Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Törvények, jogszabályok, rendeletek


Tápiószecső

Recommended Posts

Én még régebben szereztem ilyen döntött szélvédőre való, leárnyékolt, E jeles hella pótféklámpát. Azzal csak nem b@sznak meg. :D

Én egy hasonlót(noname) szedtem le, mert zavart a hátrakilátásban... pont benne volt a belső tükör képében...

Ezért raktam kívülre...ott nincs tükröződés...jelenleg piros "búrás" LEDek vannak, de azt hiszem pénteken cserélem ki víztiszta LEDekre... :)

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 162
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Én egy hasonlót(noname) szedtem le, mert zavart a hátrakilátásban... pont benne volt a belső tükör képében...

Ezért raktam kívülre...ott nincs tükröződés...jelenleg piros "búrás" LEDek vannak, de azt hiszem pénteken cserélem ki víztiszta LEDekre... :D

Úgy tettem fel, hogy ne zavarjon. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Remélem jó helyre írom ha nem akkor előre is elnézést kérek!

Először is a tervemről: Van egy Astra F-em Sedan 1.6Si, szeretnék belerakni egy 2.5 V6-os mocit X25XE meg egy turbós calibra váltót a 6 sebességeset. Ezekkel nem is lenne semmi gond, csak a papírozással. Hogy körülbelül mennyibe kerül az új motorral levizsgáztatni az autót, mert ha jól tudom akkor meg kell terveztetni, szigorított KPM vizsga stb. stb. Vlki csinált már hasonlót? és a menetét leírná ide nekem?

Ha esetleg nem vizsgáztatom le csak megvárom még műszakis lesz a kocsi akkor még levizsgázik az 1.6-al és utána kicserélem a blokkot és 2 évig használom abból lehet bármilyen gond? Velem még nem történt olyan h a rendőr kinyittatta volna velem a motorháztető h mi is van ott.

Várom az építő és romboló kritikákat!

Köszönöm.

Üdv.

HellTomy

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Remélem jó helyre írom ha nem akkor előre is elnézést kérek!

Először is a tervemről: Van egy Astra F-em Sedan 1.6Si, szeretnék belerakni egy 2.5 V6-os mocit X25XE meg egy turbós calibra váltót a 6 sebességeset. Ezekkel nem is lenne semmi gond, csak a papírozással. Hogy körülbelül mennyibe kerül az új motorral levizsgáztatni az autót, mert ha jól tudom akkor meg kell terveztetni, szigorított KPM vizsga stb. stb. Vlki csinált már hasonlót? és a menetét leírná ide nekem?

Ha esetleg nem vizsgáztatom le csak megvárom még műszakis lesz a kocsi akkor még levizsgázik az 1.6-al és utána kicserélem a blokkot és 2 évig használom abból lehet bármilyen gond? Velem még nem történt olyan h a rendőr kinyittatta volna velem a motorháztető h mi is van ott.

Várom az építő és romboló kritikákat!

Köszönöm.

Üdv.

HellTomy

Hivatalosan annyiba kerül, hogy nem éri meg ahogy írtad terveztetni kell meg persze amit hoz maga után fékek, stb csere. Az egy megoldás, hogy 2 évente kiveszed műszakira, általában nem jellemző, hogy a rendőrök a motort nézegetik, de még ha nem is ismerik fel melyik-melyik, a motorszám sem fog egyezni. Ha meg belekeveredsz egy balesetbe, mégha vétlen vagy is, nem hiszem, hogy megdícsérnek ha benéznek a mociháztető alá. Itt Győrben a kórháznál szokott lenni autós összeröffenés péntekenként, állítólag a multkor a rendőrök meglepték a parkolót, egypár rendszámot leszedtek. Ha szerencséd van sose derül ki, ha nem, az első héten lebuksz. Vannak olyan trükkök, hogy a motorszámot olvashatatlanná teszik, mitha természetes elhasználódás miatt nem lehetne olvasni, és kapnak egy olyan számot amit nem lehet az adott motorhoz kötni. Ez jó lehet olyankor ha olyan mocitakarsz belerakni amivel ezt a típust gyárthatták. Ha pölö én váltanák így 1.4-ről 1-6-ra, szerintem még nem lenne olyan feltűnő. De mondjuk egy V6-ot nem tudom elhisznekee az f astrába.

