Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

8 órája, krisztin attila írta:

de a g-ben nem az van ugye?

Egy kivétel lehet, de inkább járj utána. A kivétel a G-nél a 2.0-ás dízel motorral szerelt. Ott úgy hallottam, hogy van.

De szerintem kérdezd meg a dízel topikban.

A más márkánál a benzines (TSI) Skodákra gondoltam pl.

Módosítva : bluemirage
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, segítség kéne..

pár hete hallok a motortérből valami nyik-nyik-nyik hangot. Ha a vezető szemszögéből nézzük, akkor a hang a motortér bal oldaláról jön. Álló helyzetben nincs hang, ha gyorsulok, akkor fokozódik, egyre gyorsabb a "nyik-nyik" (bocs, de nem tudom máshogy leírni a hallható hangot).
Az érdekesség, hogy ha benyomom a kuplongot, akkor 1 mp-ig még hallom, utána elhallgat a hang. Tehát nem a felfüggeszés, kerekek-től jön a hang.
Opel Astra G, 1.4, 2005-ös, Z14XEP.

Ha valakinek van ötlete, kérem írja le. Köszi.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
1 perc, D3D írta:

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írok-e, van egy eladó külföldi papíros, 3 ajtós G Astrám örök élet+1 nap állapotban. 1.6 eco motor, ha valakit érdekel.

Ha ennyire pöpec állapotú, akkor miért nem honosíttatod/miért adod el? Milyen motorkód? 1.6 benzin van néhány típus G Astra-ban. 

Link to comment
Megosztás:

39 minutes ago, Janó32 said:

Ha ennyire pöpec állapotú, akkor miért nem honosíttatod/miért adod el? Milyen motorkód? 1.6 benzin van néhány típus G Astra-ban. 

Nem találtam motorkódot, majd felhívom a volt tulajt (mert magyar) és beírom, vagy ha elmondod hol keressem, megnézem. Eladásra vettem tőle a kocsit, mert ismertem az előéletét, nem használok benzines autót, se személyautót.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, D3D írta:

Nem találtam motorkódot, majd felhívom a volt tulajt (mert magyar) és beírom, vagy ha elmondod hol keressem, megnézem. Eladásra vettem tőle a kocsit, mert ismertem az előéletét, nem használok benzines autót, se személyautót.

Értem. Forgalmiban és a motorblokkon rajta van. 

Link to comment
Megosztás:

13 órája, D3D írta:

Nem találtam motorkódot, majd felhívom a volt tulajt (mert magyar) és beírom, vagy ha elmondod hol keressem, megnézem. Eladásra vettem tőle a kocsit, mert ismertem az előéletét, nem használok benzines autót, se személyautót.

Úgy megvenni egy autót, hogy azt sem tudod milyen motor van benne?! Érdekes!

Link to comment
Megosztás:

A motokód NINCS benne a német forgalmiban, viszont megtaláltam egy opel szervízkártyán a papírok közt: X16XEL. Elárulok egy másik titkot is, egyetlen dolgot kell tudnom egy kocsiról, mielőtt megveszem: hogy milyen állapotban van. Ettől nem tudom egyértelműbben elmondani.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Cs. Zoltán írta:

Sziasztok!

Ebben a gépben szerintetek mennyi lehet?

http://m.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra/opel_astra_1.4_16v_classic_ii_fantasy-10308147

U.i: csak erős idegzetűeknek ajánlott!

A hirdetésben is benne van, hogy ez az autó és a hirdetés adatai is csak "fantasy"... Egyébként lehet ennyi, mondjuk városban tették bele (állandóan a váltót kellett tépni), ráadásul mindenkit dudálva kellett kerülgetnie (dudagomb+kormány). Biztosan nem vállalnám be ezt az autót, erre kell majd költeni szépen... Többe lesz mire összeáll, mintha egy tisztességes darabot tisztességes áron megvenné az illető.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 hours ago, Cs. Zoltán said:

Sziasztok!

Ebben a gépben szerintetek mennyi lehet?

http://m.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra/opel_astra_1.4_16v_classic_ii_fantasy-10308147

U.i: csak erős idegzetűeknek ajánlott!

Általánosságban elmondható, hogy egy autó belső állapota hűen tükrözi az autó külső állapotát. Ha belül szakadt, akkor az egész autó szakadt. Vettem autót ennyi kilométerrel, amiben a kormány olyan rücskös volt, hogy kidörzsölte a tenyeredet, meg vettem 60 ezer kilométerrel többet futottat, amin tükörfényesre volt kopva. Szóval szerintem van benne vagy 600 ezer és visszatekerték 160-ra, mert az autó relatíve fiatal.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, D3D írta:

Általánosságban elmondható, hogy egy autó belső állapota hűen tükrözi az autó külső állapotát. Ha belül szakadt, akkor az egész autó szakadt. Vettem autót ennyi kilométerrel, amiben a kormány olyan rücskös volt, hogy kidörzsölte a tenyeredet, meg vettem 60 ezer kilométerrel többet futottat, amin tükörfényesre volt kopva. Szóval szerintem van benne vagy 600 ezer és visszatekerték 160-ra, mert az autó relatíve fiatal.

