Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Castrol 5w40 C3 lett... Az Unix GM 5w30-at 9500Ft/5l vagy 7700Ft/4l adott volna, Cromax GM 5w30 7300/4l vagy 8300/5l. A C3-at 8400-ért tudtam venni (igen, hologramos), és ahova betérem olajos üzletbe, ott készleten FST nem volt, 11990Ft/4l lett volna ha van... A kis differencia miatt a GM helyett a Castrol-ra szavaztam. Meglátjuk majd...

Köszönöm mindenkinek aki hozzászólt a témához!

Hát, nem mondom, hogy olcsó helyen nézelődtél, vásároltál... :/ Legközelebbre egy-két tipp...:)

http://castrolmintabolt.hu/webshop/product/castrol-edge-fst-5w-40-4-literes/201/7933

http://castrolmintabolt.hu/webshop/product/castrol-magnatec-5w-40-c3-4-literes/218/7933

http://aruhaz.kauffer.hu/index.php?page=details&prod=347

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi a linkeket... Szerintem macerásabb az ország minden szegletéből összerendelgetni valamit mint bemenni egy (szak)üzletbe és megvenni. Bizonyos differencia esetén nem érdemes online huszárkodni véleményem szerint, kb annyiért jut el hozzám*, ráadásul azért jobb elővigyázatosnak lenni pl. pont a motorolajok terén (inkább szeretem tudni hogy honnan is van)... Én megnéztem mi a helyi felhozatal, elmentem-megvettem és ennyi...

*Vagy épp nincs készleten csak hirdetik, utána x nap mire befut, akkor lehet menni a postára vagy egyezkedni a futárral hogy mikor-hová (mivel nálunk napközben szinte senki nincs otthon)... Aztán ha a dobozban nem is az van... :omg:

Persze ez csak az én szubjektív véleményem...

Link to comment
Megosztás:

Köszi a linkeket... Szerintem macerásabb az ország minden szegletéből összerendelgetni valamit mint bemenni egy (szak)üzletbe és megvenni. Bizonyos differencia esetén nem érdemes online huszárkodni véleményem szerint, kb annyiért jut el hozzám*, ráadásul azért jobb elővigyázatosnak lenni pl. pont a motorolajok terén (inkább szeretem tudni hogy honnan is van)... Én megnéztem mi a helyi felhozatal, elmentem-megvettem és ennyi...

*Vagy épp nincs készleten csak hirdetik, utána x nap mire befut, akkor lehet menni a postára vagy egyezkedni a futárral hogy mikor-hová (mivel nálunk napközben szinte senki nincs otthon)... Aztán ha a dobozban nem is az van... :omg:

Persze ez csak az én szubjektív véleményem...

Igazad van, nekem ezek közel vannak azért ajánlottam, de most látom, hogy nem Pesten laksz, úgy már én sem rendelgetnék, hanem bemennék a helyi megbízhatónak tűnő boltba, tényleg ugyanott vagy vele... :)

Én innen vásároltam eddig, meg persze a Cromaxból illetve Csergőéktől, eddig még nem csalódtam..:)

Módosítva : harmlevi
Link to comment
Megosztás:

Igazad van, nekem ezek közel vannak azért ajánlottam, de most látom, hogy nem Pesten laksz, úgy már én sem rendelgetnék, hanem bemennék a helyi megbízhatónak tűnő boltba, tényleg ugyanott vagy vele... :)

Én innen vásároltam eddig, meg persze a Cromaxból illetve Csergőéktől, eddig még nem csalódtam.. :)

Én most lehet veszek castrolt, ha árban nem sokkal drágább, mint a GM olaja.

Hátha abbamarad az olajfogyasztásom. Igaz még csak 9e van benne, de szerintem tavaszig kibírja, addig nem lépem túl a 15e-et.

Link to comment
Megosztás:

Én most lehet veszek castrolt, ha árban nem sokkal drágább, mint a GM olaja.

