Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

A pumpanak van releje a jobb labterben, aszem lila. Annak ket labat zarni kell, es akkor el kell indulnia. Injektorhazrol a benzincsovet leveszed, belelogatod valami flakonba.

Hogy melyik labat, azt nemtom... Zotya mar biztos leirta legalabb 150szer... :-)

 

Probara nem tudsz valahonnan masik muszeregyseget kerni? Nem e abban van a hiba.

Link to comment
Megosztás:

2 perce, aholy írta:

A pumpanak van releje a jobb labterben, aszem lila. Annak ket labat zarni kell, es akkor el kell indulnia. Injektorhazrol a benzincsovet leveszed, belelogatod valami flakonba.

Hogy melyik labat, azt nemtom... Zotya mar biztos leirta legalabb 150szer... :-)

 

Probara nem tudsz valahonnan masik muszeregyseget kerni? Nem e abban van a hiba.

köszi a segítséget mindenkinek, végül elvittem egy elektromos szakértőhöz mert már felidegelt annyira hogy kerestem a benzint hogy felgyújtom......

egyedül ez az elm327 bluetooh kérdés nyitott, de lehet inkább meghirdetem és veszek egy opelos kábelt

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Kispotter írta:

Sziasztok! Valaki meg tudja mondani, hogy tudom megnézni eleget szállít e a pumpa? Emlékeim szerint van rá valami szabály, hogy megvan adva 1 perc alatt mennyit kell szállítania ki tudja ez mennyi?

Elvileg 2 liter a kisnyomásúnak. Injektor hazrol leveszed az elore meno csovet, flakonba, kannaba akarmibe beleengeded. Aztan a jobb labterben az ac rele valamelyik labat kell osszezarni.(rakeresel itt a forumban, le van irva vagy 100szor biztos hogy melyiket kell)

Link to comment
Megosztás:

2 órája, aholy írta:

Elvileg 2 liter a kisnyomásúnak. Injektor hazrol leveszed az elore meno csovet, flakonba, kannaba akarmibe beleengeded. Aztan a jobb labterben az ac rele valamelyik labat kell osszezarni.(rakeresel itt a forumban, le van irva vagy 100szor biztos hogy melyiket kell)

A 30-87-et, de a mennyiség mellett fontos a megfelelő nyomás is, amit otthon nehézkes mérni. 

Link to comment
Megosztás:

12 perce, Kispotter írta:

Van itthon sima nyomásmérő óra. Egy bilincsel rá tudom tenni.. mennyinek kell lennie? 4 bar?

Kisnyomásúnál 1 nagynyomásúnál 3. Pontosabban 0.9 meg 2.7 asszem. De ugye  a nyomásszabályzó és a pumpa között kellene mérni pölö egy T közbeiktatásával. Injektor hídnál egyszerűbb, mert ott van neki szelep. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
7 órája, hening írta:

Kéne nekem egy ilyen, viszont nem hiszem el, hogy nem lehet olcsóbb megoldást találni rá. Ha vki tudna ebben segíteni, azt megköszönném.

Kb egy 4700-10000uF kondi+dióda, olyan ezresre saccolnám, ha a kábel többi részét nem nézzük.

Bocsi Zotya a káromkodásért :hehe:

Link to comment
Megosztás:

9 órája, wookie írta:

Startstoppos az astra? Amúgy szerintem nem egy egetverő összeg, egy sima adapterkábelért is elkérnek ennyit.

Nem, nem az, de ha megyek valahova a Zasszonnyal, és Őnaccsága az autóban marad, akkor benne hagyom a kulcsot, hagy hallgassa a rádiót. Aztán mikor újraindítom, akkor az lekapcsol. Mivel elég új a rádióm, nem szeretném ezzel agyonvágni (valahol olvastam, hogy nem tesz neki jót, lefagy a proci, stb).

8 órája, Bundee írta:

Kb egy 4700-10000uF kondi+dióda, olyan ezresre saccolnám, ha a kábel többi részét nem nézzük.

Bocsi Zotya a káromkodásért :hehe:

A kábel többi része megvan, Ám egy rajz jól jönne.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Bundee írta:

Kb egy 4700-10000uF kondi+dióda, olyan ezresre saccolnám, ha a kábel többi részét nem nézzük.

