Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Nekem speciel ugyanúgy működik a GSi órával a szintjelzés, mint az előzővel. Annyi a különbség, hogy most már működik a szegénységjelző, mert az behalt az előzőn. A műszer mutatója már lefele feszítette a pöcköt, de a szegénységjelző néha csak villogott. :D

Amúgy én megpróbálnék egy kalibrálást vagy Calibrálást :D hátha.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nem rég raktam az f astrámba egy aktiv mélyládát, ezzel nincs is gond, csak azóta nem müködik a riasztom, csak kinyit és bezár, de nem riaszt, és az inditásgátló se müködik. Egy spal ról lenne szó, de viszont nem tudom hogy 40es vagy 80as, mert így vettem az autót és semmim nincs róla csak az ajtó nyitó. Valakinek valami tippje? (mióta a subb benne van recseg a rádióm, nem úgy fogja mint elötte, szerintetek miért?) Válaszokat köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenkinek!

Egy apró hiba miatt írok nektek! Úgy kezdődött, hogy menet közben kiégett a szivargyulytóm biztosítéka. Hazáértem, kicseréltem minden tuti. Ma este viszont észrevettem, hogy nem világít egyik tolatólámpám se. Megnéztem a biztosítékot az jó, az izzók is (érdekes lenne egyszerre ég ki mindkettő, de ki tudja:D) a motortérben is Megnéztem egy csatlakozót, ami ha szemben állok az autóval jobb oldalt a kuplung bovden mellett van. (Jónak tűnt)

A kérdésem az lenne, hogy mi lehet a hiba

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenkinek!

Egy apró hiba miatt írok nektek! Úgy kezdődött, hogy menet közben kiégett a szivargyulytóm biztosítéka. Hazáértem, kicseréltem minden tuti. Ma este viszont észrevettem, hogy nem világít egyik tolatólámpám se. Megnéztem a biztosítékot az jó, az izzók is (érdekes lenne egyszerre ég ki mindkettő, de ki tudja:D) a motortérben is Megnéztem egy csatlakozót, ami ha szemben állok az autóval jobb oldalt a kuplung bovden mellett van. (Jónak tűnt)

A kérdésem az lenne, hogy mi lehet a hiba

ez mit jelent? zár rövidre, akkor világítania kell, a csatlakozót meg mér meg rövidzár-e ha hátramenetben van

Én is így jártam a tolatólámpával. Lehúzva a váltóról a kapcsoló csatlakozóját és gémkapoccsal rövidre zárva (gyujtás rá) égtek a lámpák. Aztán tegnap 4300 m. forintot fizettem egy új(nak tűnő) rükikapcsolóért.

az még 1 újért is sok sztem

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel astra f 1994, benzin 1.4, kadett e motor (előző tulaj cserélte) c14nz. Mi lehet a hiba?

Kb. 2 hónapja először (normál tempó, tehát nem nyomtam ki a szemét) menet közben váltás után (ha jól emlékszem 2-ből 3-ba)nem tudtam gázt adni és leállt a motor, én meg csak gurultam pár métert. Pont piroshoz értem. Újraindítás után még egyszer tudtam produkálni a hibát (nem volt gáz), de akkor nem állta le a motor, bár szerintem határon volt hozzá. Utána hetekig semmi. Majd most valamelyik nap indítás után (ja még annyi, hogy nem első indítás után volt egyik sem az adott nap) kis mellékutcában kanyarodás közben megint elszállt az egész, pár újraindítózás után ment (érdekes, mert a múltkorinál rögtön indult a motor - az önindító rendesen pörgött, tehát nem az volt a baj).

Mostanában nagyon erőtlennek érzem az autót egyébként. Megy 140-el is, csak lassan gyorsul, bár lehet, hogy én vagyok túlérzékeny.

Volt idén olaj és benzinszűrő, ac-pumpa, alapjárati motor, kábelek, gyertyák, hátsó kipufogódob, önindító javítás 2-szer is, motorolaj és váltóolaj csere, kuplung szett, szimeringek, gumi :). Egyik ismerős azt mondta, h lehet, hogy relé vagy pumpa esetleg benzinszűrő, de pumpa volt év elején hibás és az mást produkált, akkor nem tudtam kigyorsítani csak lassan és enyhén rángatva. Ennél meg egyszerűen random, de nagyon ritkán meghal. Az alapjárati motor egyébként utángyártott, de nem nagyon esik le az alapjárat, az is produkálhat ilyet? Szerintem mondjuk nem, mert kigyorsításnál van hiba inkább és nem álló helyzetben :).

Volt valakinek hasonló?

