Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fényezés


Alex0403

Recommended Posts

Hát csak úgy józan paraszti ésszel ha be van írva hogy piros akkor legyen a kocsi is piros..aztán hogy milyen piros szerintem tökmindegy, nem hiszem hogy bárki nézi a plakettet a zárhídon.

Valóban. Nekem is kék van beírva, aztán az lehet a mezei korlátkéktől kezdve a gyöngyház kék színig bármi. :D

Link to comment
Megosztás:

Hát csak úgy józan paraszti ésszel ha be van írva hogy piros akkor legyen a kocsi is piros..aztán hogy milyen piros szerintem tökmindegy, nem hiszem hogy bárki nézi a plakettet a zárhídon.

Úgy értettem az eltérést hogy, a karosszéria felületének a 20%-a még lehet fekete, attól függetlenül, h az autó pl.: kék

Link to comment
Megosztás:

Úgy értettem az eltérést hogy, a karosszéria felületének a 20%-a még lehet fekete, attól függetlenül, h az autó pl.: kék

Olyant találtam hogy az autó 75%-a legyen a forgalmiban szereplő szinő, de van olyan forgalmi is hogy 1.szin meg 2.-szin. De ez sem hivatalos valami lada fórumon írják.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Akárhogy néztem a sajátomat..............................

Bocs a hosszú elemzésért... :)

Hűűű ezt nevezem leírásnak!! Spzoli remélem ezek után nem gondolod hogy sokat pofázok egy válaszban? :D :D

Olyant találtam hogy az autó 75%-a legyen a forgalmiban szereplő szinő, de van olyan forgalmi is hogy 1.szin meg 2.-szin. De ez sem hivatalos valami lada fórumon írják.

Szerintem is ez a 75%-os dolog a hihető! Az 1. szín, meg 2. szín hát nem is tudom..... :icon11:

Link to comment
Megosztás:

Olyant találtam hogy az autó 75%-a legyen a forgalmiban szereplő szinő, de van olyan forgalmi is hogy 1.szin meg 2.-szin. De ez sem hivatalos valami lada fórumon írják.

Csak kíváncsiságból kérdem: szerinted ha a metálbordó kocsimat átfújatom fehérre, akkor a következő műszaki vizsgán megbuktatják? Vagy több ezerért törzslapot, forgalmit és még az én anyakönyvi kivonatomat is cseréltetnem kell?

Nagyon ideges lennék tőle!

Van erre szabály?

Link to comment
Megosztás:

Csak kíváncsiságból kérdem: szerinted ha a metálbordó kocsimat átfújatom fehérre, akkor a következő műszaki vizsgán megbuktatják? Vagy több ezerért törzslapot, forgalmit és még az én anyakönyvi kivonatomat is cseréltetnem kell?

Nagyon ideges lennék tőle!

Van erre szabály?

Ha átfújatod, kell kérni színmódosítást, ami az okmányok cseréjével jár, de ezen felül úgy tudom, nincs plusz költsége, és műszakiztatni se kell emiatt.

Link to comment
Megosztás:

Van. Kacsa autójának is bele van írva a kék is, meg a zöld is. (flip-flop, kéktől-ződig :D )

Ahha... Hmm biztos úgy van! ;)

Már műszaki szemléhez kötik a színváltozást úgy tudom...

Jól tudom!! Lassan már a sebváltóköpenyt sem engedik kicserélni műszaki szemle nélkül!

Hogy a varnyú vájja ki a szömüket! :angry:

Elhiszem hogy bosszant! Az enyém most volt műszakin új környezetvédelmi besorolás miatt új forgalmi...had ne részletezem! Természetesen nem emeli fel a valagát a székből hogy feltegye a helyén a matricát... az okmányirodás "néni" be kell vinni a rendszámot!! :icon7:

Külön köszönet egy jó ismerősömnek aki megoldotta a problémát! ;)

Link to comment
Megosztás:

Ahha... Hmm biztos úgy van! ;)

Jól tudom!! Lassan már a sebváltóköpenyt sem engedik kicserélni műszaki szemle nélkül!

