Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Sziasztok!A nyár elején szeretnék egy Opel Astra G kombit venni.Jelenleg még nem döntöttem el milyen motorral(1.2-es és 2 literes benzines kilőve).Az 1.6-os Ecotecről és az 1.7 DTI-ről hallottam pár rossz dolgot.Vélemények?

Hali!

Én nemrég vettem 1.4 16V-t. Igaz nem kombi, de szerintem súlyban nagyon nagy különbség nem lehet a kettő között. A lényeg, hogy szerintem elég jól harap. Az apámék 1.4-es kombi Focus-át simán odaveri :D (az 75 lovas).

DE!!!!! Csináltam Neked egy gyors KGFB számítást a netrisken. A különbség éves szinten 30 rugó az 1,4-es és az 1,6-os gép között. És ez még csak a kötelező volt.

Megnéztem a Casco-t is. Abban nem találtam különbséget.

Ha sokat jársz megpakolva, akkor szerintem 1.6-t, ha nem, akkor elég az 1.4-is. Szerintem. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Jim74:

A különbség éves szinten 30 rugó az 1,4-es és az 1,6-os gép között. És ez még csak a kötelező volt.

Nna ezt nem értem!! Hogy jött ki neked ekkora külöbség, amikor nekem egy Biztosító váltással csupán 1 -2 ezer különbség lett!! ...pedig én is 1.4 -ről váltottam 2.0 -ra.... Az éves biztosításidíjam jelenleg 34 rugó!! :?: :?: :?:

Link to comment
Megosztás:

Jim74:

Nna ezt nem értem!! Hogy jött ki neked ekkora külöbség, amikor nekem egy Biztosító váltással csupán 1 -2 ezer különbség lett!! ...pedig én is 1.4 -ről váltottam 2.0 -ra.... Az éves biztosításidíjam jelenleg 34 rugó!! :?: :?: :?:

Úgy, hogy a jelenlegi autómra negyedévente 12 rugót fizetek. Ugyanezekkel a paraméterekkel, csak 1,6-os kombi autóra számolva 81 ezer jött ki éves szinten. De, ha nem lenne igazam, akkor sorry és lásd az aláírásom :wink:

Link to comment
Megosztás:

Úgy, hogy a jelenlegi autómra negyedévente 12 rugót fizetek. Ugyanezekkel a paraméterekkel, csak 1,6-os kombi autóra számolva 81 ezer jött ki éves szinten. De, ha nem lenne igazam, akkor sorry és lásd az aláírásom :wink:

Nagy különbségek vannak a bonus ill. ha a casco is ott van +20% engedmény miatt. Egy kollégám most talpal, mert a régi kocsi a neje nevén volt. Ki kellet volna vonni a forgalomból, hogy átírják, de akkor meg a súlyadót mégegyszer meg kellene fizetni. Innentől kezdve "osztva szorozva" inkább kivárja a fél évet és akkor pár száz forintért átírják az üzembentartót.

Link to comment
Megosztás:

A súlyadót nem hiszem, hogy 2X kéne megfizetni, mert azt ha jól tudom az fizeti akinek jan1-én a nevén van a verda... :roll:

ÜDv.: Atommanó

Remélem jól tudod! Ezek szerint nekem nem kell fizetnem?02.05. volt az átvétel Így legyen,de az említett srácnak bizony ezt az infót adták(Ocsmányiroda!). És a kereskedő is ezt mondta a beszámításnál, pedig nekik mentességük is van, de nem a súlyadóra.

Link to comment
Megosztás:

A súlyadót úgy kell fizetni ahogy Atommanó is írta! :wink:

én p. mikor eladtam a Ladám(dec. vége) és megvettem az F Astrát (jan. eleje) akkor nem kellett fizetnem 1 évig súlyadót! Ugyanis a Lada után egyértelmőűen meg kellett fizetni, de az astrát mivel nem az én nevemen volt jan. 1. -én nem én súlyadóztam hanem a kereskedő! (már ha neki kell olyat csinálni!) Magyarán az egyik már nem volt anevemen , a másik meg még nem volt a nevemen január 1. én!

80 ezer forint nekem extrémnek tűnik, de monnyuk malus 10 -ben, 20 évesnek, Budapesten éppenséggel el tudom képzelni! Nem is ez a gond....

De ha a személy ugyanaz....akkor ennyire nem ugorhat meg a kötelezője, ha kategóriát vált. amúgy meg tessék bátran biztosítót váltani, és autóvásárlásnál a legolcsóbbat megkeresni! :D

Nekem sikerült pár ezer forint/év különbséggel kihoznom, de biztosítót kellett váltanom!

Link to comment
Megosztás:

80 ezer forint nekem extrémnek tűnik, de monnyuk malus 10 -ben, 20 évesnek, Budapesten éppenséggel el tudom képzelni! Nem is ez a gond....

De ha a személy ugyanaz....akkor ennyire nem ugorhat meg a kötelezője, ha kategóriát vált. amúgy meg tessék bátran biztosítót váltani, és autóvásárlásnál a legolcsóbbat megkeresni! :D

Nekem sikerült pár ezer forint/év különbséggel kihoznom, de biztosítót kellett váltanom!

Pl. Budapest, 25 éves férfi A00-val, csekkes, 1.501-2.000 cm3 Opel autóval, 4 éves jogsival 110.000-től 174.000.-Ft-ig. Ez egy példa csak.

Nekem 1.6 Astra Budaörs évente 24.500.-, B8-al.

Elég szép különbségek vannak.

Link to comment
Megosztás:

A80 ezer forint nekem extrémnek tűnik, de monnyuk malus 10 -ben, 20 évesnek, Budapesten éppenséggel el tudom képzelni! Nem is ez a gond....

De ha a személy ugyanaz....akkor ennyire nem ugorhat meg a kötelezője, ha kategóriát vált.

MEgnéztem saját adataimmal, saját autómmal ~ 51eFt. Saját adataimmal, ugyanolyan autó (2005-ös), csak 1.6-os kombi ~ 81eFt. De lehet, hogy elütöttem valamit és többször is átsiklottam rajta... :roll:

Link to comment
Megosztás:

Jim ha én a helyedbe lennék, keresnék valami bolond vidéki rokontot, oszt az ő nevén futna a kötelező!! ...mint üzemeltető...vagy mi....

Az ilyenekből mindig csak gondom volt..... :D

Meg lízingelt a gép és az még bonyolultabbá teszi.... :P

De azért kösz az ötletet :wink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.