Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Köszönöm, bár segíteni nem segítettél. Ezt én is megtaláltam, a kérdés nem igazán az volt, hogy milyen olajokat rakhatok a kocsiba, vagy mik rendelkeznek minősítéssel, hanem hogy ti mit ajánlotok az én kocsimba, ennyi kilométerrel, ilyen "öregen" (például olvastam, hogy új motorba, régebbibe más-más fajtát érdemes, stb).

Miért nem segített?Azt írtad tök hülye vagy,így ez nagy segítség sztem.

Az,hogy Mi mit ajánlunk egy dolog,a lényeg a gyártó előírása ahogy mantec is említette.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy Z13DTJ motorba milyen Castrol olajat tegyek?

A Castrol EDGE 0W-30-nak régen volt GM-LL-B-025 minősítése, az új dobozokon már nincsen rajta.

A Castrol EDGE 5W-30-nak nincsen minősítése, autószerelő montda, hogy nyugodtan belerakhatjuk és ráadásul bomba áron be tudom szerezni.

A CASTROL EDGE 5W-40-nek van dexos 2 minősítése, ami helyettesíti a GM-LL-B-025-t.

A 0W-30 és az 5W-30 számomra a legszimpatikusabb, mert a gyártó szerint az olaj filmrétegerőssége akár 35 %-al jobb a többi olajnál.

Fontos szempont nálam a fogyasztás is, valamint, hogy lehetőleg minnél kisebb mértékben kopjon a motor és a turbó.

Tanácstalan vagyok.

Köszönettel: Robi

Link to comment
Megosztás:

Gondolkoztál már valami marketing-szak elvégzésében? :D

Nem. Jelenleg munkavédelmet tanulok. Lehet elszúrtam.

A Castrol hivatalos weboldalán található.

"Megkértünk egy független laboratóriumot arra, hogy a maximális tartóssági tesztünk segítségével vizsgálják meg a Castrol EDGE termékcsaládot. A teszt bebizonyította, hogy a Castrol EDGE több mint 35%-kal hosszabb ideig tartja meg a filmerejét egy vezető kenőanyaggyártó versenytárs termékéhez képest. "

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

T Mc-elek!

Az ACEA C4-10 követelményt teljesítő motorolaj az ACEA C4-10 követelményű motorok motorolaja.

A GM Dexos 2 követelményt teljesítő motorolaj az GM Dexos 2 követelményű motorok motorolaja.

értelek :)

csak a kíváncsiság hajt hogy az alacsony hamutartalmú olaj jobb-e a motornak

értem én hogy opelbe nem való ... csak érdekel a véleményed ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék. Tudom, hogy ez nem Corsás fórum, de sehol nem találom a megoldást.

2008-as Opel Corsa D 1,3 CDTI ecoflex 5 sebességes manuális váltóba milyen hajtómű olaj kell.

Találtam egy GM Dexron szabványt, de abból nem derül ki számomra. Sőt a szerviz és gépkönyvben sem találtam információt.

Köszönettel: Robi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék. Tudom, hogy ez nem Corsás fórum, de sehol nem találom a megoldást.

2008-as Opel Corsa D 1,3 CDTI ecoflex 5 sebességes manuális váltóba milyen hajtómű olaj kell.

Találtam egy GM Dexron szabványt, de abból nem derül ki számomra. Sőt a szerviz és gépkönyvben sem találtam információt.

Köszönettel: Robi

Szia,

nem tudom miért kell 4 éves autóban váltóolajat cserélni, de ha feltétlen szükséges, akkor én ilyet öntenék bele:

http://olajhaz.hu/opel-gm/valto-diffi-olajok/gm-opel/gm-getriebeol

(Lehet, hogy máshol olcsóbban is hozzá lehet jutni)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ki kell cserélni a bal oldali féltengely szimeringet, mert kicsit átszivárog rajta az olaj. A válóban az olajszint még éppen megfelelő, de a szimering csere miatt muszáj.

