Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

És a klímagombban is külön van?

Akkor átvágott a boltos :), mert az már 5

Aszonta, ha már szétszedem, cseréljem ki az összeset. Csak a két felsőt cseréltem. De van 2 kis izzóm, ha kell valakinek :D

Szerintem is érdemesebb többet venni és mindent cserélni +pár tartalék. Filléres dolog. Lehet autósboltban drágább de pl egy Tungsram márkaboltban pár forint darabja. Én vettem mindjárt 15db-ot ;)

Link to comment
Megosztás:

Naja, csak én nem tudtam kivenni a kapcsolót se, nagyon feszegetni meg nem akartam, nehogy eltörjön, műanyag az egész. Valakinél láttam képen szétszedve azt a középkonzolt, de nem tudom kinél... :)

Pl. nálam.Kihúzod a kapcsolót, hogy menjen az ablakfűtés, aztán jobb oldalról egy icipicifejű csavarhúzóval benyomod azt a műa. bakfüttyöt, ami a helyén tartja a tekerőgombócot.Ha ügyes vagy, akkor símán lejön.Én a magnókiszedővel csináltam.3X is! :D

Link to comment
Megosztás:

Pl. nálam.Kihúzod a kapcsolót, hogy menjen az ablakfűtés, aztán jobb oldalról egy icipicifejű csavarhúzóval benyomod azt a műa. bakfüttyöt, ami a helyén tartja a tekerőgombócot.Ha ügyes vagy, akkor símán lejön.Én a magnókiszedővel csináltam.3X is! :D

Ez ok, eddig eljutottam, de ettől még nem férsz hozzá ahhoz az égőhöz, az valahol a kapcsoló hátsó részén van... :)

Link to comment
Megosztás:

Ez ok, eddig eljutottam, de ettől még nem férsz hozzá ahhoz az égőhöz, az valahol a kapcsoló hátsó részén van... :)

Azt csak úgy tudod kicsierélni, ha kiveszed a magnót, és alatta meglátod azt a "hidat" amiben az izzók vannak.Ott csak a csatit nehéz letolni hátra, maga a híd gyorsan kijön.

Link to comment
Megosztás:

Ez ok, eddig eljutottam, de ettől még nem férsz hozzá ahhoz az égőhöz, az valahol a kapcsoló hátsó részén van... :)

Fogsz egy gumicsövet amibe pont paszentos az égő, rádugod, és kihúzod szép lassan. Vissza hasonlóképpen, csak a csövet gyorsan húzd ki, és az izzó bentmarad. Feltéve ha egy égőről beszélunk Én a hátsó ablakfűtésre gondoltam.

Link to comment
Megosztás:

Fogsz egy gumicsövet amibe pont paszentos az égő, rádugod, és kihúzod szép lassan. Vissza hasonlóképpen, csak a csövet gyorsan húzd ki, és az izzó bentmarad. Feltéve ha egy égőről beszélunk Én a hátsó ablakfűtésre gondoltam.

Én is arra gondoltam, de nem is láttam, hogy egyáltalán hol van benne ez égő. Ezt a gumicsöves dolgot majd kipróbálom :)

Link to comment
Megosztás:

Anno mintha vki ugyanezzel szívott volna.. emlékeim szerint vmi kis rézlemezke kiugrik észrevétlen, és nem akad be a kapcsoló.. szal nézz gyorsan szét a kocsiban,még mielött takarítás lenne, hátha megvan.. legalábbis ez rémlik megoldásnak..

A kis rézlemez az megvan :) de nem tudom sehogy úgy berakni hogy jó legyen :D

Link to comment
Megosztás:

A kis rézlemez az megvan :) de nem tudom sehogy úgy berakni hogy jó legyen :D

Ha nem csal a memoárom, akkó az a lemezke egy korong, és alul-felül van neki kis tengelye. Ez illeszkedik egy "szlalom" pályába, ami a ki-be mozgó gombban, és a házának a belselyében van. Na, a kettő kozzé kell be ügyeskedni asszem ;)

Link to comment
Megosztás:

Ha nem csal a memoárom, akkó az a lemezke egy korong, és alul-felül van neki kis tengelye. Ez illeszkedik egy "szlalom" pályába, ami a ki-be mozgó gombban, és a házának a belselyében van. Na, a kettő kozzé kell be ügyeskedni asszem :D

elvile beleraktam a kis nútba, de akkor lehet nem jól :)

Link to comment
Megosztás:

elvile beleraktam a kis nútba, de akkor lehet nem jól :rolleyes:

Eredetileg be volt kenyőcsözve valami fehér t@konyval, hogy jobban tudjon mozogni. De a tapasztalatom az hogyha az emberfia szétszed valami hasonló ketyerét ez a kenőcs a kezérekerülve már inkább ragasztóként funcionál. Tehát valami hasonló szerhez kéne folyamodni, mint pl. a szilikonjear (zsír).

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek!

