Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

T egyhapsi!

"... mit mond ..."

A követelmény nem viszkozitásérték, hanem a gyártóművi előírás (GM Dexos 2) megléte.

T imy!

"... 0W-30 ..."

Az milyen?

"... elvileg ..."

Gyakorlatilag.

Köszönjük az újabb információdús, segítő és tartalmas hozzászólást.

Link to comment
Megosztás:

T imy!

"... megfelelt ..."

Te hol látod most azt a feliratot csomagoláson?

1-2 éve még rajta volt, de lehet még van belőle készlet, te is nagyon jól tudod, de neked a lényeg a kötekedés.... :omg:

http://www.motorolajraktar.hu/index.php?page=shop.product_details&product_id=176&flypage=flypage-ask.tpl&pop=0&option=com_virtuemart&Itemid=1&vmcchk=1&Itemid=1

Link to comment
Megosztás:

T imy!

2011. Q2-től nem gyártják.

Egyszerűen elavult az információd.

De miért másban keresed a hibát?

De akkor is volt 0W-30-as olaj opelbe, arról volt szó az elejétől, igaz régi szabványú, de attól még a G astrákba jó, hiába jött ki az új dexos 2, ha a GM LL-nek megfelel, akkor jó, részemről lezárva....

Link to comment
Megosztás:

Jaj !!!!!! nem áll másból az oldal mint idézetekből és a "Rektorunk" osztja a népet!

Te Mantec srác! Rólad az idézeteid alapján a költők versírók jutnak eszembe, persze azzal a különbbséggel , hogy mögöttük tudás is volt. Ők a kis verseiket kötetbe tömörítették majd kiadatták. Azon gondolkodtam, amennyiben itt a forumtársak is igenelnek, akkor annyi idézetet olvashattunk már tőled, még akkor is ha nem is voltunk kiváncsiak rá , hogy a soraidat könyv formájában jelentetnénk már meg és ha minden jól megy karácsonyra a boltok polcain lehet. De ehhez egy olyan kiadót is kellene találni aki erre az üres "beszédre " vevő, meg persze vásárlót is. De azt gondolom amit egyik kritikusunk is megemlített már, hogy valószínű még fiatal vagy és egészséges . Engedd el azt az álmot, hogy értesz az olajakhoz a GYAKORLATBAN IS!!!! íGY a további életed OLAJMENTESEN talán egy boldogabb életed lehet! :)

Link to comment
Megosztás:

T imy!

"... öntse ki ..."

Beszéljen / írjon róla sokat, hátha megtéveszt valakit, hogy még létezik a már két éve megszűnt olaj.

T Zsolo!

Megértem a fájdalmadat.

De nincs ellenszerem.

Vagy feldolgozod magad, vagy megtanulsz együtt élni vele.

Link to comment
Megosztás:

T mantec!

Mi garantálja azt, hogy ami a flakonban van, az valóban az mint ami a címkén? Mint tudjuk, finoman szólva sem nyomonkövethető a kenőanyagok mozgása a mi kis országunkban (sem, de nálunk nagyon nem). Persze lehet hivatkozni nagynevű nagykerre (akiknél épp NAV vizsgálat zajlik), lehet hivatkozni a különféle (akár hologramos) záró címkékre, de mint tudjuk semmi nem hamisíthatatlan, ezen eszközök még egy átlag kétbalkezes számítógép felhasználóknak sem kihívás...

A másik érdekesség: a gyártói elvárásoknak való megfeleltetés mennyire ellenőrzött folyamat? Autóiparban dolgozó (SQA) emberkeként tudom, hogy ezek a "certificate" kiadások legtöbbször csak egyszerű lepapírozások, valós mélyreható vizsgálatok nem történnek a háttérben, mindösszesen kölcsönösen előnyős együttműködések miatt születnek az autógyártók és a kenőanyaggyártók közt (tehát, lehetséges hogy egy jóváhagyással nem rendelkező olaj jobb teljesítményű az adott gépjárműhöz mint amelyiken ott virít az ajánlás). Tud olyan független szervezetről, aki ezen folyamatokat időről-időre megfelelően auditálja a címkén feltüntetett tulajdonságokat?

