Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

jól van na :lol: :lol:

Előbb járt a pofám, mint ahogy gondolkodtam volna...már leesett :lol:

:D Nem baj, én leveszem, Te meg lefényezed :D ;) (már csak kéne némi zsebpénz hozzá :lol: ) Horpadásjavítani lehet úgy hogy ne sérüljön a festés? Van a Ribi oldalán két benyodás (nekidőlt valaki, me' ülőkének nézte) Azokat ha belülről kinyomom akkor jobb lesz vagy rosszabb? :D

Jah, és a múltkori hétvégi szétborításom: Kivettem a hátsó oldalablakot mert hogy annál ázik be, szilóval, rendesen visszacsinálva, túlhúzott csavarnál a lemez rendbetéve, csavar alatti gumi rendbetéve, tetősínek cserélve, tetősínek gumitömítései cserélve, alatta körbeszilózva, ajtótömítések rendbecsinálva, antenna kicserélve, rendes tömítéssel feltéve az új, és b+ még mindig beázik... :D már lassan légmentesre tömítem az autót, és még mindig beázik valahol a hátulja. A bal hátsó lámpánára csöpög az oszlopból. Már volt zseblámpa csomagtartóban fekvés+ locsolókanna kívülről is, de nem látni hogy hol jön be... Valaki ötlet? Lassan elegem lesz és kinyomom szilóval az egész oszlopot :P

Link to comment
Megosztás:

jól van na :lol: :lol:

Előbb járt a pofám, mint ahogy gondolkodtam volna...már leesett :lol:

Leesett?! :D Na baszki, mondtam, hogy ne nyúlj hozzá! ;) :D

;) Nem baj, én leveszem, Te meg lefényezed :D ;) (már csak kéne némi zsebpénz hozzá :lol: ) Horpadásjavítani lehet úgy hogy ne sérüljön a festés? Van a Ribi oldalán két benyodás (nekidőlt valaki, me' ülőkének nézte) Azokat ha belülről kinyomom akkor jobb lesz vagy rosszabb? :D

Jah, és a múltkori hétvégi szétborításom: Kivettem a hátsó oldalablakot mert hogy annál ázik be, szilóval, rendesen visszacsinálva, túlhúzott csavarnál a lemez rendbetéve, csavar alatti gumi rendbetéve, tetősínek cserélve, tetősínek gumitömítései cserélve, alatta körbeszilózva, ajtótömítések rendbecsinálva, antenna kicserélve, rendes tömítéssel feltéve az új, és b+ még mindig beázik... :D már lassan légmentesre tömítem az autót, és még mindig beázik valahol a hátulja. A bal hátsó lámpánára csöpög az oszlopból. Már volt zseblámpa csomagtartóban fekvés+ locsolókanna kívülről is, de nem látni hogy hol jön be... Valaki ötlet? Lassan elegem lesz és kinyomom szilóval az egész oszlopot :P

Vannak erre szakosodott cégek, akik javítanak kisebb horpadásokat, de te is megpróbálhatos bellülről kinyomni, esetleg finoman kikopogatni gumikalapáccsal. Hol van? A sárvédőnél vagy az ajtónál?

A beázásra más ötlet nincs, csak az, hogy valahol lyuk van. ;) Le kell bontani amennyire lehet, aztán megnézni hol ázik be. Mást nem nagyon lehet tenni.

Link to comment
Megosztás:

:D Nem baj, én leveszem, Te meg lefényezed ;) ;) (már csak kéne némi zsebpénz hozzá :lol: ) Horpadásjavítani lehet úgy hogy ne sérüljön a festés? Van a Ribi oldalán két benyodás (nekidőlt valaki, me' ülőkének nézte) Azokat ha belülről kinyomom akkor jobb lesz vagy rosszabb? :P

Le bizony ;)

Leesett?! :D Na baszki, mondtam, hogy ne nyúlj hozzá! ;) :D

Igen leesett :D Mindenki halotta a koppanást? :D

Én nem nyúltam hozzá :lol:

(vagy most megint nem értek valamit? :lol: :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Leesett?! :lol: Na baszki, mondtam, hogy ne nyúlj hozzá! :D :P

Vannak erre szakosodott cégek, akik javítanak kisebb horpadásokat, de te is megpróbálhatos bellülről kinyomni, esetleg finoman kikopogatni gumikalapáccsal. Hol van? A sárvédőnél vagy az ajtónál?

A beázásra más ötlet nincs, csak az, hogy valahol lyuk van. :D Le kell bontani amennyire lehet, aztán megnézni hol ázik be. Mást nem nagyon lehet tenni.

Az erre szakosodott cégekhez olyan autót visznek, amit megéri ott csináltatni. Nah a Ribi nem az :D Amúgy az ajtón van (levett ajtókárpittal ki tudom nyomni, csak nem tudom előre hogy hogy fog kinézni utána, ezért nem akartam nekiesni egyből a gumikalapáccsal)

Beázás... az... sztem az ufok teleportálják bele a vizet. Más lehetőség már nincs. Még az is ki van tömítve, ami nincs is az autón... :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Meguntam a hátsó kerékívet. Nekem gömbölyü kell, sokkal szebb... :lol:

Szép ez az autó, nincs rajta semmi felesleges giccs. Mondjuk nekem hétköznapi használathoz nem kéne bele a bukócsövezés, meg a hangtechnika a hátuljába. Viszont ez a vajszínű belső nagyon állat, gondolom nem olcsó. Na meg tisztántartani se...

Link to comment
Megosztás:

Van tetőablakod? A gyári tetőablak alatt van egy "eresz" aminek mind a négy sarkából megy gumicső az oszlopokban lefele mint vízelvezetés. Ha ez esetleg sérült onnan jöhet.

Nade azt írja, a bal hátsó lámpa környékén vizesedik, a tetőablakos beázás meg elöl szokott lenni nem? Témyleg hátsó ablakmosó cső nem lehet sérült?

Link to comment
Megosztás:

nekem a rolón szokott tócsa lenni, de a 2.pálca után, a szélétől 20cmre...ugyh nemtom hogy megy oda a víz :lol:

Montammá, hogy a tetősint le kell pattintani, és alatta ki kell takarítani. Azzal már kész is!

Az a baj, hogy a hátsó végében összegyűlik a trutyi, és feltorlódik a víz. Ezután pedig a tetőlemez korcolásánál levő tömítőpaszta repedésein át lemegy a víz a rolóra. Nekem is ez volt, de a szimpla takarítás segített. Nem is kellett szilózni, mert ha tiszta a vályú, akkor a víz gyorsan lefolyik a levezető csövön. Csak akkor ázik be, ha megáll a víz a tetővályúban!

Link to comment
Megosztás:

Montammá, hogy a tetősint le kell pattintani, és alatta ki kell takarítani. Azzal már kész is!

Az a baj, hogy a hátsó végében összegyűlik a trutyi, és feltorlódik a víz. Ezután pedig a tetőlemez korcolásánál levő tömítőpaszta repedésein át lemegy a víz a rolóra. Nekem is ez volt, de a szimpla takarítás segített. Nem is kellett szilózni, mert ha tiszta a vályú, akkor a víz gyorsan lefolyik a levezető csövön. Csak akkor ázik be, ha megáll a víz a tetővályúban!

A tetősín alatti hosszú fedőlemezt is csak ki kell pattintani? Mert elöl azt a kis darabot már többször levettem, de a hosszút még egyszer sem, ígaz nekem nem folyik be a víz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.