Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fényezés


Alex0403

Recommended Posts

Amennyit látni belőle az nem rossz. Szépen ki van belezve...ez az igazi fényezés. A szín mikor kerül fel rá.?

Köszi :)

Ez már a szín. :lol:

Én is furcsáltam, hogy nem kerűl fel alapozó, de pont elöttem lefujta valami, cuuccal, és azt mondta, hogy ez segití a tapadást a színnek. Ha esetleg szar lesz akkor visszaviszem ;)

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek szintereztetni, vagy fényeztetni érdemesebb a felnit?

Erre a kérdésre nem válaszoltam már valahol? ;) :)

Utsó 2képen már a szín van szerintem. Akril fehér. Ha nem csal a szemem. :lol: Meg a tudásom. :lol: A kibelezés pedig a kasztnizás végett történt na meg az egész folyamat. :D Csak hogy a tulaj előtt válaszoljak. :lol:

Köszi :D

Ez már a szín. :lol:

Én is furcsáltam, hogy nem kerűl fel alapozó, de pont elöttem lefujta valami, cuuccal, és azt mondta, hogy ez segití a tapadást a színnek. Ha esetleg szar lesz akkor visszaviszem :D

Nekem csak az első képet jeleníti meg... :P A többinél egy pici fehér keret van, benne egy piros x-el :) Szóval az első képből nem sokat láttam, ebből gondoltam hogy füllerezi! Az valamilyen köztes anyag tapadás közvetítő, vagy olyan anyag amit semlegesíti az előző réteget. Régi autóknál bevált szokás, mert nem tudhatjuk, hogy előtte mi volt ráfestve :lol:

Szóval nem tudom, hogy mi lett a végeredmény :lol:

Link to comment
Megosztás:

...

Szerdán indúl az összeszerelés :lol:

Szép lett, csak ne fehér volna ;) Miért osztanak egy ilyen komplett festést, az ajtókkal, egyebekkel együtt festve?

Másik, alufelninek nem tesz rosszat a homokfúvás? Mert elég sok helyen ezt olvastam, és valami üveggyöngyös dolgot javasoltak helyette. Most akkor hogy is van ez?

Link to comment
Megosztás:

Szép lett, csak ne fehér volna ;) Miért osztanak egy ilyen komplett festést, az ajtókkal, egyebekkel együtt festve?

Másik, alufelninek nem tesz rosszat a homokfúvás? Mert elég sok helyen ezt olvastam, és valami üveggyöngyös dolgot javasoltak helyette. Most akkor hogy is van ez?

Mi bajotok a fehérrel??? :lol: Szerintem mindenhol, más az ára a fényezésnek.

Link to comment
Megosztás:

Mi bajotok a fehérrel??? ;) Szerintem mindenhol, más az ára a fényezésnek.

Semmi baj sincs a fehérrel, ha neked tetszik! Nem vagyunk egyformák ennyi csupán :lol:

Csak iránymutatóba érdeklődtem az ár iránt. Mivel ha befejezem a sulit, akkor akarok egy céép autót, ami az én elképzelésemben egy másik astra, csak az utsó csavarig felújítva, rendbe rakva, gondolatom szerint a projekt majd, 1,4-2 millió között állna meg. De akkor lenne egy vacsi új astra f, ami többet bír ki reményeim szerint mint az új autók, és ráadásul szebb és legalább nincsen tele elektromos szarokkal mindenhol annyira mint az újjak és tilt le mindenért...

Link to comment
Megosztás:

Helló Mindenki!

Elnézést kérek, ha már volt valahol:

Ez lett az autón :lol: :

Elég mélyek a karcolások, néhol talán a lemez látszik.

Tudok vele valamit kezdeni házilag?

(Az I love matricát egyelőre elvetem ;) )

Köszönöm

Nos egy valamiben meg egyezhetünk... EZT a karcolást a POLÍR nem tünteti el. :) Mi lett vele amúgy? Nem is tudom mit lehetne vele kezdeni..... Lecsiszolni filler esetleg kis gitt... És szín majd lakk? Tehát fényező. :)

Link to comment
Megosztás:

Nos egy valamiben meg egyezhetünk... EZT a karcolást a POLÍR nem tünteti el. :lol: Mi lett vele amúgy? Nem is tudom mit lehetne vele kezdeni..... Lecsiszolni filler esetleg kis gitt... És szín majd lakk? Tehát fényező. ;)

Garázs fala vs Opel.

