Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Annyi km alatt nem nagyon nyúlhat meg a lánc. Vagy pedig nem valós a Km, vagy a feszítőd fáradt el, vagy nem is a lánc zörög.

Mivel az olajnyomás végzi a feladatot, így egyelőre csak arra gyanakszom hogy az olaj van elfáradva. Mint mikor a hidrotőkés motorokon jön elő 10-15e km után a ciripelés, az is csak is az olaj miatt van.

Link to comment
Megosztás:

Mivel az olajnyomás végzi a feladatot, így egyelőre csak arra gyanakszom hogy az olaj van elfáradva. Mint mikor a hidrotőkés motorokon jön elő 10-15e km után a ciripelés, az is csak is az olaj miatt van.

Mikor cseréltél olajat, illetve milyen van benne? (Km, idő)

Link to comment
Megosztás:

Mivel az olajnyomás végzi a feladatot, így egyelőre csak arra gyanakszom hogy az olaj van elfáradva. Mint mikor a hidrotőkés motorokon jön elő 10-15e km után a ciripelés, az is csak is az olaj miatt van.

:)

Tesómnak anno kicserélték a láncot, hasonló tünetek miatt.

Szerelő azt monda, az kell.

Aztán vettem én is astrát, és nekem egy olajcserével lett orvosolva.

Link to comment
Megosztás:

Még nem cseréltem olajat. Holnap reggel hozom el az autót, úgyhogy majd jövőhétre betervezek egy cserét. 71000 van benne.

Ha az tényleg a valós km, akkor nem nyúlhat meg, vagy extrán kenték a gépet.

Cserélj olajat, mert az olcsóbb, és úgyis kellene. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

egy nagyon jó barátom nézte ki magának ezt a kocsit, a véleményetekre lennék kíváncsi....

Amúgy most 9-re megyünk megnézni a verdát közelebbről, én leszek a "szakértő" :D

Ha nagyon frankó lesz úgy is, akkor egy átnézésre, állapotfelmérésre azért elvisszük majd.

A km és még talán a szervizkönyv is hihető lehet :)

Árában szerintetek megéri-e, ha minden okés élőben is, illetve lehet-e ebből alkudni, ha az ember készpénzzel fizet??? S ha igen mennyit kb?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...smentes-4997927

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

egy nagyon jó barátom nézte ki magának ezt a kocsit, a véleményetekre lennék kíváncsi....

Amúgy most 9-re megyünk megnézni a verdát közelebbről, én leszek a "szakértő" :D

Ha nagyon frankó lesz úgy is, akkor egy átnézésre, állapotfelmérésre azért elvisszük majd.

A km és még talán a szervizkönyv is hihető lehet :)

Árában szerintetek megéri-e, ha minden okés élőben is, illetve lehet-e ebből alkudni, ha az ember készpénzzel fizet??? S ha igen mennyit kb?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...smentes-4997927

tuti kapott egy polírt :D karcmentes autó nincs! (szerintem)

Viszont az akku már nem gyári, nekem meg több mint 6 évig bírta a gyári, pedig 2004-es lévén 83km van benne

ezekkel úgy vagyok, hogy túl szép ahhoz, hogy igaz legyen

Link to comment
Megosztás:

tuti kapott egy polírt :D karcmentes autó nincs! (szerintem)

Viszont az akku már nem gyári, nekem meg több mint 6 évig bírta a gyári, pedig 2004-es lévén 83km van benne

ezekkel úgy vagyok, hogy túl szép ahhoz, hogy igaz legyen

Hát a karcmentesség az persze, hogy lehetetlen, de ha polírozták is , az szerintem nem baj, ha attól szép, hát legyen, a végeredmény a lényeg...

Az akksival viszont mondasz valamit :D

Köszi!

Hasonló hozzászólásokat várok még :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

egy nagyon jó barátom nézte ki magának ezt a kocsit, a véleményetekre lennék kíváncsi....

Amúgy most 9-re megyünk megnézni a verdát közelebbről, én leszek a "szakértő" :D

Ha nagyon frankó lesz úgy is, akkor egy átnézésre, állapotfelmérésre azért elvisszük majd.