Azért köszi a gyors választ.

Robi

Az a fránya bal oldali féltengely szimering, hogy mindig az adja meg magát...

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ki kell cserélni a bal oldali féltengely szimeringet, mert kicsit átszivárog rajta az olaj. A válóban az olajszint még éppen megfelelő, de a szimering csere miatt muszáj.

Azért köszi a gyors választ.

Robi

Látod, erre nem is gondoltam ilyen fiatal autónál. Nem lehet kellemes...

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Üdv. Z14XE (79 ezer km) olajfogyasztása GM 10W40-ből 0,23 L / 1000 km. Milyen olajat vegyek a legközelebbi olajcserére?

10W-40-es olaj? Én szerintem az nem jó a tiedbe.... 0W30, vagy 5W30, 5W40 kell a tiedbe, nem (dexos2)? Nézd meg a leírását...

Amúgy a 0.23l/1000km az teljesen elfogadott, de ott lehet van valami gond a kocsival, ha a normális belevaló olajat is enni fogja... Tied a kocsi 0km-es kora óta?

Link to comment
Megosztás:

10W-40-es olaj? Én szerintem az nem jó a tiedbe.... 0W30, vagy 5W30, 5W40 kell a tiedbe, nem (dexos2)? Nézd meg a leírását...

Amúgy a 0.23l/1000km az teljesen elfogadott, de ott lehet van valami gond a kocsival, ha a normális belevaló olajat is enni fogja... Tied a kocsi 0km-es kora óta?

75 ezer km-nél vettem. A szervízkönyve szerint a következőket kapta (opel szervizben): 8800 km 10W40; 19777 km 10W40; 44800 km 5W30; 56522 km 10W40; 63738 km 10W40; 74001 km 10W40.

Vezérműtengelynél szivárgott egy kicsit az olaj, kicseréltettem, azóta nincs csepegés, de továbbra is 0.23L/1000km

Link to comment
Megosztás:

75 ezer km-nél vettem. A szervízkönyve szerint a következőket kapta (opel szervizben): 8800 km 10W40; 19777 km 10W40; 44800 km 5W30; 56522 km 10W40; 63738 km 10W40; 74001 km 10W40.

Vezérműtengelynél szivárgott egy kicsit az olaj, kicseréltettem, azóta nincs csepegés, de továbbra is 0.23L/1000km

Nézd meg a szervizkönyvet, hogy mit írnak elő a motorodnak, de szerintem a 10W-40 nem lesz benne!

Link to comment
Megosztás:

Nézd meg a szervizkönyvet, hogy mit írnak elő a motorodnak, de szerintem a 10W-40 nem lesz benne!

Megnéztem a 2 könyvet:

Az autóhoz kapott 2003-as kiadású (2004-ben utánnyomott) kéziköny szerint:

"A motorok kenéséhez a következő viszkozitású Opel márkájú olajokat ajánljuk:

ACEA A3/B3 SAE 0W-30 vagy

ACEA A3/B3 SAE 5W-40 vagy

ACEA A3/B3 SAE 10W-40

Kereskedelmi forgalomban használatos olajok esetében...

Csak a következő viszkozitás osztályok használhatóak:

SAE 10 W-30 (vagy 30-nál magasabb), vagy

SAE 5 W-30 (vagy 30-nál magasabb), vagy

SAE 0 W-30 (vagy 30-nál magasabb)"

Szervizfüzet szerint (2004.augusztusi kiadás):

"Gépkocsik G átvizsgálási terv szerint, minimális követelmény

ACEA A3/B3 0W-30, 5W-30, 10W-30, vagy 30-nál nagyobb

Motorfüggő motorolaj minőség

Az Agila, Corsa-C/Combo, Tigra-B, Meriva, Astra-H, Vectra-C és Signum típusok különböző motorjaihoz tartozó motorolaj minőségek:

GM-LL-A-025: Benzinüzemű motorok

GM-LL-B-025: Dízel üzemű motorok"

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.