Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

A következő hibára van gyári megoldás.

Ventilátor inditáskor egyből bekapcsol és forog mintha muszáj lenne hűtenie.

Irány egy márkaszervíz, ott műszeres vizsgálat után megállapítják, hogy termosztát, áramköri hiba (57e) [hibakód számát nem tudom már].

Kérni kell az opeltől méltányossági összeget.

Eddig mindenkinek megadták, csak a szervíz órabért kell kifizetni, ergo garanciában cserélik.

Astra és Insignia esetén is fennáll.

Mennyire gyakori? Én még nem vettem észre ilyen hibát.

Link to comment
Megosztás:

szerviz szerint gyújtás vezérlő. 85e + csere munkadíj + 5e hibakód olvasás. remek :huh:

csere megvolt. most rendben működik az autó.

alkatrész szervizben 85e amit 70e-ért szereztem más forrásból. ugyan azt a gyári alkatrészt (utángyártott nincs). beszerelés díja 3e.

Így összesen fizettem 78e-t. ha mindent a szerviz intéz akkor 15e-több.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok! A napokban vettem egy Astra J Sport Tourer 1.7CDTI gépjárművet és az a problémán hogy az információs kijelzőn ( a műszerfalon) csak a az olajcsere illetve mértékegység változtatás lehetséges. Pedig a kijelző bőven tudná magjeleníteni az információkat. Találkozott már valaki ilyennel? Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A napokban vettem egy Astra J Sport Tourer 1.7CDTI gépjárművet és az a problémán hogy az információs kijelzőn ( a műszerfalon) csak a az olajcsere illetve mértékegység változtatás lehetséges. Pedig a kijelző bőven tudná magjeleníteni az információkat. Találkozott már valaki ilyennel? Köszönöm

nincsen benne fedélzeti computer, azt hiszem extraként lehetett választani az alsó 2 felszereltségi szinthez.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, nem tudom hogy van e ra megoldas, de ha igen valoszinu h tudja innen valaki:
az információs kijelzőn minden inditas utan az 1. pozociora megy vissza, es minden alkalommal at (kell) allitom a 7.es re amelyiket szeretem ahol irja digitalisan a sebessegemet :)
Apumnak Insigniaja van ugyan azzal a felszereltseggel es neki minden inditas utan az epp utoljara hasznalt poziciohoz viszi... .
Elore is koszonom segitsegeteket :) UDV

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, nem tudom hogy van e ra megoldas, de ha igen valoszinu h tudja innen valaki:

az információs kijelzőn minden inditas utan az 1. pozociora megy vissza, es minden alkalommal at (kell) allitom a 7.es re amelyiket szeretem ahol irja digitalisan a sebessegemet :)

Apumnak Insigniaja van ugyan azzal a felszereltseggel es neki minden inditas utan az epp utoljara hasznalt poziciohoz viszi... .

Elore is koszonom segitsegeteket :) UDV

nekem is mindig az 1. pozíción kezdi bár engem nem zavar.

a 7. pontot egy felfele mozgatással szerintem nem nagy "munka" előhozni

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, nem tudom hogy van e ra megoldas, de ha igen valoszinu h tudja innen valaki:

az információs kijelzőn minden inditas utan az 1. pozociora megy vissza, es minden alkalommal at (kell) allitom a 7.es re amelyiket szeretem ahol irja digitalisan a sebessegemet :)

Apumnak Insigniaja van ugyan azzal a felszereltseggel es neki minden inditas utan az epp utoljara hasznalt poziciohoz viszi... .

Elore is koszonom segitsegeteket :) UDV

Cosmo felsz. esetén mindig az utolsó pozicióval indul.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki találkozott már 1,7CDTI 125LE (60.000km) verziónál, az ékszíj felől, alapjáraton hallható "nyekergő, nyikorgó" hanggal? Tegnap kicseréltek egy feszítőgörgőt az ékszíjnál, de a hang maradt. (Holnap viszem vissza újra, van még ott pár forgó kütyü.....Amíg garanciális cserélgessenek nyugodtan.)

Link to comment
Megosztás:

Halló

Valaki találkozott már (1,7CDTI 125LE ) olyan jelenséggel, hogy gázadáskor mintha felpörögne egy ventillátor, (egész mély hangtól magas hangig). Általában véletlenszerüen szokott előjönni, de inkább gázadáskor, és mostanában egyre sűrűbben fordul elő. Illetve alapjáraton, ugyancsak a motortérből hallaszik periódoikisan olyan hang mintha valami excentrikusan mozogna és hozzáérne valamihez, de amint a klimát bekapcsoljuk alhallgat.

Köszönöm!

Zs

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki találkozott már 1,7CDTI 125LE (60.000km) verziónál, az ékszíj felől, alapjáraton hallható "nyekergő, nyikorgó" hanggal? Tegnap kicseréltek egy feszítőgörgőt az ékszíjnál, de a hang maradt. (Holnap viszem vissza újra, van még ott pár forgó kütyü.....Amíg garanciális cserélgessenek nyugodtan.)

A generátor volt a ludas, valószínű a csapágya rakoncátlankodott.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.