Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

T oggy!

...Mit öntsek bele??

-Hivatalosan:

ECOService-Flex: GM-LL-B-025,

ECOService: ACEA: B3 SAE: 5W-30, 5W-40.

-Igényeseknek: GM-LL-B-025.

-Takarékosoknak: GM Genuine Motor Oil 5W-30.

Köszönöm T mantec!

Akkor ezt a 10W-s "takarékos" olajat ne erőltessem annyira, még ilyen futásteljesítményű autónál se?

Link to comment
Megosztás:

ebben a témában ha visszaolvasol sok okosságra lelsz, de röviden a lényeg:

a szervízfüzet szerint ebbe a motorba való olajok kizárólag:

0w30

0w40

5w30

5w40

semmi más..... :lol:

Köszönöm a válaszodat,ezek szerint engem a szervizbe jó átvágtak.A szervizfőnök váltig állította hogy jó bele a SHELL HELIX PLUS 10W-40 vagy egy fél órát beszélgettem vele erről.Mert én sem akarok ártani a motornak szándékosan.Csak most már az a kérdés hogy ártottak-e vele és,hogy mennyire.A tanácsod elfogadom és váltok valamilyen 5w-30.Csak remélni tudom hogy nem késő,mert nagyon felbosszantott a dolog.

Link to comment
Megosztás:

én az F-ben többször használtam ilyen Valvoline Maxlife-ot, 10w40-et

szerette, egyáltalán nem ette, meg nem csattogott, jó olaj sztem

Tényleg ennyire bevált ez a Valvoline Maxlif, 10w40?

Mert amit írnak róla máshol, hogy 100.e km feletti motorokhoz van fejlesztve az akkor nem lehet rossz, meg ahogy olvasom itt is bevállt egy pár embernek!

Link to comment
Megosztás:

T abaib!

...leszarom az előírást...

Ezzel a mentalitással ne próbálj hozzáértés látszatát kelteni, mert hiteltelen.

Bocsánat de kicsit felidegesít ha valaki értelmetlenül kötekedik. Ha nem hiszed el amit írtam nézz utána és csak utánna magyarázz. Számomra ennyi volt ez a téma. Remélem az értelmesebb forumozóknak tudtam valami hasznos információt írni!

Link to comment
Megosztás:

ebben a témában ha visszaolvasol sok okosságra lelsz, de röviden a lényeg:

a szervízfüzet szerint ebbe a motorba való olajok kizárólag:

0w30

0w40

5w30

5w40

semmi más..... :lol:

Ez a kizárolagosság csak abban az esetben áll fenn ha a motorhoz EcoSzerviz Flex rendszerű karbantartási terv tartozik.

egyébként használható a 10w30 ill. 40-es olaj is, persze a megf. minőségi osztályú.

Ettől függetlenül én is a synt-et részesítem előnyben, nekem 60000 van a gépben

Link to comment
Megosztás:

Erről beszéltem.... KÖSZÖNJÜK :lol:

Mellesleg a te magasztalt GM-LL-A-025 szabványod elsősorban a 2002 utáni modellekhez született. Akkor a 98-as Astra G-be mit töltöttek? Vagy inkább a 2001 évjáratuakba hiszen akkoriban terjedtel el az első Z-s motorok. Mivel az általad említett GM szabvány a 10w40-et nem tartalmazza.

Ez most tényleg csak egy kérdés ? Hiszen ebből alakult ki ez a kis eszmecsere.

Link to comment
Megosztás:

Ez a kizárolagosság csak abban az esetben áll fenn ha a motorhoz EcoSzerviz Flex rendszerű karbantartási terv tartozik.

egyébként használható a 10w30 ill. 40-es olaj is, persze a megf. minőségi osztályú.

Ettől függetlenül én is a synt-et részesítem előnyben, nekem 60000 van a gépben

hát szerintem meg nem. Én olvasgatom a szervízkönyvét is az autónak és nincs szó benne semmilyen 10w...-s olajról.

CSAK az játszik amit írtam előzőleg. Pár ezer km-t elfut 10w40-el mondjuk semmi baja nem lesz a mocinak, de NEM AZ VALÓ BELE!!!