Link to comment
Megosztás:

T Janó32!

"... Mi garantálja ..."
A kenőolajgyártó jól felfogott, saját érdeke.

"... nyomonkövethető ..."
Miért lenne erre szükség?

"... jobb teljesítményű ..."
Ezeket a szavakat - motorolajjal kapcsolatban - nem tudom értelmezni.
Az olaj vagy megugorja a lécet, vagy nem.

"... független szervezet ..."
Nem tudok róla, és nem is látom szükségét.

De ha valakinek erre van ideje, pénze ... Hajrá!

Link to comment
Megosztás:

T. Mantec!

Én kérek elnézést!

Megállapítom, hogy kezelhetetlen vagy! :) :hiya:

Hogy együtt tudok -e élni vele azt nem tudom, de mindenképpen valami kábító injekciót lövök be mikor majd a soraidat olvasom!

De kívánok további minden jót barátom és még sok új forum "lakót " aki epekedve eszi soraidat!

:omg:

Link to comment
Megosztás:

T. Mantec!

Én kérek elnézést!

Megállapítom, hogy kezelhetetlen vagy! :) :hiya:

Hogy együtt tudok -e élni vele azt nem tudom, de mindenképpen valami kábító injekciót lövök be mikor majd a soraidat olvasom!

De kívánok további minden jót barátom és még sok új forum "lakót " aki epekedve eszi soraidat!

:omg:

LIKE! :D

Link to comment
Megosztás:

T Janó32!

"... Mi garantálja ..."

A kenőolajgyártó jól felfogott, saját érdeke.

"... nyomonkövethető ..."

Miért lenne erre szükség?

"... jobb teljesítményű ..."

Ezeket a szavakat - motorolajjal kapcsolatban - nem tudom értelmezni.

Az olaj vagy megugorja a lécet, vagy nem.

"... független szervezet ..."

Nem tudok róla, és nem is látom szükségét.

De ha valakinek erre van ideje, pénze ... Hajrá!

T mantec!

"A kenőolajgyártó jól felfogott, saját érdeke."

Aha, értem, persze. Ha csak egy szót/szókapcsolatot/kifejezést ragadsz ki egy szövegkörnyezetből, az könnyen nyer(het) más értelmet/jelentést. Nem a kérdésre válaszoltál. Mi garantálja, hogy az adott márkajelzésű flakonban az van ami rá van írva?

"Miért lenne erre szükség?"

Talán azért, mert egy termék minőségbiztosításának egyik legfontosabb alappillére a nyomonkövethetőség (terméktörténet). Továbbá ezzel a folyamattal igazolható egy termékről, hogy valóban a gyártójától származik (mikori batch és/vagy lot)... (Hamis termék kizárása...)

"Ezeket a szavakat - motorolajjal kapcsolatban - nem tudom értelmezni.

Az olaj vagy megugorja a lécet, vagy nem."

Értem. Tehát az általam használt szavakat nem tudod egy kenőanyaggal kapcsolatban értelmezni, de azt igen, hogy a Te általad ajánlott olaj át tud-e ugrani egy lécet. Sajnos semmilyen viszkózus anyag nem képes ugrani, fizikailag lehetetlen. Ráadásul ha egy léc olajos lesz, akkor már csak tűzifának jó, sem megmunkálni, sem felület kezelni nem lehetséges már.

"Nem tudok róla, és nem is látom szükségét.

De ha valakinek erre van ideje, pénze ... Hajrá!"

Jah, ha Te nem látod szükségét, akkor már rendben is vagyunk. Igazad van, teljesen szükségtelen egy termék/szolgáltatás kapcsán a független -időszakos- felülvizsgálat meghatározott keretek (jogszabályok) közt. Ha a gyártó azt írta rá és azt is hangoztatja, akkor az minden bizonnyal úgy is van és mindörökké úgy is lesz...

(Megsúgom, vannak független bevizsgáló laboratóriumok...)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.