Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

17 perce, Pingvin írta:

Be lehet, nem nagy meló. Arra kell figyelni, hogy ott izmos áramok mászkálnak, jobb oda egy 40 Amperes relé, hogy legyen benne tartalék, illetve a reléhez menő vezeték keresztmetszete minimum ugyanakkora legyen, mint ami a gombához megy.

A gomba negatívot kapcsol emlékeim szerint, de ebben nem vagyok teljesen biztos.

Egy jófajta orosz kürtrelé és nincs gond... ;-)

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Mikulás74 írta:

Óhhh, nagyon köszi, pedig sokat keresgéltem mindenféle nyelven, de béna vagyok ehhez. :(
Még mindig a hűtőventilátornál vagyok megakadva, arra már rájöttem, hogy van 2 fokozat, a lassabb fokozatnak van egy előtét ellenállása a hűtő, és a lökhárító között. De hogy onnan hová megy a vezeték, azt nemtom.
Ez már a 3. Astrám, aminek nem jó a hűtőgombája, nem tudom Opelék miért változtatták meg a Kadettnál lévő relés megoldást, talán azért, mert az úgy örökké tartott. :(

 

Nincs mit...nem ritka a hűtő venti gond, több astrában is látta már utólagos kapcsolót, vagy nem akartak hőgombát cserélni, vagy később cseréltek, de biztosítéknak bent hagyták a kapcsolót is. Nekem csak egy sebességes van, de elég ritkán kapcsol be.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

IMG_20160613_132720_www.kepfeltoltes.hu_Sziasztok! kicsit elakadtam az el.ablak berakásnál:(:) megpróbáltam az akksiról megmozditani az emelőt de ugysem műkődik...lehet h nem is jó? vagy h tudnám mozgatni? valakinek esetleg kapcsolási rajza hozzá? vagy h mit hova kösse a régiről az újra? köszi előre is            itt a régi és az újIMG_20160613_132743_www.kepfeltoltes.hu_

Módosítva : csabi16v
Link to comment
Megosztás:

2 órája, csabi16v írta:

IMG_20160613_132720_www.kepfeltoltes.hu_Sziasztok! kicsit elakadtam az el.ablak berakásnál:(:) megpróbáltam az akksiról megmozditani az emelőt de ugysem műkődik...lehet h nem is jó? vagy h tudnám mozgatni? valakinek esetleg kapcsolási rajza hozzá? vagy h mit hova kösse a régiről az újra? köszi előre is            itt a régi és az újIMG_20160613_132743_www.kepfeltoltes.hu_

Először is kell neki fix 12V, a barna és a piros-sárga vezetékre. Aztán lehet neki vezérlőfeszültséget adni a vékonyabb vezetékekre, ekkor kell megmozdulnia. Ámbár a képeket nem látom, de vélhetően így van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nemsokára szerelem be az új fejegységet, úgyhogy elég fontos lenne tudnom. A felsőre rámegy az alsó elektromos betét?? Rádió állás miatt kellene. Gondolom vagy hozok magammal egy csatlakozót amit átforrasztok vagy direktbe ráforrasztom a vezetékeket. Felfogatása ugyanolyan lehet? 893225_orig1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg1312528883-febi2749_www.kepfeltoltes.hu_

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Kispotter írta:

Sziasztok! Nemsokára szerelem be az új fejegységet, úgyhogy elég fontos lenne tudnom. A felsőre rámegy az alsó elektromos betét?? Rádió állás miatt kellene. Gondolom vagy hozok magammal egy csatlakozót amit átforrasztok vagy direktbe ráforrasztom a vezetékeket. Felfogatása ugyanolyan lehet?

Szerintem rámegy, de ha bizonytalan vagy, bontsd le, aztán a boltnál húzd le a csatiról vidd be és próbáld hozzá, már ha személyesen veszed.

Link to comment
Megosztás:

16 perce, zotya975 írta:

Szerintem rámegy, de ha bizonytalan vagy, bontsd le, aztán a boltnál húzd le a csatiról vidd be és próbáld hozzá, már ha személyesen veszed.

Szerintem megvan a megoldás! :D Találtam Ilyet. Ez ugyanolyan mint a régi alakra még az érintkezők is csak van 1 plusz kivezetése ami szerintem a rádióállás lesz! :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 perce, Kispotter írta:

B vektra ajtópinjei belemehetnek egy 92 es f astrának az ajtóátvezetőjébe?? Vagy nem egyforma? Hátulra csak bontóban tudok szerezni kompletten hátsó ajtókhoz?? Mert itt székesfehérvár környékén sehol sincsen sajna.. :-( 

Szerintem hátul nincs olyan bajonettzáras átvezető mint elől simán csak egy gumicsőben mennek át a vezetékek.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 12. at 9:39, Papszi írta:

Lenne még egy kérdésem, hátha valaki végigjárta már ezt az utat. Az antenna. Amikor megvettem, kihúzott állapotban be volt rohadva. Hiába fürdettem Wd-vel nem indult meg, így cserére ítéltem. Vettem utángyártottat, azóta nem talál szinte semmit. Ha talál, az is recseg.. Vettem ilyen szélvédőre ragasztahtó jelerősítővel ellátottrejtett antennát, ez egy fokkal jobb de ezzel sem vagyok megelégedve, plusz hiába készítettem elő neki a felületet, még a beszerelés napján le is esett.

Ki mit használ, kinek mi vált be? Én szeretek rádiózni és jó lenne ha normális minőségben meg is tehetném ezt. 

Köszönöm

Nekem még a sima kihúzható gyári, meg a motoros gyári között is jelentős különbség van, utóbbi javára.
Megvan még az az antennád?

