Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Köszi mindenkinek az infókat.

Szal azt szűrtem le, hogy ha nem is a legolcsóbb, de nagyon nincs elszállva. Persze utánajárással biztos ki lehetne akár jóval olcsóbban is hozni. De ami utánajárás lenne (idő, benzin stb.) már nem biztos, hogy olyan nagy megtakarítás lenne.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

tud valaki tippet adni, hol lehet az ajtó kilincsbe rugót venni. (97-es astra caraván) taxi volt a kedvencem és hát igencsak meggyengült a jobb hátsó ajtóban. A csergönél érdeklődtem, azt mondták hogy csak kilincsel kompletten lehet kapni.

előre is kössz.

Link to comment
Megosztás:

tud valaki tippet adni, hol lehet az ajtó kilincsbe rugót venni. (97-es astra caraván) taxi volt a kedvencem és hát igencsak meggyengült a jobb hátsó ajtóban. A csergönél érdeklődtem, azt mondták hogy csak kilincsel kompletten lehet kapni.

félek igazuk lesz, a multkor is keresett vki :?

lehet hogy lehetne bontóban szerezni, de a kérdés megéri e utánnajráni, telefonálgatni és aztán megőszülni a beszerelésben.....mennyit kérnek a komplett kilincsért?

Link to comment
Megosztás:

félek igazuk lesz, a multkor is keresett vki :?

lehet hogy lehetne bontóban szerezni, de a kérdés megéri e utánnajráni, telefonálgatni és aztán megőszülni a beszerelésben.....mennyit kérnek a komplett kilincsért?

Mintha Tápiószecső érdeklődött volna iránta, de ő sem kapott.

Aztán úgy emlékszem, a régi rugót hajtotta a célnak megfelelő alakra.

Link to comment
Megosztás:

Igen, én voltam aki keresett.

Bontóban azt mondták hogy csak kilinccsel együtt adnak. Ami igaz hogy csak 1000huf (hátsó), de azt kicsit sokallom egy rugóért, meg hova rakjam a maradék kilincset. Amúgyis gyűlik már a kacat. :)

És mondta a manus hogy egyik bontóban sem lesz. Sőt autósboltban sem lehet kapni. 2-3-ban voltam de csak hasonló sem volt. :D

Szóval ha az ember rugót akar cserélni akkor mindenképp ki kell szedni a kilincset és még szét is kell kapni egy kicsit. A szétszedés annyi hogy a rudat kihúzod (ütöd) amíg a rugót ki nem tudod szedni.

Valószínűleg a rugó nem pont félbe tört hanem csak az egyik fül szállt le róla. A gyári rugó 3-4 mentből áll. Így jó eséllyel lehet csinálni egyel kevesebből álló rugót. Persze nekem is elment rá 10-20 percem, de azt mondom megérte. Azóta működik. Viszont nem árt ha van egy minta, mert akkor megtudod hogy a fülek milyen szögben vannak egymáshoz alaphelyzetben.

Ha mintád van akkor viszont lehet keresni valami rugós emberkét is aki meghajlítja neked. Én nem kerestem de állítólag pesten több is van.

Link to comment
Megosztás:

de látod, elmentél 2-3 autosboltba, bontoba, telefonálgattál, utánnajártál jo sokat tököltél vele...lehet hogy többe került mint egy ezres nem?

na de ne offoljunk többet

Szerintem ez nem off. Még mindig a rugóról van szó ami karosszéria témakör. Szóval nem telefonálgattam, 1 bontóba mentem nem csak ezért, és a 2-3 autósbolt útba esett. Máskülönben a haveroknál érdeklődtem.

De tegyük fel hogy megvettem volna, és eltörik megint, meg a másik is, és újra... Rugó nélküli kilincskereskedést nyissak? :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.