Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

T dsteel!

Bármilyen GM/Opel GM-LL-B-025 előírást teljesítő motorolaj megfelel.

Például a következők egyike:

Mobil 1 New Life 0W-40

Castrol Edge 0W-30

Valvoline SynPower GM 5W-30

BP Visco 7000 M 0W-30

Addinol EXTRA LIGHT MV 038 0W-30

Castrol SLX Professional Longtec 0W-30

ÖMV BIXXOL SPECIAL G

Texaco Havoline Ultra G Longlife 5W-30

LIQUI MOLY Leichtlauf Special LL 5W-30

LIQUI MOLY Syntoil Longtime 0W-30

Statoil LaserWay G 5W-30

Fuchs Titan Supersyn Ecoflex 5W-30

Total QUARTZ ENERGY 9000 0W-30

Motul Specific LL A/B 025 5W-30

AGIP Formula LL G 5W-30

Shell Helix Ultra AG 5W-30

Selénia Multipower 5W-30

ARAL SuperTronic G 0W-30

Elf Excellium GM 5W-30

Elf Excellium Full-Tech 0W-30

MOL Dynamic Synt 5W-30

Q8 Formula G Longlife 5W-30

Igol PROCESS 025A SAE 0W-30

Motul 8100 E-tech Lite 0W-30

Meguin Quality SAE 5W-30

Link to comment
Megosztás:

T Jaygab!

A Castrol GM/Opel GM-LL-A-025-ös jóváhagyással rendelkező motorolaja az Edge 0W-30, vagy más néven SLX Professional Longtec 0W-30.

A viszkozitási érték fontos, de nem egyetlen követelmény/tulajdonság.

T. mantec!

Az általad sokszor emlegetett olajok rendelkeznek a GM-LL-A-025-ös jóváhagyással, ilyen olajat viszont szvsz abban az esetben "követel meg" a motor, ha 30.000km-es csereperiódust alkalmaznak.

Amennyiben 10-15e km-nél olajat cserélnek, akkor ettől el lehet tekinteni és elég a többi szabványra, viszkozitásra hagyatkozni.

Amiket felsoroltál azok mind longlife olajok, de ennek jelentősége csak a 30.000-es olajcserénél mutatkozik meg, ezt írtam korábban is a cartársnak, aki panaszkodott, hogy 10w40-et öntöttek a motorba a szervizesek.Ajánlottam neki olvasson vissza és a viszkozitáshoz ragaszkodjon, a többit pedig eldöntheti maga, hogy kifizeti -e a magasabb összeget a longlife kritériumokat is teljesítő olajért feleslegesen, amennyiben 10-15e km-nél úgyis lecseréli az olajat.(A fórumozók többsége általában ilyen)

Persze azt nem vitatom, ha a legtutibbat akarja a motornak, akkor az általad felsorolt olajok közül választ ÉS ugyanúgy cseréli max.15e km-nél, de amennyivel ezek az olajok többe kerülnek, annyival nem tesz jobbat a mocinak semmivel.

Link to comment
Megosztás:

T. mantec!

Az általad sokszor emlegetett olajok rendelkeznek a GM-LL-A-025-ös jóváhagyással, ilyen olajat viszont szvsz abban az esetben "követel meg" a motor, ha 30.000km-es csereperiódust alkalmaznak.

Amennyiben 10-15e km-nél olajat cserélnek, akkor ettől el lehet tekinteni és elég a többi szabványra, viszkozitásra hagyatkozni.

Amiket felsoroltál azok mind longlife olajok, de ennek jelentősége csak a 30.000-es olajcserénél mutatkozik meg, ezt írtam korábban is a cartársnak, aki panaszkodott, hogy 10w40-et öntöttek a motorba a szervizesek.Ajánlottam neki olvasson vissza és a viszkozitáshoz ragaszkodjon, a többit pedig eldöntheti maga, hogy kifizeti -e a magasabb összeget a longlife kritériumokat is teljesítő olajért feleslegesen, amennyiben 10-15e km-nél úgyis lecseréli az olajat.(A fórumozók többsége általában ilyen)

Persze azt nem vitatom, ha a legtutibbat akarja a motornak, akkor az általad felsorolt olajok közül választ ÉS ugyanúgy cseréli max.15e km-nél, de amennyivel ezek az olajok többe kerülnek, annyival nem tesz jobbat a mocinak semmivel.

szerintem azért ez nem egészen így van...

