Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Nekem meg most tört el a vezetőoldaliban a múlt héten. De nyárig tuti nem szórakozok vele.

Ha eljösz én szívesen megcsinálom, félóra alatt :D

Csak emiatt már 2szer is szétkellett szednem, mert előbb a bal majd a jobb is megtette hogy eltört...

Engem azért zavart, mert ha nem nyomtam vissza a kilincset kinyitás után, akkor hiába húztam be az ajtót, nem zárult ugye be...

És ezért újra ki kellett másznom hogy visszanyomjam a kilincset :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha eljösz én szívesen megcsinálom, félóra alatt :D

Csak emiatt már 2szer is szétkellett szednem, mert előbb a bal majd a jobb is megtette hogy eltört...

Engem azért zavart, mert ha nem nyomtam vissza a kilincset kinyitás után, akkor hiába húztam be az ajtót, nem zárult ugye be...

És ezért újra ki kellett másznom hogy visszanyomjam a kilincset :lol:

Nekem még ilyet nem csinált, csak zavar, hogy úgy lifeg. Köszi az ajánlatot, de én is csináltam már ilyet, nem azzal van gond, csak hideg van ehhez most. Az ex-Caravanunkban mind a 4-et meg kellett csinálnom. Egyébként meg túl messze vagy sajna.

Link to comment
Megosztás:

Nekem még ilyet nem csinált, csak zavar, hogy úgy lifeg. Köszi az ajánlatot, de én is csináltam már ilyet, nem azzal van gond, csak hideg van ehhez most. Az ex-Caravanunkban mind a 4-et meg kellett csinálnom. Egyébként meg túl messze vagy sajna.

HRR idejében, amíg nem beszéltetek erről fel se tünt, hogy az egyiket csinálni kell :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Sedanra gond nélkül fölmegy a GSi első lökös+hűtőmaszk,ugye? Ja,és GSi lökhárítóból érdemes utángyártottat venni?

Aláírásba betehetnéd az évjáratot (meg akkor már minden mást is) mert pl.: faceliftes fényszóróhoz kereshetsz GSI maszkot... Fölmenni fölmegy egyébként. Utángyártottat... háttőőő... olcsóbb. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Beírnám, ha már lenne autó. Még vásárlás előtt állunk, azért tapogatózok a sötétben. De facelift utáni autókat nézünk, olyan 97-98-99 környékén:)

Amúgy az utángyártott rosszabb illeszkedésbe vagy kinézetbe vagy bármiben? A faceliftes és régi fényszóró között mi a különbség, illetve mért nem megy föl a gsi maszk?

Link to comment
Megosztás:

Beírnám, ha már lenne autó. Még vásárlás előtt állunk, azért tapogatózok a sötétben. De facelift utáni autókat nézünk, olyan 97-98-99 környékén:)

Amúgy az utángyártott rosszabb illeszkedésbe vagy kinézetbe vagy bármiben? A faceliftes és régi fényszóró között mi a különbség, illetve mért nem megy föl a gsi maszk?

Mert a Facelift (94'-ben volt egy újítás) után, a fényszóró formája változott. Az ív, a maszk oldalon, meredekebb a régieknél

166137-20110203-S0d1cB.jpg Kb. így kell elképzelni. Viszont ezért a maszknál sem mindegy, hogy milyen lámpa van rajta. Az utángyártott lökiknél gyakori (nem csak a GSI-nél) hogy nem illeszkedik, csálén áll, azt pedig stabilan tudja mindegyik, hogy törik mint a ropi. Amit egy gyári lökös átvészel bármilyen nyom nélkül, arra egy UGY már simán 3 darabra osztódással reagál :lol:

Link to comment
Megosztás:

a 94-es ujítást tudtam, azt is, hogy miben változott, sőt mindenhol olvasom, hogy változott az első lámpa vonala, de hogy hol, azt nem tudtam. De így értelek, köszi! Láttam már csomó Astrát, de egyszer sem tűnt föl, hogy más a lámpa...:lol:

Szóval akkor marad a gyári gsi lökös, meg a sima hűtőmaszk :D

Link to comment
Megosztás:

Az utángyártott lökiknél gyakori (nem csak a GSI-nél) hogy nem illeszkedik, csálén áll

Munkahelyemen kb 2-3 hónap utan megutáltam az utángyártott lökösöket/spoilereket...nemtalálkoztam olyannal ami normálisan állt volna az auton :lol: és ugye azokat nekünk szépen helyre kell raknunk...