Illetve mitől lehet, hogy kigyorsítás közben randa a motor hangja, tavaly/idén év elején még csak erőteljes kigyorsításnál, mostanában viszont finom gázadásnál is. Nem nagyon tudom elmondani, hogy mit hallok, nem kattog, nem zörög, csak van egy mellékes mély érdes hang. Egyik szerelő azt mondta, hogy valami rezonancia lehet, valamelyik alkatrésznél, mikor bizonyos frekvencián megy a motor, de én nem hiszek neki, sztem. csak nem akart vele foglalkozni.

Köszi a válaszokat előre is!

Ja és még valami: ac relé a biztosíték táblán van? Kihúzom és berakom az újat??

Módosítva : pgabor28
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel astra f 1994, benzin 1.4, kadett e motor (előző tulaj cserélte) c14nz. Mi lehet a hiba?

Kb. 2 hónapja először (normál tempó, tehát nem nyomtam ki a szemét) menet közben váltás után (ha jól emlékszem 2-ből 3-ba)nem tudtam gázt adni és leállt a motor, én meg csak gurultam pár métert. Pont piroshoz értem. Újraindítás után még egyszer tudtam produkálni a hibát (nem volt gáz), de akkor nem állta le a motor, bár szerintem határon volt hozzá. Utána hetekig semmi. Majd most valamelyik nap indítás után (ja még annyi, hogy nem első indítás után volt egyik sem az adott nap) kis mellékutcában kanyarodás közben megint elszállt az egész, pár újraindítózás után ment (érdekes, mert a múltkorinál rögtön indult a motor - az önindító rendesen pörgött, tehát nem az volt a baj).

Mostanában nagyon erőtlennek érzem az autót egyébként. Megy 140-el is, csak lassan gyorsul, bár lehet, hogy én vagyok túlérzékeny.

Volt idén olaj és benzinszűrő, ac-pumpa, alapjárati motor, kábelek, gyertyák, hátsó kipufogódob, önindító javítás 2-szer is, motorolaj és váltóolaj csere, kuplung szett, szimeringek, gumi :). Egyik ismerős azt mondta, h lehet, hogy relé vagy pumpa esetleg benzinszűrő, de pumpa volt év elején hibás és az mást produkált, akkor nem tudtam kigyorsítani csak lassan és enyhén rángatva. Ennél meg egyszerűen random, de nagyon ritkán meghal. Az alapjárati motor egyébként utángyártott, de nem nagyon esik le az alapjárat, az is produkálhat ilyet? Szerintem mondjuk nem, mert kigyorsításnál van hiba inkább és nem álló helyzetben :).

Volt valakinek hasonló?

Illetve mitől lehet, hogy kigyorsítás közben randa a motor hangja, tavaly/idén év elején még csak erőteljes kigyorsításnál, mostanában viszont finom gázadásnál is. Nem nagyon tudom elmondani, hogy mit hallok, nem kattog, nem zörög, csak van egy mellékes mély érdes hang. Egyik szerelő azt mondta, hogy valami rezonancia lehet, valamelyik alkatrésznél, mikor bizonyos frekvencián megy a motor, de én nem hiszek neki, sztem. csak nem akart vele foglalkozni.

Köszi a válaszokat előre is!

Ja és még valami: ac relé a biztosíték táblán van? Kihúzom és berakom az újat??

Üdv, az AC-relé az anyósoldali lábtér-küszöb burkolat alatt van és lila színű. Tudod tesztelni úgy hogy kihúzod, a 30-87-es lábak helyeit összekötöd egy bedugott dróttal, ekkor egyből el kell indulni a pumpának, ha így nem jön elő a hiba akkor nem a relé rossz. Persze elég vastag dróttal kell összekötni és jól kell rögzíteni nehogy a próbaút során kirázkódjon és a motorleállás esetleg balesetet okozzan. Lila kocka:

1577463-20140831-JP4ZR4.jpg

A hibát okozhatja még akár öreg gyertya, elosztófedél-rotor, gyujtótrafó gyujtásmodul, esetleg Hall-jealdó,..... sajna több lehetőség van. Ha van ilyen motorral szerelt autó ismerősnél és hajlandó rá, lehet cserélgetni az alkatrészeket tesztelni. Az autószerelők nagy része is ezt csinálja, jó pénzért. Van olyan bontós aki belemegy abba hogy belepróbálod az alkatrészt és amelyik tényleg kell azt vezsed meg tőle. Alapjárarti motor szerintem sem játszik nagy szerepet menet közben.

Link to comment
Megosztás:

Üdv, az AC-relé az anyósoldali lábtér-küszöb burkolat alatt van és lila színű. Tudod tesztelni úgy hogy kihúzod, a 30-87-es lábak helyeit összekötöd egy bedugott dróttal, ekkor egyből el kell indulni a pumpának, ha így nem jön elő a hiba akkor nem a relé rossz. Persze elég vastag dróttal kell összekötni és jól kell rögzíteni nehogy a próbaút során kirázkódjon és a motorleállás esetleg balesetet okozzan. Lila kocka:

A hibát okozhatja még akár öreg gyertya, elosztófedél-rotor, gyujtótrafó gyujtásmodul, esetleg Hall-jealdó,..... sajna több lehetőség van. Ha van ilyen motorral szerelt autó ismerősnél és hajlandó rá, lehet cserélgetni az alkatrészeket tesztelni. Az autószerelők nagy része is ezt csinálja, jó pénzért. Van olyan bontós aki belemegy abba hogy belepróbálod az alkatrészt és amelyik tényleg kell azt vezsed meg tőle. Alapjárarti motor szerintem sem játszik nagy szerepet menet közben.

