Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

On 2016. 07. 29. at 14:47, csicsó írta:

Használ valaki Eneos premium Hyper 5W-40 -es motorolajat? Tudom nincs dexos2 minősítése...

A tapasztalatokra lennék kíváncsi,ha van vkinek,köszi

Ha már Eneos, akkor lényegében egy árban ott van az 5w30... Miért pont az 5w40-et választanád? Én most kipróbáltam a Castrol Edge Titanium FST 5w40-et, előző intervallumban Mobil Super 3000 XE 5w30 volt benne, abból kevesebbet fogyasztott az autó (tehát ha amiatt, mert azt esetleg jobban fogyasztaná)... 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

2006-os Z14XEP motorhoz melyik méretű olajszűrő a helyes választás. Ugyanis az olajwebshop oldalán kétféle szerepel (~62*89 és ~53*106, ha jól emlékszem),

nyilván csak az egyik jó. Melyik márkát javasoljátok a GM-en kívül?

Kipróbálom a  Mobil Super 3000 XE 5w30 olajat, de a képen és a leírásában nem szerepel a dexos2. De az, ugye?

Köszönöm...

Link to comment
Megosztás:

2 órája, flali írta:

2006-os Z14XEP motorhoz melyik méretű olajszűrő a helyes választás. Ugyanis az olajwebshop oldalán kétféle szerepel (~62*89 és ~53*106, ha jól emlékszem),

nyilván csak az egyik jó. Melyik márkát javasoljátok a GM-en kívül?

Kipróbálom a  Mobil Super 3000 XE 5w30 olajat, de a képen és a leírásában nem szerepel a dexos2. De az, ugye?

Köszönöm...

Az olajszűrő kérdésre nem tudom a választ... A Mobil kenőanyagról viszont itt találsz információt: http://pds.mobil.com/Italy-English/Lubes/PDS/GLXXENPVLMOMobil_Super_3000_XE_5W-30.aspx

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, flali írta:

2006-os Z14XEP motorhoz melyik méretű olajszűrő a helyes választás. Ugyanis az olajwebshop oldalán kétféle szerepel (~62*89 és ~53*106, ha jól emlékszem),

nyilván csak az egyik jó. Melyik márkát javasoljátok a GM-en kívül?

Kipróbálom a  Mobil Super 3000 XE 5w30 olajat, de a képen és a leírásában nem szerepel a dexos2. De az, ugye?

Köszönöm...

Nekem motorszám alapján a keskenyebbiket (valószínűleg a második méret) adták az üzletben.

Mann szűrővel jó a tapasztalatom. Most Valeo van benne, picit később alszik el az olajnyomás-visszajelző lámpa, mint az előbbivel.

A Mobil olajra kíváncsi vagyok, én is ezt tervezem következő cserére. Hócipőm tele van az időnként csattogó tőkékkel. :(

Módosítva : Cs. Zoltán
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, Cs. Zoltán írta:

Nekem motorszám alapján a keskenyebbiket (valószínűleg a második méret) adták az üzletben.

Mann szűrővel jó a tapasztalatom. Most Valeo van benne, picit később alszik el az olajnyomás-visszajelző lámpa, mint az előbbivel.

A Mobil olajra kíváncsi vagyok, én is ezt tervezem következő cserére. Hócipőm tele van az időnként csattogó tőkékkel. :(

Sima papírbetétes szűrő,sztem nagyon nincs köze hogy milyen hamar épül fel az olajnyomás

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

10 perce, csicsó írta:

Sima papírbetétes szűrő,sztem nagyon nincs köze hogy milyen hamar épül fel az olajnyomás

Meglepődnél mekkora differenciák vannak papírbetét és papírbetét között. Ha jól belegondolsz, a legolcsóbb és a prémium termékekben is papírszűrő van, csak az nem mindegy, miként vannak a hordozóra ragasztva, milyen szűrőképességük van, milyen az áteresztő képességük, mennyire ellenállóak és lehetne sorolni az alapvető tulajdonságbeli különbségeket. :icon13:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

21 perce, Janó32 írta:

Meglepődnél mekkora differenciák vannak papírbetét és papírbetét között. Ha jól belegondolsz, a legolcsóbb és a prémium termékekben is papírszűrő van, csak az nem mindegy, miként vannak a hordozóra ragasztva, milyen szűrőképességük van, milyen az áteresztő képességük, mennyire ellenállóak és lehetne sorolni az alapvető tulajdonságbeli különbségeket. :icon13:

Bizony. Pl a Champion szűrő egy f#s. Azzal mindig később aludt el a lámpa.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Janó32 írta:

Meglepődnél mekkora differenciák vannak papírbetét és papírbetét között. Ha jól belegondolsz, a legolcsóbb és a prémium termékekben is papírszűrő van, csak az nem mindegy, miként vannak a hordozóra ragasztva, milyen szűrőképességük van, milyen az áteresztő képességük, mennyire ellenállóak és lehetne sorolni az alapvető tulajdonságbeli különbségeket. :icon13:

igen lehet benne igazság,most cserélek a héten olajat majd beszámolok a tapasztalatról(gyári GM megy bele,Hengst gyártmány)

Most kb.2 másodperc míg elalszik a lámpa indítás után

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, csicsó írta:

igen lehet benne igazság,most cserélek a héten olajat majd beszámolok a tapasztalatról(gyári GM megy bele,Hengst gyártmány)

Most kb.2 másodperc míg elalszik a lámpa indítás után

 

Ha bejött a Hengst, akkor vedd meg úgy, Hengst-ként. GM-es dobozban szerintem 2x annyiba kerül... Én 630Ft-ért veszem a Hengst szűrőt.