Hátha abbamarad az olajfogyasztásom. Igaz még csak 9e van benne, de szerintem tavaszig kibírja, addig nem lépem túl a 15e-et.

Ilyesmi lényegesen nem javul szerintem az olajjal való variálással, legyen az Castrol vagy bármi... Minimális olajfogyasztása minden motornak, minden olajjal van – kivétel nélkül. (Nem kioktatás és bántás végett írom... ;) )

Szelepszár szimering viszont például már megfontolandóbb vizsgálati terület szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Ilyesmi lényegesen nem javul szerintem az olajjal való variálással, legyen az Castrol vagy bármi... Minimális olajfogyasztása minden motornak, minden olajjal van – kivétel nélkül.

Szelepszár szimering például már megfontolandóbb vizsgálati terület szerintem.

ahogy a mester mondaná...

az olaj fogyást nem olajjal kell megoldani ,hanem szerelővel :)

Link to comment
Megosztás:

Ilyesmi lényegesen nem javul szerintem az olajjal való variálással, legyen az Castrol vagy bármi... Minimális olajfogyasztása minden motornak, minden olajjal van – kivétel nélkül. (Nem kioktatás és bántás végett írom... ;) )

Szelepszár szimering viszont például már megfontolandóbb vizsgálati terület szerintem.

Nem jelentős, és csak pályás használat melett. Egy olajcsere alatt a GM-ből elmegy kb 0.5l, de előtte 0W-30 edge-t használtam, azzal semmi nem fogyott. Érdekes, hogy pont váltás óta... És azóta is stabil.... Akkor ez a motor? Nem hiszem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, olyan kérdésem lenne, hogy 4 ezer km van még hátra olajcseréig és egyszer már kellett bele utántöltenem kb. 5-6 decit, de itt már jócskán alsó nívós volt! Most a minap néztem és megint a nívó felénél járok! Mobil1 10-40 es olajat használok hozzá ( az előző F astrába is ez volt ). Ennyire eszi az oljat a G astra vagy valami bibi lesz? Esetleg javasoltok hozzá valami motorolaj adalékot?
Autó típusa :Opel Astra G 1.4 16v Z14XE motorkód.

Előre is köszi a tanácsokat!

Üdv : Zsolti

Link to comment
Megosztás:

T Kenézaljai!

"... Mobil1 10-40 ..."

Ilyen motorolaj nincs.

A 10W-40-es viszkozitási osztályba tartozó olaj nem való Z14XE motorba.

Az ExxonMobil konszern aktuális olajkövetelményt (GM dexos2) teljesítő motorolajai:

Mobil 1 ESP 0W-40,

Mobil Super 3000 XE 5W-30.

Olajfogyásra szerelőt tudok ajánlani.

Módosítva : mantec
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, olyan kérdésem lenne, hogy 4 ezer km van még hátra olajcseréig és egyszer már kellett bele utántöltenem kb. 5-6 decit, de itt már jócskán alsó nívós volt! Most a minap néztem és megint a nívó felénél járok! Mobil1 10-40 es olajat használok hozzá ( az előző F astrába is ez volt ). Ennyire eszi az oljat a G astra vagy valami bibi lesz? Esetleg javasoltok hozzá valami motorolaj adalékot?

Autó típusa :Opel Astra G 1.4 16v Z14XE motorkód.

Előre is köszi a tanácsokat!

Üdv : Zsolti

No, fussunk neki akkor egy kicsit barátságosabban/emberibben:

