Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Nekem is felhozták pestre, szintén 5 ropi volt. Teljesen méretpontos, nálam 3-3 csavar tartja, és nem mocorog. Csak nyárra le kell vennem. :lol:

..és azok a csavarok hova mennek? Úgy értem, megvan a helyük a kasztniban vagy önmetsző csavarok? Ha rendesen rendbetetem a sárvédőélet (igaza volt annak aki mondta tavaly, hogy nem fog sokat birni a "javitásom" :P ) akkor nekem is fog kelleni. Érdekes viszont, hogy úgy tűnik mintha a bal oldalon benne is lenne a kocsiban. :lol:

Link to comment
Megosztás:

..és azok a csavarok hova mennek? Úgy értem, megvan a helyük a kasztniban vagy önmetsző csavarok? Ha rendesen rendbetetem a sárvédőélet (igaza volt annak aki mondta tavaly, hogy nem fog sokat birni a "javitásom" :lol: ) akkor nekem is fog kelleni. Érdekes viszont, hogy úgy tűnik mintha a bal oldalon benne is lenne a kocsiban. :lol:

Egy csavart tettem a lengéscsillapítóhoz, kettőt meg a sárfogóhoz. A lengéscsillapítónál levő csavar helye a dobon megvan, a többit improvizálni kell.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom volt-e már róla szó, egy kollegám érdeklődik, (meg mostmár én is) hogy az astráknak hol van a szellőző "membránja", állítólag a hátsó lökhárító takarja.

Én azt sem tudom, hogy van-e ilyen.

A jobb oldalon, a lökös takarja. JOhnny lakatolásos képein látszik is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A problémám amiben tanácsokat szeretnék kérni a következő:

- A bal első ajtó sarkában (ahol a térképtartó van) nedves a kárpit.nincs ötletem hol ázhat be.

- A hátsó csomagtérben a jobb oldali kerékjárati ív tövében(nem az ülés hanem a hátsó lámpa felől) ugyszintén nedves a szőnyeg

Hogyan ázhat be??

Az autóm egyébként 5 ajtós,a karosszériája elég rendben van,szinte korrozio mentes.

Egyszer már telibe fényezték,de nem törés miatt!(fakó,karcos volt )

Minden észrevételt szívesen fogadok!Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A problémám amiben tanácsokat szeretnék kérni a következő:

- A bal első ajtó sarkában (ahol a térképtartó van) nedves a kárpit.nincs ötletem hol ázhat be.

- A hátsó csomagtérben a jobb oldali kerékjárati ív tövében(nem az ülés hanem a hátsó lámpa felől) ugyszintén nedves a szőnyeg

Hogyan ázhat be??

Az autóm egyébként 5 ajtós,a karosszériája elég rendben van,szinte korrozio mentes.

Egyszer már telibe fényezték,de nem törés miatt!(fakó,karcos volt )

Minden észrevételt szívesen fogadok!Köszönöm!

Az ajtónál, hogy bemegy az üveg mellett a víz az természetes. Ezért is van az ajtó alján lyuk ahol meg ki kell, hogy menjen a víz. Ha ezt eltömítik fényezés vagy alvázvédőzés alkalmával akkor bizony megáll a víz az ajtó aljában.

Másik hibalehetőség ha kifelejtik vagy szakadtan rakják vissza az ajtókárpit alatti fóliát ami megakadályozná a kárpit átnedvesedését.

A hátsó ajtóhoz nem tudok hozzászolni mert nekem sedanom van.

Link to comment
Megosztás:

Az ajtónál, hogy bemegy az üveg mellett a víz az természetes. Ezért is van az ajtó alján lyuk ahol meg ki kell, hogy menjen a víz. Ha ezt eltömítik fényezés vagy alvázvédőzés alkalmával akkor bizony megáll a víz az ajtó aljában.

Másik hibalehetőség ha kifelejtik vagy szakadtan rakják vissza az ajtókárpit alatti fóliát ami megakadályozná a kárpit átnedvesedését.

A hátsó ajtóhoz nem tudok hozzászolni mert nekem sedanom van.

Köszönöm,majd megnézem,szétszedem ha jobb idő lesz!!Üdv!

Valakinek van tippje a hátsó cs.tér problémámra??????

Link to comment
Megosztás:

Az ajtónál, hogy bemegy az üveg mellett a víz az természetes. Ezért is van az ajtó alján lyuk ahol meg ki kell, hogy menjen a víz. Ha ezt eltömítik fényezés vagy alvázvédőzés alkalmával akkor bizony megáll a víz az ajtó aljában.

Másik hibalehetőség ha kifelejtik vagy szakadtan rakják vissza az ajtókárpit alatti fóliát ami megakadályozná a kárpit átnedvesedését.

A hátsó ajtóhoz nem tudok hozzászolni mert nekem sedanom van.