Link to comment
Megosztás:

Üdv. mindenkinek! 

Segítsėgeteket kėrnem! Normális e az a jelensėg, hogy a zafirám (z22se) a 10w40 es olajbol 1000 kilomėteren 8 dl le nyel úgy vásároltam már hogy ezt az olajat használták gondoltam az előirtat kėtpofára fogja ezėrt maradtam ennėl. 153 000 km ez valós is. Ti mire gondoltok mi lehet? olvastam, hogy ez normális, de ez vastagabb olaj. Akkor azzal is talákoztam hogy a gyűrü lehet le ragadva. Higyėtek el nekem ha tudnám mi a baja már megcsináltattam volna mert ha ilyenekről van szó nem sajnálom a pėnzt, de az egyik szerelő motorcserėt a másik löttyöket a harmadik pedig generált javasol. Köszönöm, hogy elolvastad. 

                                           Üdv. Bandi

Link to comment
Megosztás:

11 perce, Tbandi írta:

Üdv. mindenkinek! 

Segítsėgeteket kėrnem! Normális e az a jelensėg, hogy a zafirám (z22se) a 10w40 es olajbol 1000 kilomėteren 8 dl le nyel úgy vásároltam már hogy ezt az olajat használták gondoltam az előirtat kėtpofára fogja ezėrt maradtam ennėl. 153 000 km ez valós is. Ti mire gondoltok mi lehet? olvastam, hogy ez normális, de ez vastagabb olaj. Akkor azzal is talákoztam hogy a gyűrü lehet le ragadva. Higyėtek el nekem ha tudnám mi a baja már megcsináltattam volna mert ha ilyenekről van szó nem sajnálom a pėnzt, de az egyik szerelő motorcserėt a másik löttyöket a harmadik pedig generált javasol. Köszönöm, hogy elolvastad. 

                                           Üdv. Bandi

A 10W40 nem "vastagabb" mint az 5W40, 0W40.

"Vastagabb" mint a 10W30, 5W30, 0W30.

(Tudom mantec, olyan tulajdonsága nincs az olajnak hogy vastagság)

Valószínűleg a hengerfej felújítás, és gyűrűzés lesz a megoldás. De a motor megbontása után lehet pontosabbat mondani.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

15 perce, outsider írta:

A 10W40 nem "vastagabb" mint az 5W40, 0W40.

"Vastagabb" mint a 10W30, 5W30, 0W30.

(Tudom mantec, olyan tulajdonsága nincs az olajnak hogy vastagság)

Valószínűleg a hengerfej felújítás, és gyűrűzés lesz a megoldás. De a motor megbontása után lehet pontosabbat mondani.

Köszönöm a vålaszod. Te mit tennėl a helyembe? 

Link to comment
Megosztás:

2 perce, Tbandi írta:

Köszönöm a vålaszod. Te mit tennėl a helyembe? 

Nem vagyok a helyedben....

Osztani szorozni kell. Nekem csak 0,4-0,5 eszik 1k km-enként. Nem füstöl, műszakin átmegy, én együtt élek vele. 8 decivel már nem biztos hogy együtt tudnék élni. Te ismered a lehetőségeidet. Kérj rá ajánlatot, és döntsd el ér-e annyit neked. De valami értelmes szervízből (tudom nehéz olyat találni).

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Tbandi írta:

Üdv. mindenkinek! 

Segítsėgeteket kėrnem! Normális e az a jelensėg, hogy a zafirám (z22se) a 10w40 es olajbol 1000 kilomėteren 8 dl le nyel úgy vásároltam már hogy ezt az olajat használták gondoltam az előirtat kėtpofára fogja ezėrt maradtam ennėl. 153 000 km ez valós is. Ti mire gondoltok mi lehet? olvastam, hogy ez normális, de ez vastagabb olaj. Akkor azzal is talákoztam hogy a gyűrü lehet le ragadva. Higyėtek el nekem ha tudnám mi a baja már megcsináltattam volna mert ha ilyenekről van szó nem sajnálom a pėnzt, de az egyik szerelő motorcserėt a másik löttyöket a harmadik pedig generált javasol. Köszönöm, hogy elolvastad. 