A 10w40 valóban nem éppen Z-s motorba való... Az F-be (főleg a 8 szelepesbe) megfelelő volt (én is azt tettem a C16NZ-be anno). Általánosságban igaz, hogy a G generáció szereti az olajat csipegetni. Sok mindentől függ hogy mennyit, de -elvileg- független az olaj márkájától és valamennyire a viszkozitásától is (tehát az olajjal változtatásával nem igazán lehet az olajfogyásra hatni). Egy 5w40 vagy 5w30 jobb választás az autódba, pláne ha netalántán GM DexosII jóváhagyással rendelkezik. Azt is érdemes tudni, hogy gyárilag a tűrésben 1000km/0,6liter olaj elfogyása normálisnak tekintendő, bár persze nem az igazából, de a gyártó szerint a konstrukció miatt ennyi rendben van. Ha nincs füst se hidegen se melegen, akkor nincs gáz. Az idő előrehaladtával főként/általában két dolog miatt tudja enni a kenőanyagot a G Astra:

1, szelepszár szimering;

2, dugattyúgyűrű kopása (esetleg megragadás, mivel az olajlehúzó gyűrű szeret megragadni esetenként az 1-es és 4-es hengerben);

Mindegyiknek megvan a maga hibaképe. Ja, ezeket az adalékdolgokat még véletlenül se használd. Többet árt mint javít a helyzeten.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, olyan kérdésem lenne, hogy 4 ezer km van még hátra olajcseréig és egyszer már kellett bele utántöltenem kb. 5-6 decit, de itt már jócskán alsó nívós volt! Most a minap néztem és megint a nívó felénél járok! Mobil1 10-40 es olajat használok hozzá ( az előző F astrába is ez volt ). Ennyire eszi az oljat a G astra vagy valami bibi lesz? Esetleg javasoltok hozzá valami motorolaj adalékot?

Autó típusa :Opel Astra G 1.4 16v Z14XE motorkód.

Előre is köszi a tanácsokat!

Üdv : Zsolti

Mennyire jön ki így az olajfogyasztás? Ha 1dl/1000km az nem vészes, van valami oka, de még ráérsz vele. ;)

Nekem autópályán csipegeti a kocsi, akkor olyan 0.5-1dl-t elfogyaszt, de országúton semmit, Z14XEP ~120e km. (igaz eddig csak az 5W-30GM-nél vettem észre, előtte a 0W-30-as Edge-t nem ette)

Link to comment
Megosztás:

T Janó32!

"... gyárilag a tűrésben 1000km/0,6liter olaj elfogyása normálisnak tekintendő ..."

Nem.

A felhasználói kézikönyvben ez és ennyi szerepel:

Olajfogyasztás: 0,6 liter/1000km.

Mindennemú értelmezés, tájékoztatás, magyarázat, jelző nélkül.

Így, pedig értelmezhetetlen.

A 6 liter olajfogyasztás 10 ekm-n már erősen szervízért kiált.

Link to comment
Megosztás:

T Janó32!

"... gyárilag a tűrésben 1000km/0,6liter olaj elfogyása normálisnak tekintendő ..."

Nem.

A felhasználói kézikönyvben ez és ennyi szerepel:

Olajfogyasztás: 0,6 liter/1000km.

Mindennemú értelmezés, tájékoztatás, magyarázat, jelző nélkül.

Így, pedig értelmezhetetlen.

A 6 liter olajfogyasztás 10 ekm-n már erősen szervízért kiált.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, a válaszokat! Akkor legközelebbi olajcserénél milyen olajat ajánlatok a 10W-40-es helyett, márkát is írhattok ami megbízható! Köszi

Az alapszabály az, hogy minden dexos2 követelménnyel rendelkező olaj megfelel. Hogy melyik gyártó melyik terméke, az már hosszas vita tárgya lehet, mindenki másra esküszik. Szerintem ezek a legnépszerűbbek:

Castrol Magnatec C3 5W40

GM dexos2 5W30

Castrol EDGE FST 5W40

Motul dexos2 5W30

Mobil1 ESP 0W40

Kb. ez lenne a "minőségi" és árbeli sorrend is, de ez az én szubjektív véleményem. Pl. szerintem a GM olaj jobb választás a Magnatech-nél, a Mobil1 pedig a Motulnál, árban mind a két páros kb. azonos. Arany középút az EDGE, azzal (ha nem hamisított, vagyis megbízható forrásból van), akkor nem nyúlhatsz mellé, és árban is elfogadható.