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 13. at 9:18, pszilaj írta:

Ezt a gombát is be lehetne utólag relézni, nem?

Utána már örökéletmindenfegyver...

Tapasztalataim szerint nem az áram miatt mennek tönkre, hanem a bimetáll öregszik el benne, és kezd egyre magasabb hőfokon kapcsolni. Van vagy 4-5 ilyen gombám otthon. Működnek azok, csak már későn kapcsolnak.

Link to comment
Megosztás:

21 órája, daykiller írta:

Nekem lehet van elrakva valahova megmaradt érintkezők, vezetékkel.

Megnéznéd nekem?? Évjáratban a pinek közt nincs különbség csak maga a csatlakozó különbözik ügye?? Helyileg merre laksz??

Szerk: Most látom Palotai vagy itt lakom a szomszédba Csóron :-) Ha megtalálod elmegyek érte. Esetleg még vannak astra alkatrészeid?? (Nem ingyen gondolom persze.)

Módosítva : Kispotter
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 14. at 17:23, daykiller írta:

 

Sziasztok! Vettem egy caesar tc cent u központi zárat. Van hozzá egy kisíbb fekete doboz és egy nagyobb. Van hozzá egy rajz ami a kisebb dobozé ez alapján be is tudnám kötni, de akkor a nagyobbat ami veszi a távirányító jelét is hova kötöm?? Egyáltalán kell nekem az a kisebb?? Mert szerintem tök felesleges és simán a vevőt betudom kötni a motorokhoz nem?? Csak a kicsihez adták a hosszú kábeleket is egyébként a vevőhöz rövidebbek vannak!DSC_0761_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Screenshot_2016-06-16-08-17-46_www.kepfe

Itt a netes leírás így bekötöm működni kellene nem?

Módosítva : Kispotter
Link to comment
Megosztás:

12 perce, Kispotter írta:

Sziasztok! Vettem egy caesar tc cent u központi zárat. Van hozzá egy kisíbb fekete doboz és egy nagyobb. Van hozzá egy rajz ami a kisebb dobozé ez alapján be is tudnám kötni, de akkor a nagyobbat ami veszi a távirányító jelét is hova kötöm?? Egyáltalán kell nekem az a kisebb?? Mert szerintem tök felesleges és simán a vevőt betudom kötni a motorokhoz nem?? Csak a kicsihez adták a hosszú kábeleket is egyébként a vevőhöz rövidebbek vannak!

Ha csak a kp zár vezérlőt kötöd be és a motorokat akkor ugye nem tudod távirányítóval nyitni-csukni. Általában a távirányítós egységnek van ugye egy táp meg egy test bekötése, és rá van még kötve a nyitó meg a záró szálra. Szerintem a rajz amit adtak hozzá hiányos.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 14. at 17:23, daykiller írta:

 

 

9 perce, zotya975 írta:

Ha csak a kp zár vezérlőt kötöd be és a motorokat akkor ugye nem tudod távirányítóval nyitni-csukni. Általában a távirányítós egységnek van ugye egy táp meg egy test bekötése, és rá van még kötve a nyitó meg a záró szálra. Szerintem a rajz amit adtak hozzá hiányos.

DSC_0762_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ittvan közelről amit adtak hozzá. Szóval ha távosra akarom akkor amihez a rajz van doboz azt haggyam ki és csak a távosra kössem be?? Az előző hsz- embe ami alul van kép neten találtam és szerintem úgy kellene bekötni. Vagy tévedek??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Tényleg az antenna kábellel volt a baj, el volt szakadva. Így kiszedtem a másik antennát amit bekötöttem az anyós oldal A oszlopba. 

Amikor húztam ki az antennakábelt, valahonnan kiesett ez a kis rugó szerű valami. Mivel be van zsírozva, így gondolom valami mechanika része lehet, talán a kesztyűtartó környékén. Esetleg tudja valaki mi ez és honnan eshetett ki? Akár a rádió környékéről is jöhetett, ott is matattam.

received_10201731941537920_www.kepfeltol
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

 

received_10201731941537920_www.kepfeltol

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Kispotter írta:

 

 

Ittvan közelről amit adtak hozzá. Szóval ha távosra akarom akkor amihez a rajz van doboz azt haggyam ki és csak a távosra kössem be?? Az előző hsz- embe ami alul van kép neten találtam és szerintem úgy kellene bekötni. Vagy tévedek??

A kp zár vezérlő mindenképpen kell hozzá, ha csak azzal kötöd be akkor lesz kulcsos, tehát a vezetőoldali ( ha az anyósoldali is 5 vezetékes akkor az is) ajtó kulccsal történő kinyitásakor nyílik az összes ajtó. Ehhez pluszban szerelhető a távnyitó. Legalábbis alapból igy van, ha ez valami kombinált cucc akkor passzolok.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

A kp zár vezérlő mindenképpen kell hozzá, ha csak azzal kötöd be akkor lesz kulcsos, tehát a vezetőoldali ( ha az anyósoldali is 5 vezetékes akkor az is) ajtó kulccsal történő kinyitásakor nyílik az összes ajtó. Ehhez pluszban szerelhető a távnyitó. Legalábbis alapból igy van, ha ez valami kombinált cucc akkor passzolok.

Szerintem a távirányítós részébe amihez nincs rajz csak a neten talált is benne van a motor működtetés. Mivel belenézve van benne 3 relé meg van neki motor bemenete is. Szóval mikor nyitnám kulcsal a vezetőoldalit az 5 vezetékes vezérelné ugyanúgy ha jól gondolom. Csak akkor nem értem minek a csomagba a sima vezérlő ami nem távos.. De egyszerű mert még mielőtt beszerelem összelegózom a szobámba és megnézem mit csinál..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.