A km és még talán a szervizkönyv is hihető lehet :)

Árában szerintetek megéri-e, ha minden okés élőben is, illetve lehet-e ebből alkudni, ha az ember készpénzzel fizet??? S ha igen mennyit kb?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...smentes-4997927

Jó meglátás volt a cserélt akksi,de hát ez ugye olyan,hogy az egyik ennyit bír a másik meg annyit.

Amúgy meg a szokásos festést nézni,horpadást stb...,futómű menetközben...olyan nagy

baja nem lehet még neki.Esetleg még a rángatást induláskor(kuplung)ill. alacsony fordulaton.

Link to comment
Megosztás:

És ha nem gyári az akksi? Az enyém is csak 4 évet bírt ki.

Meg kell nézni, odafigyelni a szokásos dolgokra (ülés-,váltószoknya-,kormánykopás)

festékvastagságmérővel körbemérni.

Belsejébe úgysem lát bele senki.

Nagyszüleim Astrájában még az eredeti akksi van. (2004/06).

Azért a szervizkönyves szöveg is nagy vakítás, azt is hamisithatják.... Pl nekem sincs vezetett szervizkönyvem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

egy nagyon jó barátom nézte ki magának ezt a kocsit, a véleményetekre lennék kíváncsi....

Amúgy most 9-re megyünk megnézni a verdát közelebbről, én leszek a "szakértő" :D

Ha nagyon frankó lesz úgy is, akkor egy átnézésre, állapotfelmérésre azért elvisszük majd.

A km és még talán a szervizkönyv is hihető lehet :)

Árában szerintetek megéri-e, ha minden okés élőben is, illetve lehet-e ebből alkudni, ha az ember készpénzzel fizet??? S ha igen mennyit kb?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...smentes-4997927

Nekem mindig bajom volt az eladás előtt Salamon tökévé glancolt autókkal...

2 eset lehet: Tényleg ilyen vigyázott, karbantartott volt végig, vagy az eladásra próbálták eltüntetni a bajokat. Nyilván ezt csak a helyszínen lehet észrevenni. Mindenesetre rétegmérővel is körbe kell nézni, ahogy a többiek is mondják, meg alvázszám alapján Opel kereskedésben le kell csekkolni. Alkudni mindig érdemes (sőt, kötelező), legalább az átírási, szaladgálási költségeket kell megpróbálni behozni. Ehhez jó alap az azonnali kp.-fizetés, meg az, hogy erősen kínálati piac van. Szóval, hajrá!

Link to comment
Megosztás:

Hát megnéztük...láttunk ilyet is...otthagytuk...

NEM a gyári GM akksi, NEM is a képen látható Varta akksi, hanem egy harmadik, valami Jászakku vagymi volt benne.

Persze az is lehet, hogy a GM akksit a pali megtartotta mikor beadta a kereskedésbe, mert még tök jó volt, belerakta a rossz Vartát (ezzel fotózták frissen) és kereskedő meg kénytelen volt rakni bele egy működőt, az lett a harmadik Jászakku. Beindították, 2.-3. próbálkozásra sikerült, szép, egyenletes hangja volt, klíma, minden elektromos cucc működött benne.

Hibakódot nem mutatott, fék-gázzal kivillogtattam , de csak folyamatosan villogott, tehát nincs tárolt nyavalyája.

Karcmentességet hagyjuk , a polírozás ellenére volt rajta rendesen, ami nem akkora gáz, csak akkor minek írják le ugye....?

A 89ekm mire odaértünk 93ekm lett, az 1,6milla meg 1,7 a kiírt papír szerint, bár azt mondták természetesen az olcsóbb, a netes ár a mérvadó. Még jó hogy!

Amúgy nem volt rajta semmi visszataszító, nagyjából egybe volt, törve vagy nem volt, vagy szépen megcsinálták, rétegmérő nem volt nálunk, 5évente 1x veszünk ótót :)

Ami mégis gáz volt nagyon, hogy (és itt az enyémhez hasonlítom, ami csak 3 hónappal fiatalabb és 46ekm van benne) a kormány valami iszonyat módon szét volt kopva és a pedálok is (kuplung, fék, a gáz talán annyira nem) le voltak taposva, mintázat alig maradt és a jobb széle, sarka szarrá kopva, taposva, azt nem is értettem, hogy lehet így vezetni...