Páran használnak még Fusch olajat is.

Link to comment
Megosztás:

Az alapszabály az, hogy minden dexos2 követelménnyel rendelkező olaj megfelel. Hogy melyik gyártó melyik terméke, az már hosszas vita tárgya lehet, mindenki másra esküszik. Szerintem ezek a legnépszerűbbek:

Castrol Magnatec C3 5W40

GM dexos2 5W30

Castrol EDGE FST 5W40

Motul dexos2 5W30

Mobil1 ESP 0W40

Kb. ez lenne a "minőségi" és árbeli sorrend is, de ez az én szubjektív véleményem. Pl. szerintem a GM olaj jobb választás a Magnatech-nél, a Mobil1 pedig a Motulnál, árban mind a két páros kb. azonos. Arany középút az EDGE, azzal (ha nem hamisított, vagyis megbízható forrásból van), akkor nem nyúlhatsz mellé, és árban is elfogadható.

Páran használnak még Fusch olajat is.

Köszi, majd megnézem az árakat! ;)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Aki áttért GM DEXOS2-ről Magnatec 5W-30 C3-ra az tapasztalt valami változást? Én azért próbálnám ki, mert pályán csipegeti a GM olajat (elötte a EDGE 0W-30-ból semmi sem fogyott.

De miért választanád a Magnatec-et, miért nem maradsz az Edge mellett? Főleg, hogy írod, hogy a 0W30-al minden rendben volt? Ha pedig az zavar, hogy nincs dexos2 jóváhagyása, akkor még midnig ott az Edge FST 5w40, árban is szerintem teljesen elfogadható.

Nálam most Edge FST 5W40 kerül majd bele a GM 5W30 helyett, nem mintha lett volna bármi gondom a GM olajjal (nem fogyott, bár a tejeskávé az ott van, mondjuk a sok rövid táv miatt), de valahogy jobban bízok valamiért a Castrolban, mint az elvileg Total által gyártott GM olajban...

Link to comment
Megosztás:

A héten (ha elúszunk, akkor jövőhéten) kerül lecserélésre az autómban az olaj, Castrol Magnatec 5w40 C3-ra... Eddig nem ez volt benne, így nem tudom milyen lesz a mutatvány összességében. Elvileg GM olaj van benne, úgy tűnik -már- nem fogy. Ebben a hónapban a hologramos 4L-es Castrol Magnatec 5w40 C3 8490Ft a Tesco-ban... Ennyiért biztos helyről -tudom, relatív fogalom- nincs Edge FST (ha csak valahol nincs kemény akció, és/vagy futáros móka mellé), de még csak 4L-es GM 5w30 sem nagyon...

Link to comment
Megosztás:

A héten (ha elúszunk, akkor jövőhéten) kerül lecserélésre az autómban az olaj, Castrol Magnatec 5w40 C3-ra... Eddig nem ez volt benne, így nem tudom milyen lesz a mutatvány összességében. Elvileg GM olaj van benne, úgy tűnik -már- nem fogy. Ebben a hónapban a hologramos 4L-es Castrol Magnatec 5w40 C3 8490Ft a Tesco-ban... Ennyiért biztos helyről -tudom, relatív fogalom- nincs Edge FST (ha csak valahol nincs kemény akció, és/vagy futáros móka mellé), de még csak 4L-es GM 5w30 sem nagyon...

Pedig van, kemény 150 forinttal több az EDGE FST 5W40 4l Link Mondjuk jön még mellé a 900 forint szállíáts, vagy veszel még valamit (mondjuk még egy liter olajat, egy levegőszűrőt, mert abból nem gond, hogy ha pl. ilyen Vasco kerül bele, stb), akkor 9990-től már ingyen van a futár.

De van még legalább két-három ajánlat, megbízható helyről ,ahol kb. ennyiért lehet kapni. A futárt meg a munkahelyedre kéred, ha nem vagy otthon napközben.

