Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

T Janó32!

"... the-filtershop.com ..."

Kár, hogy a bolt nem tudja, hogy az olaj rendelkezik GM dexos2 jóváhagyással is.

De ez - mint a macskanyelvnél a bevonat - nem von le a termék élvezeti értékéből.

"... Castrol termékei ..."

A BP konszern Castrol márkanéven forgalmazott termékei közül a Magnatec terméksor ugyanúgy másod vonalbeli, mint az ExxonMobil konszern Mobil Super teméksorában szereplő termékek.

Módosítva : mantec
Link to comment
Megosztás:

T peacatrang!

"... tudja ..."

Mobil Super 3000 XE 5W-30

Az hol látható?

T mantec!

Ha veszed a fáradtságot és megnézed a weboldalt alaposabban, akkor láthatod, hogy a katalógusban a dexos2 ikonra kattintva dobja le ezen terméket (is). Tehát az shop üzemeltetője képben van...

Mindenestre a gyártó oldalán bárki utánanézhet:

http://www.mobil.co.uk/UK-English-LCW/carengineoils_products_mobil-super-3000-xe-5w30.aspx#

Link to comment
Megosztás:

T peacatrang!

"... tudja ..."

Mobil Super 3000 XE 5W-30

Az hol látható?

T mantec!

A motorolaj katalóguson belül lehet keresni minősítés szerint és ott szerepel a Dexos2 minősítésű olajok között, tehát a weboldal tudja, de egy picit bővebben:

Az adatbázisban nyilván létezik egy olyan mező, amellyel jelölik a Dexos2 minősítésű olajokat, így mikor a felhasználó rákattint arra, hogy a Dexos2 minősítés szerinti olajakat lássa, ekkor az adatbázisból listázásra kerül a Mobil Super 3000 XE 5W30 is, tehát az adatbázisban helyesen szerepelnek a minősítések, így a weboldal tudja, hogy mi milyen minősítésnek felel meg.

Az, hogy az aktuális oldalon a termék adatlapján nincs feltüntetve, az már más kérdés. Ha szerinted ez gond / megtévesztőnek érzed, javaslom, hogy a megadott elérhetőségeken lépj kapcsolatba velük. Nagyon korrekt, segítőkész csapat, biztos szívesen veszik a segítő szándékú megkeresést is.

Link to comment
Megosztás:

outsider, on 12 Jan 2015 - 10:49 AM, said:

Edge Titanium FST-ből van 0W40 is, ha az tényező tud lenni.

De ha eddig 30-ast használtál, akkor szerintem maradj annál.

Ez esetben 0W30-ra szavazok :)

Nekem még 600 km van a 0W40 Edge Titanium FST-ben.

Még nem releváns a tapasztalat...

Én is a 0W40-et venném. Vagyis fogom is tavasszal, olajcserekor.

Link to comment
Megosztás:

Arról nem esik szó, hogy mennyi olajat kell abba a Meriva-ba utántölteni...

Ez igaz, de amire utalni próbáltam az az hogy attól hogy nem Dexos2 van benne, még közel sem kell jövő héten motorgenerálra vinni az autót... csak mert itt néhányan már a létezés egyetlen szóba jöhető esszenciájaként tekintenek a Dexos2-re. Én nem biztatok senkit arra hogy ne azt töltse bele, de van ám élet a Dexoson túl is...

Link to comment
Megosztás:

Persze hogy nem, de amiről az utolsó bekezdésben írnak, ott nem is erről van szó: abban az említett Merivában félmillió kilométer van. Ha betartják az olajcsereintervallumot, akkor már legkevesebb 16 olajcserén túl kellene hogy legyen az autó. Legyünk szigorúak, és mondjuk hogy minden második kimaradt. Így is legalább nyolcszor cseréltek benne olajat, mindannyiszor hipermarketből vásárolt olcsó gyagyit, a motor mégis él. Oké, valószínűleg nem ereje teljében, de él, nem kellett kidobni és felújítani sem.

Azért ennyi idő után meg kellett hogy mutatkozzanak azok a rossz hatások, nem?

Link to comment
Megosztás:

Persze hogy nem, de amiről az utolsó bekezdésben írnak, ott nem is erről van szó: abban az említett Merivában félmillió kilométer van. Ha betartják az olajcsereintervallumot, akkor már legkevesebb 16 olajcserén túl kellene hogy legyen az autó. Legyünk szigorúak, és mondjuk hogy minden második kimaradt. Így is legalább nyolcszor cseréltek benne olajat, mindannyiszor hipermarketből vásárolt olcsó gyagyit, a motor mégis él. Oké, valószínűleg nem ereje teljében, de él, nem kellett kidobni és felújítani sem.

Azért ennyi idő után meg kellett hogy mutatkozzanak azok a rossz hatások, nem?

Engem ez nem győzött meg arról, hogy ezek után Tescos olajat vegyek.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Boldog tulaja lettem egy G-s astrának. Apámtól vettem át a tegnapi napig opel szervizbe vitte. Mostantól ennek vége.

Olajat cserélnék azonnal. Kérdés hogy mit tegyek bele, és mennyit?

Astra G 2004es 166.000km Z14XE

Köszönöm!

