a víz és megáll ott???

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.