Cromaxnál (ami azért szintén megbízható), szintén futár hozza vagy személyes átvétel, GM 5W30, neten rendelve még olcsóbb is.

Persze mindenki azt választ, ami szimpatikus, nem azért írtam. Arra sincs ám semmi garancia, hogy a Tescoban eredeti, nem ez lenne az első eset, hogy kiderül, hogy valami romlott, hamisítvány, lejárt, stb...

Link to comment
Megosztás:

De miért választanád a Magnatec-et, miért nem maradsz az Edge mellett? Főleg, hogy írod, hogy a 0W30-al minden rendben volt? Ha pedig az zavar, hogy nincs dexos2 jóváhagyása, akkor még midnig ott az Edge FST 5w40, árban is szerintem teljesen elfogadható.

Nálam most Edge FST 5W40 kerül majd bele a GM 5W30 helyett, nem mintha lett volna bármi gondom a GM olajjal (nem fogyott, bár a tejeskávé az ott van, mondjuk a sok rövid táv miatt), de valahogy jobban bízok valamiért a Castrolban, mint az elvileg Total által gyártott GM olajban...

Akkor veszek bele FTS-t. :) Most nincs a boltban, de mondta a srác 8800-9000Ft a 4l.

Én is jobban bízok a castrolba, csak sok helyen hallani, hogy hamisítják. Az opel Dexos2-t pedig cromaxban veszem, ott nem hiszem, hogy hamisított lenne.

Módosítva : imy
Link to comment
Megosztás:

Pedig van, kemény 150 forinttal több az EDGE FST 5W40 4l Link Mondjuk jön még mellé a 900 forint szállíáts, vagy veszel még valamit (mondjuk még egy liter olajat, egy levegőszűrőt, mert abból nem gond, hogy ha pl. ilyen Vasco kerül bele, stb), akkor 9990-től már ingyen van a futár.

De van még legalább két-három ajánlat, megbízható helyről ,ahol kb. ennyiért lehet kapni. A futárt meg a munkahelyedre kéred, ha nem vagy otthon napközben.

Cromaxnál (ami azért szintén megbízható), szintén futár hozza vagy személyes átvétel, GM 5W30, neten rendelve még olcsóbb is.

Persze mindenki azt választ, ami szimpatikus, nem azért írtam. Arra sincs ám semmi garancia, hogy a Tescoban eredeti, nem ez lenne az első eset, hogy kiderül, hogy valami romlott, hamisítvány, lejárt, stb...

Nos, akkor meg kell rendelni még valamivel együtt és a futár kihozza, így megérheti. Aztán lesz ami-lesz a dobozban (és a flakonban is)... Azért bemenni valahova (ahová egyébként is betér az ember) és levenni a polcról nekem egyszerűbbnek tűnik. Semmire nincs garancia, de azért azt lássuk be, hogy kisebb annak a valószínűsége hogy egy akkora multi mint a Tesco leáll kétes leinformálhatóságú eldugott zugvállakózókkal (akik jó eséllyel nem tudnak papírokat adni semmiről)... Inkább elképzelhető, hogy közvetlen a gyártóval köt szerződést a kedvezményes ár miatt, hiszen ha tesz egy éves ajánlatot mondjuk 100k liter olajra, gondolom jobb áron megkapja mint bárki más... A Tesco-nak nem profilja ezen termék, mindösszesen a termékpalettáját kívánja szélesíteni vele, de mivel komoly háttere van, így tud jó szerződést kötni egy de akár több olajgyártóval is...

Ez persze csak az én szubjektív véleményem. Garancia nincs semmire eredetiség szempontjából, de egy Cromax , Unix még mindig biztosabb forrás talán, mint egy XY Kft Pilipócsón ahonnan lehet online rendelni ezt-azt. Nem tartok megbízható forrásnak olyan vállalkozást, ami még csak nem is franchise rendszerű, hanem egymaga "bizniszel" bele a nagyvilágba...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.