Egy szomszéd bácsi autóján láttam (irdatlan szép az autó amúgym nagyon irigyeltem :lol: ) hogy a kerékdobnál a tank-beömlőtől hátrafelé kirohadt és neki még a hátsó lámpát is locsolta egy darabig. Most nem tudom mi lett vele, kb. :lol: fél éve láttam

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A problémám amiben tanácsokat szeretnék kérni a következő:

- A bal első ajtó sarkában (ahol a térképtartó van) nedves a kárpit.nincs ötletem hol ázhat be.

- A hátsó csomagtérben a jobb oldali kerékjárati ív tövében(nem az ülés hanem a hátsó lámpa felől) ugyszintén nedves a szőnyeg

Hogyan ázhat be??

Az autóm egyébként 5 ajtós,a karosszériája elég rendben van,szinte korrozio mentes.

Egyszer már telibe fényezték,de nem törés miatt!(fakó,karcos volt )

Minden észrevételt szívesen fogadok!Köszönöm!

Hali!

A csomagtartós dolognál szerintem a ablaktörlő és a Karosszéria között ami van gumi tömítés meg kell nézni! Nekem ott ázott be szétszedtem majd sziloplasztal össze és kész! Nem is ázik be :lol: Vagy veszel új gumi alá az Opel Investánál 700HUF a 2db

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt Ajtókárpitot ha leszedi az ember van alatt egy fólia! Nos ha ez el van szakadva mire szokták kicserélni?

nekem pl olyannal van pótolva, ami a gyik ban is látszik

ilyen hővédős szivaccsal.

de akármilyen nedvességálló fóliával pótolhatod.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt Ajtókárpitot ha leszedi az ember van alatt egy fólia! Nos ha ez el van szakadva mire szokták kicserélni?

Én diegoban vettem laminált parketta alá való habszivacsos fóliát és azzal pótoltam. De fontos, hogy vékonyat vegyél mert különben nem tudod szépen visszarakni a kárpitot, de lehet jó egyéb fólia is.

Link to comment
Megosztás:

Én diegoban vettem laminált parketta alá való habszivacsos fóliát és azzal pótoltam. De fontos, hogy vékonyat vegyél mert különben nem tudod szépen visszarakni a kárpitot, de lehet jó egyéb fólia is.

Mg fólia a legjobb. Erős, vízhatlan, más meg nem kell.

Link to comment
Megosztás:

Én is azt terveztem csak drága és keveset nem adnak belőle csak valami 15m széles tekercsből tudtak volna vágni. (Mg=mezőgazdsági?)

Maradék meg épp nem volt faternál :lol:

Az. Mondjuk én is zotyától kaptam, amolyan maradék darabot. De még mindíg van belőle.

Link to comment
Megosztás:

Én diegoban vettem laminált parketta alá való habszivacsos fóliát és azzal pótoltam. De fontos, hogy vékonyat vegyél mert különben nem tudod szépen visszarakni a kárpitot, de lehet jó egyéb fólia is.

ez avastag duma butaság.

nekem az a hővisszaverős az legalább 3 mm es, és mégis simán visszament a helyére, zivacs lévén kilapul :lol: pedig ez keményebb is, mint a laminált padló alávaló.

Mg fólia a legjobb. Erős, vízhatlan, más meg nem kell.

az milyenfólia??

amivel pl a tégla van behúzva bálában???

jónak jó, de más is beszámoltmár arrol, hogy ilyen habosított fóliátol jobb a zene ispl :lol: de hőszigetelésnél is van különbség :lol:

egyik ismerősnek meg nagy kukás zsákból van :lol:

teljesen megvan vele elégedve, csak zizeg :P

Link to comment
Megosztás:

ez avastag duma butaság.

nekem az a hővisszaverős az legalább 3 mm es, és mégis simán visszament a helyére, zivacs lévén kilapul :lol: pedig ez keményebb is, mint a laminált padló alávaló.

az milyenfólia??

amivel pl a tégla van behúzva bálában???

jónak jó, de más is beszámoltmár arrol, hogy ilyen habosított fóliátol jobb a zene ispl :lol: de hőszigetelésnél is van különbség :lol:

egyik ismerősnek meg nagy kukás zsákból van :P

teljesen megvan vele elégedve, csak zizeg :lol:

én nem tettem vissza semmit sem, amúgy is teljesen szét volt menve :lol: majd ha kp zárat szerelek esetleg

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy kérdésem :rolleyes:

A lökáritómba be akarok épiteni 1-pár ködfényszórót, de a lökősbe nincs kivágva a helye.

Mivel vágjam ki a ködfényszórónak a helyét?

Dekopir fűrésszel, vagy valami finomabb fűrésszel?

Tipp?

Szia gyuszó!

Nekem nincs, de aki csinált már hasonlót közülünk azt mondta, hogy be van perforálva hátulról a helye,de kisebbre kell vágni (kb 5-10mm/oldal) és utána bereszelni, hogy facán álljon utána. Szerintem furkálás és lomfürész kombo tökéletes erre a célra, majd lesímitod reszelővel :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.