Új vagyok még itt. Az lenne a problémám, hogy Opel Astar F-nél hogy kell kiszedni a gyári autó rádiót? Mivel a műszerfalban akarom kicserélni a rizsszemizzókat, de ahoz ki kell vennem először a rádiót, ami nem megy sehogy se. Egy Blaupunkt rádió van benne, szerintem gyári. Már a felette levő kijelzőt kiszedtem, ami jelzi az időt, dátumot, stb. A rádió elején találtam négy kis imbusz csavart, azokat is kiszedtem, de a rádió sehogy se akar kijönni. Hol van még odacsavarozva, vagy ha nincs akkor meg miért nem jön ki? Köszönöm előre is a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek!

Új vagyok még itt. Az lenne a problémám, hogy Opel Astar F-nél hogy kell kiszedni a gyári autó rádiót? Mivel a műszerfalban akarom kicserélni a rizsszemizzókat, de ahoz ki kell vennem először a rádiót, ami nem megy sehogy se. Egy Blaupunkt rádió van benne, szerintem gyári. Már a felette levő kijelzőt kiszedtem, ami jelzi az időt, dátumot, stb. A rádió elején találtam négy kis imbusz csavart, azokat is kiszedtem, de a rádió sehogy se akar kijönni. Hol van még odacsavarozva, vagy ha nincs akkor meg miért nem jön ki? Köszönöm előre is a segítséget!

Szia

Nincs máshol odacsavarozva.Vagy szerezned kellene egy blaupunkt kiszedő villát vagy ügyeskedsz csavarhúzóval.A 2-2 kis lyukba megy bele a villa.És kiakaszt egy kis kampót ami fogja :blink:

Sok sikert :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Szia

Nincs máshol odacsavarozva.Vagy szerezned kellene egy blaupunkt kiszedő villát vagy ügyeskedsz csavarhúzóval.A 2-2 kis lyukba megy bele a villa.És kiakaszt egy kis kampót ami fogja :blink:

Sok sikert :rolleyes:

Szóval akkor, annak a négy csavarnak a helyére kell benyomni valamit és az ott majd kiakasztja a kampót???

Majd próbálkozok. Kössz a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Szóval akkor, annak a négy csavarnak a helyére kell benyomni valamit és az ott majd kiakasztja a kampót???

Majd próbálkozok. Kössz a segítséget!

Igen de a legegyszerűbb az lenne ha vaami ismerősödnek lenne villája :rolleyes: Nem vett valami ismerős haver mostanában új fejegységet?Ahhoz adnak.Bár nem mmindnél egyforma :blink:

Link to comment
Megosztás:

Igen de a legegyszerűbb az lenne ha vaami ismerősödnek lenne villája :rolleyes: Nem vett valami ismerős haver mostanában új fejegységet?Ahhoz adnak.Bár nem mmindnél egyforma :blink:

Köszi szépen a segítséget, megoldottam, szereztem egy villát. de egy olyat csinálni se nehéz, csak egy, pontosabban két darab drót kell hozzá.

Link to comment
Megosztás:

H.

Nekem is ez a problémám. Tehát a 4 csavar és utána a kiszedés. Érdeklődnék, hogy kell kiszedni?

Egyik oldalán mindkét lyukban egyszerre berakni a drótot-pálcát vagy lyukanként külön külön?

Egyenes drót/pálca vagy a végét hajlítani kell?

Egyszerre minden lyukba.

És ha kiveszed a kesztyűtartót, akkor a helyén benyúlva előre "könnyedén" ki lehet tolni.

Link to comment
Megosztás:

H.

Nekem is ez a problémám. Tehát a 4 csavar és utána a kiszedés. Érdeklődnék, hogy kell kiszedni?

Egyik oldalán mindkét lyukban egyszerre berakni a drótot-pálcát vagy lyukanként külön külön?

Egyenes drót/pálca vagy a végét hajlítani kell?

Helló!

Amilyen vastagságúak a lyukak, olyan vastag drótót kell belenyomnod mind a négy lyukba egyszerre. És valahogy kihúznod. Csak az a probléma, hogy előröl kell húznod, mert hátulról a tartó van és azt hiába nyomod, az majd csak a rádió kivétele után jön ki. Ezért célszerű 2 drótot U alakúra meghajlítani, úgy hogy az alsó és a felső lyukba belemenjen. Ezt beleteszed így mind a két felől és feszíted egy kicsit oldalra, hogy ne csússzonak ki és úgy húzod a rádiót. Sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

Biztosan láttál már ilyet, (U alaku) 2 db villa, amit oldalanként kell beledugni. Elvileg a vége egy kicsit ki van könnyítve de nem kötelező, sima 3-as heggesztőpálcából is lehet hajtogatni. A gáz akkor van ha eleve szorosan mozog a rádió, mert akkor be kel nyulni a konzol mögé és vagy sikerül megtolni vagy nem. Én 3 órán át "becézgettem" kedves felmenőit, miután félig eltört kézzel, csuklóval, sikerült kirobbantani.

Link to comment
Megosztás:

És ha kiveszed a kesztyűtartót, akkor a helyén benyúlva előre "könnyedén" ki lehet tolni.

Nekem úgy nem jött ki, mivel, úgy csak a tertóhoz férek hozzá és az nem jön ki a rádióval eggyütt. Úgyhogy én hiába is próbáltam tolni a kesztyűtartó felől.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.