Visszaolvasva minden infót megtalálsz ebben a topicban,rengetegszer le lett már írva :icon1:

De lehet jön Mantec,aztán elmondja megint :D

Amúgy ha a gyári előíráshoz tartod magad akkor dexos2 jóváhagyással(5W-30) rendelkező motorolaj,3,6l

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

Visszaolvasva minden infót megtalálsz ebben a topicban,rengetegszer le lett már írva :icon1:

De lehet jön Mantec,aztán elmondja megint :D

Amúgy ha a gyári előíráshoz tartod magad akkor dexos2 jóváhagyással(5W-30) rendelkező motorolaj,3,6l

Z14XE motorba én inkább 40-est raknék így elsőre...

Link to comment
Megosztás:

Engem ez nem győzött meg arról, hogy ezek után Tescos olajat vegyek.

Nem is javaslom, én sem azt veszek! Pusztán arra akartam rávilágítani hogy a közvélekedéssel ellentétben a teszkós olaj sem méreg ami azonnali halált okoz a motornak... és ha a teszkós olaj nem az, akkor a minőségi, ámbár nem Dexos2 kompatibilis meg főleg nem az! Részemről azt az álláspontot képviselem hogy mivel a Dexos 2 a javasolt kenőanyag, így aki teheti használjon azt, de nem ez az egyedüli opció!

Link to comment
Megosztás:

Visszaolvasva minden infót megtalálsz ebben a topicban,rengetegszer le lett már írva :icon1:

De lehet jön Mantec,aztán elmondja megint :D

Amúgy ha a gyári előíráshoz tartod magad akkor dexos2 jóváhagyással(5W-30) rendelkező motorolaj,3,6l

Igen. Sokmindent olvastam, nem csak beírtam, de tekintsünk most erre az autóra úgy hogy a tegnapi napig márkaszervizbe vitték és 10w40es olajat tettek bele.

Namostakkor ezután most mit ajánlatok? 5w40 dexos 2? Az olajat nem eszi egyébként. Úgy tűnik minden rendben van...

Módosítva : karesz1978
Link to comment
Megosztás:

Igen. Sokmindent olvastam, nem csak beírtam, de tekintsünk most erre az autóra úgy hogy a tegnapi napig márkaszervizbe vitték és 10w40es olajat tettek bele.

Namostakkor ezután most mit ajánlatok? 5w40 dexos 2? Az olajat nem eszi egyébként. Úgy tűnik minden rendben van...

Most akkor twinport vagy Z14XE (aláírásod)? A kettő együtt tudtommal nem lehet.

Link to comment
Megosztás:

Igen. Sokmindent olvastam, nem csak beírtam, de tekintsünk most erre az autóra úgy hogy a tegnapi napig márkaszervizbe vitték és 10w40es olajat tettek bele.

Namostakkor ezután most mit ajánlatok? 5w40 dexos 2? Az olajat nem eszi egyébként. Úgy tűnik minden rendben van...

Például ezekből is választhatsz:

https://the-filtershop.com/spl/505317/GMdexos2-minositett-motorolaj

A Castrol Magnatec C3 5w40 nekem -személy szerint- nem volt meggyőző. Decemberben a Molbil Super 3000 XE 5w30 ment bele, eddig jók a tapasztalataim. Ha esetleg Castrol, akkor az Edge Titanium 5w40/0w30, de egy Eneos 5w30 vagy 5w40 is jó választás lehet. A döntés a Tiéd, mint fentebb olvashatod, nem kell kidobni a motort ha nem dexos2 minősítésű kerül bele, de ne 10w-s kenőanyagot (bár jó eséllyel attól sem fog széthullani a motor, de inkább ne).

Link to comment
Megosztás:

Persze hogy nem, de amiről az utolsó bekezdésben írnak, ott nem is erről van szó: abban az említett Merivában félmillió kilométer van. Ha betartják az olajcsereintervallumot, akkor már legkevesebb 16 olajcserén túl kellene hogy legyen az autó. Legyünk szigorúak, és mondjuk hogy minden második kimaradt. Így is legalább nyolcszor cseréltek benne olajat, mindannyiszor hipermarketből vásárolt olcsó gyagyit, a motor mégis él. Oké, valószínűleg nem ereje teljében, de él, nem kellett kidobni és felújítani sem.

Azért ennyi idő után meg kellett hogy mutatkozzanak azok a rossz hatások, nem?

Hát én erősen kétségbe vonom a sztori hitelességét.

Ez kb olyan kategória, hogy "a sógorom munkatársának a feleségének a barátnője hallotta a férjétől hogy...".

Meg ezek az érvek, hogy "Laci a szerelő azt mondta..."

Ugyan már...

Az egész "cikknek" az akar lenni a konklúziója, hogy mindegy mit töltesz a motorba...

Valahogy az egész olyan tipikus magyar (a hangvétel, az érvek, a célzat), a szó rossz értelmében. Bulvár...

Persze mindenki azt tölt bele amit akar, és valószínű, hogy 1-2-3 olajcsere alatt (jó esetben) nem fog végzetes következményekkel találkozni.

Az autógyárak meg mind hülyék, majd az újságíró megmondja... (pont az, akiből süt a dilettancia)

No komment kategória...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.