Elhiszem hogy bosszant! Az enyém most volt műszakin új környezetvédelmi besorolás miatt új forgalmi...had ne részletezem! Természetesen nem emeli fel a valagát a székből hogy feltegye a helyén a matricát... az okmányirodás "néni" be kell vinni a rendszámot!! :icon7:

Külön köszönet egy jó ismerősömnek aki megoldotta a problémát! ;)

És akinek föl van ragasztva a rendszám a csomiajtóra? :D

Link to comment
Megosztás:

És akinek föl van ragasztva a rendszám a csomiajtóra? :D

Nekem csavarozva (is) van. Mikor a kocsit vettem, akkor került rá a matrica (előtte műszakizott) és nem tudtuk levenni a parkolóban sehogy sem. Szerencsére a kereskedő ügyintézője, akivel mentünk jóban volt az okmányirodás hölggyel, aki lefáradt a kocsihoz, és ott ragasztotta rá.

Link to comment
Megosztás:

Igazábol a hölgynek amugy is kötelessége lenne kimenni az autohoz csak a gyakorlat nem igy van, az állampolgár le se vehetné közterületen a hatosági jelzést az autorol, mert közben a rendőr megbüntetheti hiánya miatt

Illetve elvontathatja, mint a lejárt műszakis járművet is a parkolóból.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni abban, hogy a CarPlan Black Trim Wax nevű lökhárítóápoló, ami a flakon szerint külső gumi és műanyag felületekre alkalmas; a belső műanyag fekete területekre is használhatom-e? A lökhárítón nagyon bevált.

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni abban, hogy a CarPlan Black Trim Wax nevű lökhárítóápoló, ami a flakon szerint külső gumi és műanyag felületekre alkalmas; a belső műanyag fekete területekre is használhatom-e? A lökhárítón nagyon bevált.

Előre is köszönöm!

Már kaptam választ és nem lehet alkalmazni. Viszont, mint az előző hozzászólásomban is írtam nagyon ajánlom külső műanyag felületekre. Különösen a lökhátítókhoz. Azért ezt jó időnkéként áthúzni még 1 soron. Én eddig 3 soron kentem le és már úgy néz ki, mintha új lenne.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Már kaptam választ és nem lehet alkalmazni. Viszont, mint az előző hozzászólásomban is írtam nagyon ajánlom külső műanyag felületekre. Különösen a lökhátítókhoz. Azért ezt jó időnkéként áthúzni még 1 soron. Én eddig 3 soron kentem le és már úgy néz ki, mintha új lenne.

Muti meg! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok. az lenne a kérdésem, olyanoktól akik jártasabbak a fényezésben hogy miért lett foltos a lakkozás a kocsimon? :(

Most festettem újra a kocsit matt feketére még nyár elején lefestettem gyönyörű lett számomra elég olcso festéket használtam 3600ft/liter minőséggel nem is volt baj csak annyi hogy krétásodott és minden apró hozzá érés helyén fehér csík lett ezért gontoltam most újra festem 0ra szedem a kocsit és tiszteségessen kívül belül mindenütt ugyan ezt a festéket használtam alapszinnek és rá egy kétkomponensű matt lak már elötte probafujást végeztem hogy nem marjameg vagy ilyenek. elég drága lakkot vettem ezt ajánlották hogy ez tartós szép stb http://www.flickr.com/photos/danekdt/8054279047/in/photostream/ az első képen a régi fényzés nem foltos és szerintem szép is lett most is így sikerült fujtam rá egy csíkot is és utána lakk és ilyen lett .: :( http://www.flickr.com/photos/danekdt/8054279305/in/photostream/ szerintem elég foltos és nem tudom miért, hagytam száradni a rétegek közt eleget és ugy higítottam ahogy kell 2:1 arányban nem volt sem túl meleg sem túl hodeg ahol fújtam olyan 28 fokos garázsban fújtam.meg nem is olyan nagyon matt mint amilyennek ajánlották. amúgy 4 réteg lakk került fel. mitől lett ilíen és mit tudok vele tenni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. az lenne a kérdésem, olyanoktól akik jártasabbak a fényezésben hogy miért lett foltos a lakkozás a kocsimon? :(

