Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Tetőkárpitot kell cserélnem :( Nincs valakinek tetőablak nélküli, 5-ajtóshoz való, ami nem lóg, szakadt?

A felújításán nem gondolkodtál?

hátja, de csak az álljon neki, aki nem ijed meg, ha esetleg nem 110%os lesz........me 2szer csinálni, már nem éri meg(sztem a kárpitos olcsóbb)

de mondjuk a bontott a legeccerűbb, csak hát elég macerás érte kell menni

http://taylor.hu/astra/tetokarpit/

Link to comment
Megosztás:

hátja, de csak az álljon neki, aki nem ijed meg, ha esetleg nem 110%os lesz........me 2szer csinálni, már nem éri meg(sztem a kárpitos olcsóbb)

de mondjuk a bontott a legeccerűbb, csak hát elég macerás érte kell menni

http://taylor.hu/astra/tetokarpit/

Nekem már lóg egy-két helyen szerintem a ragasztónál hibáztam.

1079166-20130620-H0jzQj.jpg

De az eredeti állapotnál mindenképpen jobb lett.

Link to comment
Megosztás:

Az mit jelent? Mert nem nagyon értek a kárpitozáshoz (sem) :)

Amúgy a motorháztetőd megvan még, csak nem tudtam elhozni, szarakodott a verda

Szerintem: foglalkozós= megvan a kárpit, de nem ártana kitisztítani, és egy részét visszaragasztani. :) :) :)

Link to comment
Megosztás:

Milyen ragasztót használtál??? Azaz milyent érdemes??? :D

Én pálmatexet (vagy fixet) használtam pont nem azt amelyik hőálló szerintem ezért ereszkedett meg azokon ahelyeken ahol nagyon feszül pölö a napellenző felett. Az lehetett a másik hiba amit elkövettem hogy a tetőkárpit hordozója erősen nedszívó, és lehet kétszer kellett volna megkenni. A kárpitosboltban adnak direkt kárpitragasztót azt kell venni, én mondjuk műbőrt ragasztottam fel.

Link to comment
Megosztás:

Egy hónapja nekem is lekéredzkedett a tetőkárpitom a gyári tetőablak körül. Először csak visszasimítottam és becsíptettem a tetőablak szegélye alá. Jónak tűnt, de miután rendszeresen nyitott tetővel járok, újra lejött. A kárpitosom (itt a faluban kb. fél órai munkával) visszaragasztotta. Azóta jó. Azt mondta, hogy a szél húzta le.

Link to comment
Megosztás:

Egy hónapja nekem is lekéredzkedett a tetőkárpitom a gyári tetőablak körül. Először csak visszasimítottam és becsíptettem a tetőablak szegélye alá. Jónak tűnt, de miután rendszeresen nyitott tetővel járok, újra lejött. A kárpitosom (itt a faluban kb. fél órai munkával) visszaragasztotta. Azóta jó. Azt mondta, hogy a szél húzta le.

Oké, de gondolom a szélén jutatott alá ragasztót. Ha nincs tetőábblak, általában puposan lóg, a széle meg nem jön le.

Link to comment
Megosztás:

Milyen ragasztót használtál??? Azaz milyent érdemes??? :D

Én pálmatexet (vagy fixet) használtam pont nem azt amelyik hőálló szerintem ezért ereszkedett meg azokon ahelyeken ahol nagyon feszül pölö a napellenző felett. Az lehetett a másik hiba amit elkövettem hogy a tetőkárpit hordozója erősen nedszívó, és lehet kétszer kellett volna megkenni. A kárpitosboltban adnak direkt kárpitragasztót azt kell venni, én mondjuk műbőrt ragasztottam fel.

Én hőálló Palmatex-et használtam, ez az első nyara eddig jó

én mind 2oldalre kentem a Palmát, aztán börösödést várni és összesimítani, eztet így kell

(mű)börrel kicsit könnyebb, mert nem szívódik be ha sokat raksz rá

Link to comment
Megosztás:

Én hőálló Palmatex-et használtam, ez az első nyara eddig jó

én mind 2oldalre kentem a Palmát, aztán börösödést várni és összesimítani, eztet így kell

(mű)börrel kicsit könnyebb, mert nem szívódik be ha sokat raksz rá

Igy csináltam én is de nem a hőállóval , szerintem ez volt a baj.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Valaki nem tudta Nyíregyháza (Szabolcs megye) vagy Debrecen (hajdú megye) közelében Opel bontót? Ahol találok alkatrészeket Astra f Sedan 94 hez. Sajnos tegnap este találkoztam egy fával és szükséges lenne baloldalra lámpa,index sárvédő lemez lökhárító.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.