én inkább cserélek félidőben egy LL olajat (amiről már elhangzott párszor hogy nem biztos hogy jót teszel az autódnak ha végig benne hagyod), mint csereperiódus végén egy olcsóbbat (ami ugyanezzel a logikával megkérdőjelezhető hogy mondjuk mint nyújt már 15.000 km-nél...)

szerintem amúgy elég massziv azoknak az olajoknak a listája amik rendelkeznek a gyártói minősítéssel (vannak olcsóbbak-drágábbak), akkó miért kell mással kísérletezni? :lol:

Link to comment
Megosztás:

szerintem azért ez nem egészen így van...

én inkább cserélek félidőben egy LL olajat (amiről már elhangzott párszor hogy nem biztos hogy jót teszel az autódnak ha végig benne hagyod), mint csereperiódus végén egy olcsóbbat (ami ugyanezzel a logikával megkérdőjelezhető hogy mondjuk mint nyújt már 15.000 km-nél...)

szerintem amúgy elég massziv azoknak az olajoknak a listája amik rendelkeznek a gyártói minősítéssel (vannak olcsóbbak-drágábbak), akkó miért kell mással kísérletezni? :lol:

a fél fórum közössége olyan olajat használ, ami csak a viszkozitást teljesíti, semmi bajuk nincs a kocsijukkal

Szerintem, ha ők biztonsággal használják ezeket a márkás olajakat és 10e km-nél cserélnek, ugyan mi rossz történhet az autójával bárkinek is, csak azért , mert nem 5-6ezer(vagy még több) forinttal drágább LL olajat használnak?

De ha valakinek van rá pénze, vegye meg természetesen azt , ami minden kritériumnak megfelel!

Link to comment
Megosztás:

a fél fórum közössége olyan olajat használ, ami csak a viszkozitást teljesíti, semmi bajuk nincs a kocsijukkal

Szerintem, ha ők biztonsággal használják ezeket a márkás olajakat és 10e km-nél cserélnek, ugyan mi rossz történhet az autójával bárkinek is, csak azért , mert nem 5-6ezer(vagy még több) forinttal drágább LL olajat használnak?

De ha valakinek van rá pénze, vegye meg természetesen azt , ami minden kritériumnak megfelel!

Köszi mindenkinek. Végülis én a kötelező minimumra pályáznék, tehát az ésszerűségig mennék el. Ha nem muszáj, LL-t nem raknék bele, ha jóval drágább. 12-15 ezrenként mindenképp cserélek olajat...

Végülis a kérdésem: egy 150E km-es mocinak milyen W szám felel meg? 0-5-10? Nem mindegy, melyiket emelem le a pócról :lol:

Link to comment
Megosztás:

szerintem azért ez nem egészen így van...

én inkább cserélek félidőben egy LL olajat (amiről már elhangzott párszor hogy nem biztos hogy jót teszel az autódnak ha végig benne hagyod), mint csereperiódus végén egy olcsóbbat (ami ugyanezzel a logikával megkérdőjelezhető hogy mondjuk mint nyújt már 15.000 km-nél...)

szerintem amúgy elég massziv azoknak az olajoknak a listája amik rendelkeznek a gyártói minősítéssel (vannak olcsóbbak-drágábbak), akkó miért kell mással kísérletezni? :lol:

Szia! A helyes viszkozitás megállapítása ha csak a motor állapota vagy tipusa mást nem követel akkor a hőmérséklet fügvényében dönthető el. Hacsak nem extrém helyen használod a kocsid pl: sivatag vagy tundra, akkor az a viszkozitás ami az autóhoz kapott füzetben megtalálható mint alap olaj az tökéletes. Egyébként a GM többek között a motorjai körében általában felmerülő nagy olajfogyasztás miatt hozta a fent említett szabványt ezzel a tipushibákat akarta enyhíteni PL: oLyan olajokra adták meg a szabványt amik égésük során kevésbé kormolnak és az EGR-t kevésbé mocskolják. De Én még mindíg azt mondom mivel minden évjárat motorjai eltérhetnek ajánlott olaj kérdésben mindenki vessen egy pillantás a kezelési útmutatóban ajánlott olajra. Ott fel vannak tüntetve milyen viszkozitású és szabványű idegen gyártmányú olajat ajánlanak.