Link to comment
Megosztás:

Hivatalosan annyiba kerül, hogy nem éri meg ahogy írtad terveztetni kell meg persze amit hoz maga után fékek, stb csere. Az egy megoldás, hogy 2 évente kiveszed műszakira, általában nem jellemző, hogy a rendőrök a motort nézegetik, de még ha nem is ismerik fel melyik-melyik, a motorszám sem fog egyezni. Ha meg belekeveredsz egy balesetbe, mégha vétlen vagy is, nem hiszem, hogy megdícsérnek ha benéznek a mociháztető alá. Itt Győrben a kórháznál szokott lenni autós összeröffenés péntekenként, állítólag a multkor a rendőrök meglepték a parkolót, egypár rendszámot leszedtek. Ha szerencséd van sose derül ki, ha nem, az első héten lebuksz. Vannak olyan trükkök, hogy a motorszámot olvashatatlanná teszik, mitha természetes elhasználódás miatt nem lehetne olvasni, és kapnak egy olyan számot amit nem lehet az adott motorhoz kötni. Ez jó lehet olyankor ha olyan mocitakarsz belerakni amivel ezt a típust gyárthatták. Ha pölö én váltanák így 1.4-ről 1-6-ra, szerintem még nem lenne olyan feltűnő. De mondjuk egy V6-ot nem tudom elhisznekee az f astrába.

Értem.Hát nagyon köszönöm a válaszokat! A fékek és a futómű cseréje már megvolt.... Calibra 256-os fékeket kapott előre, hátra pedig a vectra 2000 futóművet. De akkor a motor ezek szerint marad benne.... :)

Akkor majd veszek egy B Vectrát 2.5 V6-al egyszercsak.

Mégegyszer köszönöm a gyors választ!

Üdv.!

Link to comment
Megosztás:

Értem.Hát nagyon köszönöm a válaszokat! A fékek és a futómű cseréje már megvolt.... Calibra 256-os fékeket kapott előre, hátra pedig a vectra 2000 futóművet. De akkor a motor ezek szerint marad benne.... :)

Akkor majd veszek egy B Vectrát 2.5 V6-al egyszercsak.

Mégegyszer köszönöm a gyors választ!

Üdv.!

Nincs mit. :)

Link to comment
Megosztás:

Hivatalosan annyiba kerül, hogy nem éri meg ahogy írtad terveztetni kell meg persze amit hoz maga után fékek, stb csere. Az egy megoldás, hogy 2 évente kiveszed műszakira, általában nem jellemző, hogy a rendőrök a motort nézegetik, de még ha nem is ismerik fel melyik-melyik, a motorszám sem fog egyezni. Ha meg belekeveredsz egy balesetbe, mégha vétlen vagy is, nem hiszem, hogy megdícsérnek ha benéznek a mociháztető alá. Itt Győrben a kórháznál szokott lenni autós összeröffenés péntekenként, állítólag a multkor a rendőrök meglepték a parkolót, egypár rendszámot leszedtek. Ha szerencséd van sose derül ki, ha nem, az első héten lebuksz. Vannak olyan trükkök, hogy a motorszámot olvashatatlanná teszik, mitha természetes elhasználódás miatt nem lehetne olvasni, és kapnak egy olyan számot amit nem lehet az adott motorhoz kötni. Ez jó lehet olyankor ha olyan mocitakarsz belerakni amivel ezt a típust gyárthatták. Ha pölö én váltanák így 1.4-ről 1-6-ra, szerintem még nem lenne olyan feltűnő. De mondjuk egy V6-ot nem tudom elhisznekee az f astrába.

Most pénteken is vagy 3x ment el a parkolóban lassan rendőrautó. És sokkal jobb érzés, ha nincs mi miatt izgulni. :)

Link to comment
Megosztás:

Én meg úgy tudom jelen szabályok szerint, hogy mindenképpen új forgalmi kell, amiben már csak a motorkód

fog szerepelni, és egy műszaki vizsga is kötelező a motor cseréje után (ahol a zöldkártya értékeket is mérik).

Ez a szabályos menete, aztán hogy ki mennyire tér el tőle, helyi adottság :)

Az eredetiségvizsgát csak felvetettem, arról nincs infóm, de nem lepődnék meg rajta, ha még lehúzásból ezt

is kérnék.

Most lehet, hogy már így van, de ismerős csináltatott régebben ,akkor nem volt műszaki.

Link to comment
Megosztás:

Forgalmit valóban elveheti, a rendszámot nem, mivel az a te tulajdonod, viszont lekaparja róla hátul a műszaki érvényesítő matricát. Tudtommal hamisítás miatt (amennyiben egyedi azonosítójel meghamisítására gondolsz) sem veheti le, nekem a matricarendszámomat viszont lefoglalta bizonyítékként. Illetve abban az esetben mégiscsak elveheti, ha maga a rendszám bizonyíték a bűncselekmény elkövetésére, mondjuk mert 3 darabból hegeszettél össze magadnak egy új rendszámtáblát. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Hali!

Egy ilyen külső át alakításhoz a hátsó sárvédőt talán nem ennyire kiszélesítéséhez valamilyen engedély kellene, meg a szín maradna gyári (bordó metál) :D :huh:

Előre is kösz a nagy mestereknek ;) :lol:

Szerintem ehhez semmilyen engedély nem szükséges. A lényeg hogy a szélesítés után ne lógjon ki a felni a kasztniból és ha lehet úgy csináljátok meg hogy ne lehessen észrevenni. Szal Zima erre pont a legrosszabb példa. :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.