Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

Sziasztok!

Opel astra J dízel vásárlása előtt állok. 150-200km között vennék valamit. 2.0 vagy 1.7 cdti motorból. Kérdésem, hogy mit ajánlott a nagy szervizen kívül cseréltetni benne?

Vezérműszíj, olaj, szűrők (levegő, gázolaj, pollen).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel astra J dízel vásárlása előtt állok. 150-200km között vennék valamit. 2.0 vagy 1.7 cdti motorból. Kérdésem, hogy mit ajánlott a nagy szervizen kívül cseréltetni benne?

Vezérműszíj, olaj, szűrők (levegő, gázolaj, pollen).

Link to comment
Megosztás:

Vezérműszíj, olaj, szűrők (levegő, gázolaj, pollen).

Köszönöm. Még annyit kérdeznék, hogy a 2.0 automata váltós autóknak van valami különösebb köztudott nyűgjük? Egyáltalán melyik a "jobb" motor ennyi km -el a háta mögött a 2.0 vagy az 1.7? :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel astra J dízel vásárlása előtt állok. 150-200km között vennék valamit. 2.0 vagy 1.7 cdti motorból. Kérdésem, hogy mit ajánlott a nagy szervizen kívül cseréltetni benne?

Szerintem egy 150-200km-t futott autóban ne nagyon cseréltess semmit :-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Abban szeretnem a segitségeteket kérni, hogy nem mukodik a 2015-s Opel Corsaban a telefonos kihangositasom. Az eszkozok latjak egymast es kapcsolodnak, de nem hallani semmit, csak ha maga a telefonon nyomom meg a kihangositast. Azt a hibauzenetet irja ki a kocsi, hogy "privat uzemmod hivas a telefonra atiranyitva". Tudnatok segiteni abban, hogy ez mit jelent es hogy hogyan lehetne megcsinalni, hogy mukodjon ujra? Elore is koszonom!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Abban szeretnem a segitségeteket kérni, hogy nem mukodik a 2015-s Opel Corsaban a telefonos kihangositasom. Az eszkozok latjak egymast es kapcsolodnak, de nem hallani semmit, csak ha maga a telefonon nyomom meg a kihangositast. Azt a hibauzenetet irja ki a kocsi, hogy "privat uzemmod hivas a telefonra atiranyitva". Tudnatok segiteni abban, hogy ez mit jelent es hogy hogyan lehetne megcsinalni, hogy mukodjon ujra? Elore is koszonom!

Én is hasonló "cipőben" járok, csak én egy JAstrával. Úgy tudom, hogy az én (2014 gyártás, de 2015 évi modell) Astrám és a te Corsád ugyanolyan IntelliLink rendszert használ. Nekem egy Nokia Lumia 620 telefonom van és az sem kommunikál rendesen. A névjegyek mellett lévő képek közül szelektál. Van amit megjelenít és van amit nem. A SMS meg egyáltalán nem jön át. Már szinte minden lehetséges megoldást megpróbáltunk, de a telefonom továbbra sem ismeri fel rendesen a kocsi IntelliLink rendszert. Kipróbáltuk egy Samsung Galaxy S4 mini telefonnal és azzal tökéletesen működött úgy a telefon mint az SMS.

Neked milyen telefonod van, amivel nem műkszik? Nézd meg ezt a linket, hogy kompatibils-e a telod a kocsival.

http://www.opel.de/compatibility.html

Módosítva : feco48
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Astra J Sports Tourert néztem ki magunknak Enjoy felszereltséggel meg némi extrával, többek között szeretnék előre kartámaszt. Viszont ha jól értettem azt csak akkor lehet kérni, ha elektronikus kéziféket is kérek, mert a manuális az eléggé útban van.

Egyrészt nagyon kéne a kartámasz, másrészt viszont kicsit fázok tőle, hogy nincs "rendes" kézifékem. Bár ilyen elindulás asszisztens vagy mifene is lenne benne, de valahogy nem bízok benne.

Van ebben tapasztalata valakinek? Mennyire megbízható ez a technika? Mi van ha egy _nagyon_ meredek helyen kell elindulni (pl: horvát tengerpart kis falvaiba levezető brutál szerpentinek - volt már rá példa hogy félrementem egy ilyenen és komoly kézifék használattal tudtam csak korrigálni).

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra J Sports Tourert néztem ki magunknak Enjoy felszereltséggel meg némi extrával, többek között szeretnék előre kartámaszt. Viszont ha jól értettem azt csak akkor lehet kérni, ha elektronikus kéziféket is kérek, mert a manuális az eléggé útban van.

Egyrészt nagyon kéne a kartámasz, másrészt viszont kicsit fázok tőle, hogy nincs "rendes" kézifékem. Bár ilyen elindulás asszisztens vagy mifene is lenne benne, de valahogy nem bízok benne.

Van ebben tapasztalata valakinek? Mennyire megbízható ez a technika? Mi van ha egy _nagyon_ meredek helyen kell elindulni (pl: horvát tengerpart kis falvaiba levezető brutál szerpentinek - volt már rá példa hogy félrementem egy ilyenen és komoly kézifék használattal tudtam csak korrigálni).