Link to comment
Megosztás:

95' utáni hűtőmaszkra felmegy a GSI lökös, csak egy kicsit alakítani kell rajta...Pl Spzolinak is GSI lökösön van faceliftes hűtőmaszk. Vagy rosszul emlékszem? :lol:

Majd ő megmondja :)

Ui: Dáwid! Kisebb képet is linkelhettél volna :D B)

Egyszer kicsinyítem le, hogy szóljanak be, hogy nagy, akkor meg beszósz' te. :D :D

Megyek is innen. Kiszaladok az autóhoz és teszek pár lójerőt bele. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv egy alkatrész neve érdekelne, ha valaki tudja ne titkolja <_<

Bal első sárvédő ív alatt és a doblemez mögött egy polifom vagy szivacs szerű anyag, talán hangszigetelés céljából van ott de a sarat is fogja az tuti, a másik oldalon megvan és ott tiszta az ajtó a zsanér körüli részén. Ahol hiányzik ott meg nedves ídőben saras a zsanér körül. Esetleg valaki tudja a nevét ennek az alkatrésznek?

Link to comment
Megosztás:

Üdv egy alkatrész neve érdekelne, ha valaki tudja ne titkolja <_<

Bal első sárvédő ív alatt és a doblemez mögött egy polifom vagy szivacs szerű anyag, talán hangszigetelés céljából van ott de a sarat is fogja az tuti, a másik oldalon megvan és ott tiszta az ajtó a zsanér körüli részén. Ahol hiányzik ott meg nedves ídőben saras a zsanér körül. Esetleg valaki tudja a nevét ennek az alkatrésznek?

Igazából csak a sarat fogja, mert nem az egész sárvédő alatt van, csak egy keskeny csík. Bontóban nézz körül, vagy pótold valamivel.

Link to comment
Megosztás:

3 éve keresem bontóban de sehol nem volt, aztán haverom mondta hogy van ez a forum, gondoltam itt is bedobom a kérdést <_<

Nevét nem tudod véletlenül? Egy törölközőt nem akarok betömni a helyére..

A nevét azt nem, de a polifómot említetted, az jó lenne szerintem, végülis ez csak valami szivacsszerű, nejlonba burkolva hogy ne szívja fel a vizet. Vagy egy sima szivacshasáb nejlonba csavarva és leragasztva, végülis tökmindegy mi van ott , csak ne tudjon bejutni a víz meg a sár.

Link to comment
Megosztás:

Még keresek tovább aztán ha nagyon nem megy összebarkácsolok valamit, köszi az segítséget

Ha az enyémből hiányozna simán befújnám poliuretán habbal, persze csak annyit hogy ne gyógyuljon be az ajtó. Végülis általában akkor kell levenni a sárvédőt ha sérül akkor meg már tökmindegy a hab mennyire fogja.

Link to comment
Megosztás:

Üdv egy alkatrész neve érdekelne, ha valaki tudja ne titkolja <_<

Bal első sárvédő ív alatt és a doblemez mögött egy polifom vagy szivacs szerű anyag, talán hangszigetelés céljából van ott de a sarat is fogja az tuti, a másik oldalon megvan és ott tiszta az ajtó a zsanér körüli részén. Ahol hiányzik ott meg nedves ídőben saras a zsanér körül. Esetleg valaki tudja a nevét ennek az alkatrésznek?

Neked ez kell szerintem, de újért a gatyád is elkérik:

hungarocel a barátod!

Gyári cikkszám: 1107750

Cikk neve: SZIGETELÉS J.E.SV A-F

Kisker bruttó ár: 6375

Gyári cikkszám: 1107753

Cikk neve: SZIGETELÉS,BAL E SV MÖGÉ NEM FSZ MOSÓS

Kisker bruttó ár: 6375

Link to comment
Megosztás:

Neked ez kell szerintem, de újért a gatyád is elkérik:

hungarocel a barátod!

Gyári cikkszám: 1107750

Cikk neve: SZIGETELÉS J.E.SV A-F

Kisker bruttó ár: 6375

Gyári cikkszám: 1107753

Cikk neve: SZIGETELÉS,BAL E SV MÖGÉ NEM FSZ MOSÓS

Kisker bruttó ár: 6375

Az igen, ezért kapok már egy lámpát és még fagyira is marad, mi kerül ennyibe egy hungarocelen???

Egyébként ezt hol találtad?

Te vagy az első aki tudja ennek a nevét <_< Köszi

Link to comment
Megosztás:

Az igen, ezért kapok már egy lámpát és még fagyira is marad, mi kerül ennyibe egy hungarocelen???

Egyébként ezt hol találtad?

Te vagy az első aki tudja ennek a nevét <_< Köszi

EPC programból nézte ki, egyébként egy perccel előzött meg kb., pont megtaláltam én is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.