Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Ugyan én meg soha nem használtam mást, de nekem kifejezetten tetszik az, hogy sok viasz van benne és nem csiszol annyira... ugyanis tavasztól őszig én elég sűrűn használom, ezért nem lenne jó, ha pár év múlva már nem maradna festék...

Nagyon egy véleményen vagyunk, én sem csiszolni akarom a kocsit hanem csak fényesíteni, szerintem erre a viaszos doldok a legjobbak.

Ha pedig csiszolni kell, hát azt inkább a festő csinálja, egyébként meg úgy tudom, hogy az új festésre kell a polírozós paszta nem a régi lakkokra.

Link to comment
Megosztás:

Bocs, hogy nem olvasom végig a topikot, és így kérdezek.

Letudná nekem valaki írni a pontos menetét az első lökhárító levételének? Ha nem nagy kérés :) Leszeretném fújatni színre. A hátsó az nem probléma, az lejön könnyen/egyszerűen, de az elsőnél azt sem tudom, hogyan/hol kezdjek neki. Mennyire macerás meló? Bízzam inkább karosszériásra?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Letudná nekem valaki írni a pontos menetét az első lökhárító levételének? Ha nem nagy kérés :) Leszeretném fújatni színre. A hátsó az nem probléma, az lejön könnyen/egyszerűen, de az elsőnél azt sem tudom, hogyan/hol kezdjek neki. Mennyire macerás meló? Bízzam inkább karosszériásra?

Köszi.

Az elsőhöz azt hiszem mindenképpen le kell szedni a kerékjáratokban lévő műanyag takarólapokat. Ezeket csavarok, hatlapfejű anyák és csapszegek fogják. (Nem tudom miért kellett ennyire bonyolítani.) Ha megtaláltad őket akkor csak a csapszegekkel lehet gond ha nem tudod hogy működik. A közepüket kell befelé nyomni, aztán ki tudod szedni. (Ja és figyelj hova esnek a kis stiftek, mert kellenek az összerakáshoz) Oldalanként máshol vannak a felfogatási pontok. Ha megvan akkor a lökhárítót 2-2 hatlapfejű anya tartja oldalanként. És a lökhárító elején alul van 4 csapszeg.

Természetesen a lökhárító leszedéséhez le kell venni a maszkot is. (felül 4, oldalt 2 pattintó)

Ha egyszer megcsináltad utána már nem lesz nehéz.

Link to comment
Megosztás:

Az elsőhöz azt hiszem mindenképpen le kell szedni a kerékjáratokban lévő műanyag takarólapokat. Ezeket csavarok, hatlapfejű anyák és csapszegek fogják. (Nem tudom miért kellett ennyire bonyolítani.) Ha megtaláltad őket akkor csak a csapszegekkel lehet gond ha nem tudod hogy működik. A közepüket kell befelé nyomni, aztán ki tudod szedni. (Ja és figyelj hova esnek a kis stiftek, mert kellenek az összerakáshoz) Oldalanként máshol vannak a felfogatási pontok. Ha megvan akkor a lökhárítót 2-2 hatlapfejű anya tartja oldalanként. És a lökhárító elején alul van 4 csapszeg.

Természetesen a lökhárító leszedéséhez le kell venni a maszkot is. (felül 4, oldalt 2 pattintó)

Ha egyszer megcsináltad utána már nem lesz nehéz.

Korrekt leírás! 8)

Link to comment
Megosztás:

A gyári matt lökösöket színre? Nem akarlak ijesztgetni, de valószínű nem lesz tartós megoldás...

Matt alatt mit értesz? Most ilyen "recés" a felülete, azt mondta a fényező, hogy simán, tökéletesen lehet fújni, és tartós lesz. De azért rákérdezek majd mégegyszer.

Link to comment
Megosztás:

Az elsőhöz azt hiszem mindenképpen le kell szedni a kerékjáratokban lévő műanyag takarólapokat. Ezeket csavarok, hatlapfejű anyák és csapszegek fogják. (Nem tudom miért kellett ennyire bonyolítani.) Ha megtaláltad őket akkor csak a csapszegekkel lehet gond ha nem tudod hogy működik. A közepüket kell befelé nyomni, aztán ki tudod szedni. (Ja és figyelj hova esnek a kis stiftek, mert kellenek az összerakáshoz) Oldalanként máshol vannak a felfogatási pontok. Ha megvan akkor a lökhárítót 2-2 hatlapfejű anya tartja oldalanként. És a lökhárító elején alul van 4 csapszeg.

Természetesen a lökhárító leszedéséhez le kell venni a maszkot is. (felül 4, oldalt 2 pattintó)

Ha egyszer megcsináltad utána már nem lesz nehéz.

Köszi! Lehet, hogy inkább karosszériásra bízom... de azért majd megnézem.

Link to comment
Megosztás:

Hát, hogy én is hozzászóljak, sajnos elég friss tapasztalatom van fényezés terén, többek között lökösnmél is :) .

Mind1, ez most mellékes.

Szóval, az ismerősöm, aki fényezte a verdát, ő nyomott már le nem egy gyárilag nem festett lököst részben, vagy egészében kívánság szerint szinre. Azt nem tudom, hogy garit vállal e rá, de az összes, amelyiket ismerem is, (már majdnem 2 éves az egyiken a fényezés) még szinte (leszámítva a parkolásnál keletkezett karzokat) olyan, mint amikor megfújta.

Szóval lényeg a lényeg, szerintem ha jó szakemger csinálja, no meg kellőképp alá van dolgozva, akkor lehet olyan tartós, mint a gyári fényezés.

Üdv: I_S

Link to comment
Megosztás:

Szerintem azt fogja írni neked válaszként, hogy szerezz gyárilag fényezett lökősöket és azt fényeztesd le olyan színre, amilyenre szeretnéd

Az igaz, hogy jobban szeretnek gyárilag már fényezett lökössel dolgozni, de mondom, nem gond a matt sem (legalábbis mifelénk). Persze árában lehet, hogy vagy 5K-val hosszabb, ha gyárilag matt.

Link to comment
Megosztás:

asszem szó*osásom van...

Szóval még annyit, ha a lököst valaki (te, előző tulaj stb) szilikonnal, vagy szilikon alapú "ápolóval" kezelte akármikor, akkor szokott egy idő után szépen darabokban elkezdeni megszökni az elemről a festék.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.