Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Hát ha nem jön többet elé, és most jó szinte lehetetlen megmondani akkor mi volt a baj. Talán csak kontakthiba, esetleg járó motornál próbáld mozgatni a csatlakozókat a motortérben hátha leáll a motor.

Szia attól esetleg lehet hogy a gyújtókábel az akis plusz kábele felett megy közvetlenül és áthúzott?

 

Link to comment
Megosztás:

De nem reteszelôdik a gomb. Szal azt kizárnám :) tudom egyszerübb lenne megnyomni dehát vasárnapra estere nem akartam mar izgalmakat holna kell a kocsi..

Gondoltam hátha látott mar vki ilyet.

Ha pillanatkapcsoló akkor például lehet a pumpát indítja el motorindítás előtt,  ha nagynyomású és rossz a  visszacsapó szelep szoktak ilyet beépíteni így könnyebben indul, de csak találgatok, vissza kellene követni a kábeleket.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok valaki tudna nekem segíteni elektromos ablak utólag bekötésével kapcsolatban? konkrétan arra lennék kíváncsi melyik drót merre megy mit csinál minden gyári rajta. Esetleg egy magyar leírás bekötési rajz. Az a bajom, hogy amit szereztem köteg le van vágva a kis kerek cuccról de rajta volt a hangszóró el.tükör vezetékei is azt már megtaláltam és külön fejtettem mert még nem kell de a maradék kábelek nem teljesen tisztán illetve 2 csati van még rajta amik mindkettő bele tud menni a emelő motorba és nem tudom melyiket kellene feldugni. Előre is köszi :)

 

Link to comment
Megosztás:

hi

Cserélt már vki, úgy generátort, hogy újabb fajtát rakott be? mondjuk ilyet:

 

 

Enyémen ugye nem ilyen a bak (se), hanem:

 

A bak lukjai stimmelnek? Meg ugye az ennyimen a szíjat a generátor feszíti. Fel lehet ezt tenni értelmes módon?

g

Legutóbb nézegettem, úgy szemre úgy tűnt hogy a bak lyukai passzolnak , csak maga a bak meg a generátor ezen része más. Szerintem itt is ugyanúgy a generátor feszít, azt kell billenteni. Neked nem "ventillátoros" a szíjtárcsa alsó része?

2007813-20151020-T2Pkbf.jpg

Link to comment
Megosztás:

Legutóbb nézegettem, úgy szemre úgy tűnt hogy a bak lyukai passzolnak , csak maga a bak meg a generátor ezen része más. Szerintem itt is ugyanúgy a generátor feszít, azt kell billenteni. Neked nem "ventillátoros" a szíjtárcsa alsó része?

 

de ugyanilyen az enyém is, nemtudom hogy a szíjtárcsás hogy feszíthető, ami képeket találtam ott a generátor mind fixen volt felfogva

gondolod, hogy bakcserével felmegy a régi helyett? ugyanoda esik a felső csavarja? de az még hagyján mert a lengő rész ugye mozgatható, de pl eccer hoztam 1 generátort és így jártam:

http://astra.taylor.hu/generator/2012-11-26 18.26.07.jpg

Módosítva : stirlitz
Link to comment
Megosztás:

de ugyanilyen az enyém is, nemtudom hogy a szíjtárcsás hogy feszíthető, ami képeket találtam ott a generátor mind fixen volt felfogva

gondolod, hogy bakcserével felmegy a régi helyett? ugyanoda esik a felső csavarja? de az még hagyján mert a lengő rész ugye mozgatható, de pl eccer hoztam 1 generátort és így jártam:

http://astra.taylor.hu/generator/2012-11-26 18.26.07.jpg

De melyik szíjtárcsás hogy feszíthető?

Az ékszíjast a generátorral feszíted, hosszbordásnál automata feszítő van. Utóbbi esetben a generátor fixen van fogva. Szerintem az újabb fajtánál is a felső csavarral van megoldva a feszítés, mint ahogy régen, csak az alsó bak olyan, mint pl az én hosszbordásomnál.

Link to comment
Megosztás:

Felmegy minden minden helyett. 

Nekem is az újabb fajta delco van fent ami hosszbordás volt fixen rögzítve, ékszíjas tárcsával, és a generátorral feszítem. De ennek az elején ezt tárgyalom is:

http://napivuki.blog.hu/2014/04/10/neverending_story_626

na, köszi ez kerestem

aham, szóval nem csak bak, hanem íves feszítő is kell, viszont ennek cseréjéhez le kell venni a vezérszíj burkolatát nem?

viszont nekem nem jeladós a szíjtárcsa, sztem az vékonyabb nem?

Módosítva : stirlitz
Link to comment
Megosztás:

Én nem vettem le, kis erőszakkal, de kifért a csavar.

Nem, neked nem jeladós, neked a szíj pont ott fut, ahol a jeladó van ezen. Nekem a gyári generátorral pont ezért volt bajom a szíjjal. Fordított esetben nem tudom melyik passzol. Később nekem ez a generátor átkerült az xe-re, és asszem ott is valahogy variálni kellett, mert azon is olyan volt, mint ezen a gyári. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.