Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fényezés


Alex0403

Recommended Posts

Reeckatee cartárs véleményével értek egyet. Sajna a rozsdafoltok 85%-a átrohadt....Így hiába is csiszolgassuk lamellással, jobb nem lesz. Elem csere kell :D Arról nem is beszélve, hogy nem könnyű kifoltozgatni úgy, hogy az később ne látszódjon ;)

Sejtettem hogy nem lesz olcsó mulatság :)

Így is látszik a 3féle árnyalat a gépen, az a kis eltérés már nem számítana :P

Lehet hogy elviszem 2-3 helyre, aztán várom az árajánlataikat ;) Sajnos...

Ja és köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sejtettem hogy nem lesz olcsó mulatság :)

Így is látszik a 3féle árnyalat a gépen, az a kis eltérés már nem számítana ;)

Lehet hogy elviszem 2-3 helyre, aztán várom az árajánlataikat :D Sajnos...

Ja és köszi!

Sárvédők cut, javítóelem paste és paint. Az ajtók nem annyira vészesek. Select rozsdaoldó, select csiszolópapir, group...megint paint. (lehet le kéne feküdnöm) Azzal fog élni még jódarabig...én úgy látom a többi nem vészes, a hátsó ívek viszont kuka.

Link to comment
Megosztás:

Na, itt vagyok vele ;)

A motorháztetőn te is látod, hogy már belülről is eszi a rozsda. A hátsó sárvédőn szintén...Az ajtóéllel lehet hogy még lehet kezdeni valamit, de ugye ott nehéz flexel hozzáférni :D . Összességébe ha csak tűzet oltani akarsz, a kérdésedre a válasz, kb 25-30ezerből meg lehetne csinálni, de egy fényező sem fogja garantálni, hogy 2 éven belül nem fog rozsdásodni ugyan ott, vagy egy kicsivel mellette. Ha viszont kihegeszteted normálisan akkor már majdnem megérik egy teljes külső....Szóval döntened kell, hogy mennyire szereted, mennyire akarod megtartani. Ha igen akkor gyűjtögess(tudom hogy nem könnyű) és egy 200-ért vállalj be egy teljes külsőt mondjuk jővő nyáron. Ha nem tervezel hosszútávra, akkor lamellás korongot neki, kifoltozni, és rövid úton elpasszolni!

Remélem tudtam írni valami értelmeset...így éjfél után :)

Link to comment
Megosztás:

Sárvédők cut, javítóelem paste és paint. Az ajtók nem annyira vészesek. Select rozsdaoldó, select csiszolópapir, group...megint paint. (lehet le kéne feküdnöm) Azzal fog élni még jódarabig...én úgy látom a többi nem vészes, a hátsó ívek viszont kuka.

Igen meg kuka a motorháztető front eleje is...szóval bontóból kell szerezni. Szóval két hátsóív, motorháztető, ajtóélek...gondolom felfesteni a díszlécig.....Akkor már a két küszöb is, a csomagtérajtóba is bele kell fújni.....és mindjárt ott tartunk, hogy csak a kocsi teteje amit nem kell festeni :)

Link to comment
Megosztás:

A motorháztetőn te is látod, hogy már belülről is eszi a rozsda. A hátsó sárvédőn szintén...Az ajtóéllel lehet hogy még lehet kezdeni valamit, de ugye ott nehéz flexel hozzáférni ;) . Összességébe ha csak tűzet oltani akarsz, a kérdésedre a válasz, kb 25-30ezerből meg lehetne csinálni, de egy fényező sem fogja garantálni, hogy 2 éven belül nem fog rozsdásodni ugyan ott, vagy egy kicsivel mellette. Ha viszont kihegeszteted normálisan akkor már majdnem megérik egy teljes külső....Szóval döntened kell, hogy mennyire szereted, mennyire akarod megtartani. Ha igen akkor gyűjtögess(tudom hogy nem könnyű) és egy 200-ért vállalj be egy teljes külsőt mondjuk jővő nyáron. Ha nem tervezel hosszútávra, akkor lamellás korongot neki, kifoltozni, és rövid úton elpasszolni!

Remélem tudtam írni valami értelmeset...így éjfél után :)

Naneee ;) (bocs, ezt nem lehetett kihagyni ;) )

Szerk: ja meg ugye nyáron műszaki, öcsém esküvője- úgyhogy lehet dolgzni, hogy minden rendesen meglegyen :P

Igen meg kuka a motorháztető front eleje is...szóval bontóból kell szerezni. Szóval két hátsóív, motorháztető, ajtóélek...gondolom felfesteni a díszlécig.....Akkor már a két küszöb is, a csomagtérajtóba is bele kell fújni.....és mindjárt ott tartunk, hogy csak a kocsi teteje amit nem kell festeni :D

Hát ezaz, elvileg lassan eladósorba kerül, de ki tudja sikerül-e még az idén. Szeretnénk... Sajna lassan ott tartok, hogy csak annyit kaphat meg, amivel még elmegy- a kötelező szervíz (olaj- vez.csere, biztosítás, üa., stb.). De egy rendes felújítás (komplett festés+ ami vele jár) vagy esetlegesen motorgenerálnál vakarhatnám a fejem...

Link to comment
Megosztás:

Milyen módszerrel tisztítottad meg? Leégetted utána meg homokszórás és alapozás meg festés? A belső felületét is pucoltad, amin a gumi fekszik fel?

Égető kemencébe volt, ahol leégették róla a festéket, utána pedig szemcseszórással lett megtisztítva. Nem homokszóróztam, mert akkor eltartott volna hetekig. Kívül belül oldalt, mindenhol....a belső felületét is :) Két réteg alapozó, csiszolás, majd a selyemfényű fekete.

Link to comment
Megosztás:

Égető kemencébe volt, ahol leégették róla a festéket, utána pedig szemcseszórással lett megtisztítva. Nem homokszóróztam, mert akkor eltartott volna hetekig. Kívül belül oldalt, mindenhol....a belső felületét is :) Két réteg alapozó, csiszolás, majd a selyemfényű fekete.

Ez az égető kemncézés nem változtatja meg az anyagszerkezetet? Nem lesz rideg törékeny vagy épp nem lágyul ki az acél?

Link to comment
Megosztás:

Ez nekem is eszembejutott.

Olyan 150 fokig melegitve nem változtatja meg az anyag szerkezetét. Tudtommal annyi meg már elég a festéknek, hogy eltávozon melegedni. A csapágyakat is amikor tengelyre szerelik kb 150fokig melegítik a tengelyt meg hűtik nitrogénnel, aztán könnyen fel lehet rakni. :)

Link to comment
Megosztás:

Ez az égető kemncézés nem változtatja meg az anyagszerkezetet? Nem lesz rideg törékeny vagy épp nem lágyul ki az acél?

Ez nekem is eszembejutott.

Nem melegítik még 150 fokra sem, azt hiszem kb 90-110 fok között van...éppen csak annyira, hogy meglágyítja a gyári színterezést.

Link to comment
Megosztás:

Van erre valakinek valami jó ötlete? Lehet javítani, vagy az egészet újra kéne fújni? Alex? :)

Ott tartod a kulcsaidat? :D

Szerintem emiatt nem kell ujrafujni, egy kis ecseteléssel eltüntethető. Ilyen színt még a tacskóban is láttam. Ecsetelős javítófesték.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.