Ha valaki hosszútávra tervezi az autóját megtartani, jobban teszi, ha megadja a bele valót :lol:

Mégiscsak a motor "lelke" az autónak :lol: és a szervízfüzetben nem viccből irkálnak ilyeneket

Ez a viszkozitás (0w30 0w40 5w30 5w40) persze a Z-s motorkódú twinportokra vonatkoztatható, de a kérdezőnek (furos) pont ilyen van

T. furos!

Tehát ne aggódj , baja nem lesz a mocinak, de használj másik olajat és NE oda vidd szervizbe, ahol nyomták bele a 10w-s oilt.

pl: Castrol magnatec 5w40 jó áron:

http://www.olajshop.hu/termekek/castrol/uj...0_c3/4l/details

http://the-filtershop.com/shop_artdet.php?...Castrol_5w40_4L

Link to comment
Megosztás:

T abaib!

...98-as Astra G-be mit töltöttek?

1998 és 2001 között az Astra G-t következő Otto motorokkal szerelték:

X12XE, X14XE, X16SZR, X16XEL, X18XE1, X20XEV, X20XER.

Ezeknek a motoroknak az olajelőírása:

ACEA: A3, SAE: 10W-40, 5W-30, 5W-40.

Csereintervallum: 15 ekm / 1 év.

A kenőolajipar akkori fejlettségi szintje okán a 0W-30, 0W-40-es viszkozitási érték fel sem merült.

...ennyi volt...

Most már az ígéreteid sem jelentenek semmit?

Link to comment
Megosztás:

T abaib!

...98-as Astra G-be mit töltöttek?

1998 és 2001 között az Astra G-t következő Otto motorokkal szerelték:

X12XE, X14XE, X16SZR, X16XEL, X18XE1, X20XEV, X20XER.

Ezeknek a motoroknak az olajelőírása:

ACEA: A3, SAE: 10W-40, 5W-30, 5W-40.

Csereintervallum: 15 ekm / 1 év.

A kenőolajipar akkori fejlettségi szintje okán a 0W-30, 0W-40-es viszkozitási érték fel sem merült.

...ennyi volt...

Most már az ígéreteid sem jelentenek semmit?

Az "ennyi volt" arra vonatkozott, hogy nem vitatkozok tovább most csak egy kérdést tettem fel. Csak azért kérdeztem, mert nekem egy 2001-es Z14XE Astra-m van. Az autó magyarországon az Opel Schiller-nél vásárolt. Magyar használati útmutatója van ami ezt írja " A benzinüzemü motorok kenéséhez kifejezetten a következő viszkozitású és minőségű Opel márkájú olajokat ajánljuk: ACEA A3-98/B3-98 SAE 0W30 vagy ACEA A3-98/B3-98 SAE 5W-40 vagy ACEA A3-98/B3-98 SAE 10W40. A motorolajok alkalmazása külső hőmérséklet alapján torténik lásd .....ábrán.

-15 külső hőmérsékletig csak a ACEA A3-98/B3-98 SAE 10W40 olajat használja"

:lol:

Feltételezem ez a füzet másnak is megvan. Kell ennél jobb gyári ajánlás hogy nyugodt szívvel használd a jó öreg 10w40-et? Mellesleg a 0W-30 is a listán van -30 fok alatt + 40 fok feletti hőmérsékletre ajánlák. A 10W-40 -et -20 fok -tól +40 fokig mutatja a mellékelt táblázat.

A táblázat tartalmazza a 0W-40 -t is mint a motorhoz megfelelő a kereskedelemben kapható olajat.

Ja a motorokat felsoroló táblázatban már csak Z-s motorok vannak a kézikönyv kiadása 2000. Április.

Link to comment
Megosztás:

Az "ennyi volt" arra vonatkozott, hogy nem vitatkozok tovább most csak egy kérdést tettem fel. Csak azért kérdeztem, mert nekem egy 2001-es Z14XE Astra-m van. Az autó magyarországon az Opel Schiller-nél vásárolt. Magyar használati útmutatója van ami ezt írja " A benzinüzemü motorok kenéséhez kifejezetten a következő viszkozitású és minőségű Opel márkájú olajokat ajánljuk: ACEA A3-98/B3-98 SAE 0W30 vagy ACEA A3-98/B3-98 SAE 5W-40 vagy ACEA A3-98/B3-98 SAE 10W40. A motorolajok alkalmazása külső hőmérséklet alapján torténik lásd .....ábrán.