Bocsi Zotya a káromkodásért :hehe:

Nem gond, dobálj csak a perselybe van helye.:-)

8 órája, Lajos12 írta:

Most nezem a lumenet oldalan, hogy 4W-os izzo kell hatso helyzetjelzonek? :O nekem 10-est adtak az autosboltba.. Szerintetek kicsereljem? Van ra esely, hogy karosodik a vezetek vagy csatlakozo? Vagy a biztositek olvad majd ki?

Ha jól látom a rajzon ugyanúgy 0.75-ös drót megy hozzá mint a 21Wattos féklámpához,  a foglalat ugyanaz, a biztosíték viszont csak 10Amperes szemben a féklámpa ( nem egyedül) 15Amperesével.  De nem hiszem hogy kiolvadna a 10Wattos izzónak 0.83Amper az áramfelvétele, ugye kétszer annyi mint a gyárilag belevaló 5Wattosénak. Inkább azért 5Watt ( vagy 4) csak alapból hogy meg lehessen különböztetni a 21-es féklámpától. A biztiket inkább amúgy is rövidzárlatra méretezték és nem túlterhelésre. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
41 perce, zsolt5566 írta:

nem volt ,sajat gyári anntenáját vettem.

Akkor nézd át a csatlakozásokat, elég fixen tartanak-e ugye a koax kábelét.

Nézem a corsa-astra SE közti különbséget akkor ha jól látom csak a beszívott jeladó csatiját kell átvinnem az akku oldalára a szívócsonkhoz , és az ECU tápkábelét kell bevezetnem az utastérbe a motortól? A DIS kockánál nincs is semmi más a gyujtánál, le van testelve, kap áramot, be van kötve a motorvezérlőbe, rá vannak dugva a pipák oszt ennyi? Ugye az elosztósnál, van még trafó, modul is. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Akkor nézd át a csatlakozásokat, elég fixen tartanak-e ugye a koax kábelét.

Nézem a corsa-astra SE közti különbséget akkor ha jól látom csak a beszívott jeladó csatiját kell átvinnem az akku oldalára a szívócsonkhoz , és az ECU tápkábelét kell bevezetnem az utastérbe a motortól? A DIS kockánál nincs is semmi más a gyujtánál, le van testelve, kap áramot, be van kötve a motorvezérlőbe, rá vannak dugva a pipák oszt ennyi? Ugye az elosztósnál, van még trafó, modul is. 

Nagyjából igen. Tápot a műszefal alatt kell vinned neki a corsa köteggel.

Link to comment
Megosztás:

20 perce, wookie írta:

Nagyjából igen. Tápot a műszefal alatt kell vinned neki a corsa köteggel.

Arra gondoltam kibontom az astra kötegből a nagy csati piros vezetékét, befűzöm a corsáéba, az AC melletti kocka csatinál meg átkötöm. A test gondolom nem kell. De meg sem néztem még hogy az astra kocka csatijában mi van, üres lehet a pin helye ott? 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Most, hogy jó idő van megint muszáj valamit csinálnom az astrán :D Mekkora nagy cumi belerakni egy fapad 92 es f astrába az elektromos ablakokat előre? Nem nagyobb mint az utólagos központit nem? Belemegy simán az ajtòba megvannak a helyei? És esetleg a komfortelekttonikást is belelehet aplikálni?

Link to comment
Megosztás:

42 perce, Kispotter írta:

Sziasztok! Most, hogy jó idő van megint muszáj valamit csinálnom az astrán :D Mekkora nagy cumi belerakni egy fapad 92 es f astrába az elektromos ablakokat előre? Nem nagyobb mint az utólagos központit nem? Belemegy simán az ajtòba megvannak a helyei? És esetleg a komfortelekttonikást is belelehet aplikálni?

A helye ugyan az mint a kurblisnak, popszegecsel van berakva gyarilag. A szopas egyedul a kabelezesben lehet, foleg ha nincsenek benne a pinek az atvezeroben.

A komfortoshoz talan 1 szallal tobb vezetek kell, egyebkemt ugyan az berakni azt is.