Link to comment
Megosztás:

Szia! A helyes viszkozitás megállapítása ha csak a motor állapota vagy tipusa mást nem követel akkor a hőmérséklet fügvényében dönthető el. Hacsak nem extrém helyen használod a kocsid pl: sivatag vagy tundra, akkor az a viszkozitás ami az autóhoz kapott füzetben megtalálható mint alap olaj az tökéletes. Egyébként a GM többek között a motorjai körében általában felmerülő nagy olajfogyasztás miatt hozta a fent említett szabványt ezzel a tipushibákat akarta enyhíteni PL: oLyan olajokra adták meg a szabványt amik égésük során kevésbé kormolnak és az EGR-t kevésbé mocskolják. De Én még mindíg azt mondom mivel minden évjárat motorjai eltérhetnek ajánlott olaj kérdésben mindenki vessen egy pillantás a kezelési útmutatóban ajánlott olajra. Ott fel vannak tüntetve milyen viszkozitású és szabványű idegen gyártmányú olajat ajánlanak.

hát én nem ezt mondtam? :lol:

szerk: amúgy nemtom tényleg így van-e, de ha tényleg van köze a GM ajánlások bevezetésének ahhoz hogy ezek az olajak konkrétan jobban működnek az opel motorokkal akkor már csak ezért is az ilyen minősítéssel rendelkező olajat kéne beletenni... szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Szia! A helyes viszkozitás megállapítása ha csak a motor állapota vagy tipusa mást nem követel akkor a hőmérséklet fügvényében dönthető el. Hacsak nem extrém helyen használod a kocsid pl: sivatag vagy tundra, akkor az a viszkozitás ami az autóhoz kapott füzetben megtalálható mint alap olaj az tökéletes. Egyébként a GM többek között a motorjai körében általában felmerülő nagy olajfogyasztás miatt hozta a fent említett szabványt ezzel a tipushibákat akarta enyhíteni PL: oLyan olajokra adták meg a szabványt amik égésük során kevésbé kormolnak és az EGR-t kevésbé mocskolják. De Én még mindíg azt mondom mivel minden évjárat motorjai eltérhetnek ajánlott olaj kérdésben mindenki vessen egy pillantás a kezelési útmutatóban ajánlott olajra. Ott fel vannak tüntetve milyen viszkozitású és szabványű idegen gyártmányú olajat ajánlanak.

A kezelésiben -15 külső hőmérsékletig 10W 40-et ajánl. Ez elég egyértelműnek tűnik. Akkor tulajdonképpen nem értem, itt min vitatkoznak mindig a kedves Cartársak. Bárki elmondhat bárminek, nyilván lejött mindenkinek, h a témában. laikus vok :lol: Akkor mindig ilyet kell bele rakni, nem? Nálunk nem szokott sokkal hidegebb lenni...

Link to comment
Megosztás:

a fél fórum közössége olyan olajat használ, ami csak a viszkozitást teljesíti, semmi bajuk nincs a kocsijukkal

Szerintem, ha ők biztonsággal használják ezeket a márkás olajakat és 10e km-nél cserélnek, ugyan mi rossz történhet az autójával bárkinek is, csak azért , mert nem 5-6ezer(vagy még több) forinttal drágább LL olajat használnak?

De ha valakinek van rá pénze, vegye meg természetesen azt , ami minden kritériumnak megfelel!

OK. Te miért vettél GM-LL-A-s olajat, több mint tizenkétezerért?

nem lett volna jó a magnatec 5w-40 8 ezerért? nem rossz olaj az sem...

Link to comment
Megosztás:

A kezelésiben -15 külső hőmérsékletig 10W 40-et ajánl. Ez elég egyértelműnek tűnik. Akkor tulajdonképpen nem értem, itt min vitatkoznak mindig a kedves Cartársak. Bárki elmondhat bárminek, nyilván lejött mindenkinek, h a témában. laikus vok :lol: Akkor mindig ilyet kell bele rakni, nem? Nálunk nem szokott sokkal hidegebb lenni...

Ez potosan így van ahogy mondod. Magyarországon bár mostanában volt egy két extrém dolog de nem általános a -40 és mindíg a leg alacsonyabb hőmérséklet a dőntő. Az Én kocsimban a 10W40-et -20-tól írja és azt mondja hogy ne vátoztassak a viszkozitáson ha nincs tartósan -15 alatti időjárás. Azzal egyetértek, hogy nem feltétlenül GM olajakat kell hsználni de elég nagy a kínálat.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként ha valaki szeretne mindnképpen 5W30-as olajat olcsón akkor 6500 körül meg lehet kapni a GM olajat ami megfelel az előírásnak. Persze ne márkakereskedésbe próbálja meg senki, ott ez 12E körül van.

T abaib!

Én Castrol Magnatech-et (10W 40et) használok, az megfelelő? Mármint opel szab-nak megfelel?

Link to comment
Megosztás:

T abaib!

Én Castrol Magnatech-et (10W 40et) használok, az megfelelő? Mármint opel szab-nak megfelel?