Na ennyi kb, köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Hát megnéztük...láttunk ilyet is...otthagytuk...

Ami mégis gáz volt nagyon, hogy (és itt az enyémhez hasonlítom, ami csak 3 hónappal fiatalabb és 46ekm van benne) a kormány valami iszonyat módon szét volt kopva és a pedálok is (kuplung, fék, a gáz talán annyira nem) le voltak taposva, mintázat alig maradt és a jobb széle, sarka szarrá kopva, taposva, azt nem is értettem, hogy lehet így vezetni...

Na ennyi kb, köszi a segítséget.

Majd lesz másik,sok eladó gép van ,persze tudom,hogy kevés közte az igazán jó állapotú!

A kopott pedál,kormány stb... tényleg gáz.Mondjuk attól még lehet jó az autó.

Ennyiért amúgy már H Astra is van,az nem lenne jó?

Link to comment
Megosztás:

Hát megnéztük...láttunk ilyet is...otthagytuk...

NEM a gyári GM akksi, NEM is a képen látható Varta akksi, hanem egy harmadik, valami Jászakku vagymi volt benne.

Persze az is lehet, hogy a GM akksit a pali megtartotta mikor beadta a kereskedésbe, mert még tök jó volt, belerakta a rossz Vartát (ezzel fotózták frissen) és kereskedő meg kénytelen volt rakni bele egy működőt, az lett a harmadik Jászakku. Beindították, 2.-3. próbálkozásra sikerült, szép, egyenletes hangja volt, klíma, minden elektromos cucc működött benne.

Hibakódot nem mutatott, fék-gázzal kivillogtattam , de csak folyamatosan villogott, tehát nincs tárolt nyavalyája.

Karcmentességet hagyjuk , a polírozás ellenére volt rajta rendesen, ami nem akkora gáz, csak akkor minek írják le ugye....?

A 89ekm mire odaértünk 93ekm lett, az 1,6milla meg 1,7 a kiírt papír szerint, bár azt mondták természetesen az olcsóbb, a netes ár a mérvadó. Még jó hogy!

Amúgy nem volt rajta semmi visszataszító, nagyjából egybe volt, törve vagy nem volt, vagy szépen megcsinálták, rétegmérő nem volt nálunk, 5évente 1x veszünk ótót :)

Ami mégis gáz volt nagyon, hogy (és itt az enyémhez hasonlítom, ami csak 3 hónappal fiatalabb és 46ekm van benne) a kormány valami iszonyat módon szét volt kopva és a pedálok is (kuplung, fék, a gáz talán annyira nem) le voltak taposva, mintázat alig maradt és a jobb széle, sarka szarrá kopva, taposva, azt nem is értettem, hogy lehet így vezetni...

Na ennyi kb, köszi a segítséget.

Én minden autómba jászakkut vettem, ebbe is, meg egy csomó havernek is.

Olcsó, és még egyikkel sem volt gond!

Akormány és a pedál kopás viszont tényleg nem jó jel!

Link to comment
Megosztás:

Nagyszüleim Astrájában még az eredeti akksi van. (2004/06).

Azért a szervizkönyves szöveg is nagy vakítás, azt is hamisithatják.... Pl nekem sincs vezetett szervizkönyvem.

Maga a hozzáírt szöveg nagy vakítás. Főleg hogy még a végén odaírja, hogy náluk a legolcsóbb a jégkár stb javítása..... kicsit olyan hogy egyik mondatával üti a másikat :)

Link to comment
Megosztás:

Amúgy meg nehéz ez az autó eladás.

Mi is próbálunk eladni egy Corsát, sokat olvasom ezt a topic-ot, hogy mi az amit kerüljünk a hirdetés leírásban, ami elriaszthatja a vevőt, mert azt gondolja vmi nepper árulja. De mégis valahogy meg ki kéne emelni a sorból, mert tudjuk milyen az állípota, mennyit futott stb.

