Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

T Mc-elek!

A Xado-nak nincs GM-LL-A-025-t teljesítő motorolaja.

A GM-LL-B-025-t is csak félszintetikussal tudja teljesíteni.

Van még fejlődésre lehetőség.

igyekszem pedig nagyon. Én félszintet használok 10w40 a 250e körüli corsába.Biztos véletlenül lett 10.1 a kompresszióm a gyári 9.1 helyet.

Na mindegy nekem jó ez.

Jav. 5w40 van benne.

Jav2. Te mit javasolsz z14xep-be fél vagy teljes 5w30 10w40 vagy mit tudom na meg márka.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

T Mc-elek!

C12NZ:

gyári előírás: ACEA: A3, SAE: 10W-40, 5W-40.

Igényes: Q8 Excel 5W-40,

takarékos: GM Genuine Motor Oil 10W-40.

Z14XEP:

gyári előírás: GM-LL-A-025.

Igényes: Mobil 1 New Life 0W-40,

takarékos: GM Genuine Motor Oil 5W-30.

Link to comment
Megosztás:

T Mc-elek!

C12NZ:

gyári előírás: ACEA: A3, SAE: 10W-40, 5W-40.

Igényes: Q8 Excel 5W-40,

takarékos: GM Genuine Motor Oil 10W-40.

Z14XEP:

gyári előírás: GM-LL-A-025.

Igényes: Mobil 1 New Life 0W-40,

takarékos: GM Genuine Motor Oil 5W-30.

Maradjunk annyiban,hogy a GM olajjal,legalább is a 10w40-el nincs jó tapasztalatom.

Link to comment
Megosztás:

T Mc-elek!

C12NZ:

gyári előírás: ACEA: A3, SAE: 10W-40, 5W-40.

Igényes: Q8 Excel 5W-40,

takarékos: GM Genuine Motor Oil 10W-40.

Z14XEP:

gyári előírás: GM-LL-A-025.

Igényes: Mobil 1 New Life 0W-40,

takarékos: GM Genuine Motor Oil 5W-30.

Köszi

Te egy úr vagy.

Link to comment
Megosztás:

Én is ezen véleményen vagyok.

Pár nappal ezelőtt mintha felmerült volna miért nincs jó tapasztalat a gyári 10w40-el és hogy kéne használni hogy panaszmentesen és költségkímélően működjön. Ki lett vesézve azis mikori autókba önthető ez az olaj és mikoriak igénylik az új szabványnak megfelelő olajat.

Link to comment
Megosztás:

Pár nappal ezelőtt mintha felmerült volna miért nincs jó tapasztalat a gyári 10w40-el és hogy kéne használni hogy panaszmentesen és költségkímélően működjön. Ki lett vesézve azis mikori autókba önthető ez az olaj és mikoriak igénylik az új szabványnak megfelelő olajat.

oké, vettem. Én vagyok a hugyos bokor mert nem olvastam vissza.

Nem mentség de nem volt a héten időm fórumozni. :lol:

Jav.De mantec felnyitotta a szemem hogy mi a lényeg.

Szerintem nem sok a mobil 1 new life 0w40 5literért 11490-en ft.

Link to comment
Megosztás:

T Mc-elek!

Vagy régebbi csomagolásban ua (Mobil 1 Protection Formula 0W-40), egy olajcserényi mennyiségben (Z14XEP, 4 liter): 9.200,- Ft.

Azért gondoltam az 5literesre, mert most lesz első olajcserés nálam az autó ,és nem tudom hogy fogja fogyasztani az olajat.

Igen én is meg találtam a régi megfelelőjét.

Köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem szutymák a gm olaj,nekem 10e után nagyon szarul nézet ki a corsába.

Végső soron örülhetnél neki, mert ez azt mutatja, hogy az olaj teszi a dolgát és közben nem engedi a sok "szutymákot" itt-ott lerakódni, magába zárja, ill. lebegésben tartja, így amit nem tud a szűrő eltávolítani, annak nagy része az olajjal (leeresztéskor) távozik.

Röviden: nem az a jó olaj, amelyik 10-15.000 km után is majdnem olyan, mint az új. Nem csak keni, de tisztán is tartja a motort (illetve igyexik).

Link to comment
Megosztás:

Végső soron örülhetnél neki, mert ez azt mutatja, hogy az olaj teszi a dolgát és közben nem engedi a sok "szutymákot" itt-ott lerakódni, magába zárja, ill. lebegésben tartja, így amit nem tud a szűrő eltávolítani, annak nagy része az olajjal (leeresztéskor) távozik.

Röviden: nem az a jó olaj, amelyik 10-15.000 km után is majdnem olyan, mint az új. Nem csak keni, de tisztán is tartja a motort (illetve igyexik).

Ám legyen.

Nekem nem tetszett.

Én befejeztem az olajvitát.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.