Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Üdv Mindenkinek! Én is most állok Astra vásárlás előtt, egy 1,6 16v néztem ki, volt már itt is kérdés, de még sehol nem találtam rá választ, hogy mikre érdemes odafigyelni a nézelődés során egy ilyen járgánynál? Ha valaki leírja, annak nagyon köszönöm.

A másik szintén már volt kérdés, hogy megérné-e esetleg egy B Vectrát inkább 1,8-as motorral? Drágább a fenntartása, nagyobb a fogyi?

Köszi

Hát, ebben az árban lehet már kapni 2001-t is, de odafigyelni sztem a "szokásos" dolgokra kell.lehetőleg 16V legyen, kevés vagy legalább is reális kilóméterrel, felszereltséggel, festékvastagság, szervízkönyv, és ha van rá mód, magyarországi, tulajok száma max. 1, és mivel széles a paletta, jól körbe kell nézni, ne sajnáljátok az időt.

A Vectra B, egy nagyon jó választás lenne, egy ismerősöm most vett 2 hete egy 2001.05' Z16XE mocis Vectrát komfort felszereltséggel, 82e. km-rel, magyarországi, 1.92M-ért.Kipróbáltam, gondolván biztos gyengusz lesz a moci, de tévedtem.Nagyot.

Link to comment
Megosztás:

Most hogy így mondod. A légzsák átvezetőgyűrűről volt szó. A szerelő is azt mondta.

Akkor igaz a dolog.

Más autorádiógyártó közül, ugytudom, csak a Kenwood gyárt konvertert konkrétan ehhez a kormányhoz.

Erősítsetek meg.

A SONY is gyárt konvertert a rádióihoz, ami az Astra multikormányához és kijelzőjéhez való. De a VDO-nak is vannak gyári rádiói(nem Opel) kijelző nélkül, amik kezelik a kijelzőt és a multikormányt.

Az, hogy beépíthető-e utólag, meg tudom nézni rajzokon neked. Az biztos, hogy kell az a kábel, ami a kormányhoz megy. Hogy ez a rádióba melyik DIN-csatin megy be, ahhoz kell a rajz.

Az, hogy a kormány mennyiben más felépítésű a gombokon kívül, azt nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, eddig csak olvasgattam, nagyon sok hasznos tanácsot találtam, köszönet érte. Eljött a nagy pillanat, hogy megvegyem a saját G Astrámat. A kiszemelt áldozat (sok heti utánajárás végén) egy 2000 év gyártású 1.4-es klímás, 5 ajtós, garázsban tartott, első tulajtól, nagyon megkímélt, 55e KM-el, szervízkönyvvel, sok extrával, nem kereskedőtől. Szerelem első látásra, de azért félek egy kicsit. Tulajdonképpen csak azért írok, hogy megnyugtassatok, az ár (alku után 1.9mFt) elfogadható-e, és leírni a tapasztalataimat. Ha minden jól megy hétfőn megyek hitelelbírálásra, aztán kedden vagy szerdán már nálam lesz a kicsike. 11,5%-os THM lesz a részlet 60 hónapra, talán ez is elmegy. Sok helyen lényegesen magasabb volt a törlesztőrészlet, így ezt találtam a legjobbnak, és gyorsan is dolgoznak. 60 hónapra bizony nem mindegy az az 1-2-3 ezer forint különbség. Legközelebb valószinüleg akkor írok, mikor már meglesz a kocsi, ha nem így lenne nagyon szomoró lennék :lol: Most nem hiányzik a 7vége sem, kicsit izgulok :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem jól jársz vele! Enyém 99-s No Klíma + optikai tunning + 17-s kerék más nem én 1,7-ért vettem! Az én THM-m is kb ennyi (CHF)

és 72 hóra mert jobb volt a kamat mint 60 ra! Ezt azért mézd meg!