Köszi!

szia!

Nekem manuális a kézifékem és megis van benne gyárilag könyöklő. Annó, mikor megrendeltem, ugy volt, hogy eleltromos lesz, mert csak azzal lehet. Aztán mègis normál kézifékkel érkezett :)

Az "elindulás asszisztens" teljesen megbizható. Kb. 2 masodpercig tartja az autót, rögziti a fékeket és nemcgurul el az autó elindulásnál.

Sok sikert az autóvásárláshoz :)

Link to comment
Megosztás:

szia!

Nekem manuális a kézifékem és megis van benne gyárilag könyöklő. Annó, mikor megrendeltem, ugy volt, hogy eleltromos lesz, mert csak azzal lehet. Aztán mègis normál kézifékkel érkezett :)

Az "elindulás asszisztens" teljesen megbizható. Kb. 2 masodpercig tartja az autót, rögziti a fékeket és nemcgurul el az autó elindulásnál.

Sok sikert az autóvásárláshoz :)

Nekem is manuális a kézifékem, és van benne könyöklő. ;) Igaz Cosmo, abba alapba jár, de az enjoy-ba nem. ;)

Igan jó a visszagurulás gátló, de van mikor akarok hátra gurulni, akkor várni kell. :D

A másik jó cucc, a sötétedő belső visszapillantó tükör. Nekem az tetszik....

Link to comment
Megosztás:

Nekem is manuális a kézifékem, és van benne könyöklő. ;) Igaz Cosmo, abba alapba jár, de az enjoy-ba nem. ;)

Igan jó a visszagurulás gátló, de van mikor akarok hátra gurulni, akkor várni kell. :D

A másik jó cucc, a sötétedő belső visszapillantó tükör. Nekem az tetszik....

hm.. a kereskedő azt állította, hogy ez le-he-tet-len :-) extraként nem kérhetem a könyöklőt, csak elektromos kézifékkel! nem akad esetleg valamelyikőtöknél egy fotó, amit megmutathatnék?

Link to comment
Megosztás:

hm.. a kereskedő azt állította, hogy ez le-he-tet-len :-) extraként nem kérhetem a könyöklőt, csak elektromos kézifékkel! nem akad esetleg valamelyikőtöknél egy fotó, amit megmutathatnék?

Nekem is manuális crazyfék van benne és könyöklő. Miért lenne ez lehetetlen? Abszolút nincsen útban a kettő egymásnak.

Üdv

Gaben

Link to comment
Megosztás:

Nekem is manuális crazyfék van benne és könyöklő. Miért lenne ez lehetetlen? Abszolút nincsen útban a kettő egymásnak.

Üdv

Gaben

Hát mert hogy van a rendelős Excel táblázatuk ahol a kettő üti egymást. Az opel.hu konfigurátorban viszont ellentmondásos a dolog, mert egyrészt van önállóan kiválasztható "Padlókonzol az utastér első részében, eltolható kartámasszal" (ezt választva a 360 fokos belső nézet nem mutatja a kartámaszt, csak a kézifék kart), másrészt vannak csomagok ahol ez benne van, de ott mindig ott van az elektromos kézifék is (ezt választva a belső nézetben nincs kézifék kar és van kartámasz)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra J Sports Tourert néztem ki magunknak Enjoy felszereltséggel meg némi extrával, többek között szeretnék előre kartámaszt. Viszont ha jól értettem azt csak akkor lehet kérni, ha elektronikus kéziféket is kérek, mert a manuális az eléggé útban van.

Egyrészt nagyon kéne a kartámasz, másrészt viszont kicsit fázok tőle, hogy nincs "rendes" kézifékem. Bár ilyen elindulás asszisztens vagy mifene is lenne benne, de valahogy nem bízok benne.

Van ebben tapasztalata valakinek? Mennyire megbízható ez a technika? Mi van ha egy _nagyon_ meredek helyen kell elindulni (pl: horvát tengerpart kis falvaiba levezető brutál szerpentinek - volt már rá példa hogy félrementem egy ilyenen és komoly kézifék használattal tudtam csak korrigálni).

Köszi!

Hello!

Nekem sincs elektromos kézifékem, de van kartámaszom és "elindulás asszisztens" is. Képet is teszem,csak pillanatnyilag nem találom hogy.

Link to comment
Megosztás:

Hello!!

A gyorsmenüt szeretném beállítítni vagy aktiváltatni vagy minek nevezzem...mert nekem jelenleg csak 1es 2es útvonal van...megett km...megtehető km...átlagfogyasztás...pillanatnyi fogyaztás és átlagsebesség,de ha jól értesültem akkor vannak további funkciók is amiket aktiválni kell vmi OPcomal vagy mivel....tud ebben vki segíteni???én Szombathelyi vagyok ha lenne itt a környéken vki aki ért hozzá annak örülnék!!!Köszönöm előre is!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.