Ettől féltem, fényező, kemény forintok.

Link to comment
Megosztás:

Nos egy valamiben meg egyezhetünk... EZT a karcolást a POLÍR nem tünteti el. :) Mi lett vele amúgy? Nem is tudom mit lehetne vele kezdeni..... Lecsiszolni filler esetleg kis gitt... És szín majd lakk? Tehát fényező. :)

Így van! ;)

Garázs fala vs Opel.

Ettől féltem, fényező, kemény forintok.

Hol is van ez helyileg? Azt látom hogy a lökhárító fölött... Pontosabban? Sárvédő éle? Ha van mivel összeködölni akkor Spot fényezéssel el lehet tüntetni... Én azt mondom hogy egy 20-as-ból megvan :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A fényszóróim üvegén sok pici karcolás, pötty van, gondolom a repkedő kavicsok, meg por eredménye.

Lehet ezt "házilag" polírozni, vagy inkább szakember? Mennyi a reális ára és mennyire lehet kiszedni a sérüléseket?

Amúgy jól világít így is, csak ha lehet vele értelmes árban valamit kezdeni, akkor lehet kipróbálnám.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A fényszóróim üvegén sok pici karcolás, pötty van, gondolom a repkedő kavicsok, meg por eredménye.

Lehet ezt "házilag" polírozni, vagy inkább szakember? Mennyi a reális ára és mennyire lehet kiszedni a sérüléseket?

Amúgy jól világít így is, csak ha lehet vele értelmes árban valamit kezdeni, akkor lehet kipróbálnám.

Ez a házilagos kipolírozás engem is érdekelne!Ha lehet akkor én is megpróbálnám!

Link to comment
Megosztás:

Ez a házilagos kipolírozás engem is érdekelne!Ha lehet akkor én is megpróbálnám!

Eddig olyat találtam csak, hogy 180-tól 3000-ig végiglépkedett a csiszolókorongokkal :lol:

Ezt lehet azért nem játszanám el, bár biztos kiszedi az összes cuccot.. 5000/lámpáért hirdetik neten.

Link to comment
Megosztás:

Eddig olyat találtam csak, hogy 180-tól 3000-ig végiglépkedett a csiszolókorongokkal :lol:

Ezt lehet azért nem játszanám el, bár biztos kiszedi az összes cuccot.. 5000/lámpáért hirdetik neten.

Üdv!Házilag nem ajánlom,hogy nekifogjon bárki is ,de ha van normális polirgéped és többlépcsős polir rendszered zokszó nélkűl.Én már csináltam egy pár darabot,de nem igazán van benne még rutinom.Az tuti,hogy az üveg burákkal nem nagyon lehet mit kezdeni,de a plexisből szinte újszerűt lehet varázsolni. ;)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!Házilag nem ajánlom,hogy nekifogjon bárki is ,de ha van normális polirgéped és többlépcsős polir rendszered zokszó nélkűl.Én már csináltam egy pár darabot,de nem igazán van benne még rutinom.Az tuti,hogy az üveg burákkal nem nagyon lehet mit kezdeni,de a plexisből szinte újszerűt lehet varázsolni. :lol:

Helytálló gondolat! ;)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat, akkor így marad a búra ;)

Nekem már az öröm, hogy végre motorosan tekergethetem :)

Vigyed el egy fényezőhöz! Az majd szépen megpolírozza neked. Ha gondolod küldök PÜ-be egy ügyes kezű fényező elérhetőségét, ott lakik Győrtől 3Km-re :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Rozsdafoltok jelentek meg a küszöböm hátsó kerék felöli részén.

Valaki nekem azt mondta, hogy ha feltöltöm a küszöböt fáradtolajjal akkor megakadályozom a további rohadást.

egy szaki véleményére lennék kíváncsi hogy csak szivatni akart a csóka vag ytényleg ez hatásos dolog a rozsda ellen?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.