Ha szereted nem lesz gáz!!!! :lol: :lol: ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Már viszonylag elég alaposan átnézegettem a fórumot (sokat segített), valamint jó néhány kollégámnak van astrája és igen jó kép alakult ki bennem az autót illetően. :lol:

És most jön a kérdés (amivel már sokszor találkoztam itt, de mégis felteszem) : mire kell nagyon odafigyelni egy 5 éves 1,4-1,6 -osnál (km 60 és 90 ezer között (G astra); még nem döntöttem...). Azt nagy valószínűséggel ki tudom deríteni, hogy törött volt-e, vagy céges. :lol:

Gondolok itt beázásra, vezérműszíj állapotára (ezt meg lehet állapítani egyáltalán?), klíma/váltó/motor/futómű épségére. Tudom, hogy van az a vizsgálat, amit a márkaszervízekben egy tízesért elvégeznek, meg lehet, hogy túlparázom a dolgot (most egy 16 éves Daciát használok és ahhoz képest egy "félroncs" Opelt is álomautónak fogok érezni és éppen ezért nem akarok úgy járni, hogy pár hónap/év múlva kiderül vmi, ami több százezres tételt von maga után), de hátha van közöttetek vki, aki tanácsot tud adni (bárminek örülnék, pl.: "vazze, nagyon nézd meg a váltót, mert ha kettőt kattan, amikor ötbe rakod, akkor aztán nagy a baj" -> ez persze csak vicc volt).

Válaszokat előre is köszi!

Üdv.: Ujfalu

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Hali!

Hamarosan megérkezik az új autónk amit megrendeltünk (Astra Classic II 1.4 Twinport). Szeretnék érdeklődni, hogy az autó átvételekor mikre kell ügyelni, hogy meglegyenek?! Azt már tisztáztam magamban a műszaki adatok láttán -mivel klímás lesz az autó- , hogy a klíma mellé erősebb akksi és generátor dukál (44Ah helyett 55Ah és a generátornak pedig 100A -nek kell lennie...ha jól olvastam). Na mármost ezeket ellenőrizni kell e? Ki szokás ezeket spórolni az új kocsikból...? Vagy megnyugodhatok és benne lesz aminek benne kell? Ha esetleg mégis szeretném megnézni akkor érdekelne, hogy ezt hogyan tehetem meg. Itt főleg a genarátor teljesítményére gondolok, hiszen az akksi az nagyjaból szem előtt van és a raja lévő cimkéről könnyen(?) leolvasható a kapacitás. Köszönöm a segítségeteket előre is! A fórum pedig nagyszerű, bár még csak most vetem bele magam igazan az átböngészésébe :wink:

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Hamarosan megérkezik az új autónk amit megrendeltünk (Astra Classic II 1.4 Twinport). Szeretnék érdeklődni, hogy az autó átvételekor mikre kell ügyelni, hogy meglegyenek?! Azt már tisztáztam magamban a műszaki adatok láttán -mivel klímás lesz az autó- , hogy a klíma mellé erősebb akksi és generátor dukál (44Ah helyett 55Ah és a generátornak pedig 100A -nek kell lennie...ha jól olvastam). Na mármost ezeket ellenőrizni kell e? Ki szokás ezeket spórolni az új kocsikból...? Vagy megnyugodhatok és benne lesz aminek benne kell? Ha esetleg mégis szeretném megnézni akkor érdekelne, hogy ezt hogyan tehetem meg. Itt főleg a genarátor teljesítményére gondolok, hiszen az akksi az nagyjaból szem előtt van és a raja lévő cimkéről könnyen(?) leolvasható a kapacitás. Köszönöm a segítségeteket előre is! A fórum pedig nagyszerű, bár még csak most vetem bele magam igazan az átböngészésébe :wink:

Nyugi, nem szokás kispórolni ezeket belőle... :roll: Amúgy az aksin rajta van a cimke, generátoron is lehet, hogy van, de az sztem nem látható helyen... legalábbis én most így hirtelen nem emlékszem, hogy láttam volna. Van amivel spórol a gyár a classic II-n, de az nem ilyen lényeges elem, mint a generátor. Pl motorháztető zajszigetelő burkolat nem szokott már lenni classic II-n. Amire viszont átadásnál figyelj: a kesztyűtartó középső polcát el szokták felejteni berakni... ha jól emlékszem van itt classic II tulaj, akinek nincs benne (nem tudom, hogy ezt a gyár, vagy a kereskedő nem rakta be). Illetve van akinek (asszem jim-nek) pl a középkonzolon lévő tárolórekeszt (a levegőszabályzó tekerők alatt) felejtették el a helyére rakni.... szóval ilyen apróságokra figyelj inkább sztem.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Hamarosan megérkezik az új autónk amit megrendeltünk (Astra Classic II 1.4 Twinport). Szeretnék érdeklődni, hogy az autó átvételekor mikre kell ügyelni, hogy meglegyenek?! Azt már tisztáztam magamban a műszaki adatok láttán -mivel klímás lesz az autó- , hogy a klíma mellé erősebb akksi és generátor dukál (44Ah helyett 55Ah és a generátornak pedig 100A -nek kell lennie...ha jól olvastam). Na mármost ezeket ellenőrizni kell e? Ki szokás ezeket spórolni az új kocsikból...? Vagy megnyugodhatok és benne lesz aminek benne kell? Ha esetleg mégis szeretném megnézni akkor érdekelne, hogy ezt hogyan tehetem meg. Itt főleg a genarátor teljesítményére gondolok, hiszen az akksi az nagyjaból szem előtt van és a raja lévő cimkéről könnyen(?) leolvasható a kapacitás. Köszönöm a segítségeteket előre is! A fórum pedig nagyszerű, bár még csak most vetem bele magam igazan az átböngészésébe :wink:

igen . ezeket ugy szokás mostanában, hogy az autód megérkezik, és a mislen gumikat lelopják, és felszerelik Trayal gumikkal, és a generátort is kilopják, és beleteszik a kispolszki dinamoját...., az antennát ki kilopják, és nem tesznek oda semmit.... :? :?

Link to comment
Megosztás:

Nyugi, nem szokás kispórolni ezeket belőle... :roll: Amúgy az aksin rajta van a cimke, generátoron is lehet, hogy van, de az sztem nem látható helyen... legalábbis én most így hirtelen nem emlékszem, hogy láttam volna. Van amivel spórol a gyár a classic II-n, de az nem ilyen lényeges elem, mint a generátor. Pl motorháztető zajszigetelő burkolat nem szokott már lenni classic II-n. Amire viszont átadásnál figyelj: a kesztyűtartó középső polcát el szokták felejteni berakni... ha jól emlékszem van itt classic II tulaj, akinek nincs benne (nem tudom, hogy ezt a gyár, vagy a kereskedő nem rakta be). Illetve van akinek (asszem jim-nek) pl a középkonzolon lévő tárolórekeszt (a levegőszabályzó tekerők alatt) felejtették el a helyére rakni.... szóval ilyen apróságokra figyelj inkább sztem.

A tárolórekesszel kapcsolatban csak annyi, hogy ott volt az anyósülésen, mert a rádiót szerelték be és elfelejtették visszatenni, de a kereskedő srác rögtön visszapattintotta és elnézést kért. Csak, hogy védjem kicsit a márkakereskedéseket :wink: (bár más ügyben anyázhatnék...., de inkább nem teszem... :? )

Link to comment
Megosztás:

A tárolórekesszel kapcsolatban csak annyi, hogy ott volt az anyósülésen, mert a rádiót szerelték be és elfelejtették visszatenni, de a kereskedő srác rögtön visszapattintotta és elnézést kért. Csak, hogy védjem kicsit a márkakereskedéseket :wink: (bár más ügyben anyázhatnék...., de inkább nem teszem... :? )

Ezek szerint a tied egyedi eset. Akkor általánosságban mégsem kell a tárolórekeszre figyelni... :roll: Kesztyűtartó középső polcot alapból nem raknak már classic II-be? Ha jól emlékszem néhányotoknak nincs benne... Vagy lehet, hogy rosszul emlékszem? :oops:

Link to comment
Megosztás:

Ezek szerint a tied egyedi eset. Akkor általánosságban mégsem kell a tárolórekeszre figyelni... :roll: Kesztyűtartó középső polcot alapból nem raknak már classic II-be? Ha jól emlékszem néhányotoknak nincs benne... Vagy lehet, hogy rosszul emlékszem? :oops:

nekem van

Link to comment
Megosztás:

Ezek szerint a tied egyedi eset. Akkor általánosságban mégsem kell a tárolórekeszre figyelni... :roll: Kesztyűtartó középső polcot alapból nem raknak már classic II-be? Ha jól emlékszem néhányotoknak nincs benne... Vagy lehet, hogy rosszul emlékszem? :oops:

Nekem is van! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Vazze, akkor most már az a kérdés, kinek nincs! Mer abban biztos vagyok, hogy vkinek nincs... Úgy emlékeztem nemcsak 1 valakinek nincs, de lehet, hogy már én vagyok ennyire hülye és szenlilis... :oops:

Hiába, öregszel haver :twisted: :wink:

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek!

Köszönöm a válszokat a kérdéseimre és a tanácsokat! Akkor tehát nem kell aggódnom, hogy egy kibelezett és alkatrészhiányos autót sóznak rám :wink:

Bár ezt sosem fordult meg a fejemben! És nem a kereskedők/márkaszervizek és hasonlók ellen beszélek. Csak sajnos az én buta tájékozatlan fejemmel nem szívesen venném, ha mondjuk egy "kispolszkit" varrnának a nyakamba, mondván "Kicsit belepte a por a szállításkor, de ha lemossa jó lesz!". Az egészséges bizalmatlanság beszélt belőlem. Mindezekkel együtt nagyon várom már hogy megérkezzen az új autó és bepattanhassak a kormány mögé! 8)

Mégegyszer köszönöm! További jó pihizést és nyarat mindenkinek! A fórumot pedig -mostmár, hogy ráakadtam- alaposan átolvasom és sűrűn fogom böngészni.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Huh, lenne még egy kérdésem. Ugye az Astra Classic II-ben alapfelszereltség a ford.szám mérő??? Mert azt nem rendeltünk bele külön... :? A technikai adatok között nem szerepel, mint beépített sem mint rendelhető extra... Tehát tanácstalan vagyok, ja és a netről letölthető ".pdf " formátumú Astra G kézikönyv szerint (ha jól emléxem 2002-s) nem minden típusban található fordszámmérő, sőt olyan képket is mellékelnek amin nincs a műszerfalon ez az eszköz. Nyugtassatok meg, hogy a Classic II-ben lesz, mert nagyon a szívemre venném, ha az új kocsiból eme nagyszerű visszajelző egységet kihagyták volna. És egyébként is, hogy néz ki szerencsétlen kocsi fordulatszámmérő nélkül?!

Előre is köszönöm! (Igen! "láma" vagyok :oops: )

Link to comment
Megosztás:

Huh, lenne még egy kérdésem. Ugye az Astra Classic II-ben alapfelszereltség a ford.szám mérő??? Mert azt nem rendeltünk bele külön... :? A technikai adatok között nem szerepel, mint beépített sem mint rendelhető extra... Tehát tanácstalan vagyok, ja és a netről letölthető ".pdf " formátumú Astra G kézikönyv szerint (ha jól emléxem 2002-s) nem minden típusban található fordszámmérő, sőt olyan képket is mellékelnek amin nincs a műszerfalon ez az eszköz. Nyugtassatok meg, hogy a Classic II-ben lesz, mert nagyon a szívemre venném, ha az új kocsiból eme nagyszerű visszajelző egységet kihagyták volna. És egyébként is, hogy néz ki szerencsétlen kocsi fordulatszámmérő nélkül?!

Előre is köszönöm! (Igen! "láma" vagyok :oops: )

Ne aggódj, lesz benne fordulatszám-mérő :wink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.