10w40-re sztem nincs ilyen minősítés... (újabb motoroknál van amik már igénylik a vékonyabb oilt)

amúgy olajboltok oldalain kint van hogy melyik mivel rendelkezik, én ott szoktam nézegetni

Link to comment
Megosztás:

OK. Te miért vettél GM-LL-A-s olajat, több mint tizenkétezerért?

nem lett volna jó a magnatec 5w-40 8 ezerért? nem rossz olaj az sem...

Jogos a felvetés!

én azért vettem, mert:

1. megvolt rá a pénzem

2.mivel évente 10e km-t megyek és most szervízben cserélik az olajamat pár napon belül (de csak a garancia miatt), így a következő olajcsere megint januárra fog esni, de azt már én fogom cserélni, mert addigra lejár a garancia. És nem fogok az udvaron, a hóban, mínusz fokokban fetrengeni a kocsi alatt, ezért majd azt az olajcserét el fogom halasztani tavaszig-nyárig, amíg jobb idő lesz és addig meg lehet elmegyek akár 15e km-t, vagy még többet, na ezért a longflife olaj.

Ha nem kötne a gari, akkor most is csak nyáron cserélném és nem költöttem volna a drágább LL olajra, hanem ment volna bele a castrol magnatec pl.

Link to comment
Megosztás:

T abaib!

Én Castrol Magnatech-et (10W 40et) használok, az megfelelő? Mármint opel szab-nak megfelel?

Mivel 99-es az autó ezért nem alkalmazható rá ez a szabvány. Ez a szabvány a 10w40-et nem javasolja. De viszont a saját kocsid leírásában megtalálod, hogy milyen nemzetközi szabványoknak kell megfelelnie a külső beszerzésű olajnak. Ezeket egyeztesd a dobozon láthatókkal. Egyébként szerintem biztos jó. Ha nem felelne meg a nemzetközi szabványoknak nyilván nem is forgalmazhatná senki. Vagy nem?

Link to comment
Megosztás:

Jogos a felvetés!

én azért vettem, mert:

1. megvolt rá a pénzem

2.mivel évente 10e km-t megyek és most szervízben cserélik az olajamat pár napon belül (de csak a garancia miatt), így a következő olajcsere megint januárra fog esni, de azt már én fogom cserélni, mert addigra lejár a garancia. És nem fogok az udvaron, a hóban, mínusz fokokban fetrengeni a kocsi alatt, ezért majd azt az olajcserét el fogom halasztani tavaszig-nyárig, amíg jobb idő lesz és addig meg lehet elmegyek akár 15e km-t, vagy még többet, na ezért a longflife olaj.

Ha nem kötne a gari, akkor most is csak nyáron cserélném és nem költöttem volna a drágább LL olajra, hanem ment volna bele a castrol magnatec pl.

én szerintem abban nincs igazad, hogy ezek a GM szabványok kizárólag a longlife tulajdonság miatt lettek bevezetbe (erre már biztos létezik más hivatalos szabvány)

Inkább tudom elképzelni azt, hogy ki lettek próbálva az adott gyártó által, és megfelelőnek találtatott. Ettől még nem feltétlenül drágábbak ezek az olajok 5-6000ft-al, mint ahogy azt írtad (és a drágábbak NEM EMIATT drágábbak...)

Persze ugyanígy lehet ajánlani a nem LL (de itt van a keveredés, mondjuk úgy inkább hogy nem GM minősített) olajokat, simán lehet hogy Neked bevált, de Mantec kolléga nem árt senkinek azzal, ha a gyártói ajánlás felől közelíti meg a kérdést...

Link to comment
Megosztás:

én szerintem abban nincs igazad, hogy ezek a GM szabványok kizárólag a longlife tulajdonság miatt lettek bevezetbe (erre már biztos létezik más hivatalos szabvány)

Na végre! Valaki kezdi érezni, mi van a háttérben...

Emberek !

Az egyre szigorodó emissziós normákhoz nem csak a motor mechanikus alkatrészeit kell fejlesztgetni - dugattyúk kialakítása, gyűrűk anyaga, henger megmunkálás, injektortérkép, katalizátorok módosítása, stb.stb.stb. ) - hanem az

" alkimistáknak " is oda kell tenni magukat a titkos laborokban fejlesztgetett -kotyvasztgatott olajokkal!

A két iparág együttesen tudja csak elérni, hogy a cső végén " ózondús alpesi hegyi levegő " minőségben jöjjön ki a gáz...

Erről szól a történet, ezért változnak a szabványok folyamatosan.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.