Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Sziasztok!

Egy átlagos városi vezetőnek, aki évente 3-4 szer tesz városon kívüli hosszabb utakat!

1.4 vagy 1.6 motor az ajánlottabb?

Előre is köszönöm!

Xavér

Még annyit, hogy az 1.6-nak hosszabbak a váltóáttételei (asszem a végáttétel kisebb). Ez a gyakorlatban annyit jelent, hogy autópályán az 1.4 130-nál forog 4000-et (hasonlóan az 1.3-as Ignishez, vagy WagonR-hez), az 1.6 viszont 140-nél forog ennyit. Már ha ez számít is vmit neked... Autópályán az 1.6 picivel kevesebbet fogyaszthat, illetve a gépkönyv szerint az 1.6 eleve 0.1 literrel kevesebbet eszik mindenhol, mint az 1.4.

Ja, és az 1.6 mocinak az eddigi tapasztalatok szerint nagyobb az olajfogyasztása...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Először is köszönöm a hozzászólásokat az 1.4 vagy 1.6 kérdésben!

Még egy kérdés!

Fogyasztás tekintetében 1.4 vagy 1.6?

Sokan azt mondják, hogy azonos, mert 1.6 kisebb fordulaton pörögve adja le ugyan azt a nyomatékot mint a 1.4…..

Szerintetek is ez így van?

Előre is köszönöm?

Xavér

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Először is köszönöm a hozzászólásokat az 1.4 vagy 1.6 kérdésben!

Még egy kérdés!

Fogyasztás tekintetében 1.4 vagy 1.6?

Sokan azt mondják, hogy azonos, mert 1.6 kisebb fordulaton pörögve adja le ugyan azt a nyomatékot mint a 1.4…..

Szerintetek is ez így van?

Előre is köszönöm?

Xavér

Ez kb. valóban így van. De azért óvatos jobb lábbal mindig az 1.4 fog nyerni fogyasztásban.

Link to comment
Megosztás:

Telo:

Lehet még normál (nem twp) motorost is venni? Azt hittem már csak twp-al árulják. Szóval látszik, hogy nem vagyok nagyon otthon a témában... Talán BallaImi, ő nemrég vette át az 1.4 twp Astráját...

Hi!

Nekem az 1,4 twp nem volt feláras, sőt nem is kérhettem volna már a régi motorral, mert a gyárból kellet rendelni és állítólag már csak twp-al jönnek le a szallagról. Az 1,6-ról nemtudok nyilatkozni, az lehet hogy tényleg feláras.

Link to comment
Megosztás:

Még annyit, hogy az 1.6-nak hosszabbak a váltóáttételei (asszem a végáttétel kisebb). Ez a gyakorlatban annyit jelent, hogy autópályán az 1.4 130-nál forog 4000-et (hasonlóan az 1.3-as Ignishez, vagy WagonR-hez), az 1.6 viszont 140-nél forog ennyit. Már ha ez számít is vmit neked... Autópályán az 1.6 picivel kevesebbet fogyaszthat, illetve a gépkönyv szerint az 1.6 eleve 0.1 literrel kevesebbet eszik mindenhol, mint az 1.4.

Ja, és az 1.6 mocinak az eddigi tapasztalatok szerint nagyobb az olajfogyasztása...

Sikerült új hozzászólás helyett egy meglévőmet szerkesztenem.... Az eredeti eltűnt :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet, hogy kérdésemre elfogult válaszok, és szidalmazások fognak érkezni!!!

Szóval szerintetek Opel Astra II. vagy Seat Cordoba?

Közel azonos felszereltséggel hasonló az áruk is.

Előre is köszönöm!

Xavér

Ui.: Valószínű megtudom, miért jobb az Opel. Én Opelt vennék, csak még győzködnöm kell magam!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet, hogy kérdésemre elfogult válaszok, és szidalmazások fognak érkezni!!!

Szóval szerintetek Opel Astra II. vagy Seat Cordoba?

Közel azonos felszereltséggel hasonló az áruk is.

Előre is köszönöm!

Xavér

Ui.: Valószínű megtudom, miért jobb az Opel. Én Opelt vennék, csak még győzködnöm kell magam!

Hi!

Ilyen kérdést feltenni itt?! :wink:

Természetesen OPEL!!!! :D

Link to comment
Megosztás:

Kicsit elrugaszkodva az opeles fanatizmustól: nem tudom, milyen árban van a cordoba, de az biztos hogy nem egy kategória :!: A cordoba=corsa, astra=leon. Előbb ezt döntsd el magadban. Nekem priv vél szerint nem igazán tetszik a cordoba/ibiza páros. Igaz kicsit izgalmasabb formája van mint egy astrának, de az astra egy eléggé kiforrott konstrukció. De te döntsd el mi számít. Ha az opelről akarsz vmit megtudi, azt itt a cartársaktól biztos megtudod. 8)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet, hogy kérdésemre elfogult válaszok, és szidalmazások fognak érkezni!!!

Szóval szerintetek Opel Astra II. vagy Seat Cordoba?