Nehéz úgy megfogalmazni, hogy ne keltsen gyanakvást az emberben.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy meg nehéz ez az autó eladás.

Mi is próbálunk eladni egy Corsát, sokat olvasom ezt a topic-ot, hogy mi az amit kerüljünk a hirdetés leírásban, ami elriaszthatja a vevőt, mert azt gondolja vmi nepper árulja. De mégis valahogy meg ki kéne emelni a sorból, mert tudjuk milyen az állípota, mennyit futott stb.

Nehéz úgy megfogalmazni, hogy ne keltsen gyanakvást az emberben.

De ha mondjuk beleírod,hogy magánszemélytől,meg a ház kertjében van fényképezve és

kerülöd a barokkos túlzásokat akor van esély rá!Csak ugye a bökkenő meg ott van,hogy te tudod,hogy

az az autó tényleg megkímélt meg karban tartott és az árát is eszerint állapítod meg,akkor meg a vevő

nem hív fel ,mert azt mondja,hogy ettől sokkal olcsóbban is tudok venni kocsit.Azt már persze nem nézi,hogy

az esetleg olcsóbb kocsira majd később sokszorosát költi!

Nehéz ügy ez az autóeladás!

Link to comment
Megosztás:

Amúgy meg nehéz ez az autó eladás.

Mi is próbálunk eladni egy Corsát, sokat olvasom ezt a topic-ot, hogy mi az amit kerüljünk a hirdetés leírásban, ami elriaszthatja a vevőt, mert azt gondolja vmi nepper árulja. De mégis valahogy meg ki kéne emelni a sorból, mert tudjuk milyen az állípota, mennyit futott stb.

Nehéz úgy megfogalmazni, hogy ne keltsen gyanakvást az emberben.

Hát igen, a fekete Astra esetében elég puruttyára sikerült a leírás, nagy bizalmat nem ébresztett...

Link to comment
Megosztás:

De ha mondjuk beleírod,hogy magánszemélytől,meg a ház kertjében van fényképezve és

kerülöd a barokkos túlzásokat akor van esély rá!Csak ugye a bökkenő meg ott van,hogy te tudod,hogy

az az autó tényleg megkímélt meg karban tartott és az árát is eszerint állapítod meg,akkor meg a vevő

nem hív fel ,mert azt mondja,hogy ettől sokkal olcsóbban is tudok venni kocsit.Azt már persze nem nézi,hogy

az esetleg olcsóbb kocsira majd később sokszorosát költi!

Nehéz ügy ez az autóeladás!

Így van. Nem tudom, hogy a magánszemély kiirás jelent-e még vmit a mai világban. Írja ezt szerintem kereskedő is.

Egyébként igazad van, személy szerint én is inkább megnéznék egy kerifotós autót, amiről mondjuk kiderülne élőben, hogy a kisnyugdíjas a szomszéd utcai bolthoz járt csak le vele és azért van "túlárazva" az autó, mert nem agyonhajtott.

Link to comment
Megosztás:

A legjobb a csillivilli leszilikonozott motortér volt. Photoshoppp :)))))

Nah az a nem jó, mert nem lehet észrevenni rajt, hogy hol van olajfogyás...

Én tavasszal 3 év után mostam meg okosan, de amúgy is áttörölgetem időnként, nem szeretem, ha koszos a motor.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

egy nagyon jó barátom nézte ki magának ezt a kocsit, a véleményetekre lennék kíváncsi....

Amúgy most 9-re megyünk megnézni a verdát közelebbről, én leszek a "szakértő" :D

Ha nagyon frankó lesz úgy is, akkor egy átnézésre, állapotfelmérésre azért elvisszük majd.

A km és még talán a szervizkönyv is hihető lehet :)

Árában szerintetek megéri-e, ha minden okés élőben is, illetve lehet-e ebből alkudni, ha az ember készpénzzel fizet??? S ha igen mennyit kb?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...smentes-4997927

már nincs is fenn. gyorsan levették.

én azt mondom, hogy nem gáz kereskedőtől venni. meg kell nézni a kereskedőt és az autót is rendesen és akkor nem lehet gond.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.