Atyavilág, ez borzalmasan csúnya... Nézelődöm közben én is, itt Szegeden vagy környékén szeretnék autót venni. Szeptemberben esküvő, úgy volt hogy utána veszünk autót, ami visszajön belőle abból de úgy döntöttünk hogy előtte belevágunk. Legalább a fotózás, ruha elhozás/visszavétel idejére már lenne mivel rohangálni. De szörnyű, hogy mindegyik autóban majd ugyanannyi km van. Megnézem a 16 éveseket, 220k van bennük, a 10 évesekben 190-200k... ahha, persze. Az astrások mind ugyanannyit mennek... Sőt, egy rakás autót nézünk, nem tudjuk mi legyen véve, de mindben 200 körül van... röhej. 

Link to comment
Megosztás:

Just now, torocsikjz said:

Atyavilág, ez borzalmasan csúnya... Nézelődöm közben én is, itt Szegeden vagy környékén szeretnék autót venni. Szeptemberben esküvő, úgy volt hogy utána veszünk autót, ami visszajön belőle abból de úgy döntöttünk hogy előtte belevágunk. Legalább a fotózás, ruha elhozás/visszavétel idejére már lenne mivel rohangálni. De szörnyű, hogy mindegyik autóban majd ugyanannyi km van. Megnézem a 16 éveseket, 220k van bennük, a 10 évesekben 190-200k... ahha, persze. Az astrások mind ugyanannyit mennek... Sőt, egy rakás autót nézünk, nem tudjuk mi legyen véve, de mindben 200 körül van... röhej. 

Igen, egyszer láttam egy bmw hirdetést, ott 600 ezren felül volt a kilométer és írta a srác, hogy ne riasszon el senkit, mindegyikben ennyi van, csak ő lelkiismereti okokból nem tekerte vissza. Hát, tőle megvettem volna.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, torocsikjz írta:

Atyavilág, ez borzalmasan csúnya... Nézelődöm közben én is, itt Szegeden vagy környékén szeretnék autót venni. Szeptemberben esküvő, úgy volt hogy utána veszünk autót, ami visszajön belőle abból de úgy döntöttünk hogy előtte belevágunk. Legalább a fotózás, ruha elhozás/visszavétel idejére már lenne mivel rohangálni. De szörnyű, hogy mindegyik autóban majd ugyanannyi km van. Megnézem a 16 éveseket, 220k van bennük, a 10 évesekben 190-200k... ahha, persze. Az astrások mind ugyanannyit mennek... Sőt, egy rakás autót nézünk, nem tudjuk mi legyen véve, de mindben 200 körül van... röhej. 

Menj be néhány kereskedésbe. Ott fogsz találni kevés kilométeres, női tulajos, garázsos, friss szervizes autót!

Link to comment
Megosztás:

Dunakeszin a KE-OR car -nál szoktak lenni 100k környéki futásteljesítménnyel egész korrekt astrák. 

Drágábbak az átlagnál, de hitelesség tekintetében engem meggyőztek.

Én bő fél éve magánszemélytől (mérnök srác) vettem 168k km-el, 900.000-ért. Szervízkönyv, minden számla, rendszeres karbantartás, új vezérlés, friss olaj, vízpumpát, féktárcsákat 1-2éve cseréltek, gyertyákat, hosszbordás szíjat szintúgy, 2014-es téli, nyári gumik, külön felnin, stb. Gyakorlatilag költségmentes állapotban vásárolhattam. Hálás is vagyok érte!

Szóval lehet találni azért jó vételt.

A (relatíve) sok km nem feltétlen baj, a kevesebbet futottak meg értelemszerűen drágábbak. De ezekkel nem írok újat... :)

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

19 órája, Cs. Zoltán írta:

Sziasztok!

Ebben a gépben szerintetek mennyi lehet?

http://m.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra/opel_astra_1.4_16v_classic_ii_fantasy-10308147

U.i: csak erős idegzetűeknek ajánlott!

Pár százezer biztos van benne.Nemrég jöttem haza Gyöngyösről.Ha előbb nézem a fórumot kíváncsiságból bementem volna megnézni.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Továbbra sincs eladó G Astrája (benzines) senkinek?:) Nem tudom ki merre lakik, és mennyire figyeli a hahut, de fura látni, hogy pesten egész fiatalok (2004-2006) vannak 6-7-800e ft-ért, itt lent Szegeden és környékén meg a 98-2000-eseket mérik annyiért, és abból is 1-2 db van:S

Link to comment
Megosztás:

53 minutes ago, torocsikjz said:

Továbbra sincs eladó G Astrája (benzines) senkinek?:) Nem tudom ki merre lakik, és mennyire figyeli a hahut, de fura látni, hogy pesten egész fiatalok (2004-2006) vannak 6-7-800e ft-ért, itt lent Szegeden és környékén meg a 98-2000-eseket mérik annyiért, és abból is 1-2 db van:S

Hát, én salgótarjáni vagyok, de van szegedi ismerős, ha gondolod leküldöm vele :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.