Közel azonos felszereltséggel hasonló az áruk is.

Előre is köszönöm!

Xavér

Ui.: Valószínű megtudom, miért jobb az Opel. Én Opelt vennék, csak még győzködnöm kell magam!

Most így hirtelen nem is tudom, melyik az a Cordoba... Az a picit kesekeny, magas? Nem tudok róla sokat, így nem tudom nagyon összehasonlítani... De sztem Astra :wink: Elfogult voltam? :roll:

Komolyra fordítva a szót. Írj pár konkértumot, milyen szempontok érdekelnek, és esetleg írd le, mit nyújt ezekben a Cordoba, mert itt sztem nem sokan vagyunk képben Seat téren...

Link to comment
Megosztás:

Sztem ez nem is kérdés!

Az Opel komolyabb autó! A Seat olyan a Fószvágenéknál mint a GM -nél a Daewoo - Chevi Lacetti.

Az Astrának a Ford Focus, meg a VW Golf a vetélytársa, nem a Seat!!

Direkt nem soroltam ide az olasz meg a francia márkákat....

Szóval ha engem kérdezel akkor Opel, ha semmi másért akkor csak a motor miatt is. Abban az Opel pillanatnyilag, (meg nem pillanatnyilag is) a VW konszern előtt jár....a tesztek is bizonyítják!

Link to comment
Megosztás:

... Írnak jó dolgokat róla totalcar-on, de nekem kisebbnek tűnik, mint az Astra. Bár a csomagtartója nagyobb a nagyon magas far miatt...

Milyen motoron gondolkozol?

Sziasztok!

Először is köszönöm a hozzászólásokat!

Én 1.6 motort szeretnék OPEL-nél SEAT esetén csak 1.4-t mert ott nincs 1.6-os. Ez egy negatívum SEAT-tal szemben.

A SEAT előnye inkább az ár, és ott is akkor, ha részletre vásárlok, mert alacsony THM-met tudnak ajánlani. (Én sajnos részletre tudom csak venni!) A kamatok évek során összegezve kb. 400000 Ft is kitehetnek, ez mindenképpen előnyős a SEAT-nál.

Ha az OPEL-t is kedvező THM-tudna adni, akkor fel sem tettem volna a kérdést, számomra is egyértelmű lenne, hogy OPEL!!!

Gondom ez 400000 Ft!!!

OPEL jobb ennyivel?

Xavér

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Először is köszönöm a hozzászólásokat!

Én 1.6 motort szeretnék OPEL-nél SEAT esetén csak 1.4-t mert ott nincs 1.6-os. Ez egy negatívum SEAT-tal szemben.

A SEAT előnye inkább az ár, és ott is akkor, ha részletre vásárlok, mert alacsony THM-met tudnak ajánlani. (Én sajnos részletre tudom csak venni!) A kamatok évek során összegezve kb. 400000 Ft is kitehetnek, ez mindenképpen előnyős a SEAT-nál.

Ha az OPEL-t is kedvező THM-tudna adni, akkor fel sem tettem volna a kérdést, számomra is egyértelmű lenne, hogy OPEL!!!

Gondom ez 400000 Ft!!!

OPEL jobb ennyivel?

Xavér

Egyik kollégám 1.4 75 lovas Polójában fél éves korában asszem komplett motort cseréltek... Már nem emlékszem mi volt az ok. Persze lehet, hogy ez egyedi eset, és ilyen minden típusnál előfordulhat...

Ugyanaz a felszereltség lenne kb a két autóban és az Opel 400-al drágább a THM miatt?

Link to comment
Megosztás:

Egyik kollégám 1.4 75 lovas Polójában fél éves korában asszem komplett motort cseréltek... Már nem emlékszem mi volt az ok. Persze lehet, hogy ez egyedi eset, és ilyen minden típusnál előfordulhat...

Ugyanaz a felszereltség lenne kb a két autóban és az Opel 400-al drágább a THM miatt?

Igen ugyan az a felszereltség, és úgy, hogy SEAT 1.4 motorból a 100Le választva!

(Tehát légkondi, központi zár, elektromos ablakok, alítható kormány, alítható vezető oldali ülés)

Xavér

Link to comment
Megosztás:

Figyu!

Ha teheted próbáld ki mindkét autót, és az alapján dönts! A személyes kontaktus sokat számít....én pl. jártam úgy autóval anno, hogy nem tudtam a dolgokat rendesn magamhoz állítani! Fájt a hátam már 15 perc után... Ilyen esetben hiába olcsóbb valami 400ezer forinttal, vagy hiába tetszik jobban a másik!! Alkatrészárak, fogyasztás, értékvesztés....stb....

Én azt mondom legyél "pofátlan" és kérj lehetőséget hogy kipróbálhasd az adott motorral lehetőleg!

Egy tesztvezetés sokat sgíthet a döntésben!

Itt az Opek fórumon csak akkor mondjuk azt, hogy vegyél SEAT -ot, ha bottal verik közben a derekunkat!! :oops: :oops:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.