                                           Üdv. Bandi

Hát, nem igazán normális. A gyártó 0,6l/1000km-nél húzta meg a vonalat. Nekem 10w40-ből 1000km-re megevett 1-1,2litert, melegen füst is volt. Gyűrűzés és szelepszár szimering csere után 5w30-ból 2-3dl/1000km. Azonban ha a szelepvezetők és egyebek is kopottak, akkor teljes hengerfej felújítás és gyűrűzés. Aztán lehet hogy kiderül, hogy a nem megfelelő kenés (és esetleg a mutatott km-nél több futás miatt) hajtókarcsapágyas lesz. Szóval van mit mérlegelni. Alaphangon 150k, teljes felújítással simán 250-300k. A z22se-hez nem annyiba lesznek az alkatrészek mint a z16xe-hez (esetemben).  

Link to comment
Megosztás:

33 perce, Janó32 írta:

Hát, nem igazán normális. A gyártó 0,6l/1000km-nél húzta meg a vonalat. Nekem 10w40-ből 1000km-re megevett 1-1,2litert, melegen füst is volt. Gyűrűzés és szelepszár szimering csere után 5w30-ból 2-3dl/1000km. Azonban ha a szelepvezetők és egyebek is kopottak, akkor teljes hengerfej felújítás és gyűrűzés. Aztán lehet hogy kiderül, hogy a nem megfelelő kenés (és esetleg a mutatott km-nél több futás miatt) hajtókarcsapágyas lesz. Szóval van mit mérlegelni. Alaphangon 150k, teljes felújítással simán 250-300k. A z22se-hez nem annyiba lesznek az alkatrészek mint a z16xe-hez (esetemben).  

hmm... hát ez kicsit elszomorít... a km valós mert papírok igazolják, de a válaszod sokat segített ės Köszönöm.  Mėg annyit kėrdeznėk, hogy te hol csináltattad?

Link to comment
Megosztás:

28 perce, Tbandi írta:

hmm... hát ez kicsit elszomorít... a km valós mert papírok igazolják, de a válaszod sokat segített ės Köszönöm.  Mėg annyit kėrdeznėk, hogy te hol csináltattad?

Az én autóm első tulajtól, vezetett szervizkönyvvel, 118ezer km-el lett vásárolva egy márkakereskedéstől (ahova ezt az autót bevitte és átült egy új kombi Astra-ba). Mivel az első hónapban kiderült a probléma, a márkakereskedés a saját márkaszervizében javította a szavatossági jogok okán. Nagyon korrektek voltak mindenben, Opel Pólus (Szekszárd) / Nyitrai csoport. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Tbandi írta:

Üdv. mindenkinek! 

Segítsėgeteket kėrnem! Normális e az a jelensėg, hogy a zafirám (z22se) a 10w40 es olajbol 1000 kilomėteren 8 dl le nyel úgy vásároltam már hogy ezt az olajat használták gondoltam az előirtat kėtpofára fogja ezėrt maradtam ennėl. 153 000 km ez valós is. Ti mire gondoltok mi lehet? olvastam, hogy ez normális, de ez vastagabb olaj. Akkor azzal is talákoztam hogy a gyűrü lehet le ragadva. Higyėtek el nekem ha tudnám mi a baja már megcsináltattam volna mert ha ilyenekről van szó nem sajnálom a pėnzt, de az egyik szerelő motorcserėt a másik löttyöket a harmadik pedig generált javasol. Köszönöm, hogy elolvastad. 

                                           Üdv. Bandi

http://z22sevectra.blogspot.hu/2016/07/nagyszerviz-elott.html

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Mobil Super 3000 XE 5w30 olajjal kapcsolatban van valakinek tapasztalata? A Janó32-ét már ismerem. 

Ha kifut a 0w40 Edge Titanium FST, lehet teszek vele egy próbát.

Olajfogyasztásom van. 4 dl/1000 km, de gondoltam próba cseresznye. Ártani szerintem nem ártok vele, max többet tölthetek utána :)

 

Link to comment
Megosztás:

20 perce, outsider írta:

Sziasztok,

Mobil Super 3000 XE 5w30 olajjal kapcsolatban van valakinek tapasztalata? A Janó32-ét már ismerem. 

Ha kifut a 0w40 Edge Titanium FST, lehet teszek vele egy próbát.

Olajfogyasztásom van. 4 dl/1000 km, de gondoltam próba cseresznye. Ártani szerintem nem ártok vele, max többet tölthetek utána :)

 

Szia!

Megkérdezhetem mennyi km. van az autódban? 

Link to comment
Megosztás:

"Sziasztok,

Mobil Super 3000 XE 5w30 olajjal kapcsolatban van valakinek tapasztalata? A Janó32-ét már ismerem. 

Ha kifut a 0w40 Edge Titanium FST, lehet teszek vele egy próbát.

Olajfogyasztásom van. 4 dl/1000 km, de gondoltam próba cseresznye. Ártani szerintem nem ártok vele, max többet tölthetek utána :)"

 

Válasz: Igaz nekem egy kevés kilóméteres XEP-es motor van, de korábbi véleményem még mindig tartom. Azóta jó pár ezer km ment bele. Ma jöttünk meg a nyaralásból. Én hosszabb távon maradok a Mobil Super 3000 XE 5W30-nál. Lásd lentebb a korábbit:

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.