Most festettem újra a kocsit matt feketére még nyár elején lefestettem gyönyörű lett számomra elég olcso festéket használtam 3600ft/liter minőséggel nem is volt baj csak annyi hogy krétásodott és minden apró hozzá érés helyén fehér csík lett ezért gontoltam most újra festem 0ra szedem a kocsit és tiszteségessen kívül belül mindenütt ugyan ezt a festéket használtam alapszinnek és rá egy kétkomponensű matt lak már elötte probafujást végeztem hogy nem marjameg vagy ilyenek. elég drága lakkot vettem ezt ajánlották hogy ez tartós szép stb http://www.flickr.co...in/photostream/ az első képen a régi fényzés nem foltos és szerintem szép is lett most is így sikerült fujtam rá egy csíkot is és utána lakk és ilyen lett .: :( http://www.flickr.co...in/photostream/ szerintem elég foltos és nem tudom miért, hagytam száradni a rétegek közt eleget és ugy higítottam ahogy kell 2:1 arányban nem volt sem túl meleg sem túl hodeg ahol fújtam olyan 28 fokos garázsban fújtam.meg nem is olyan nagyon matt mint amilyennek ajánlották. amúgy 4 réteg lakk került fel. mitől lett ilíen és mit tudok vele tenni?

Helló .

A matt feketét könnyű fúni de lakkozni már nem annyira egyszerű ,fontos a dűzni méret a pisztolynak a levegőnyomás egyenletessége ha ez mind stimmel akkor lehet próbálkozni elsőre kb illyen lesz mint ami a fotón van úgy ,hogy csiszolás és ismét próba .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. az lenne a kérdésem, olyanoktól akik jártasabbak a fényezésben hogy miért lett foltos a lakkozás a kocsimon? :(

Most festettem újra a kocsit matt feketére még nyár elején lefestettem gyönyörű lett számomra elég olcso festéket használtam 3600ft/liter minőséggel nem is volt baj csak annyi hogy krétásodott és minden apró hozzá érés helyén fehér csík lett ezért gontoltam most újra festem 0ra szedem a kocsit és tiszteségessen kívül belül mindenütt ugyan ezt a festéket használtam alapszinnek és rá egy kétkomponensű matt lak már elötte probafujást végeztem hogy nem marjameg vagy ilyenek. elég drága lakkot vettem ezt ajánlották hogy ez tartós szép stb http://www.flickr.co...in/photostream/ az első képen a régi fényzés nem foltos és szerintem szép is lett most is így sikerült fujtam rá egy csíkot is és utána lakk és ilyen lett .: :( http://www.flickr.co...in/photostream/ szerintem elég foltos és nem tudom miért, hagytam száradni a rétegek közt eleget és ugy higítottam ahogy kell 2:1 arányban nem volt sem túl meleg sem túl hodeg ahol fújtam olyan 28 fokos garázsban fújtam.meg nem is olyan nagyon matt mint amilyennek ajánlották. amúgy 4 réteg lakk került fel. mitől lett ilíen és mit tudok vele tenni?

Nem akarlak megbántani, de nekem jobban baxa a szememet az elálló hűtőmaszk, és a rosszul egyengetett motorházfedél. A festésen meg alig észrevehető a hiba... Ez mondjuk az én személyes észrevételem...

Link to comment
Megosztás:

Nem fényezés, hanem egy speciális gumiborítás felszórása.

Elég drága, ráadásul festékszóróval gyorsan kell dolgozni, mert a levegő részecskéivel érintkezve azonnal köt. Speciális pisztoly kell hozzá, ami nem keveri a "festék" részecskéket a levegővel.

Egy időben gondolkodtam rajta, de aztán valamiért elvetettem az 5letet.

http://www.plastidip.de/hu/

Link to comment
Megosztás:

Nem fényezés, hanem egy speciális gumiborítás felszórása.

Elég drága, ráadásul festékszóróval gyorsan kell dolgozni, mert a levegő részecskéivel érintkezve azonnal köt. Speciális pisztoly kell hozzá, ami nem keveri a "festék" részecskéket a levegővel.