Köszönöm a segítséget!

Csinálok egy relé cserét szerintem. Nem drága. Érdekes, hogy lila, boltban feketét kapni. Gyertyák most lettek cserélve, rotor is most volt. Meg kábelek is.

Motorhangra ötlet?

Módosítva : hening
Képpel idézés.
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítséget!

Csinálok egy relé cserét szerintem. Nem drága. Érdekes, hogy lila, boltban feketét kapni. Gyertyák most lettek cserélve, rotor is most volt. Meg kábelek is.

Motorhangra ötlet?

Ha rezonállás hallatszik valóban akkor a leömlő előtti hővédő lemez szokott rezonállni, esetleg az autó alatt a katalizátor vagy középdob feletti lemez. Ha a motorhang akkor a hibás működésből is jöhet, nem tökéletes az égés, esetleg egy vagy több henger időszakosan kihagy. A lemez jellemzően egy adott fordulatszámon szokott zörögni, ha a motortérben hallaszik és megfogod akkor ugye elhallgat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nem rég raktam az f astrámba egy aktiv mélyládát, ezzel nincs is gond, csak azóta nem müködik a riasztom, csak kinyit és bezár, de nem riaszt, és az inditásgátló se müködik. Egy spal ról lenne szó, de viszont nem tudom hogy 40es vagy 80as, mert így vettem az autót és semmim nincs róla csak az ajtó nyitó. Valakinek valami tippje? (mióta a subb benne van recseg a rádióm, nem úgy fogja mint elötte, szerintetek miért?) Válaszokat köszönöm

Lehet, hogy újra kéne tanítani, olyan, mintha szervíz üzemmódban lenne.

Link to comment
Megosztás:

Lamba:

Talán Zotya mondata, hogy vki vett már itt "zacskós" GM szondát, az lenne a kérdésem, hogy az milyen.

Merthogy vettem én is és hát sztem át lettem baszodva. Nincs belenyomva a GM, igazán vmi "AC" logo féle van a nyakába nyomva, meg ugye száma. Milyennek kell(ene) annak lennie?

Méretre hasonlít az eredetire(hossza, nyak kialakítása), lila a mazzaga(1) van, hővédővel.

köszi

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én is vettem egyet anno. De sajna vissza kellett küldenem, mert pár hét múlva már nem mutatott feszültségváltozást.

Írtam egy kamu szervíz-vizsgálati lapot, ami alapján kicserélték. Most kb 3 éve rendben van.

Az AC valószínűleg az ACDelco márkanévre utal. 6000 forintért nem lesz gyári GM, főleg, ha új. Ezt el kell fogadni...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. vettem egy közpotni zár motort ferdehátú f astrához csomagtartó zárásához. ezt:

3431_OpelAstraF-n__2__www.kepfeltoltes.h

arra rájöttem hogy a záron kialakított lyukon keresztül blokkolja a gombot,

844399362WP_20140902_004_www.kepfeltolte

van egy ilyen központi zárvezérlőm:

mlogic_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

ez a rajza

Central_3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

nem értem a működést mert asztalon ha adok neki tápról 12v ot (a zárnak) akkor csak kiugrik és kész addig kint van amíg kapja a feszkót. aki rakott be ilyet magyarázza már el hogy működik, mi az elve.

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,adott egy 95-ös 1.7D Astra....udvarban állt,járó motorral,egyszer csak leállt....füst a gépháztető alól,felnyitom,lángok....oltás után látom ám,hogy a főkábelem az indítóig el van égve....akksi tűzforró volt,valahol letestelt valami,vagy nem tudom,de a pozitív oldala az aksinak szinte elolvadt....biztit nem csapott ki....

már villamossági szakinál van az autó,de azért lenne hozzátok is pár kérdésem:

Önindító hibája okozhatott-e zárlatot?

Ha nem,lehet-e baja az indítónak egy letestelt főkábel miatt?

Kb. mennyibe fájhat egy főkábel köteg a bontóban komplett?

Akksinak lehet-e baja ebből?Feszültség meg van benne,azt megmértem,de hogy cellás lett-e,vagy valami,azt én nem tudtam megnézni...

Gyújtás kapcsoló,ilyesmi kaphatott-e??

Egyenlőre ennyi,köszi srácok... :icon1:

Módosítva : REUNION
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.