Magaban a motorban van az elektronika, es annak kell egy fix táp, hogy ne felejtse el a végállásokat.

Talán riasztóbb látszatra mint amilyen valójában volt :-)

P0T1C4O.jpg

Módosítva : aholy
Link to comment
Megosztás:

56 perce, aholy írta:

A helye ugyan az mint a kurblisnak, popszegecsel van berakva gyarilag. A szopas egyedul a kabelezesben lehet, foleg ha nincsenek benne a pinek az atvezeroben.

A komfortoshoz talan 1 szallal tobb vezetek kell, egyebkemt ugyan az berakni azt is.

Magaban a motorban van az elektronika, es annak kell egy fix táp, hogy ne felejtse el a végállásokat.

Talán riasztóbb látszatra mint amilyen valójában volt :-)

 

Hát én raktam bele tavaly egy caesar ugrókódos központi zárat meg motorokat az ajtókba és nem volt semmi pin benne, de elmentem bontóban nagy nehezen rájöttem hogy lehet kivenni és átrakni utánna ment azért, de elég nagy szívás volt a sofőr oldalon befűzni szűkös nagyon, de megoldottam szóval azzal nincs baj bár már megint nem tudnám hogy jön szét, de az mindegy! :D De a kérdés mit kell tudnia a központi zárnak, hogy működjön az elektromos ablak? Milyen kivezetést kell keresnem rajta? Sajnos neten több infò nincs majd otthon megnézem a papírját de ez a vezérlő az: http://caesaralarm.hu/4ajtos-szett

Link to comment
Megosztás:

25 perce, Kispotter írta:

Hát én raktam bele tavaly egy caesar ugrókódos központi zárat meg motorokat az ajtókba és nem volt semmi pin benne, de elmentem bontóban nagy nehezen rájöttem hogy lehet kivenni és átrakni utánna ment azért, de elég nagy szívás volt a sofőr oldalon befűzni szűkös nagyon, de megoldottam szóval azzal nincs baj bár már megint nem tudnám hogy jön szét, de az mindegy! :D De a kérdés mit kell tudnia a központi zárnak, hogy működjön az elektromos ablak? Milyen kivezetést kell keresnem rajta? Sajnos neten több infò nincs majd otthon megnézem a papírját de ez a vezérlő az: http://caesaralarm.hu/4ajtos-szett

Ja hogy arra a komfortra gondolsz :-)

 

Azt passzolom, de az tuti hogy árulnak külön komfort elektronikákat is. Nemtudom hohmgy az utángyáriak tudnak e ilyesmit. 

Elméletileg elég a motornak hogy kapjon egy jelet, mert nekem is ha elindítom valamelyik irányba, és utána leveszem a gyújtást, akkor már végig megy.

Link to comment
Megosztás:

48 perce, aholy írta:

Ja hogy arra a komfortra gondolsz :-)

 

Azt passzolom, de az tuti hogy árulnak külön komfort elektronikákat is. Nemtudom hohmgy az utángyáriak tudnak e ilyesmit. 

Elméletileg elég a motornak hogy kapjon egy jelet, mert nekem is ha elindítom valamelyik irányba, és utána leveszem a gyújtást, akkor már végig megy.

Igen. De akkor gondolom 3 fajta van ezekből.

1. Van a sima ami csak simán akkor megy amikor nyomja az ember a gombot. 

2. Ami gombnyomás után magától megy fel le.

3. Meg ami felhúz központi zárra is.

Egyébként találtam is ablakemelő modult amit lényegében bármelyikre rá lehet kötni mert a kapcsoló után kell bekötni és áramkorlátot lehet benne állítani. Magyarán kp zár impulzusra zárja az áramkört mintha nyomná az ember a gombot és mikor felment az ablak megemelkedik az áramfelvétel és kikapcsol. Ez a legegyszerübb megoldás és lehet nekem is ez lesz főleg, mert szerintem nem nagy eséllyel találnék gyári f astrás komfortos ablakemelőt ami hibátlan. Sima hagyományost szerintem előbb találok.

http://caesaralarm.hu/ablakemelo/uniwin

Leírás is van hozzá pofon egyszerű!

Módosítva : Kispotter
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.