Egy időben gondolkodtam rajta, de aztán valamiért elvetettem az 5letet.

http://www.plastidip.de/hu/

Igazából "már volt" kategória itt a fórumon is próbálták sokan külön topikja is volt/van neki.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok. az lenne a kérdésem, olyanoktól akik jártasabbak a fényezésben hogy miért lett foltos a lakkozás a kocsimon? :(

Most festettem újra a kocsit matt feketére még nyár elején lefestettem gyönyörű lett számomra elég olcso festéket használtam 3600ft/liter minőséggel nem is volt baj csak annyi hogy krétásodott és minden apró hozzá érés helyén fehér csík lett ezért gontoltam most újra festem 0ra szedem a kocsit és tiszteségessen kívül belül mindenütt ugyan ezt a festéket használtam alapszinnek és rá egy kétkomponensű matt lak már elötte probafujást végeztem hogy nem marjameg vagy ilyenek. elég drága lakkot vettem ezt ajánlották hogy ez tartós szép stb http://www.flickr.co...in/photostream/ az első képen a régi fényzés nem foltos és szerintem szép is lett most is így sikerült fujtam rá egy csíkot is és utána lakk és ilyen lett .: :( http://www.flickr.co...in/photostream/ szerintem elég foltos és nem tudom miért, hagytam száradni a rétegek közt eleget és ugy higítottam ahogy kell 2:1 arányban nem volt sem túl meleg sem túl hodeg ahol fújtam olyan 28 fokos garázsban fújtam.meg nem is olyan nagyon matt mint amilyennek ajánlották. amúgy 4 réteg lakk került fel. mitől lett ilíen és mit tudok vele tenni?

Szia! A kép alapján, 4 réteg ide vagy oda...én azt mondom hogy kevés rajta a lakk! A csíkokon lehet látni a kezed mozgását! Hangsúlyozom, hogy ez csak tipp!!! Elég elnagyolt kép...ez alapján csak tippelget az ember! Milyen pisztollyal csináltad? A düzni mondjuk 1.2-es legyen, de a lakk amit vásárolsz fel van tüntetve, egy úgy nevezett ajánlás, hogy mekkora a fúvóka méret a szóráshoz!(most nem bonyolítom hogy márkás vagy bóvli pisztoly, ne Tetkó gazdaságos szórópuska legyen) csak fontos hogy HVLP-és pisztoly legyen. A HVLP jelentése: High Volume Low Pressure, azaz nagy mennyiség alacsony nyomás.

Mit tudsz vele tenni? Ha meg van az előbb említett szerszám, akkor csiszold meg! Először géppel 320-as papírral, majd kézzel, vizesen 800-as papírral. utána újra tábla. Fontos! Nem kell 4 réteg! Elég kettő: Az első réteg legyen vékony, vársz egy 5-10 percet akkor már szobafestő szlogennel élve húz a lakk! (Bocsi Tiv :D ) Meg tudod tapogatni olyan helyen ahol nem látszik...ha majdnem hozzáragad az ujjad, akkor jöhet a második réteg!! Itt már van min kapaszkodni a lakknak...bátran fújd fényesre... a mattító, és selyemfény adalék úgyis lemattolja! Az a lényeg hogy fényesre kell fújni, és ahogy szárad úgy mattul vissza!

Ja:

hetyke cartársnak igaza van: Állítsd be a hűtőmaszkot, mert eláll! Ha nem tudod, az azért van mert utángyártott szar, vegyél inkább a bontóba gyárit. A gépháztetőn is sok az egyeletlenség....gondolom a "szakszerű" motorháztető bezárásnak köszönheted azokat a horpadásokat. Vidd el lakatoshoz, egyengesse ki, vagy vegyél egy normálisat szintén a bontóba! Remélem tudtunk segíteni! Ha van további kérdésed csak bátran!!! ;)

Helló .

A matt feketét könnyű fúni de lakkozni már nem annyira egyszerű ,fontos a dűzni méret a pisztolynak a levegőnyomás egyenletessége ha ez mind stimmel akkor lehet próbálkozni elsőre kb illyen lesz mint ami a fotón van úgy ,hogy csiszolás és ismét próba .

Így van! ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.