-15 külső hőmérsékletig csak a ACEA A3-98/B3-98 SAE 10W40 olajat használja"

:lol:

Feltételezem ez a füzet másnak is megvan. Kell ennél jobb gyári ajánlás hogy nyugodt szívvel használd a jó öreg 10w40-et? Mellesleg a 0W-30 is a listán van -30 fok alatt + 40 fok feletti hőmérsékletre ajánlák. A 10W-40 -et -20 fok -tól +40 fokig mutatja a mellékelt táblázat.

A táblázat tartalmazza a 0W-40 -t is mint a motorhoz megfelelő a kereskedelemben kapható olajat.

Ja a motorokat felsoroló táblázatban már csak Z-s motorok vannak a kézikönyv kiadása 2000. Április.

Szerintem ott csúsztál el, hogy neked nem twinport motorod van, filonak viszont igen, a twinportba már nem ajánlott a 10w40, a tiedbe meg igen. (az enyémben is az van)

Link to comment
Megosztás:

Az "ennyi volt" arra vonatkozott, hogy nem vitatkozok tovább most csak egy kérdést tettem fel. Csak azért kérdeztem, mert nekem egy 2001-es Z14XE Astra-m van. Az autó magyarországon az Opel Schiller-nél vásárolt. Magyar használati útmutatója van ami ezt írja " A benzinüzemü motorok kenéséhez kifejezetten a következő viszkozitású és minőségű Opel márkájú olajokat ajánljuk: ACEA A3-98/B3-98 SAE 0W30 vagy ACEA A3-98/B3-98 SAE 5W-40 vagy ACEA A3-98/B3-98 SAE 10W40. A motorolajok alkalmazása külső hőmérséklet alapján torténik lásd .....ábrán.

-15 külső hőmérsékletig csak a ACEA A3-98/B3-98 SAE 10W40 olajat használja"

:lol:

Feltételezem ez a füzet másnak is megvan. Kell ennél jobb gyári ajánlás hogy nyugodt szívvel használd a jó öreg 10w40-et? Mellesleg a 0W-30 is a listán van -30 fok alatt + 40 fok feletti hőmérsékletre ajánlák. A 10W-40 -et -20 fok -tól +40 fokig mutatja a mellékelt táblázat.

A táblázat tartalmazza a 0W-40 -t is mint a motorhoz megfelelő a kereskedelemben kapható olajat.

Ja a motorokat felsoroló táblázatban már csak Z-s motorok vannak a kézikönyv kiadása 2000. Április.

Hibátlan megfogalmazás Cartárs :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ott csúsztál el, hogy neked nem twinport motorod van, filonak viszont igen, a twinportba már nem ajánlott a 10w40, a tiedbe meg igen. (az enyémben is az van)

Az első hozzászólásomban a saját kocsimmal példálóztam és a motor tipust is felírtam. Én nem csúsztam el sehol mivel Mantec a Z-s motorokról beszélt. Ezért írtam már a vita elején hogy ez elég tág megfogalmazás. És mint ha azt is említettem volna hogy a szabvány a 2002 utániakran vonatkozik igazán(addig tvinport nem volt). A 10W40-et nyilván a hozzám hasonló cipőben járóknak mertem bátran ajánlani (régi verdásoknak). De már egyszer megkaptam hogy nem vagyok hozzáértő:lol: Ami részben igaz is, mert valóban nem szerelő vagyok. Szerintem nem szabad töredék informácíók alapján általánosítani olyan témákban amikben nem vagyunk tájékozottak. Föleg utána mások hitelesebb tudását megkérdőjelezni. De ezek már emberi problémák és itt az autók a fő téma. ( az utobbiakat persze nem Rád értem)

Link to comment
Megosztás:

Az első hozzászólásomban a saját kocsimmal példálóztam és a motor tipust is felírtam. Én nem csúsztam el sehol mivel Mantec a Z-s motorokról beszélt. Ezért írtam már a vita elején hogy ez elég tág megfogalmazás. És mint ha azt is említettem volna hogy a szabvány a 2002 utániakran vonatkozik igazán(addig tvinport nem volt). A 10W40-et nyilván a hozzám hasonló cipőben járóknak mertem bátran ajánlani (régi verdásoknak). De már egyszer megkaptam hogy nem vagyok hozzáértő:lol: Ami részben igaz is, mert valóban nem szerelő vagyok. Szerintem nem szabad töredék informácíók alapján általánosítani olyan témákban amikben nem vagyunk tájékozottak. Föleg utána mások hitelesebb tudását megkérdőjelezni. De ezek már emberi problémák és itt az autók a fő téma. ( az utobbiakat persze nem Rád értem)

nekem is régebbi verdám van és nekem kifejezetten 10W-40-et ajánlottak bele!

Link to comment
Megosztás:

Az első hozzászólásomban a saját kocsimmal példálóztam és a motor tipust is felírtam. Én nem csúsztam el sehol mivel Mantec a Z-s motorokról beszélt. Ezért írtam már a vita elején hogy ez elég tág megfogalmazás. És mint ha azt is említettem volna hogy a szabvány a 2002 utániakran vonatkozik igazán(addig tvinport nem volt). A 10W40-et nyilván a hozzám hasonló cipőben járóknak mertem bátran ajánlani (régi verdásoknak). De már egyszer megkaptam hogy nem vagyok hozzáértő :lol: Ami részben igaz is, mert valóban nem szerelő vagyok. Szerintem nem szabad töredék informácíók alapján általánosítani olyan témákban amikben nem vagyunk tájékozottak. Föleg utána mások hitelesebb tudását megkérdőjelezni. De ezek már emberi problémák és itt az autók a fő téma. ( az utobbiakat persze nem Rád értem)

Igazad van, bocs, csak már annyian írtak annyifélét, hogy elkavarodtam a hozzászólások között.

Link to comment
Megosztás:

hát szerintem meg nem. Én olvasgatom a szervízkönyvét is az autónak és nincs szó benne semmilyen 10w...-s olajról.

CSAK az játszik amit írtam előzőleg. Pár ezer km-t elfut 10w40-el mondjuk semmi baja nem lesz a mocinak, de NEM AZ VALÓ BELE!!!

Ha valaki hosszútávra tervezi az autóját megtartani, jobban teszi, ha megadja a bele valót :lol:

Mégiscsak a motor "lelke" az autónak :lol: és a szervízfüzetben nem viccből irkálnak ilyeneket

Ez a viszkozitás (0w30 0w40 5w30 5w40) persze a Z-s motorkódú twinportokra vonatkoztatható, de a kérdezőnek (furos) pont ilyen van

T. furos!

Tehát ne aggódj , baja nem lesz a mocinak, de használj másik olajat és NE oda vidd szervizbe, ahol nyomták bele a 10w-s oilt.

pl: Castrol magnatec 5w40 jó áron:

http://www.olajshop.hu/termekek/castrol/uj...0_c3/4l/details

http://the-filtershop.com/shop_artdet.php?...Castrol_5w40_4L

T. jaygab!

Köszönöm a hozászolásodat most már bizakodom,hogy csak nem károsodott a motor habár nem olyan kevés amit futott a 10w-40 el.De még mindég nem fér a fejembe hogy ajánlhatta a szerviz eszt az olajat.Ez az első komolyabb autóm megadtam volna neki 5w-40et szó nélkül ha nem hiszek vakon a szervizbe.Na későbánat mentsük ami menthető megyek és megveszem az javasolt olajat és én magam teszem bele. Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, bár látom, h az olajjal kapcsolatos kérdések az átlagosnál jobban hevítik a kedélyállapotot, én azonban pusztán kíváncsiságból kérdezem, a mostani olajok közül az autómba melyiket töltsem. Itt főleg nem a márkára gondolok (bár azt is írhattok), hanem a W számra, meg hogy szintetikust-e stb. Óra szerint 150 ezer km van benne, ténylegesen nem tudom,mert használtan vettem. Kösz

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.